Sınavdan önce sakinleşrici içsem,,,,,

gnlatilla

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2010
270
1
bayanlar merhaba kısaca konuya girmek istiyorum önümde çok önemli bir sınavım var. adliyede zabıt katipliği sınavına hazırlanıyoruz bu benim için çok önemli kursa da gidiyorum ama kendimi yeterli bulmuyorum sanırım yada çok panikliyorum bilmiyorum harflerin yerini bilyorum pekiştiriyorum ama heyecandan yazamıyorum sınavda ne olur hiç bilemiyorum pasiflora şurubu duydum heyecan azaltıyormuş sanırım , sakinleştiriyormuş içen kullanan varmı arkadaşlar sınavlarında .uyku yapar diye de çok korkuyorum ne dersiniz kullanmalımıyım ya da altarnatif önerebilecek varmı şimdiden teşekkürler bayanlar ....... :KK39::KK16:

bayanlar merhaba kısaca konuya girmek istiyorum önümde çok önemli bir sınavım var. adliyede zabıt katipliği sınavına hazırlanıyoruz bu benim için çok önemli kursa da gidiyorum ama kendimi yeterli bulmuyorum sanırım yada çok panikliyorum bilmiyorum harflerin yerini bilyorum pekiştiriyorum ama heyecandan yazamıyorum sınavda ne olur hiç bilemiyorum pasiflora şurubu duydum heyecan azaltıyormuş sanırım , sakinleştiriyormuş içen kullanan varmı arkadaşlar sınavlarında .uyku yapar diye de çok korkuyorum ne dersiniz kullanmalımıyım ya da altarnatif önerebilecek varmı şimdiden teşekkürler bayanlar ....... :KK39::KK16:

ben çok kullandım ama her bünyede etkisi farklıdrı. yani sınav günü seni uyutabilirde öncesinde 1-2 gün dene istersen . beni istemeye geldikleri gün ben 1 şişe bitirdim. sakinleştiri. mayhoş bir tadı var ama dediğim gibi ilk kez sınav günü sakın alma derim. aslında bi doktora git de o yazsın.en azından daha emin olursun.

ilk kez içeceksen içme canım. ilk içişte birazcık da psikolojik olarak yarım ölçü bile içsen bayağı sersemleşirsin. İlla bir şey içeceksen sınavdan 3 4 saat önce bitki çayı içebilirsin. O da rahatlatır seni. Hem alt tarafı kurs bu, sakin ol. Ayrıca bende gireceğim adliyedeki sınava, hiç kasma derim ne yarın için ne sınav günü. :KK34: Olmazsa canın sağolsun dersin.

Deli misinnnn ? Sakın. Dikkat eksikliği,bozukluğu yaratır onlar. Tüm sakinleştiriciler gibi.Uyuklatır,zaten sakinleştirmesi de öyle. İlaçlar sakinleştirmez aslında, aptallaştırır. Algıyı azaltıyor. Çoğunu denediğim için biliyorum :)

canım sakın içme,ben sınav önceleri çok ağır grip bile olsam ilaç içmiyorum uyku yapıyorlar sorulara odaklanamıyorum,hatta sınavlardan 2 saat önce yemek yiyorum ki sınavda tamamen sorulara konsantre olabileyim,sınavdan en az bir saat önce güzelce yemek ye git sınava derim ama sakınn sakın içme o ilacı,kendini psikolojik olarak hazırla soruları yapmaya başladığın an tüm heyecanın gider zaten

cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar içmekten vazgeçtim haklısınız sanırım bitki çaylarına yönelmeliyim bir aktara gitmeliyim sanırım bu heyecanı ek bişeyler yapmadan kendi kendime yenemiycam sanırım tekrar çok sağolun :KK16:

ben çok kullandım ama her bünyede etkisi farklıdrı. yani sınav günü seni uyutabilirde öncesinde 1-2 gün dene istersen . beni istemeye geldikleri gün ben 1 şişe bitirdim. sakinleştiri. mayhoş bir tadı var ama dediğim gibi ilk kez sınav günü sakın alma derim. aslında bi doktora git de o yazsın.en azından daha emin olursun.

hadi ya öyle bir etkisi varmış mı o zaman insan bunu düğün günü içse hiç heyecanlanmaz yani:26:
ya da dediğin gibi istemeye geldiklerinde falan

Bünyeden bünyeye değişiyor ama pasifloranın bitkiselliği daha çok oldugundan cok fazla uyku hali oluyor

Bünyeden bünyeye değişiyor ama pasifloranın bitkiselliği daha çok oldugundan cok fazla uyku hali oluyor

bitkisel olması daha az zararlı olmaz mı sizce bünye açısından
ama gerçekten sakinleştiriryor mu
eğer öyleyse hayatımızın önemli gün ve gecelerinde kullanmaya değer o zaman:KK31:

kesinlikle herşekilde içilebilir dokktorlar kanserli hastalara bile bunlardan veriyorlaR .Passiflora ve atarax .Ama sen sınava giderken içme genede diğer zamanlarda içebilirsin:)

tabiki içebilirsin ama sınav günü değil,bünyen alışıkda olmadığından uyku hali yapabilir..

kesinlikle herşekilde içilebilir dokktorlar kanserli hastalara bile bunlardan veriyorlaR .Passiflora ve atarax .Ama sen sınava giderken içme genede diğer zamanlarda içebilirsin:)

atarax da mı şururp o da mı bitkisel bir de
ayy ne çok soru sordum ayol
o zaman ben bu ilaçlardan ilerde düğünümde ve düğün gecemede alayımm süper olur sakinleşici olsa iyi olur diyordum bende sakıncası olmayan yani:26:

canım sakın pasiflora ıcme uyku yapar gerek yok sınav donemınde.sınavına ne kadar var bılmesemde bı onerım var.pharmaton ısımlı bır ılac var aslında ılac denmez vıtamın.ben unıversıte sınavına hazırlanırken kendı hocam bana onermıstı.hem dırenc versın hemde heyecanımı azaltıp rahatlatsın dıye.ben 2 hafta oncesınden ıcmeye basladım gunde 1er tane.sende hemen alıp basla artık sınava ne kadar suren varsa.başarılarr

o zaman ben bu ilaçlardan ilerde düğünümde ve düğün gecemede alayımm süper olur sakinleşici olsa iyi olur diyordum bende sakıncası olmayan yani:26:

ataraxı içde düğün gecen berbat olsun,çok beter uyku yapar...

eevet atarxta şurup ama sakinleştirici alarak düğün gününü maffetme .O zamanda heyecan stres güzel bişidir yaaa:)

eevet atarxta şurup ama sakinleştirici alarak düğün gününü maffetme .O zamanda heyecan stres güzel bişidir yaaa:)

ya ben ilk geceden bahsetmiyorum ki
düğün stresinden bahsediyorum hani uyanınca düğün günü insanda olur ya ayy saçım nasıl olucak günüm nasıl geçicek diye kalbi güm güm atar insanın napıcağını bilemez o durum yani:KK9:

psikiyatra sormuştum.sınavda kafamı toplamak için prozac alabilir miyim diye.kullanma demişti.sakinleştirici içtim mi bir tuhaf oluyorum zaten.belki sınavdan önceki dönemde sakinleşmek için olabilir.genede bir doktora sor bence.sonuçta ilaç.psikologlar bile ilaç yazamazken burada sana bir ilaç önermek pek doğru olmaz.bir ara çok gergindim.aile hekimine gittim o bana sakinleştirici yazdı.belki sende aile hekiminden bilgi alabilirsin.

Sınav öncesi,düğün stresi diye ilaç,şurup vs. kullanmayı da ilk defa duyuyorum.:KK53:
Yapmayın arkadaşlar,öyle şeker yutar gibi vücudunuza her duyduğunuzu yüklemeyin.
Allahım korusun kaldıramayacağınız bir acı olur o zaman ne yapacaksınız?:KK14:

Sınavda ne kadar çok heyecanlanırsanız o kadar çok harf hatası yapacaksınız.
Sınava kadar çok egzersiz yapın. Yapabildiğiniz kadar.
O zaman kendinize güveniniz gelecek.
Bence şu anda yeterli olmadığınız için başarısızlık korkusu yaşıyorsunuz.
Ben bu tür sınavlarda hep şunu düşünürüm.
Eğer benim burda nasibim varsa bu iş olacak. Öyle ya da böyle olacak.
Ama değilse de olmayacak. Ben elimden geleni yaptım. Gerisini sana bırakıyorum Allahım diye dua ederim
Çalıştığım yerde de bunun örneklerini de çok gördüm.

X