Sinir bozan kayinvalide

sadece soru mu soruyor? her yaptigim yemekten sonra sadece "eline saglik" diye bekleme ovgu ise size gore evet övgü bekliyorum. k.v burayi okumuyor yalniz. son cumleleriniz kv icin soylenmis sozler. bir usluptan sadece yerilince mi rahatsiz olmamiz gerekiyor? o an ki üslup, inanmamis bir sekilde bakan gozler ve mimikler, soyleyis tarzi vs bunlar rahatsiz olmadaki diger etkenler. bunu da yazimda ve yorumlara verdigim cevaplarda belirtmistim. ama enteresan bi bakis aciniz var. siz demek sadece sizi birileri yerden yere vurunca rahatsiz oluyorsunuz. bu da sizin saygi anlayisinizsa ditecek bir seyim yok. sevgiler

Hayır ben sadece dişe dokunur konularda rahatsız olurum. Karşımdakinin niyetinden bağımsız bir şey bu.
Yemeği benim yaptığıma inanılıp inanılmaması o konulardan biri değil. Çünkü hayattaki tek meziyetim bu değil.
Eminim sizin de tek meziyetiniz bu değildir. O yüzden sinirinizi bozmayın diyorum.

Hayır ben sadece dişe dokunur konularda rahatsız olurum. Karşımdakinin niyetinden bağımsız bir şey bu.
Yemeği benim yaptığıma inanılıp inanılmaması o konulardan biri değil. Çünkü hayattaki tek meziyetim bu değil.
Eminim sizin de tek meziyetiniz bu değildir. O yüzden sinirinizi bozmayın diyorum.
peki siz size gore dişe dokunur sebeplerden rahatsiz olun. ben bunlardan rahatsiz oluyorum. herkesin karakteri farkli. gecerli sebeplerimi yazdigim halde "aa sen nasil rahatsiz olursun bunlardan" tarzi yarginizi da anlamadim. dedigim gibi herkesin karakteri farkli. rahatsiz edici insan iliskilerini de hayattaki tek meziyete bagladiysaniz bu da sizin bakiş aciniz.

peki siz size gore dişe dokunur sebeplerden rahatsiz olun. ben bunlardan rahatsiz oluyorum. herkesin karakteri farkli. gecerli sebeplerimi yazdigim halde "aa sen nasil rahatsiz olursun bunlardan" tarzi yarginizi da anlamadim. dedigim gibi herkesin karakteri farkli. rahatsiz edici insan iliskilerini de hayattaki tek meziyete bagladiysaniz bu da sizin bakiş aciniz.

Evet benim bakış açım. Kendi bakış açımızdan yorum yapalım diye konu açıyorsunuz zaten.
Neyse o zaman. Sinir olmaya devam :KK51:

bi keresinde hicbisey yapmadim. biskuvi koymustum onlerine 😂😂 simdi esimin bekar abisi gelecegi icin esimin baskisiyla hazirlik yaptik. normalde bu kadar paralamam kendimi. yani ilk zamanlara gore
Ama parmağını bile kıpırdatma böyle insanlara gerçekten deymez ağzınla kuş Tutsan da kıyasladığın kişi onu gözünde daha iyidir

Merhabalar anlatacaklarim dert degil fakat ara ara sinirimi bozan durumlar. 8 ay kadar oldu evleneli. kendi memleketimden ayrilip, esimin memleketine geldim, dogal olarak es ailesiyle de ayni sehirdeyim.esimin ailesi virus mirus dinlemeyip gelip gitmeleri hic bir sekilde kisitlamayan insanlar. daha onceden de bununla ilgili konu acmistim hatta.her neyse. biz k.v ye her gittigimizde (daha dogrusu onlar cagiriyor biz gidiyoruz) k.valide beni eltimle kiyaslamaktan hiç geri kalmamistir (eltimde aylardir gelmiyor k.v ye) kv bize geldginde yemege aldiysam ve guzel bir ana yemek varsa mutlaka "sen mi yaptin" diye sorar. esim yemek yapmayi biliyor, sanirim o yuzden "sen mi yaptin" diye soruyor diye dusunmustum daha onceleri. 1 ay onceydi, hamsi yapmistim ve kv ile k.peder de geldi. kv yedikten sonra esimin yuzune bakarak (esimin ismi Ahmet diyelim) "Ahmet cok guzel kizartmissin ellerine saglik" diyor. ben de "hayir ben yaptim" dedim. "himm" diyor sonra. genelde boyledir k.v. neyse bugun cay icmeye geldiler. dunden yas pasta ve pogaca yapmistim. "pogacayi sen mi yaptin" diye soruyor. gercekten anlamiyorum neyin kafasi bu? poğacayi eşim yapmayacagina gore? esim bekarken de asla hamur işleri yapmadigina gore kim yapabilir? pastane pogacasi olmadigi da belli. ikramliklari yerken k.peder "pogaca cok guzel olmus, anneninki gibi olmus" diyor k.v yi gostererek. bunda sizce bozulacak bir sey var mi??? k.v kizardi bozardi ve direkt konuyu degistirdi. Kadin benim ortamda övülmeme tahammul edemiyor, şimaracagimi mi dusunuyor? k.v bu sekilde tutum takinmasina sinir oluyorum. bisey demek istiyorum ama soyleyecek bir sey bulamiyorum. siz olsaniz bu sinir bozucu davranislar karsisinda tutumunuz ne olurdu? (daha az gorus demeyin cunku esim aileci bi adam. çaya vrya yemege cagirdigimizda esimin dayatmalariyla cagiriyoruz yani esim davet ediyor)
Sizde onun yaptıklarına aaa bunu sen mi yaptın de yada kp ye babacım çok güzel yapmışsın de

aslinda soyle soyleyeyim. ikinci gun bile degildi. kendi memleketimden gelin geldim. daha esimin memleketinde 2. dugun olmamisti. bakin daha dugun bile olmamis. gelin geldigimin ertesi gunu biz ihtiyaclar icin gezerken k.v nerden nasil yanlis bilgi aldi bilemiyorum annemin gelip benim kendi evimde kalacagini sanmis. beni aradi. basladi bagirmaya "shalini annen gelip senin evde kalacakmis buna musade etmiyorum. dugun olmadan once gelin ve damadin evinde kimse gelip kalamaz annen dahi olsa.bizim adetlerimizde dugun olmadan gelinle damadin evinde kimse kalmaz " bir de diyor ki orasi oglumun evi kimse kalamz diye bas bas bagiriyor. sonra beni dinlemeden yuzume telefonu kapatiyor. zaten annemler otel tutmustu otel olmasa bile akrabalariniz var kalmak isteseler onlarda kalirlar. ben 8 saatlik mesafeden gelmisim ailemden ayrilmisim zaten. ben bu usluba karsilik verebilecek gücte bile degildim. ve o gun tam 1 gun boyunca saatlerce agladim:KK43: esimle kuafor vs islerimiz vardi. gozlerim şiş bir sekilde provaya gittim. hayatimin gercekten en b.ktan gunuydu. sonraki gun yani dugun gunu de moralim cok bozuktu cunku kotu anlamda etkiledi beni. esim annesiyle konusuyor bunun uzerine. annesi yok ben bagirmadim agzimdan oyle seyler cikmadi diye yalanlar savurup esimi inandiriyor kismen. dugun gunu k. ile hep küs durdum asla konusmadim. dugunden 3 gun sonra hicbir sey olmamis gibi halimi hatrimi sordu. esim de " bak annem kotu niyetli degil" e cevirdi her seyi. el opmeye gitmeyecektim. esim "biz kucuguz saygili olmamiz lazim vs diye diye goturdu. hicbir sey demedim bu kadina. evine gittigimizde de yemek ikram etti. yemekten sonra da kahveyi ben yaptim. k.peder "oo cok guzel olmus vs deyince k.valide "benim diger gelinim de cok guzel kahve yapar diye ortaya atildi. yani boyle enteresan bi kadin. bi de sunu soyleyeyim insanin esi arkasinda olmadiktan sonra istediginiz kadar mesafe koyun sınır koymaya calisin olmuyor
Allah böylesi hain insanları...

ne kadar ailenin icine girerseniz o kadar taniyorsunuz. bazen insanlar kendilerini cok farkli tanitabiliyorlar. soyle ornek vereyim size. 3 ay once annemle babam geldi beni ziyarete. k.v de bize geldi annemler icin hosgeldin ziyaretine. k.v oyle bir davraniyor ki annemin yaninda. "shalini kizim ayaklarini usutme, shalini kizim sırtindaki ince gibi aman dikkat et yavrum" ama bir gorseniz yani ilerden goren k.v yi gercek annem zanneder :KK70: annem de bana "kizim ne şanslisin nasil iyi davraniyor k.v sana" diyor. anne dedim siz burdasiniz diye boyle. yoksa bana hitap ederken asla "kizim" demez ismimi zikretmez. annem şok olmustu nasil bu kadar rol yapabiliyo diye.
Yaparlar, tıpkı benimki, o da komşularının yanında yapar, ailemin değil onlara buzluk gibi Allah'ıdan bulsun.

allah kolaylık versın..bır ıkı kere sadece cay verın yada hazır bıskuvi yada pastaneden bır ıkı bır sey alın koyun onlerıne..yemın ederım degmez..yaranamazssınız..benım omrum bosa kurek cekmekle gectı..boyle ınsanların ıcıne hıc gırmemek lazım ama cahıllık ıste
Hiç birine hakkınızı helal etmeyin, onca emek, özveri, merhamet,vicdanı yaklaşım, günün sonunda çöp.
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki değmezler asla hem de.

Yanlış mı anladım konu sahibi 2 düğün mü yapmış? Sonra da kayınvalideye falan virüs falan dinlemiyor mu demiş? Doğru anladıysam olayları nasıl kendimize çevirerek anlattigimizin kanıtı. Onun için diğer olaylara da yorum yapmayayım.
Olayların içinde yaşamadan ahkam kesmek ne kadar insanı?
Kimse yaşamadığı günahın masumu değildir.
Evin içindekini sadece soran bilir.
Negatif enerjinizi, üst perdeden tavrınızı zaten üzgün birine yansıtmayın.

Konunun aynisi benim basimdada vardi surekli laf sokarlardi kvde kayinpeder gerci kvde daha cok ama onlar laf soktukca cevabimi verdim suan soyleyemiyorlar zamanla ve konusarak cozuluyor
Hatta kvdem evde yokken ben yemek yapiyordum kayinbabagile
Kayinbaba gorumume demis magni ne guzel yemek yapiyor yogurt bile yapabiliyor ben sok olmustum
Profildeki kadını çok aradınız mı Allah aşkına,hadi kocasını geçtik, evladına, torununa bağı yok.

Destan olur di mi yazsanız, onca yıl, kayıp zamanlar, içe akıtılan göz yaşları, bunlar en görüneni birde derinler var mezarda bitecek..m
konuyu açali cok zaman oldu. nasil buldunuz:) nerdeyse 1 ay oldu konuyu acali. geride kalmissiniz yeni yeni gundemlerim yani problemlerim oldu ve anlattim burada😂

Olayların içinde yaşamadan ahkam kesmek ne kadar insanı?
Kimse yaşamadığı günahın masumu değildir.
Evin içindekini sadece soran bilir.
Negatif enerjinizi, üst perdeden tavrınızı zaten üzgün birine yansıtmayın.
Soru cümleniz yarim kalmış, düşük bir cümle pek anlasilmiyor. Ben 2 düğün yapıp da sonra virüse takan insana pek inanmam onu dedim. Ama konu sahibinin düğün dediği çok az insanın sadece aile üyelerinin olduğu bir şeymiş. Nikaha da düğün demiş falan. Takdir edersiniz ki düğün denilince kimsenin aklına normalde öyle şeyler gelmez. Kimse yaşamadığı şeyin masumu değildir diye niye dediniz anlamadım, moda söz olduğu için mi

Sen mi yaptin dediklerinde dalga gec. Ellerine saglik demezlerse siz ellerinize saglik demediniz ama afiyet olsun de. Sessiz olma.

oglunun evliligini sindiremedi sanirim evet:) yani nasil sindirsin ki.. esim 8 yillik memur. ama bugune kadar tek bir birikimi olmamis. neden tum maasina anne ve babasi el koydugu icin her daim. dusunsenize esim parasiz, cebinde azicik harclikla dolasirken anne ve babasi ege, akdeniz, karadeniz turlarina cikiyorlarmis. kendilerinin emekli maasi var sadece esimin maasiyla 8 yil guzelce yasamislar. evlenirken de 5 kurus yok tabi. kredilerle evlendiriyorlar ogullarini. krediyi de kim oduyor? tabiki biz. o yuzden rahat bir yasamdan sonra oglunun evliligi ile bu rahat yasam sona erdi. cok normal sinir olup kabullenememesi. mesafe diyorsunhz ne guzel de diyorsunuz ama ben esime dinletemiyorum
Menfaat ay uyuz oldum ben burdan okurken ya.

X