şimdi ne yapsam Ben? Okul evlilik kaynana çıkmazı

Maalesef böyle bir insanla evlenmişsin, ve evet evlendiğin gibi ayrılma kararı da senin elinde.. Çevrendeki insanlar sana öyle davranırlar ki sanki o ayrılma gücü sende yok sanırsın, bunu bilerek yapıyorlar işte seni ezmek ve sesini kesmek için.. Kapı orda diyenlere fırsat verme, yapamazsın diyenlere izin verme, sakın sakın eğitiminden vazgeçme.. Benim teyzem de 21 yaşında evlendi 9 ay evlilikte tanıdı kocasının ve o mendebur ailesinin gerçek yüzünü.. Bir ayda boşadı gitti o ş..zi.. Kendisine mis gibi de düzen kurdu, kolay olmadı ama kurdu..

Burda bir üye daha vardı senin gibi, ona da zamanında uzun uzun yazdı buradaki ablaları.. En sonunda onun da canına tak etti, terketti evini bir de küçük bebeği varken.. O kv kp koca kişisi nasıl pişman oldular, ama yine de dönmedi o eve.. Şimdi kimsenin lafını çekip pis evlerini temizlemiyor..

Sanırım benimde sonum öyle olacak..
Onların laflarına karşı dik durabilmeyi kendimi korumayı nasıl ogrenicem nasıl yapıcam bilmiyorum..

Hayatım oku, sonra çalış dimdik dur

Kaynanan göndermem demiş, sen koskoca bir insansın başka birinin iznine ihtiyacın yok. Tabi ki gitmeni istemez oh ne güzel sana bedavaya hizmetçilik yaptırıyor!!

Başka şehre git mutlaka. Uzun vadede bu evlilikten mutlu olabileceğini sanmıyorum. İnceyse de kopar.

Doğru diyorsun.
Bana hizmetcilikyen başka ne yaptırıyor ki.
Kahvaltısı önünde yatağını topluyorum bulaşigiını yikiyorum evini temizliyor lafını çekiyorum.

Sonra neymiş ben ystiyormusum.
Kayinbabam bile işi kızı yapıyor sanıyor.

Hayır ama gündüz ve akşam onlarlayim.
Gece eve dönüyoruz.
Eşim işten geldikten sonra.
Bekar.
Normal kısmen seviyorum.
Senin yerinde olup mantıklı düşünen her insan
Tümmm tercihlerini şehir dışı yazar
Ama iyi araştır belki hem çalışıp hem okuman gerekecek
Geçim açısından öğrenciye uygun şehirleri yaz

Yavrum senin yaşadığın benzer şeyleri bende yaadım ama benim eşim bana destekti kaynanam bendeydi çocuğuma vaktı ben okudum ama çok çektim o dört seneyi bi ben bi allah bilir allaha şükür okulum bitti ahımda yerde kalmadı pişman olursun yazık edersin kendine

1 dakika bile düşünme derim, kendi hayatını düşün, anladigim kadarıyla evliliğin de 10 numara degil..El adamı icin sakın eğitiminden vazgeçme..yoksa hayatının geri kalanını her mutsuz oluşunda pişmanlıkla geçirirsin..Hani eskiler derler yaa kolunda altın bileziğin olsun diye iste tam olarak olay buu, özel dediğin yer berbat tir..Sen sen ol sakın vazgeçme hayallerinin ve geleceğini peşinden koş

Canikm peki suan bir bebegim var 3 aylikonun icin okulu dondurmali miyim.
Esimle bu konuda tartisiyoeuz.

Mutlu bir evliliğiniz yoksa kendiniz için gidin. Yoksa mesafelerin en iyi ilişkileri bile kopardığını düşünüyorum. Eşinizinde size ihtiyacı yokmuş niye evlendiyse artık :/ gitmezseniz pişman olursunuz.

Kocan neyse de kayınpederin ve kayınvaliden senin hayatına nasıl bu kadar karışıyor yani nasıl bir mantıkla bu hakkı onlara tanıyorsun aklım almadı

Kızlar dgs sonucum açıklandı
288 almışım.
Eğer fulleseydim alacagim en fazla puan 303 tu.
Yani fule yakın yapmışım.

Şehir dışı yazmamı kaynbabam esim ve ailesi istemiyor.
Ama bende emegimin boşa gitmesini istemiyorum.
Türkiye geneli ilk 1000 e girmişim.

Dgs de geçen senenin puanlarına gore tercih yapıyorsun. Ama bizim bölüm ea dan sozele geçti. O yüzden puanlar belli degil.

Bende sırf evlilik yüzünden bu hakkımdan vazgeçmek ıstemiyorum.

Kayinbabam açıktan oku diyor ama bizim bölüm yok.
Eşim sadece bu şehir olursa kabul ediyor.
Kaynanamda
Baban bile seni baska başka yere gondermemis ben nasıl gonderiyim diyor. Evlenirken okutcam demişlerdi ama yine de böyle yapıyorlar.

Bende mantıklı düşünüyorum.
Kocamın bana ihtiyacı yok.

Yemeğini kaynanam yapıyor.
Ben yokken camasirini da yıkamış. ( eşimin beni babamin evine bıraktığı süre zarfı içinde Yani)
Ekstra olarak kocamın da bana ihtiyacı yok. Ayrı kaldığımızda sanal da olsa onla bunla konuşmuş.

Yine aynı düzen olursa olsun.
Zaten beni düşünmeyen değer vermeyen bir evlilikte ne için cabalayacsgim ki.
Kendi güvencem yok.
ben ne diye kendi hakkımdan vazgececegim.

Kaynanam özelde çalış daha iyi diyor. Bunu diyor ama kendisinin okuma yazması bile yok.
Bende söyledim hafta içi çocuklarla sinemaya hafta sonu velilerle kahvaltıya
Sabah 7 akşam 6 7
Birde asgari ücret.
Ne iyiliği var böyle olursa hiç vakit ayıramam evliliğime.
Bastan söz vermeselerdi eşinizle konuşun orta yolu bulun derdim , ama söz vermişler önünüzü kapatmaya hakları yok verdikleri itibara güvenerek evlendiniz belki . Birde evlilik var evlilik var şimdi ben kendimden örnek verecek olursam sırf hevesle girdim sınavlara çok güzel bir bölüm kazandım ama eşim "istersen git oku ,ama benimlim rızam yok " dedi ve ben gitmedim . Pismanmiyim değilim, çünkü çok seviyorum hiç bir zaman beni pişman etmedi. Ileride sizi pişman edecekler gibi duruyo

Canikm peki suan bir bebegim var 3 aylikonun icin okulu dondurmali miyim.
Esimle bu konuda tartisiyoeuz.
Ne kadar hata yapmissin geçen yıldan bu yana...buradaki bu kadar tecrübeli kadınların sana fikir vermelerine rağmen. Kötü giden bu evlilik, hizmetçi yerine konan bir gelin, evine geceden geceye otele seç yapmaya gider gibi gitmek, kv, kp, görümce sözleri, üstüne bebek....hala okulu dondursam mı diyorsun....

Allah akıl versin...diyecek başka birşey yok...

Kızlar dgs sonucum açıklandı
288 almışım.
Eğer fulleseydim alacagim en fazla puan 303 tu.
Yani fule yakın yapmışım.

Şehir dışı yazmamı kaynbabam esim ve ailesi istemiyor.
Ama bende emegimin boşa gitmesini istemiyorum.
Türkiye geneli ilk 1000 e girmişim.

Dgs de geçen senenin puanlarına gore tercih yapıyorsun. Ama bizim bölüm ea dan sozele geçti. O yüzden puanlar belli degil.

Bende sırf evlilik yüzünden bu hakkımdan vazgeçmek ıstemiyorum.

Kayinbabam açıktan oku diyor ama bizim bölüm yok.
Eşim sadece bu şehir olursa kabul ediyor.
Kaynanamda
Baban bile seni baska başka yere gondermemis ben nasıl gonderiyim diyor. Evlenirken okutcam demişlerdi ama yine de böyle yapıyorlar.

Bende mantıklı düşünüyorum.
Kocamın bana ihtiyacı yok.

Yemeğini kaynanam yapıyor.
Ben yokken camasirini da yıkamış. ( eşimin beni babamin evine bıraktığı süre zarfı içinde Yani)
Ekstra olarak kocamın da bana ihtiyacı yok. Ayrı kaldığımızda sanal da olsa onla bunla konuşmuş.

Yine aynı düzen olursa olsun.
Zaten beni düşünmeyen değer vermeyen bir evlilikte ne için cabalayacsgim ki.
Kendi güvencem yok.
ben ne diye kendi hakkımdan vazgececegim.

Kaynanam özelde çalış daha iyi diyor. Bunu diyor ama kendisinin okuma yazması bile yok.
Bende söyledim hafta içi çocuklarla sinemaya hafta sonu velilerle kahvaltıya
Sabah 7 akşam 6 7
Birde asgari ücret.
Ne iyiliği var böyle olursa hiç vakit ayıramam evliliğime.
bas git arkadaşım hiç düşünme . Sana senden fayda var

X