Bebek Beslenmesi Similac kullanan anneler var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kedili0983

su yolunu bulur
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2014
3.916
4.814
merhaba , benim 50 günlük bir bebeğim var. Ne yazıkki sadece ilk 1 hafta anne sütü verebildim.sarılık olmadı oğlum atlattık allahtan onu. İlk başta aptamil 1 kullandım ama oğlumda aşırı kilo artışı oldu ama boyu da orantılı uzayınca Dr sorun yok dedi. Ama aptamil bebeğimde çok gaz yaptı. Birde 1 gün kaka yapıyor bir gün yapmıyor. Çok nadir her gün günde 1 kez yapıyor. Kakasının rengi açık ve sıvı. dr tavyesi ile similac 1 kullanmaya başladım bugün. Merak ettiğim Similac kullanan anneler memnunmusunuz? Bağışıklık sistemini korurmu bu mama .Nolur kısa bir sürede olsa konumu taşımayın , anne sütü veremediğim için çok üzgün ve endişeliyim :KK43:

Niye sağma makinesi alıp sütünü sağmayı denemedin.
Kuzenim 6 ay boyunca su vermedi sabah akşam gece sağdı verdi cocuk doktoru bile mama önerdi sütüm var niye mama verim dedi.
Keşke sizde deneseydiniz

Niye sağma makinesi alıp sütünü sağmayı denemedin.
Kuzenim 6 ay boyunca su vermedi sabah akşam gece sağdı verdi cocuk doktoru bile mama önerdi sütüm var niye mama verim dedi.
Keşke sizde deneseydiniz
Sağlık sorunum sebebiyle bir ilaç Almak zorundayım. Bu yüzden veremiyorum anne sütü :KK43:

Niye kimse yazmamış...ben anne olmadım hiç, çok bir fikrim yok ama bu aptamil ile ilgili kötü haberler çıkmamış mıydı?

En azından bu mamaların organiği falan olmuyor mu acaba?

merhaba , benim 50 günlük bir bebeğim var. Ne yazıkki sadece ilk 1 hafta anne sütü verebildim.sarılık olmadı oğlum atlattık allahtan onu. İlk başta aptamil 1 kullandım ama oğlumda aşırı kilo artışı oldu ama boyu da orantılı uzayınca Dr sorun yok dedi. Ama aptamil bebeğimde çok gaz yaptı. Birde 1 gün kaka yapıyor bir gün yapmıyor. Çok nadir her gün günde 1 kez yapıyor. Kakasının rengi açık ve sıvı. dr tavyesi ile similac 1 kullanmaya başladım bugün. Merak ettiğim Similac kullanan anneler memnunmusunuz? Bağışıklık sistemini korurmu bu mama .Nolur kısa bir sürede olsa konumu taşımayın , anne sütü veremediğim için çok üzgün ve endişeliyim :KK43:

ben sma kullandım dr tavsıyesıyle....aptamıl kullanmıstım gaz yaptı bızde sma dan memnun kaldık...ama bana kalırsa smılac bebelac sma hepsı aynı...ben en pahalısından almıştım bakıyorumda sımdı...ne malum otekılerden ıyı oldugu dımı ama....
bu kadar sıkmayın kendınızı...anne sutu veremıyorsanız sonucta mama alacak onu yada bunu...smılacda kullannan cok.....uzulmeyın boşuna ALLAH saglıkla buyutsun ınş

Of canim 36 gunluk bebegim aptamil veriyorum bikac gundur kaka yspma problemi var gaz yapti evet bende degistrmek istiyorum ama bilmiyorum hangisi iyiki

Sma kabızlık yapıyor sevgili güzel anne.. Ama en iyisi o görünüyor. Kızım bir yaşında doğduğundan beri sma kullandık kabızlık yaptı bunun için bazı uygulamalar yaptık mamayı seyrelttik mesela. 150 cc ye 5 kaşıksa 4 kaşık koyduk. Similac mamayı kilo almıyor diye kullandık kalorisi yağı en yüksek mama similac mış. 45 kutu kullandık kilosunda değişiklik olmayınca bıraktık. Sma ve similac beraber içti kızım bu arada. Bağışıklık sistemi konusunda ise kızım çok şükür sık hasta olmaz. Belki içtiği similac mamanın etkisi vardır ama ben mümkün olduğunca mama dışında doğal besledim.

Similac anne sütüne en yakın, değerleri en uygun en iyi mamalardan biri..
Çocuklarıma kullandım,kullanıyorum.
Gaz vs sorun olmadı, sevdiler de..
Tavsiye ederim ;-)

Bu arada bende çok emziremedim. Hiç canınızı sıkmayın. Şimdiki mamalar dikkat ettiğiniz sürece bi sıkıntı çıkarmaz inşallah.

Ben kizima hipp kullanmistim bebegim kolikti hic bir mama yaramamisti hepsini denemistim hatta eski konularimda agladigim gunler war (hey gidi zaman:) ) kizima sadece hipp iyi gelmisti.. ama aptamil icin bir suru haber çıkmıştı hatta toplatilmisti bir bölümü..

Benim bebeğim 4 aylık anne sütü yetmediği için takviye olarak kullanıyorum smilac 1 i sorun yaşamıyorum bebeğimin büyük tuvaletine cıkma sorunu var mama biraz yağlı gibi yardımcı oluyor banada tek önerilen mama oldu smilac bebeğimde aşırı kilo alımıda yapmadı bana soranlara öneriyorum

5. Ayımızı doldurduk biz de. 2 ay emzirerek besledim ama naptıysam çoğalmadı sütüm. 4. Aya kadar yarı mama yarı anne sütü aldı. Şimdiyse çok az sütüm var. Sadece 1 öğünlük. Aptamil 1 ile başladık ama kabız oldu oğlum. Hipp denedik yine olmadı. En sonunda Sma sorunumuzu çözdü. Hem boyu hem kilosu yerinde şu an. Sma dan çok memnunum. Bulamadığım Zaman Evolvia veriyorum. O da güzel. Similac denemedim hiç. Ama denemek istiyorum aslında.

Merhaba uzun zamandır kadınlar klübünü takip ediyordum ben neden üye olmayayım ki dedim işte artık burdayım.
Benimdr 3.5 aylık bi oğlum var dogdugundan beri mücadele ediyoruz emmedi bi türlü zaten emmediģi için sutumde olmadı şifa niyetine cogu zaman da zorla emdi ama hic doyurmadi benim sütüm oglumu hep mama takviyesi yaptim. Bir haftadir da tamamen birakti zaten sutumde iyice kesildi. Aptamille basladik benim ogluma yaramadı bir kez hipp kullandım suda cozunmuyor diye hosuma gitmedi sma aldım tadini begenmedi en son evolvia aldik 4-5 kutu bitirdik cokda memnundum ama en son alacagimizda eczaci bize similacı önerdi. Önceliğin similac ve sma olsun dedi. Bizde artık similacçıyız ve gayet memnunuz. Tavsiye ederim.

X