Dün meme büyütme ameliyatı oldum

Hastanede pijama dışında yanıma almamı önerdiğiniz bir şey var mı? Devlet hastaneleri de refakatçi alıyor değil mi?
Terlik mutlaka alın pijamanız önden düğmeli olsun ameliyat sonrası bol bol su için ananas yiyin ödem hemen gitsin saç tokasını unutmuştum ben saçlarım çok bunalttı beni
 
Önden düğmeli pijama ve önden düğmeli bir elbise bu yaz gününde hayat kurtardi. Operasyon sonrası pijama, Hastane çıkışı elbisemi giydim. İlk günler evde pijama, igneye giderken elbise giydim. Ilk ay Önden düğmeli hersey hayat kurtarır.
 
Merhaba arkadaşlar dün(25.04.23) akşama doğru 5'te meme büyütme ameliyatı oldum. Boyum 185 ve kilom 63...Yıllar boyunca hep memem olmadığı için özgüvenim hep eksikti. En sonunda şehir hastanesinde çok tatlış bi doktora muayene oldum ve karar verdim. Geçen hafta tüm ekg röntgen anestezi işlerini hallettikten sonra dün sabah 10'dan itibaren hiçbir şey yemedim. Ardından saat 15.00'de hastaneye geldim. Doktorum çizimlerimi yaptı 200 cc kendi meme dokum vardı. Ben de bi miktar ortalama büyüklüğün bir tık üstünü istediğim için 360-400 cc civarı istediğimi söyledim. Doktorum fotoğraflarımı çekti ve beni giyinmem için odama gönderdi. Ayrıca odam da tek kişilik ve çok rahat. Ayrıca dr bana dual planladı. Yani üst meme dokum olmadığından orası kas altı, meme başından alt kısım ise kas üstü olacak. Bu konuya gün gün düzenlemeler yapacağım ve şimdi dünden başlayalım.

Ameliyat günü:
Ameliyatta hemşireler damar yolu açarken 2 damarımı da patlattılar. Ordan bir korkma geldi. Ayrıca daha buna dayanamıyorsun ameliyat sonrası nasıl dayanacaksın dedi ve çok üzüldüm. Diğeri de daha 22 yaşındaymışsın keşke bekleseydin diye irite etti. Burdan onlara beni üzdükleri için eyvallah diyorum. Sonra doktorum beni rahatlattı ve devamını hatırlamıyorum. Mentor marka 400 cc Ultra High profile pürüzlü tip 1 silikon takılmış. Ardından uyandığımda odamdaydım ama narkozdan dolayı gözümü açamıyordum. Başımda iki arkadaşım beni konuşturmaya çalışıyordu (dalga geçmek için) ama bilincim yerindeydi ve konuşmaları çok başımı ağrıtıyordu. Onlara orda susmalarını söyledim. Ayrıca kalbimde bir baskı vardı. Öyle bir baskıydı ki sanki nefes alırken cpr yapıyorlar gibi. Sonra ben bunu hemşirelere söyledim ağrı kesicili serum taktılar. Yemek yemem için 4 saat geçmesi gerekiyordu. Saat 12'yi bekledik. Refakatçim olan sevgilime bu konuda çok teşekkür ediyorum. Başımı kaldıramıyordum ama bana yedirdi. Ardından dr'um uyumam için Avil denilen uyutan bi serum bağlattı ve uyudum. Gece 1-2 kere uyandım ve su içtim. Bana yemekten sonra kas ağrılarıma ilaç ve antibiyotik verdiler.

Ameliyattan sonraki 1.gün (26.04.23):
Sabah 7-8 gibi uyandım. Hala göğsümde baskı devam ediyordu ama kolumu dirsek hizama kadar kaldırabiliyorum. Hatta şu an tabletimden bunları yazabiliyorum damar yolu açılmayan elimle. Sabah kahvaltımı yaptım ve ağrı kesicili serumumu bağladılar. O bittikten sonra dr geldi bandaj ve korselerimi açıp yara yerime baktı. O an fark ettim ki aslında memem acımıyor, bandaj ve korse sıktığı için ağrım varmış. Doktorum gittikten sonra biraz odada turlamaya başladım. Tuvalette oturup kalkmak problem değil ama eşofmanımı indiremiyorum ve çok affedersiniz altımı temizleyemiyorum. Erkek arkadaşım sağolsun çok yardım etti bana. Şimdi oturuyorum öyle tv izliyorum. Birkaç gün içinde ağrılarımın azalacağını söyledi doktor. Tavsiyeleriniz varsa cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

2.gün(27.04.23):
Gece yine ağrı kesicili serum verdiler. Onunla uyudum. Sonra sabah 7 gibi kahvaltı yaptım. Ardından antibiyotik serum verdiler. Doktor da 8 gibi geldi korseyi çıkardı. Güzelce morarmasın diye jel sürdü. Sonra koltukaltlarımdan çok sıktığı için oraya da sürdü ve bandajladı. Veee taburcu oldum. Eve geldim. Ağrılarım aynı ölçüde ama ödemlerim artıyor gibi. Eve geldikten sonra ilaçlarımı kullanmaya başladım ama kas gevşetici için 2 ilaç vermiş dr. Onların etkisi geçtiği an ağrılarım inanılmaz hissediliyor. Olabildiğince kollarımı hareket ettirmemeye çalışıyorum ancak dirsekten altını oynatmak sıkıntı olmadığı için bi miktar hareket ediyor onunla birlikte tabiki. Neyse gece uyurken hastane gibi rahat olmadı. Yatağa 4-5 yastık destekleyerek koydum ama dimdik durmadığım sürece uyurken aşağı kayıyorum ve silikonlar aşırı baskı yapıyor. O yüzden 2 kere falan uyandım. Tabi erkek arkadaşım yardım etti her kalkışımda. Sonra dayanamayıp kas için olan ilaçları içip biraz daha uyudum.

3.gün(28.04.23):
Bugün dr duş alabileceğimi söylemişti.
Aslında ben pazar gününe kadar almam diye düşünmüştüm. Ama öyle dediği için öğlene doğru alacağım. Bir de her gün sabah akşam jellerimi sürerken 5 dk havalandırıyorum korseyi çıkarıp. Korseyi çıkarınca müthiş rahatlıyorum.

4.gün(29.04.23):
Sabah dikiş etrafımda morluklar vardı hematom gibi görünüyordu. Bir miktar korkup doktoruma yazdım. Akşama muayeneye gittim. Çok sıkıntı değil ama bir ultrasonla bakalım dedi. Birkaç gün sonra ultrasonla bakabiliriz. Şuanlık bakmadık verdiği jelleri sürüyorum. İki mememin ortası da ödemlendi ve bir miktar sarı morluk var. Daha çok yukarda kas altı olduğu için koluma yakın yerler ve boynuma yakın yerler acıyor.

5.gün(30.04.23):
Bugün genel olarak hala aynı şişlikte ama morluklar yayılmıştı. Akşama doğru saat 18.00 gibi doktor bey aradı gel ultrason ile acilde bakalım diye. Sağ alt mememin orta tarafa yakın dikişin ucunda bir miktar hematom vardı. Aslında vücut bunu atabilir ama biz bunu lokal anestezi ile akıtalım dedi. Beraber servise çıktık mememe iki küçük iğne yaptı ve insizyon yerinden klemp sokarak bi miktar akıttı. Bunun önemli olduğunu internette okumuştum. Kan çok fazla birikip sertleşirse kapsül kontraktür sıkıntısı olabilir diye. Sonrasında dr iyice sıkı sıkı sardı ve 2 gün duş yok dedi. Tam da bugün duş alacaktım:KK43: Ödemlerimin inmesini ve şu gerginlik hissinin gitmesini istiyorum.

7.gün(02.05.23):
Bugün sabahtan kontrole doktorun yanına gittim. Morluklarım dağılmaya başlamış. Biraz cildim de hassas olduğundan hemen kızarır. Artık gerisi benim vücudumun iyileşmesi... Veee korseyi bandajı bırakmasak da masaja başlama vakti gelmiş. Nasıl yapacağımı gösterdi yukarıdan aşağıya doğru bastıracakmışım. Bir de iz kremine 15 gün sonra başlayacakmışım ama şimdiden gelmişken yazalım dedik. BARICUS 50 IU%1%10 Jelini kullanan var mı? İz geçirme konusunda başarılı mı?

9.gün(04.05.23):

Dün ve bugün kollarımı daha rahat hareket ettiriyorum. Hatta bugün stajıma gittim. Çok yorucu geçmiyor. Ama yine de bir yürümek dışarı çıkmak otobüse binmek iyi geldi. Günlerdir evde sıkılmışım. Ağrılarım daha da azaldı. Hala kollarımı yukarı kaldıramıyorum ve kaldırma teşebbüsümde acıyor. Morluklarım baya azalmış. Morluk için verilen jeli günde 2-3 kere sürmeyi ihmal etmiyorum. Yara yeri iyileşmesi için de deri merhemi sürüyorum. Yaralarım kapanınca iz için sarı kantaron yağına da geçmeyi düşünüyorum. Bu arada korse sonrası sütyen ne kullandınız? istediğimi takabilir miyim?

13.gün(08.09.23):

Bugün kontrole dr'un yanına gittim. Dikişlerimden erimeyen kısımları aldı ve morluklarımın azaldığını söyledi. Verdiği jeli morluklar geçince bırakacakmışım. İz kremine geçmeden merhemi bitireceğim. 2 hafta sonrs tekrar kontrole gideceğim. Artık ağrılarım yok çok rahat hissediyorum. Kollarımı yukarı kaldırmıyorum sadece. Kullandığım korseyi de 2 hafta sonra çıkarıp balensiz dolgulu/dolgusuz sütyene geçeceğim. Balensiz olmaması önemliymiş. Gerçekten çok iyi iyileşmiş. Artık çok nadir kas ağrım oluyor o da uyanınca sabit yatmaktan vs. Bir kutu daha ant. yazmıştı o da bitecek. Her isteyene Allah nasip etsin.

45.gün(07.06.23):
Artık nerdeyse hiç acım yok ve aşırı alıştım. Rahatça sağa sola dönüp yatabiliyorum. Kontrolümde de doktor korseyi çıkartıp 15 gün sadece gece korse ve bandaj takmamı istedi. Önerisi destekli balensiz sütyendi. Ama destekli sütyen bulamıyorum. Yardımcı olabilecek olan varsa çok mutlu olurum. Desteksiz 75C kullanıyorum. Ama destekli 75C olmuyor 80B denedim o da olmadı. İz için jel kullanıyorum. Derisi kalktıkça rengi açılıyor. Sadece yüzünü yere verip düz yatınca yabancı bir his oluyor.
Merhaba dr adı ne ve kaça yaptırdınız hangi hastane hangi şehir?
 
Merhabalar ben de 16 Kasımda ameliyat olacağım. Düğmeli kıyafet düşünmüştüm daha rahat olması açısından. Ameliyat olan arkadaşların tavsiyelerini merak ediyorum
Düğmeli pijama(Ben üstü hiç giymedim.Bir kez koridorda yürüyeyim diye giydim).Diş fırçası(Unutmuştum koymayı😊 Hemem aldırdım) Hastaneden çıkarken yine gömlek tarzı bir kıyafet.
 
Düğmeli pijama(Ben üstü hiç giymedim.Bir kez koridorda yürüyeyim diye giydim).Diş fırçası(Unutmuştum koymayı😊 Hemem aldırdım) Hastaneden çıkarken yine gömlek tarzı bir kıyafet.
Tamam çok teşekkür ederim diş fırçası hiç aklıma gelmemişti. Terlik olabilir rahat bol şeyler en iyisi😊 nasıl peki şuan memnun musunuz
 
Tamam çok teşekkür ederim diş fırçası hiç aklıma gelmemişti. Terlik olabilir rahat bol şeyler en iyisi😊 nasıl peki şuan memnun musunuz
2 ay oldu çok memnunum.İlk hafta acaba çok mu büyük oldu endişem vardı.Şimdi ise süperler.Destekli sütyenlerden kurtuldum.Bol su tüketin.Sabah akşam sürekli buz koydum.Ödeme çok iyi geldi.
 
2 ay oldu çok memnunum.İlk hafta acaba çok mu büyük oldu endişem vardı.Şimdi ise süperler.Destekli sütyenlerden kurtuldum.Bol su tüketin.Sabah akşam sürekli buz koydum.Ödeme çok iyi geldi.
Çok sevindim darısı başıma çok teşekkür ederim 😊 yumuşaklığı nasıl gerçi henüz çok yeni sanırım 6. Aydan itibaren yumuşamaya başlıyor. Birde içinizde silikon varmış gibi hissediliyor mu
 
Merhaba arkadaşlar dün(25.04.23) akşama doğru 5'te meme büyütme ameliyatı oldum. Boyum 185 ve kilom 63...Yıllar boyunca hep memem olmadığı için özgüvenim hep eksikti. En sonunda şehir hastanesinde çok tatlış bi doktora muayene oldum ve karar verdim. Geçen hafta tüm ekg röntgen anestezi işlerini hallettikten sonra dün sabah 10'dan itibaren hiçbir şey yemedim. Ardından saat 15.00'de hastaneye geldim. Doktorum çizimlerimi yaptı 200 cc kendi meme dokum vardı. Ben de bi miktar ortalama büyüklüğün bir tık üstünü istediğim için 360-400 cc civarı istediğimi söyledim. Doktorum fotoğraflarımı çekti ve beni giyinmem için odama gönderdi. Ayrıca odam da tek kişilik ve çok rahat. Ayrıca dr bana dual planladı. Yani üst meme dokum olmadığından orası kas altı, meme başından alt kısım ise kas üstü olacak. Bu konuya gün gün düzenlemeler yapacağım ve şimdi dünden başlayalım.

Ameliyat günü:
Ameliyatta hemşireler damar yolu açarken 2 damarımı da patlattılar. Ordan bir korkma geldi. Ayrıca daha buna dayanamıyorsun ameliyat sonrası nasıl dayanacaksın dedi ve çok üzüldüm. Diğeri de daha 22 yaşındaymışsın keşke bekleseydin diye irite etti. Burdan onlara beni üzdükleri için eyvallah diyorum. Sonra doktorum beni rahatlattı ve devamını hatırlamıyorum. Mentor marka 400 cc Ultra High profile pürüzlü tip 1 silikon takılmış. Ardından uyandığımda odamdaydım ama narkozdan dolayı gözümü açamıyordum. Başımda iki arkadaşım beni konuşturmaya çalışıyordu (dalga geçmek için) ama bilincim yerindeydi ve konuşmaları çok başımı ağrıtıyordu. Onlara orda susmalarını söyledim. Ayrıca kalbimde bir baskı vardı. Öyle bir baskıydı ki sanki nefes alırken cpr yapıyorlar gibi. Sonra ben bunu hemşirelere söyledim ağrı kesicili serum taktılar. Yemek yemem için 4 saat geçmesi gerekiyordu. Saat 12'yi bekledik. Refakatçim olan sevgilime bu konuda çok teşekkür ediyorum. Başımı kaldıramıyordum ama bana yedirdi. Ardından dr'um uyumam için Avil denilen uyutan bi serum bağlattı ve uyudum. Gece 1-2 kere uyandım ve su içtim. Bana yemekten sonra kas ağrılarıma ilaç ve antibiyotik verdiler.

Ameliyattan sonraki 1.gün (26.04.23):
Sabah 7-8 gibi uyandım. Hala göğsümde baskı devam ediyordu ama kolumu dirsek hizama kadar kaldırabiliyorum. Hatta şu an tabletimden bunları yazabiliyorum damar yolu açılmayan elimle. Sabah kahvaltımı yaptım ve ağrı kesicili serumumu bağladılar. O bittikten sonra dr geldi bandaj ve korselerimi açıp yara yerime baktı. O an fark ettim ki aslında memem acımıyor, bandaj ve korse sıktığı için ağrım varmış. Doktorum gittikten sonra biraz odada turlamaya başladım. Tuvalette oturup kalkmak problem değil ama eşofmanımı indiremiyorum ve çok affedersiniz altımı temizleyemiyorum. Erkek arkadaşım sağolsun çok yardım etti bana. Şimdi oturuyorum öyle tv izliyorum. Birkaç gün içinde ağrılarımın azalacağını söyledi doktor. Tavsiyeleriniz varsa cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

2.gün(27.04.23):
Gece yine ağrı kesicili serum verdiler. Onunla uyudum. Sonra sabah 7 gibi kahvaltı yaptım. Ardından antibiyotik serum verdiler. Doktor da 8 gibi geldi korseyi çıkardı. Güzelce morarmasın diye jel sürdü. Sonra koltukaltlarımdan çok sıktığı için oraya da sürdü ve bandajladı. Veee taburcu oldum. Eve geldim. Ağrılarım aynı ölçüde ama ödemlerim artıyor gibi. Eve geldikten sonra ilaçlarımı kullanmaya başladım ama kas gevşetici için 2 ilaç vermiş dr. Onların etkisi geçtiği an ağrılarım inanılmaz hissediliyor. Olabildiğince kollarımı hareket ettirmemeye çalışıyorum ancak dirsekten altını oynatmak sıkıntı olmadığı için bi miktar hareket ediyor onunla birlikte tabiki. Neyse gece uyurken hastane gibi rahat olmadı. Yatağa 4-5 yastık destekleyerek koydum ama dimdik durmadığım sürece uyurken aşağı kayıyorum ve silikonlar aşırı baskı yapıyor. O yüzden 2 kere falan uyandım. Tabi erkek arkadaşım yardım etti her kalkışımda. Sonra dayanamayıp kas için olan ilaçları içip biraz daha uyudum.

3.gün(28.04.23):
Bugün dr duş alabileceğimi söylemişti.
Aslında ben pazar gününe kadar almam diye düşünmüştüm. Ama öyle dediği için öğlene doğru alacağım. Bir de her gün sabah akşam jellerimi sürerken 5 dk havalandırıyorum korseyi çıkarıp. Korseyi çıkarınca müthiş rahatlıyorum.

4.gün(29.04.23):
Sabah dikiş etrafımda morluklar vardı hematom gibi görünüyordu. Bir miktar korkup doktoruma yazdım. Akşama muayeneye gittim. Çok sıkıntı değil ama bir ultrasonla bakalım dedi. Birkaç gün sonra ultrasonla bakabiliriz. Şuanlık bakmadık verdiği jelleri sürüyorum. İki mememin ortası da ödemlendi ve bir miktar sarı morluk var. Daha çok yukarda kas altı olduğu için koluma yakın yerler ve boynuma yakın yerler acıyor.

5.gün(30.04.23):
Bugün genel olarak hala aynı şişlikte ama morluklar yayılmıştı. Akşama doğru saat 18.00 gibi doktor bey aradı gel ultrason ile acilde bakalım diye. Sağ alt mememin orta tarafa yakın dikişin ucunda bir miktar hematom vardı. Aslında vücut bunu atabilir ama biz bunu lokal anestezi ile akıtalım dedi. Beraber servise çıktık mememe iki küçük iğne yaptı ve insizyon yerinden klemp sokarak bi miktar akıttı. Bunun önemli olduğunu internette okumuştum. Kan çok fazla birikip sertleşirse kapsül kontraktür sıkıntısı olabilir diye. Sonrasında dr iyice sıkı sıkı sardı ve 2 gün duş yok dedi. Tam da bugün duş alacaktım:KK43: Ödemlerimin inmesini ve şu gerginlik hissinin gitmesini istiyorum.

7.gün(02.05.23):
Bugün sabahtan kontrole doktorun yanına gittim. Morluklarım dağılmaya başlamış. Biraz cildim de hassas olduğundan hemen kızarır. Artık gerisi benim vücudumun iyileşmesi... Veee korseyi bandajı bırakmasak da masaja başlama vakti gelmiş. Nasıl yapacağımı gösterdi yukarıdan aşağıya doğru bastıracakmışım. Bir de iz kremine 15 gün sonra başlayacakmışım ama şimdiden gelmişken yazalım dedik. BARICUS 50 IU%1%10 Jelini kullanan var mı? İz geçirme konusunda başarılı mı?

9.gün(04.05.23):

Dün ve bugün kollarımı daha rahat hareket ettiriyorum. Hatta bugün stajıma gittim. Çok yorucu geçmiyor. Ama yine de bir yürümek dışarı çıkmak otobüse binmek iyi geldi. Günlerdir evde sıkılmışım. Ağrılarım daha da azaldı. Hala kollarımı yukarı kaldıramıyorum ve kaldırma teşebbüsümde acıyor. Morluklarım baya azalmış. Morluk için verilen jeli günde 2-3 kere sürmeyi ihmal etmiyorum. Yara yeri iyileşmesi için de deri merhemi sürüyorum. Yaralarım kapanınca iz için sarı kantaron yağına da geçmeyi düşünüyorum. Bu arada korse sonrası sütyen ne kullandınız? istediğimi takabilir miyim?

13.gün(08.09.23):

Bugün kontrole dr'un yanına gittim. Dikişlerimden erimeyen kısımları aldı ve morluklarımın azaldığını söyledi. Verdiği jeli morluklar geçince bırakacakmışım. İz kremine geçmeden merhemi bitireceğim. 2 hafta sonrs tekrar kontrole gideceğim. Artık ağrılarım yok çok rahat hissediyorum. Kollarımı yukarı kaldırmıyorum sadece. Kullandığım korseyi de 2 hafta sonra çıkarıp balensiz dolgulu/dolgusuz sütyene geçeceğim. Balensiz olmaması önemliymiş. Gerçekten çok iyi iyileşmiş. Artık çok nadir kas ağrım oluyor o da uyanınca sabit yatmaktan vs. Bir kutu daha ant. yazmıştı o da bitecek. Her isteyene Allah nasip etsin.

45.gün(07.06.23):
Artık nerdeyse hiç acım yok ve aşırı alıştım. Rahatça sağa sola dönüp yatabiliyorum. Kontrolümde de doktor korseyi çıkartıp 15 gün sadece gece korse ve bandaj takmamı istedi. Önerisi destekli balensiz sütyendi. Ama destekli sütyen bulamıyorum. Yardımcı olabilecek olan varsa çok mutlu olurum. Desteksiz 75C kullanıyorum. Ama destekli 75C olmuyor 80B denedim o da olmadı. İz için jel kullanıyorum. Derisi kalktıkça rengi açılıyor. Sadece yüzünü yere verip düz yatınca yabancı bir his oluyor.
Cook gecmis olsun. Bende olmak istiorum 3 cocukdan sonra artik zamani geldi diorum:) oncesi ve sonrqsi resim varmi ki🤔
 
Çok sevindim darısı başıma çok teşekkür ederim 😊 yumuşaklığı nasıl gerçi henüz çok yeni sanırım 6. Aydan itibaren yumuşamaya başlıyor. Birde içinizde silikon varmış gibi hissediliyor mu
merhaba benim 6 ayı geçti baya yumuşadı, silikon otururken ele gelmiyor ama böyle kendi meme yağınız gerildiğinde mesela düz yatarken falan ele geliyor... o da napalım sıkıntı değil çok güzel görünüyorlar yumuşacıklar büyükler ne giysem yakışıyorlar, iyiki çilesini çekmişim diyorum müthiş oldular... ayrıca partnerimin ilgisi bile arttı, eski halinden şikayetçi değildi ama bu halinden ikimiz de çok mutluyuz... artık allah her böyle hisseden insana nasip etsin diyorum özgüvenli olmak mükemmel bir şey☺️ beni gören 185 manken gibi müthiş fizikli diyor🙂çok mutlu oluyorum... doktorum kontrol için 6 ay sonra ultrasona git dedi sadece o kaldı☺️
 
merhaba benim 6 ayı geçti baya yumuşadı, silikon otururken ele gelmiyor ama böyle kendi meme yağınız gerildiğinde mesela düz yatarken falan ele geliyor... o da napalım sıkıntı değil çok güzel görünüyorlar yumuşacıklar büyükler ne giysem yakışıyorlar, iyiki çilesini çekmişim diyorum müthiş oldular... ayrıca partnerimin ilgisi bile arttı, eski halinden şikayetçi değildi ama bu halinden ikimiz de çok mutluyuz... artık allah her böyle hisseden insana nasip etsin diyorum özgüvenli olmak mükemmel bir şey☺️ beni gören 185 manken gibi müthiş fizikli diyor🙂çok mutlu oluyorum... doktorum kontrol için 6 ay sonra ultrasona git dedi sadece o kaldı☺️
Sizin adınıza çok sevindim benim de 1 ayı geçti ameliyat olalı şuanda bile yumuşamaya başladılar ne güzel böyle olumlu yorumlar okuyunca içim açılıyor ✌🏻🌸🥰 kesinlikle öz güven tavan😃 ben de sefasını süreceğim günleri sabırla bekliyorum şöyle 2-3 ay oldu mu tamamdır😊 baskı hissi 2.aydan itibaren geçer mi birde yan yatmayı özledim sadece daha ne kadar var acaba🥺
 
Sizin adınıza çok sevindim benim de 1 ayı geçti ameliyat olalı şuanda bile yumuşamaya başladılar ne güzel böyle olumlu yorumlar okuyunca içim açılıyor ✌🏻🌸🥰 kesinlikle öz güven tavan😃 ben de sefasını süreceğim günleri sabırla bekliyorum şöyle 2-3 ay oldu mu tamamdır😊 baskı hissi 2.aydan itibaren geçer mi birde yan yatmayı özledim sadece daha ne kadar var acaba🥺
geçmiş olsunnnn💖 valla ben 1.5 ay sonra yan yatmaya başlamıştım biraz baskı hissi de belli bi süre sonra yok oluyor merak etme… artık ilk halini ve ameliyat zamanlarını falan unuttum🥳😅müthiş hissediliyor sadece böyle aşırı sıkınca memeyi veya gerinirken falan silikonu hissediyorsun elinde 🥹keşke o da olmasa kendi meme dokum kadar yumuşak olsa(doktorum tam iyileşme 1 yıl sürer demişti belki daha yumuşar ama bilmiyorum) 🥰benim ameliyattan 2 ay sonra mezuniyetim vardı hiç ağrım falan kalmamıştı bu da sana ilham olsun 💖💖💖
 
geçmiş olsunnnn💖 valla ben 1.5 ay sonra yan yatmaya başlamıştım biraz baskı hissi de belli bi süre sonra yok oluyor merak etme… artık ilk halini ve ameliyat zamanlarını falan unuttum🥳😅müthiş hissediliyor sadece böyle aşırı sıkınca memeyi veya gerinirken falan silikonu hissediyorsun elinde 🥹keşke o da olmasa kendi meme dokum kadar yumuşak olsa(doktorum tam iyileşme 1 yıl sürer demişti belki daha yumuşar ama bilmiyorum) 🥰benim ameliyattan 2 ay sonra mezuniyetim vardı hiç ağrım falan kalmamıştı bu da sana ilham olsun 💖💖💖
Ay çok teşekkür ederim💕😊 o zaman benim de çok az kaldı 5.haftam bitti sanırım biraz daha sabretmem gerekicek✌🏻🌸 evet 1 yıl tam iyleşme süreci 1.yılı doldurduğunuzda sizden mesaj bekliyor olacağım ben biraz geriden geliyorum😃 bana ışık oluyorsunuz çok teşekkür ederim tekrardan🥰
 
Sizin adınıza çok sevindim benim de 1 ayı geçti ameliyat olalı şuanda bile yumuşamaya başladılar ne güzel böyle olumlu yorumlar okuyunca içim açılıyor ✌🏻🌸🥰 kesinlikle öz güven tavan😃 ben de sefasını süreceğim günleri sabırla bekliyorum şöyle 2-3 ay oldu mu tamamdır😊 baskı hissi 2.aydan itibaren geçer mi birde yan yatmayı özledim sadece daha ne kadar var acaba🥺
İyileşme süresi kişiden kişiye değişiyor sanırım ben 3. Haftadan itibaren yan yatmaya başlamıştım baskı hissi 1 ay dolunca geçti ama ara ara sızlama şeklinde gelen ağrılar 2 ay dolunca bitti çok şükür şuan 3. Ay doldu Eylül 21 de ameliyat olmuştum . Yumuşama kısmına gelince 1. Ay donunca başladı ve şuan tamamen yumuşadılar normal meme kıvamında oldular. Bilmesem protez olduğunu asla dokunarak anlayamazdım o derece yumuşadı ve meme ile bütünleşti 6 ay 1 yıl diyorlar ama daha ne kadar değişip doğallaşabilir bilemedim 🤷‍♀️ o zaman gelince anlayacağım artık. Ama ben süreçten çok memnunum inşallah sizlerde memnun kalırsınız 🙏😊
 
X