Sinir bozan kayinvalide

Ay sizin eltinizi,ablamın eltisine çook benzettim. Ablamın eltisi ne yemek yapmayı bilir nede temizlik yapmayı . Bilmemek demeyelim de istememek diyelim😁ama gelin görün ki ondan çok çekinir kv si. Eltisi 3 çocuk yaptı 3.yü ablamdan 2gun önce doğurdu. Ama bebek de dahil diğer 2 çocuğa kv bakıyor hemde maddi manevi tüm ihtiyaçlarını gideriyor. Anlayacağınız kadın sadece doğuruyor kv de evde ona hizmet ediyor . Laf aramızda 🤣 kayınvalide eltinin arkasından söylemediği laf beddua kalmıyor ama gelin görün ki yüzüne karşı tek kelime söyleyemiyor. Ama sağolsun kv ablama çok iyi davranıyor .yaptığı her işi her yemeği çok beğenir ve sürekli dile getirir. Ama ne demişler gözünün içide olsa o bir KAYNANA🐍🐍🐍🐍
cok benziyor ama bir farkla benim ki deger kiymet bilmrz.benim k.v ile.eltimi hic sevmez. arkasindan demedigi yoktur ama cok cekinir. yuzune karsi da melekmis gibi davranir. bir keresinde onlardaydik eltime diyor ki "x kizim sen pilavi guzel yaparsin pilav yapar misin" diyor. bana gelince de "bunu sen mi yaptin" oluyor. su tavirlarindan nefret ediyorum. ne demisler : "deveye diken insana si..en" hic sasirtmadi bu söz

cok benziyor ama bir farkla benim ki deger kiymet bilmrz.benim k.v ile.eltimi hic sevmez. arkasindan demedigi yoktur ama cok cekinir. yuzune karsi da melekmis gibi davranir. bir keresinde onlardaydik eltime diyor ki "x kizim sen pilavi guzel yaparsin pilav yapar misin" diyor. bana gelince de "bunu sen mi yaptin" oluyor. su tavirlarindan nefret ediyorum. ne demisler : "deveye diken insana si..en" hic sasirtmadi bu söz
Bir kere şunda anlaşalım gelin el kızıdır. Birde merak ediyorum eltinizi yemek yapmayı biliyor mu? Ve eltinizin annesi-babasi nasıl insanlar yani kv eltinizin ailesinden de çekiniyordur belki

Bir kere şunda anlaşalım gelin el kızıdır. Birde merak ediyorum eltinizi yemek yapmayı biliyor mu? Ve eltinizin annesi-babasi nasıl insanlar yani kv eltinizin ailesinden de çekiniyordur belki
eltim 10 yillik evli ben ise daha yeni 8 aylik gelinim. evet yemek yapmayi biliyor. anne babasini tanimiyorum. kendisi sinirli ve baskin karakter. gorumcemlerin cocuklarina falan bagirir kimseden cekinmez. evine misafir olarak geldiklerinde eltim hosgeldin deyip ortadan kaybolur. gorumcemler ne kadar bozulsalarda bisey demezler. misafirden nefret eder bunu her daim belli eder tavirlari ile. 2 yil once cocugu oldu. k.nin buyuk ablasi (65 yaslarinda) eltime cocuk gormeye yani hayirli olsun a gidiyor. kadini kovmus evden. buna ragmen kimse tepki gosteremiyor. calismiyor oyle yogunlugu falan da yok. sosyal hayati pek yoktur.

eltim 10 yillik evli ben ise daha yeni 8 aylik gelinim. evet yemek yapmayi biliyor. anne babasini tanimiyorum. kendisi sinirli ve baskin karakter. gorumcemlerin cocuklarina falan bagirir kimseden cekinmez. evine misafir olarak geldiklerinde eltim hosgeldin deyip ortadan kaybolur. gorumcemler ne kadar bozulsalarda bisey demezler. misafirden nefret eder bunu her daim belli eder tavirlari ile. 2 yil once cocugu oldu. k.nin buyuk ablasi (65 yaslarinda) eltime cocuk gormeye yani hayirli olsun a gidiyor. kadini kovmus evden. buna ragmen kimse tepki gosteremiyor. calismiyor oyle yogunlugu falan da yok. sosyal hayati pek yoktur
Valla sizin tek probleminiz kvniz onun için siz ona gerektiği yerde gerektiği cevabı verin sizde rahatlarsınız en azından . Cevap veremedikçe içinizde birikiyor . Allah'ım sabır versin ben zaten kayınvalide pek sevmem(bekarım)çünkü çevremde çok sayıda evli insan var ve hepsinin kvsi problemli . Canınızı sıkmayın 🙂

Valla sizin tek probleminiz kvniz onun için siz ona gerektiği yerde gerektiği cevabı verin sizde rahatlarsınız en azından . Cevap veremedikçe içinizde birikiyor . Allah'ım sabır versin ben zaten kayınvalide pek sevmem(bekarım)çünkü çevremde çok sayıda evli insan var ve hepsinin kvsi problemli . Canınızı sıkmayın 🙂
tesekkur ederim, incelik olsun diye dusundukce insanin ustune ustune geliyorlar. gercekten mutevazilik saygiyi da azaltirmis yasayarak goruyorum bunu. çatir çatir cevap vermek gerekiyormus. guzel fikirler, oneriler verildi burada. bunlar da benim icin bir tecrube. siz de bekarsiniz madem size de cevre tecrubesi olmus olsun. Allah sizi deger kiymet bilen es ve aile ile karsilastirsin 😊

Aman bosver ya. Evet ahmet mehmet neyse esinin ismi o yaptı de. Ne guzel bir cok kadindan guzel yemek yapiyor. Iyi yetistirmissin oğlunu de. O yemek yapıyor bende yan gelip yatıyorum de. Benim sinirim bozulacagina onun bozulsun 🤣🤣
Düğünüme az bir zaman kalmış ama henüz evimizi tutmamıştık..Kv başka misafirlerinin de olduğu ortamda "Anamnez e çok acıyorum ...oğlum çok yemek seçer ..öyle herşeyi yemez de ..bir benim yaptığım yemeği yiyor " tarzında birşeyler söyledi."Ben de kahkaha atıp üzülme anneciğim tutarım restoranın üstünde bir ev..canının istediğini menüden seçer yer" dedim.O ana kadar yandan yandan gülen Kv nin gülüşü Monalisa nın gülüşüne döndü🤣

Düğünüme az bir zaman kalmış ama henüz evimizi tutmamıştık..Kv başka misafirlerinin de olduğu ortamda "Anamnez e çok acıyorum ...oğlum çok yemek seçer ..öyle herşeyi yemez de ..bir benim yaptığım yemeği yiyor " tarzında birşeyler söyledi."Ben de kahkaha atıp üzülme anneciğim tutarım restoranın üstünde bir ev..canının istediğini menüden seçer yer" dedim.O ana kadar yandan yandan gülen Kv nin gülüşü Monalisa nın gülüşüne döndü🤣
😂😂😂 cok iyi ya. ben olsam orda asla aklima gelmezdi su cumle. laf sokmak gercekten bir sanat. bugun bunun kitabini bile arastirdim ama yok. laf sokamayinca sonra dert oluyor icimde resmen

Bende söyledim yazık kadın kaç yaşına gelmiş deme öyle, onun bildiği öyledir diye ama şaka yapıyorum ben alınmaz o takılma dedi. Güven kaybedecek bi konu değilki bu
Erkekler odundur biraz.
Esler biraz yonlendirici olmali.Genelde yonlendiriciyiz gerci de neye,nereye yonlendirdigimize bagli.
Babaniz bir duvari matkapla delerken,bir vidayi sıkarken siz,baba ya,o oyle mi yapilir,hicte beceremiyorsun,ver de kocam yapsin deyin bakalim,babaniz kaldirir mi?
Siz dermisiniz?Sanmam..
Ne desin annesi,uzulur,uzulmedim der.
Evet,esim yapsa guvenimi elbette kaybeder.
Annesini rencide etmesi beni keyiflendirmez,aksine esim hakkinda dusundurur.
Emegiyle buyudugu kadina bunu yapandan her turlu kotulugu beklerim sahsen...

Erkekler odundur biraz.
Esler biraz yonlendirici olmali.Genelde yonlendiriciyiz gerci de neye,nereye yonlendirdigimize bagli.
Babaniz bir duvari matkapla delerken,bir vidayi sıkarken siz,baba ya,o oyle mi yapilir,hicte beceremiyorsun,ver de kocam yapsin deyin bakalim,babaniz kaldirir mi?
Siz dermisiniz?Sanmam..
Ne desin annesi,uzulur,uzulmedim der.
Evet,esim yapsa guvenimi elbette kaybeder.
Annesini rencide etmesi beni keyiflendirmez,aksine esim hakkinda dusundurur.
Emegiyle buyudugu kadina bunu yapandan her turlu kotulugu beklerim sahsen...
Hepsinden her türlü kötülüğü gördüm zaten.o yüzden birbirlerine ne dedikleri sevdikleri sevmedikleri çokta umurumda değil açıkçası, birbirlerine saygıları yoksa karşılıklı,benim onlara öğretebileceğim bişey değil bu bu saatten sonra.

tesekkur ederim, incelik olsun diye dusundukce insanin ustune ustune geliyorlar. gercekten mutevazilik saygiyi da azaltirmis yasayarak goruyorum bunu. çatir çatir cevap vermek gerekiyormus. guzel fikirler, oneriler verildi burada. bunlar da benim icin bir tecrube. siz de bekarsiniz madem size de cevre tecrubesi olmus olsun. Allah sizi deger kiymet bilen es ve aile ile karsilastirsin 😊
Aminn çok teşekkür ederim😊İnşallah bundan sonra herşey istediğiniz gibi olur ☺️istediğiniz herşeyi Rabbim gönlünüze göre versin inşallah 😍

😂😂😂 cok iyi ya. ben olsam orda asla aklima gelmezdi su cumle. laf sokmak gercekten bir sanat. bugun bunun kitabini bile arastirdim ama yok. laf sokamayinca sonra dert oluyor icimde resmen
Laf sokmak değil kısasa kısas gibi düşünün . Kv sizin yaptığınıza ettiginize bir laf ederse sizde ona çekinmeden içinizden geldiği gibi cevap verin zaten laf sokmuş oluyorsunuz😂😂😂

Laf sokmak yapa yapa öğreniliyor. Tecrübeyle sabit 🤭🤭🤭 siz şöyle yapın, kayınvalidenizin neye ne zaman ne laf sokacağı aşağı yukarı bellidir. Oturup düşünün şunu derse bunu derim diye. Öncesinde vereceğiniz cevap aklınızda olursa lafınızı sokarsınız.

İlk laf sokmanızda pişman olacaksınız. Off keşke demeseydim öyle ayıp oldu diye ama dönmeyin yolunuzdan sonrasında çok kıymetli olacaksınız.😀😀

Merhabalar anlatacaklarim dert degil fakat ara ara sinirimi bozan durumlar. 8 ay kadar oldu evleneli. kendi memleketimden ayrilip, esimin memleketine geldim, dogal olarak es ailesiyle de ayni sehirdeyim.esimin ailesi virus mirus dinlemeyip gelip gitmeleri hic bir sekilde kisitlamayan insanlar. daha onceden de bununla ilgili konu acmistim hatta.her neyse. biz k.v ye her gittigimizde (daha dogrusu onlar cagiriyor biz gidiyoruz) k.valide beni eltimle kiyaslamaktan hiç geri kalmamistir (eltimde aylardir gelmiyor k.v ye) kv bize geldginde yemege aldiysam ve guzel bir ana yemek varsa mutlaka "sen mi yaptin" diye sorar. esim yemek yapmayi biliyor, sanirim o yuzden "sen mi yaptin" diye soruyor diye dusunmustum daha onceleri. 1 ay onceydi, hamsi yapmistim ve kv ile k.peder de geldi. kv yedikten sonra esimin yuzune bakarak (esimin ismi Ahmet diyelim) "Ahmet cok guzel kizartmissin ellerine saglik" diyor. ben de "hayir ben yaptim" dedim. "himm" diyor sonra. genelde boyledir k.v. neyse bugun cay icmeye geldiler. dunden yas pasta ve pogaca yapmistim. "pogacayi sen mi yaptin" diye soruyor. gercekten anlamiyorum neyin kafasi bu? poğacayi eşim yapmayacagina gore? esim bekarken de asla hamur işleri yapmadigina gore kim yapabilir? pastane pogacasi olmadigi da belli. ikramliklari yerken k.peder "pogaca cok guzel olmus, anneninki gibi olmus" diyor k.v yi gostererek. bunda sizce bozulacak bir sey var mi??? k.v kizardi bozardi ve direkt konuyu degistirdi. Kadin benim ortamda övülmeme tahammul edemiyor, şimaracagimi mi dusunuyor? k.v bu sekilde tutum takinmasina sinir oluyorum. bisey demek istiyorum ama soyleyecek bir sey bulamiyorum. siz olsaniz bu sinir bozucu davranislar karsisinda tutumunuz ne olurdu? (daha az gorus demeyin cunku esim aileci bi adam. çaya vrya yemege cagirdigimizda esimin dayatmalariyla cagiriyoruz yani esim davet ediyor)
Bence geldiklerinde sıradan yemekler yap şahsen ben olsam öyle yapayım çünkü öyle yada böyle beğenmeyecek

Şimdi bu uslüpta madem yenisin ve evliliğin çok yeni naçizane birkaç tavsiyem olacak. Ne söylersen söyle gülümseyerek söyle ..espri tadında olsun."Annen öyle dedi ,böyle dedi " diye de eşinin başının etini yeme geçimsiz olarak anılan sen olursun. mariapdr mariapdr nin söylediği gibi ilk zaman sana daha önce söylenmiş o an cevap veremediğin için de midene oturmuş laflara cevap üreterek gidersin..zamanla söyleyeceklerin zihnini meşgul bile etmemeye başlıyor ,kendiliğinden ağzından çıkıyor 🙋‍♀️

Hoşlanmadığınız, zorunluluktan görüştüğünüz insanlardan övgü almak, gözlerine girmek neden bu kadar önemli? Hem sevmiyorsunuz hem söyledikleri lafları umursuyorsunuz. Hem de yemek yapmak gibi konuda... Sanki çok önemli bir mevzu.
Her sorduğunda "oğlun yaptı, çok güzel olmuş değil mi" deyin gülümseyerek. Oğlunun sürekli iş yapmasına yeterince sinir olur zaten.

Hoşlanmadığınız, zorunluluktan görüştüğünüz insanlardan övgü almak, gözlerine girmek neden bu kadar önemli? Hem sevmiyorsunuz hem söyledikleri lafları umursuyorsunuz. Hem de yemek yapmak gibi konuda... Sanki çok önemli bir mevzu.
Her sorduğunda "oğlun yaptı, çok güzel olmuş değil mi" deyin gülümseyerek. Oğlunun sürekli iş yapmasına yeterince sinir olur zaten.
benim derdim ovgu almak mi? tum yazdiklarimdan bunu mu cikardiniz gercekten?? evet sevmiyorum sevemedim. cunku k.v her yaptigim yemek karsisinda inanamamis gozlerle bana bakip sen mi yaptin kim yapti gibi irite edici uslup ve sorularla geldi bana. veya esime direkt "eline saglik guzel yapmissin " diyor esimin yapmadigini da bilerek. o kadar emek verip agirladiktan sonra normal insanlar gibi "eline saglik" demek yerine kim yapti diye sormasi rahatsiz etti.

Laf sokmak yapa yapa öğreniliyor. Tecrübeyle sabit 🤭🤭🤭 siz şöyle yapın, kayınvalidenizin neye ne zaman ne laf sokacağı aşağı yukarı bellidir. Oturup düşünün şunu derse bunu derim diye. Öncesinde vereceğiniz cevap aklınızda olursa lafınızı sokarsınız.

İlk laf sokmanızda pişman olacaksınız. Off keşke demeseydim öyle ayıp oldu diye ama dönmeyin yolunuzdan sonrasında çok kıymetli olacaksınız.😀😀
evet ama o an insanin aklina gelmesi de cok onemli. bunun icin de tetikte olmak gerekir. ben hep iyi niyetle yaklastigim icin sanirim altta kaldim. ama bundan sonra gardimi alip diyaloga girecegim. yok pişman olmam ben. "yaşasin basardimm" diye sevinc naralari atarim kendi kendime 😂😂 bu konuda kendimi yetistirecegim. k.k de en buyuk destekcim. ayy valla cok sagolun, sagolsun herkes cok guzel seyler soyledi

Bence geldiklerinde sıradan yemekler yap şahsen ben olsam öyle yapayım çünkü öyle yada böyle beğenmeyecek
bi keresinde hicbisey yapmadim. biskuvi koymustum onlerine 😂😂 simdi esimin bekar abisi gelecegi icin esimin baskisiyla hazirlik yaptik. normalde bu kadar paralamam kendimi. yani ilk zamanlara gore

benim derdim ovgu almak mi? tum yazdiklarimdan bunu mu cikardiniz gercekten?? evet sevmiyorum sevemedim. cunku k.v her yaptigim yemek karsisinda inanamamis gozlerle bana bakip sen mi yaptin kim yapti gibi irite edici uslup ve sorularla geldi bana. veya esime direkt "eline saglik guzel yapmissin " diyor esimin yapmadigini da bilerek. o kadar emek verip agirladiktan sonra normal insanlar gibi "eline saglik" demek yerine kim yapti diye sormasi rahatsiz etti.

Kadın sizi yermiyor. Yerse rahatsız olmanızı alarım. Soru soruyor sadece. Bundan rahatsız olmanız övgü beklediğiniz anlamına geliyor.

İnanamasın, kimin yaptığını sorsun ne var ki bunda?
İnternet tarif dolu. Belli bir zekanın üzerindeki her insan okuduğunu uygulayıp gayet güzel yemek yapabilir zaten. Çok da önemli bir mesele değil.

Kadın sizi yermiyor. Yerse rahatsız olmanızı alarım. Soru soruyor sadece. Bundan rahatsız olmanız övgü beklediğiniz anlamına geliyor.

İnanamasın, kimin yaptığını sorsun ne var ki bunda?
İnternet tarif dolu. Belli bir zekanın üzerindeki her insan okuduğunu uygulayıp gayet güzel yemek yapabilir zaten. Çok da önemli bir mesele değil.
sadece soru mu soruyor? her yaptigim yemekten sonra sadece "eline saglik" diye beklemis olmam, onun dışinda yorum istememem, dikkat edin yorum istememem övgu ise size gore evet övgü bekliyorum. k.v burayi okumuyor yalniz. son cumleleriniz kv icin soylenmis sozler. bir usluptan sadece yerilince mi rahatsiz olmamiz gerekiyor? o an ki üslup, inanmamis bir sekilde bakan gozler ve mimikler, soyleyis tarzi vs bunlar rahatsiz olmadaki diger etkenler. bunu da yazimda ve yorumlara verdigim cevaplarda belirtmistim. ama enteresan bi bakis aciniz var. siz demek sadece sizi birileri yerden yere vurunca rahatsiz oluyorsunuz. bu da sizin saygi anlayisinizsa ditecek bir seyim yok. sevgiler

Son düzenleme:
X