Silvan'dan çekilen askerler böyle yuhalandı

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
11.645
22.260
Silvan'da sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından ilçe merkezden çekilerek yaya olarak birliklerine giden askerler, Silvan halkı tarafından protesto edildi.

Silvan’da sokağa çıkma yasağı bugün ikindi saatlerinden itibaren sona erdi. 12 gün süren sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından ilçe merkeze giren askerler, tanklar ve özel harekat timleri geri çekildi. Askerlerin geri çekilmesi sırasında toplanan Silvan halkı, askerler yuhaladı, tepki gösterdi. O sırada orada bulunan bir zırhlı araçtan "Elinize Sağlık" anonsu ise Silvan halkını çileden çıkardı.

Silvan ilçesinde 12 gündür süren sokağa çıkma yasağının son bulmasının ardından ilçe merkezde konuşlanan tanklar ve merkeze giren askerler geri çekilmeye başladı.

http://www.rotahaber.com/m/?id=568408

Askere şerefsiz diyenlerle aynı kafada olunca sonuç böyle oluyo demekki.

PKK'nın hendek kazılarınada alkış tutuyorlardır. Sonrada siviller öldü diye haber yapılıyor. Iyide bu pkk resmi bir kuruluşmu ki kaydı olmayanlar sivil oluyo. Devlete hainlik eden silah kaldıran bölmek isteyen evindede vurulsa pkk işte.

Askerimiz verilen emri yerine getiriyor, Askeriye'nin itibarsızlaştırılmaya çalışılmasını kınıyorum.
Sivil, masum halka diyecek hiç sözüm yok ama pkk hendekler kazıyor, askerimizi öldürüyor, çatışıyor.
Bugüne kadar pkk elini kolunu sallaya sallaya geziyor diye tepki gösteriyorduk eee şimdi askerimiz göz açtırmıyor, neden tepki gösteriliyor ki?
Belki de ki bence büyük ihtimalle pkk'nın öldürdüğü sivillerin sorumluluğu bile askeriyeye yıkılmaya çalışılıyor.

Askerimiz verilen emri yerine getiriyor, Askeriye'nin itibarsızlaştırılmaya çalışılmasını kınıyorum.
Sivil, masum halka diyecek hiç sözüm yok ama pkk hendekler kazıyor, askerimizi öldürüyor, çatışıyor.
Bugüne kadar pkk elini kolunu sallaya sallaya geziyor diye tepki gösteriyorduk eee şimdi askerimiz göz açtırmıyor, neden tepki gösteriliyor ki?
Belki de ki bence büyük ihtimalle pkk'nın öldürdüğü sivillerin sorumluluğu bile askeriyeye yıkılmaya çalışılıyor.
Aynen öyle abla. Twitter'da bi bakıyorsun şu kişi ozel harekat ya da asker tarafindan öldürüldü diye pkk ajanslari haber geçiyor. Hemen doğruluğu kabul edilip yayilmaya başlıyor. Sonra pkknin öldürdüğü ortaya çıkıyor ama bir kere algilar manipüle edilmis oluyor . Algı yönetmeyi cok iyi biliyorlar

Aynen öyle abla. Twitter'da bi bakıyorsun şu kişi ozel harekat ya da asker tarafindan öldürüldü diye pkk ajanslari haber geçiyor. Hemen doğruluğu kabul edilip yayilmaya başlıyor. Sonra pkknin öldürdüğü ortaya çıkıyor ama bir kere algilar manipüle edilmis oluyor . Algı yönetmeyi cok iyi biliyorlar
Askerimize laf söyletmem, yeri gelir kızarım, eleştiririm ama bu memlekette bizim Mehmetçiğimizi yuhalattırmam, yuhalayanları da kınarım.
Onlar terörle mücadele ediyor, o mahallelerde hendekler kazılırken niye tepki gösterilmedi? Yine diyorum masum, devletinden medet uman sivil halka zerre lafım yok, benim lafım terörü destekleyip yardım ve yataklık edenlere.
Biz o Mehmetçikleri kolay yetiştirmiyoruz, onlar bizim askerimiz, devletin evlatları, onlara laf söylemek hadlerine değil.

Sizin bölgenize kaosu , terörü bu devlet , bu asker getirdi de mi ; şimdi bölgeyi terk ederlerken seviniyor ve yuhluyorsunuz ?
Bölgenizdeki kaosun , terörün , geri kalmışlığın tek sebebi pkk değil mi ? Doğu denilince insanların korkmalarının sebebi pkk değil mi ? Her şeyiniz güllük gülistanlıktı da askerlerimiz gelince mi huzursuzluğunuz başladı ?
Ne zaman açacaksınız gözlerinizi ?
Çok samimi soruyorum varsa bu sitede şu görüntüleri izlerken gurur duyan , askerimiz yuhlanınca içi soğuyan birileri yazsın .

Görüntüler bana çok acayip geldi. Askerlerin bu şekilde tek tek yürüyerek geçmesi, çevredeki insanların dokunmalarına izin verilmesi vs. Burası terör bölgesi değil mi? Askeri birliğin geçişi nasıl bu kadar gelişigüzel yapılabiliyor?

Daha geçen gün bir eylemci polise sarılma girişiminde bulunduğu için biber gazını yedi. Ki bu müdahaleye ben haklı bulmuştum. O yüzden görüntüler bana çok saçma geldi. Birde gözüme çarpan daha ilginç olanı bir asker geçerken yüzünü saklıyor. Sanki tutuklanmış, mahkemeye götürülüyor. Suçlu gibi başını önüne eğmiş, şapkasıyla yüzünü gizliyor falan. Benim ilgimi yuhalayan insanlardan çok bunlar çekti. Amaç gövde gösterisi yapmak desen ona da benzemiyor. Yürürken tedirginler(haklı olarak) sloganları duyunca arkalarını falan kontrol ediyorlar, yüzlerini gizliyorlar. Değişik valla.

Birde şunlar var tabii. Bu yazıları görünce ister istemez hedefi sorguluyor insan. Hedef pkk mı? Yoksa oradaki halka göz korkusu vermek mi?

silvan-da-cekilen-askere-tepki-7876219_7001_m.jpg

silvan-da-cekilen-askere-tepki-7876219_6025_m.jpg

silvan-da-cekilen-askere-tepki-7876219_5875_m.jpg

silvan-da-cekilen-askere-tepki-7876219_828_m.jpg

X