şimdi ne yapsam Ben? Okul evlilik kaynana çıkmazı

Babam ve üvey karısı ve bebekleri var. Kendilerine zor bakiyorlar.
Destek olsa olsa babannem olur bana destek.

Altınların hepsi bankada kaynanamin üstüne.

Bende bir saat bir bileklik.
Iki küpe bir tektas iki alyns var sadece.
babanneden iste, gerekirse elindekini bozdur bence

20 yaşındasın , 8 aylık evlisin , seni bir ay önce seni, babanın kapısına bırakan bir kocan var . Ah canım evlenmek için niye bu kadar acele ettin ? Neyse ki çocuğun yok . Sen okumak istiyorsun. Hakkın var ama eşinin tarafından da düşünmen lazım.... Ayni şehir içerisinde olsa hiç problem olmaz ama eşin başka şehirse , sen başka şehirde olmaz . Bir süre gider ama problemler çok olur. Yıpranırsınız.... Eşin tercih ettiğin şehirde iş bulabilir . Kendisi de biraz fedakarlık yapsın . Senin okuma hakkını kimsenin elinden almasına izin verme !

Eger puanın iyiyse ilk tercihin gelecekdir boşa endiselenme yine de başka şehirleri yaz derim emeğine yazık olmasin

Eşim ve kaynanam karşı eşimin benle gelmesine
Kaynanam işini birakamaz diyor.
8 ay önce yani eşin ve ailesi yokken nasıl yaşıyordun?
8 ayda ne oldu ki kendini onlara mecbur hissediyorsun?

evli olmasaydın yine korkundan şehir dışı yazmayacaktın öyle mi?
para pul durumunu bilmiyorum ama muhtemelen elinden geleni yapardın.
şimdi niye böyle pısırık duruyorsun seni umursamayan bu kişiler karşısında?

Arkana bile bakma giiiiiiiiiit.
Ozel şirketlere burs basvurusu yap.
Yari zamanlı is bul .Market filan.Temizlik bile olur yeterki oku .Pişman olan sen olmazsın.
Bölumunle ilgili bir firmada bile başlayabilirsin yarı zamanlı.

Krediye başvurun, babanız da bir o kadar yollayabilir herhalde. Nereyi kazanırsınız bilmiyorum ama geçinebileceğiniz,nispeten evinize yakın bir yer seçin.
Hakikaten ben de anlayamıyorum evlendikten sonra okuma kısmını, önce okunur ve ayaklar üstünde durulur sonra evlilik gerçekleşir. Siz resmen
iç güveysi gitmişsiniz bu evlilik değil, besleme gibi isteyince eve alıp istemeyince baba evine yollamalar falan vallahi sinirlerim zıpladı kusura bakmayın çünkü şu hikeyede bir tane aklı başında insan yok

Yaww birakin allah askina burdaki bdv yorumculari hepsi mi bukadar feminist oldu

Su konu tam tersi olsaydi evli kadinin kocasi onu ana babasinin evine birakip ben baska sehire okumaya gidiyorum deseydi adama etmiyceginiz laf kalmazdi.
Bu okul konusundaki yorumum

Haa yine burdaki arkadaslarda kocanizin sadakatsizligi icin oyle adama degmez birak git'oku diyor ki haklilar ama okumak icin degil sadece
Adam sadik degilse zaten siz okul olmasada birakin gidin su adami ozaman cunku okula kadar dursun yolumu buldum okul cikti gidiyim diyorsaniz suan bariz sizde o adami kullanmis oluyorsunuz
Erkek her halükarda başının çaresine bakabilir. Gerekirse yük taşır. Bu yüzden eğitim kadınlar için büyük önem taşıyor. Bence bunun tavizi olmamalı. Yarın öbür gün ne olacak belli olmaz. Bir kadın kendi başının çaresine bakacak donanımda olmalı.

Kocamin bana ihtiyaci yok baskalariyla konusuyor cumlesinde bende film koptu acikcasi. Kocanizda bsskasiyla konusacak rahatlik sizdede o nasilsa baskalariyla idare ediyor ben gideyim rahatligi falan derken bence siz o evliligi arkada birakip gidin derim. Bu nedir Allah askina.

Diğer konularını okumadim ama ama anladığım kadarıyla bu aile ile ömür geçmez.puanın çok iyi ve çok rahat her yere girersin.tavsiyem okulöncesi değilde çocuk gelişiminin 4 yıllığına tamamlaman atanma sansi daha yuksek.bence yap tercihini .1.öğretimde harç ücreti yok.daha önce onlisansta kyk da kaldıysanız tekrar kalabilirsiniz. En kötü ihtimal dondur 1 yıllığına çalış para biriktir.Diğer tavsiyemde benim sınıf arkadaşım çanakkale okuloncesin kazanmıştı 2yılda bitirdi.bitirdiği yılda atanmıştı.dumlupinari kazananlar 4 yılda marmara yi kazananlar 3 yılda bitirdi okulöncesini.dondursamda para yetmez dersen yazları çalışırsın en kötü kalacak yerinin parası çıkar.kışında öğrencilerin takıldığı kafelerde yada kantinde. Çalışırsın.ayrıca 2.öğretim seçersen gündüzleri ücretli öğretmenlik yaparsın.

bildiğim kadarıyla açıköğretimde vardı ya iyice araştırdınız mı? hani doktorluk mühendislik hukuk filan olur o ayrı da, açıktan okunabilecek bölümleri örgün okumak bana mantıklı gelmiyor. zaman ve para kaybı geliyor
2012 okulöncesi öğretmenliği açıköğretim kaldırıldı

8 ay önce yani eşin ve ailesi yokken nasıl yaşıyordun?
8 ayda ne oldu ki kendini onlara mecbur hissediyorsun?

evli olmasaydın yine korkundan şehir dışı yazmayacaktın öyle mi?
para pul durumunu bilmiyorum ama muhtemelen elinden geleni yapardın.
şimdi niye böyle pısırık duruyorsun seni umursamayan bu kişiler karşısında?

Ilk uni tercihmde yazmadığım için başka yeri kendi şehrimde önlisans okudum bu sefer aileme rest cekmistim

Ilk uni tercihmde yazmadığım için başka yeri kendi şehrimde önlisans okudum bu sefer aileme rest cekmistim
20 yıllık ailene rest çektin. helal.
demek ki kararlı olursan istediğini yapabiliyorsun.
yine kararlı davran.
hayat senin hayatın. onu sadece sen koruyabilirsin.

Kaynananla kayınpederin senin anan baban mı boyuna onun düşündüklerini yazmışsın onlara ne senin hayatından? Kocanı da o konuştuğu kişilere emanet et ve git hayatını kur bir an önce

X