İlköğretim Yorum ve Soruları Sınif annesi olmak

Öğretmen temiz bir ikinci el bilgisayar seçe daha iyi aslında. Bu çocukları da sadece 4 yıl okutacak çünkü. 4 yıl onu götürecek bir şey kafi. Yazıcı meselesinden anlamadığım için yorum yapamıyorum. 30 bin liralık dolap bana gereksiz geldi. Sınıfta tabii ki ihtiyaçşar olacak. Bilgisayar yazıcı gibi temel ihtiyaçları veliler halletmeli. Ama ekonomi belli. Daha uygun fiyatlısına gidilebilir.
bilgisayarlardan anlayan bir veli yardımıyla gayet 2. el alabilir.o kadar parayı veliler nasıl versin?30 binlik dolap hele abartı.gayet 10 12 bine yaptırılabilir .çok kalitelisine ne gerek var?zaten 1500 er lira asla toplayamaz veli başı.

Merhaba nihayet 1.Sınıf uyum haftamız tamamlandı okulun ilk günü gönüllü sınıf annesi oldum(tecrubesizlikten) amacım öğretmenin çocuklara odaklanabilmesi icin elimden geldiğince destek olmak çocuguma yakın olmak gibi şeylerdi..pilot devlet okullarından birinde çocuğum öğretmenimiz benim için biçilmiş kaftan 20 yıllık tecrübesi tatlı sert uslübü otoritesi ..Ama gelin görün ki para tura isleri beni strese soktu
Geçen yıllardan kalma pc yazıcı gibi demirbaslar bozulmuş bunun için para toplanması lazim ama veliler sanki bu parayı ben istiyorum yahut öğretmen daha uygunu seçebilir ama ben izin vermiyormuşum gibi malupile ediyor diger velileri buna sebeb de tek cocuk olması "öğretmen sizi mimlemesin diye tek cocuk olduğu için ,herşeyin en pahalısina evet diyorsunuz" dediler anlatıyorum bunun seçimini ben yapmıyorum toplanacak tutarı da ben belirlemedim en sonunda öğretmene özür dileyerek bırakmak istediğimi söyledim kabul etmedi .Ilk gun yapılan toplantıda sesi çıkmayan herkes beni şamar oğlanı sandı ve bu p.tesi yeniden toplantı yapılacak ben bu sınıf anneliğini nasil bırakabilirim?
toppladiginz miktari ve listeyi kusura bakmayin hocam ama ben yapamayacagim diyerek birakabikirsiniz yada yapilacak olan toplanti da buju yapabilirsiniz :KK45:

İlkokulsa eğer bilgisayara ne gerek var. Yani tamam teknoloji güzel de ,olmadan da olur. Insanlarin 1500 ödeyecek durumu var mı acaba ? Öğretmen bunu düşünüyor mu?
onceki okulumuzun sistemini begenmiyordum ..esimin anlattigina gore ogrrtmen ilk tiplantida hepinizin durumunu biliyorum bana laptop alacaksiniz demis :olamaz: kadrolu ogrrtmene genelde memur ve ust kesimin cocuklarini verdikleri icin ogretmende rahatlikla bunu soyleyebiliyor.bu bahsini gecirdigim ogrrtmen daha once mudur yrd okulda..biz ogrrtmenimizr hediye aldigimizda burasi zengin sinifi bakalim ne almislar hediye demisti :olamaz: .. insan halinden anlayan ogrrtmenlerimiz basimizin tacı..

Merhaba nihayet 1.Sınıf uyum haftamız tamamlandı okulun ilk günü gönüllü sınıf annesi oldum(tecrubesizlikten) amacım öğretmenin çocuklara odaklanabilmesi icin elimden geldiğince destek olmak çocuguma yakın olmak gibi şeylerdi..pilot devlet okullarından birinde çocuğum öğretmenimiz benim için biçilmiş kaftan 20 yıllık tecrübesi tatlı sert uslübü otoritesi ..Ama gelin görün ki para tura isleri beni strese soktu
Geçen yıllardan kalma pc yazıcı gibi demirbaslar bozulmuş bunun için para toplanması lazim ama veliler sanki bu parayı ben istiyorum yahut öğretmen daha uygunu seçebilir ama ben izin vermiyormuşum gibi malupile ediyor diger velileri buna sebeb de tek cocuk olması "öğretmen sizi mimlemesin diye tek cocuk olduğu için ,herşeyin en pahalısina evet diyorsunuz" dediler anlatıyorum bunun seçimini ben yapmıyorum toplanacak tutarı da ben belirlemedim en sonunda öğretmene özür dileyerek bırakmak istediğimi söyledim kabul etmedi .Ilk gun yapılan toplantıda sesi çıkmayan herkes beni şamar oğlanı sandı ve bu p.tesi yeniden toplantı yapılacak ben bu sınıf anneliğini nasil bırakabilirim?
çok güldüm gerçekten. Ben niyetlerin önemli olduğunu düşünüyorum. Belki yazı diliyle tam anlatamadığım için linç yiyeceğim ama yinede yazacağım.
Niyetiniz çocuğunuza göz kulak olmak, ondan tam ayrılmamak iken başınıza açtığınız işler...
Keşke öğretmene, okula, ortama güvenip akışına bıraksaydınız.
Geçmiş olsun.

Milli eğitim bakanı açıklama yaptı. Bir dinleyin isterseniz. A 4 kağıdının parasını bile devlet okullara göndermiş. Hatta ilk defa bu yıl kaynak kitap gönderdik dedi.

Tüm okullara çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak kadar ödeme yaptık dedi.

PC ne alaka. Dolap ne alaka. Öğretmeniniz sizi sömürüyor farkında değilsiniz. Ben o velilerin yerinde olsam 5 lira bile vermem!

Milli eğitim bakanı açıklama yaptı. Bir dinleyin isterseniz. A 4 kağıdının parasını bile devlet okullara göndermiş. Hatta ilk defa bu yıl kaynak kitap gönderdik dedi.

PC ne alaka. Dolap ne alaka. Öğretmeniniz sizi sömürüyor farkında değilsiniz. Ben o velilerin yerinde olsam 5 lira bile vermem!
Siz de o açıklamaya inandiniz ?

Okula genel bir bilgisayar alınmıyorsa öğretmene özel bir laptop alınacaksa kusura bakmasın ama öğretmeniniz uyanıklık yapıyor. Veliler haklı. Öğretmen kendi işi için bilgisayarını kendi alacak bir zahmet.

O yüzden mi çalıştığım kuruma her gün farklı bir müdür 2 tane top, 2 kova boya 1 tane güvenlik için geliyor?
Küçük yerlerde girişken çevresi olanlar basit malzemeleri toparlıyor
Para gönderdik dedikleri öğretmenlerin 75 tl yatan ödeneği olmasın? 1 top kağıt 95 tl onuda istediğin kadar alamiyorsun fabrikalar cikis yapmıyor

O yüzden mi çalıştığım kuruma her gün farklı bir müdür 2 tane top, 2 kova boya 1 tane güvenlik için geliyor?
Küçük yerlerde girişken çevresi olanlar basit malzemeleri toparlıyor
Para gönderdik dedikleri öğretmenlerin 75 tl yatan ödeneği olmasın? 1 top kağıt 95 tl onuda istediğin kadar alamiyorsun fabrikalar cikis yapmıyor
Devlet öğrencilerin kırtasiye ihtiyacı için ödeme yapıyor. Bu yıl bir öğrencinin bir yıllık kırtasiye masrafı için devlet 9tl ödeme yapacak. Yani 10 öğrenciye bir top kağıt ödüyor devlet. Öğrenciye yettiğini varsaysak (!)bile idari işlere yetmemesi normal. Bunun içinde toner yok, diğer kırtasiye ihtiyaçları da yok. Hepsi 9TL.
Bu şekilde açıklama yapmak daha doğru hocam.
Bu yıl okul bazlı bütçelemeye geçildi.
Ben de bir akademisyen olarak merakla bekliyorum bu işin pratiğini. Yukarıdaki bilgilerde hata varsa yönetici bir arkadaş düzeltebilir.

bütün cocuklara analık yapan güzel bir etkinlk
Çocukların yüzde 98 inin annesi var. Yapmasınlar annelik. Öğretmen idare ve Veli arasındaki iletişimi bilgi akışını sağlasınlar o kadar. Para toplama işleri ayrıca. Onun dışındaki işler onları ilgilendirmez. Hadlerini bilmeliler.

Ay yanımda bir kadın var sınıf annesiymiş Allah o sınıfın velilerine sabır versin. Resmen bayan çok bilmiş. Sınıf listesine kadar hakim şu an. Daha 3 gün 1.5 saatlik uyum eğitimi yapıldı.

Daha önce de yapmışmış hemen gönüllü olmuşmuş. Oğlundan şöyle olmuşmuş kızı varmışmış da onda da şöyle yapacakmışmış.

Çocuklara 1 sene anaokulu yetermişmiş fazlası gereksizmişmiş çocuklar çok sıkılırmışmış. Anlatıyor yanındakine ama resmen herkes duysun beni der gibi. Sinir oldum.

PC yi anladım da yazıcı ne alaka. Okulda yok mu yazıcı. Hem yazıcı hem ek kaynak neden onu anlamadım. Bir de veliler neden okula dolap yaptırsın. Kitap taşısın veliler. Banada öğretmen sanki abartıyor gibi geldi. Siz aradan çekilin ne yaparsa yapsın.

eğitimle hiç ilgili olmadığınız nasıl da belli.veliler almasa hiçbir şeyleri olmuyor çocukların.öğretmenlik de yaptım senelerce velilik de.hiç görmedim o masrafları devletin karşıladığını.5 lira vermeyin çağ dışı sınıflarda çocuk okutun siz.verenlere karışmayın.

eğitimle hiç ilgili olmadığınız nasıl da belli.veliler almasa hiçbir şeyleri olmuyor çocukların.öğretmenlik de yaptım senelerce velilik de.hiç görmedim o masrafları devletin karşıladığını.5 lira vermeyin çağ dışı sınıflarda çocuk okutun siz.verenlere karışmayın.
Bu açıklamalara inananlara gülüyorum sadece

Bu açıklamalara inananlara gülüyorum sadece
ben de öyle.okul yönetiminde de görev aldım.valla yok öyle bir ödenek billa yok.veliler bağış yapmazsa ve de kendi sınıflarına bakmazsa hiç bir şeyleri olmuyor.sadece badana boya yapılıyor bir de okul temizliği malzemeleri elektrik su yakıt parası hepsi bu.sınıfa perdeyi veliler yaptırır yazıcıdan tahta silgisine kadar sınıf faraş setine dek alırız.wc de tuvalet kağıdı olmaz veli getirmezse.

ben de öyle.okul yönetiminde de görev aldım.valla yok öyle bir ödenek billa yok.veliler bağış yapmazsa ve de kendi sınıflarına bakmazsa hiç bir şeyleri olmuyor.sadece badana boya yapılıyor bir de okul temizliği malzemeleri elektrik su yakıt parası hepsi bu.sınıfa perdeyi veliler yaptırır yazıcıdan tahta silgisine kadar sınıf faraş setine dek alırız.wc de tuvalet kağıdı olmaz veli getirmezse.
Hangi temizlik onu bile biz yaptık geçen hafta .

Hangi temizlik onu bile biz yaptık geçen hafta .
sınıf temizliği velilere ait doğru.çağrı yaptılar gruplardan herkes kendi sınıfını temizlesin badana yapıldı berbat sınıflar diye.ben de sınıftan bir veliye haber verdim o okuldan ayrıldığımızdan.onlar gidip temizlemişler.çocuğun bu yıl gittiği kolejse pırıl pırıldı herşey eğitime hazırdı.dolapları var herkesin kitap koyacak ayrıca kıyafet asacakları dolapları var.devlette de her sınıfta olmalı.çünkü kitaplar çok ağır.taşıyamıyor çoğu çocuk.

X