Doğal Saç Bakım Kürleri Sinemaki+Bemiks+Badem yağı ve diğer yağlarla bakım yaptığım saçlarımn büyüme serüveni

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Mini_mini

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2007
3.846
4.039
Eveet bugün itibariyle bende sinemaki kürüne başladım ilk kez sürdüm saçlarıma ama bi acaip oldu diplerine sürmek isterken bütün her yerine sürdüm bildiğiniz saçlarımı yıkadım :KK9: Umarım saç uçlarına da değdiği için sorun olmaz..1 saat bekletip yıkamayı düşünüyorum acaip derecede başımdan akıyor :KK43: Bunun bi çaresi yok mu yada bilen birileri yazabilir mi ?

Bunun dışında kekik yağı+sarımsak yağı+ısırgan tohumu yağı ve jojoba ile saçlarıma bakımada başladım onunda ilk haftasındayım..Gelişmeleri burda resimlerle paylaşıp geriye dönüp baktığımda vaay beee demek böyleymiş saçlarım demek istiyorum :KK53: Umarım işe yarar ve bu mucize sözcükleri bende söylerim :KK54:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada saçlarımın arasında büyük bi sivilce çıkmıştı :KK43: Bi zararı olur mu acaba acıyor çok korktum şimdi :KK54:

Açık yaraya sürme canım ama sivilceye bişiy yapmaz diye umuyorum.Takipteyim :KK9: Ben de şampuanıma sarımsak,zeytinyağı,çamterebentin,menekşe yağı kattım.Son durulama suyuna da elma sirkesi katıp yıkıcam.Kepeğim var biraz ve parlasın saçlarım diye.Şampuanım Arginine uzatma vaatli zaten :KK31: Hadi bakalım.Ben henüz kullanmadım şampuanımı hazırladım ama.Saçımın son hali :

$200420121058.jpg

Belimi bile geçmesini istiyorum biraz.Tuhaf bi dalgası olduğundan yukarı çıkıyo ve kısa gözüküyo.Haydi bismillah :KK1: :KK1: Sen de resimlerini koy hep beraber takip edelim :KK71:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün 2. kürümü yapacağım bakalım nası olacak..

Ama kafam karıştı bazı yorumları gördüm 8 hafta kullanmalarına rağmen hiç uzamadı diyorlar..Benimki de öyle olursa çok büyük hayal kırıklığına uğrarım..Akşam inşallah resim koyacağım:26:

İnşallah sizlerde işe yarar.
Ben, hem kendime hem de nişanlıma (!) 8 kür yaptım. Mevcut biz, 2 denekte de uzama miktarı eşitti :) Yani toplam 2 ay dersek 2,5 cm uzadı. Zaten saçım normalde de o kadar uzuyor. Aşırı dökülme yaşadım. Ama nişanlımda dökülme olmadı......
Sonuç olarak herkeste aynı etkiyi yaratmamakla birlikte herkesin saç ölçüm aletlerinin de aynı olduğunu düşünmüyorum. Kimisi ilk kürü yapıp haftada 1 cm uzadı diyor, ve biz gülüyoruz.
Umarım hayalleriniz gerçekleşir.
Saygılar.

Açık yaraya sürme canım ama sivilceye bişiy yapmaz diye umuyorum.Takipteyim :KK9: Ben de şampuanıma sarımsak,zeytinyağı,çamterebentin,menekşe yağı kattım.Son durulama suyuna da elma sirkesi katıp yıkıcam.Kepeğim var biraz ve parlasın saçlarım diye.Şampuanım Arginine uzatma vaatli zaten :KK31: Hadi bakalım.Ben henüz kullanmadım şampuanımı hazırladım ama.Saçımın son hali :

Eki Görüntüle 403999

Belimi bile geçmesini istiyorum biraz.Tuhaf bi dalgası olduğundan yukarı çıkıyo ve kısa gözüküyo.Haydi bismillah :KK1: :KK1: Sen de resimlerini koy hep beraber takip edelim :KK71:

Belinize geleceği kadar gelmiş, kalça diyecektiniz herhalde.:KK53::KK51:

bunu ben de denicem, sinamekiyi bilmiyordum ben bemix,bephantene,evigen ve badem yağı karısımını kullanıyordum. saçlarım belıme kadar uzundu hatta bı donem kalcama kadar ama ben ne yaptım güzelim saglıklı saclarımı sırf bunalıma girdim diye gittim kestirdim ve kısacık oldu :KK43: gogsumun altına kadar falan gelıyolar. o yüzden acil eski halini alması lazım. kendı karısımıma yarın sinamekiyi de eklicem. ama sarmsak olayını yapamam ben ya o benım cok midemi bulandırıyorr :KK43: bende argenine sampuan kullanıyorum bakım kremi we sac diplerine sürülen durulanmayan suyu ile birlikte.. onun icine 2 3 tane bioxin serumum kalmıstı onları kırdım.. baska ne yapabilirim sizce kızlar suanda tek eksik sinameki ama uzamıo çabuk uzayan saçlarım durdu sanki.. çok sağlıklılar ama cok pişmanım uzunkende cok saglıklıydııı :KK43:

Eveet bugün itibariyle bende sinemaki kürüne başladım ilk kez sürdüm saçlarıma ama bi acaip oldu diplerine sürmek isterken bütün her yerine sürdüm bildiğiniz saçlarımı yıkadım :KK9: Umarım saç uçlarına da değdiği için sorun olmaz..1 saat bekletip yıkamayı düşünüyorum acaip derecede başımdan akıyor :KK43: Bunun bi çaresi yok mu yada bilen birileri yazabilir mi ?

Bunun dışında kekik yağı+sarımsak yağı+ısırgan tohumu yağı ve jojoba ile saçlarıma bakımada başladım onunda ilk haftasındayım..Gelişmeleri burda resimlerle paylaşıp geriye dönüp baktığımda vaay beee demek böyleymiş saçlarım demek istiyorum :KK53: Umarım işe yarar ve bu mucize sözcükleri bende söylerim :KK54:

selam sinem şuan saçımda sinameki bademyağı bemix var.akmaması için önerebileceğim tek şey streçle üzelce sardıktan sonra üzerine toz bezi tarzında işe yaramayan büyük bir parça bezi duştan çıkınca sardığımz havlu tarzında sıkarak topla akan yağları o bez emiyo ve ensenden süzülmüyo.not:bezden yağ lekeleri çıkmıyo.

ben dün başladım bemiks , tatlı badem yağı ve senemake otunu kaynatıp suyunu karıştırdım. inşallah işe yarar:) 1,5-2 saat bekledim. kokusu ilaç gibi kokuyor değişik. ama banyodan sonra saçıma pantene nın mavi bakım suyunu sıktım:) mis kokuyor şu an:))

X