Sinir oldum bu düşüncesizliğe

Bigjetplane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2019
703
551
32
Bugünlerde her şeye sinir olur, takar oldum kafama. Sizce bu sinir olunacak bir durum mu diye sormak istedim.

Geçen günlerde İstanbul’da aile dostumuzun nikahı vardı, bizim arkadaşımız aynı zamanda yani. Annem, ablam ve benim mutlaka gitmemiz gerekiyordu. Neyse bizim bulunduğumuz yerden 5-6 saat sürüyor, biz kendi arabamızla yola çıktık(4 yaşındaki oğlum, annem, eşim ve ben). Aynı gün gidip dönecektik hemen.
Ablam da eşi ve kızı ile otobüsle gitmeye karar verdiler kendi arabaları olmasına rağmen, eşi araba kullanamıyormuş uzun yola, kötü oluyormuş diye. Kalacak yer de ayarlamak istemediler pahalı diye, eşinin akrabaları çok misafir severmiş, davet ediyorlarmış hep, onlarda kaldılar.(Bu devirde çok görmediği insanları ağırlamayı seven de bir onları gördüm).
Gitmeden de dedim ki ablama İstanbul gibi yerde bilmeden etmeden ben çocukla toplu taşıma olayına girişmem arabasız zor olmaz mı demiştim, eşi de herkes nasıl geziyorsa arabasız biz de öyle gezeriz demiş. Neyse gittiler otobüsle, akrabalarında kalmışlar.
Biz sabah 5’te kalkıp hazırlandık nikaha gidiyoruz, yarım saat kalmıştı varmamıza, ablam mahçup aradı beni, geçerken bizi alır mısınız? Çocukla zor olacak gitmemiz nikaha diye🤦🏼‍♀️ Sanki önceden hesaplamamışlar gibi. Tabi dedim alırız, en fazla yarım saat uzamıştır yolumuz sorun etmedim ama bu sefer bütün gün onlarla ordan oraya arabada sıkış tepiş gidince oğlum yer olmadığından uyuyamadı ve bütün gün uykusuzluktan canıma okudu. Öğle uykusunu arabada yapar diye plan yapmıştım. Nikahta sürekli ağladı, onlar gelmesin ben uyuyamadım bile dedi çocuk.
Üstüne üstlük ablam hastaydı baya arabaya bindiğinde, sesi kötüydü epey. Hem yol yorgunluğu, hem oğlum bütün gün ağladı onun stresi.
Neyse dedim dönüş yolunda gene kalacakları evin önüne kadar bıraktık. Biz de evimize döndük 5-6 saat yol. Üstüne bir de ailece hasta olduk şimdi, oğlum da baya kötü öksürüyor. Hayır ben anlamıyorum kendi ablama nasıl sinir oldum anlatamam. Bir de hasta hasta milletin evine nasıl gidiyor? Bu ne düşüncesizlik ya, ben sinir oldum gittikleri ev sahibi bile rahatsız olmuştur. Oğlum şimdi baya kötü kötü öksürünce iyice sinirim tepeme çıktı. Gereksiz mi sinir yapıyorum sizce?
Not: Bu arada tabi ki ablam ve yeğenim için her koşulda gider alırdık ve surat da asla yapmadım, belli etmedim, zaten yolda nikah kıyafetleri vs o şekilde zorlanmalarını istemezdim. 2-3 gündür kaldıkları yerde böyle plansız olmaları ve gripken rahat olmalarına kızdım.

Son düzenleme:
Evet çok gereksiz hemde baştan sonra. Hayır anlamadım ben onların arabasız gitmesine ayrı kızmışsınız, arkadaşlarında kalmasına ayrı kızmışsınız ve milletin misafirperver olmasını bile eleştirmişsiniz. Olabilir tabi ki neden olmasın? Bazı arkadaşlar aksine gittiğinde haber vermezsen kızar darılır. Böyle uygun görmüşler. Evinden alıp bırakmanıza belki kızmış olabilirsiniz diyeceğim ama ablanız sonuçta herhangi biri arkadaşınız değil ki.. Sinir olmak için bahane üretmişsiniz bence :)

Arabaları olmasına rağmen keyfi bir sebeple arabasız gelmiş değiller. Adam uzun yola çıkamıyormuş baksana. Olabilir belki bir sağlık sorunu var. Gelmiş geçmiş olay neden bu kadar takıldın ki? Ablan sonuçta birkaç saat idare etmişsin alt tarafı. Arada bi konfor alanından çıkmak lazım ki evimizdeki konforun değerini anlayalım diye 😂 ona say. Tabii hastalık durumu kötü olmuş geçmiş olsun.

Evet çok gereksiz hemde baştan sonra. Hayır anlamadım ben onların arabasız gitmesine ayrı kızmışsınız, arkadaşlarında kalmasına ayrı kızmışsınız ve milletin misafirperver olmasını bile eleştirmişsiniz. Olabilir tabi ki neden olmasın? Bazı arkadaşlar aksine gittiğinde haber vermezsen kızar darılır. Böyle uygun görmüşler. Evinden alıp bırakmanıza belki kızmış olabilirsiniz diyeceğim ama ablanız sonuçta herhangi biri arkadaşınız değil ki.. Sinir olmak için bahane üretmişsiniz bence :)
Evet sinir oldum neden bilmiyorum. Ben çok çok yakınım olmadıkça kimsenin evinde kalmam, ablam eşinin akrabalarını daha önce 1 kere görmüş bana garip geldi. Bir de hasta olsam hele ev sahibini de tedirgin etmek istemem, sonuçta yeni pandemiden çıktık. Dedim ya biraz takılıyorum herşeye onun da etkisi olabilir😅

Evet sinir oldum neden bilmiyorum. Ben çok çok yakınım olmadıkça kimsenin evinde kalmam, ablam eşinin akrabalarını daha önce 1 kere görmüş bana garip geldi. Bir de hasta olsam hele ev sahibini de tedirgin etmek istemem, sonuçta yeni pandemiden çıktık. Dedim ya biraz takılıyorum herşeye onun da etkisi olabilir😅
Demek istediğimde bu zaten siz yakınınız olmadığı sürece gitmeyebilirsiniz bu normal ama bende gider kalırım hele ki birkaç şehirden arkadaşıma söylemezsem gittiğimi duyarlarsa eyvah :) Hasta olupta sanki korona olmuşlarda ona rağmen gitmişler gibi :KK70: ki ablanızın eşi dostu niye taktınız ki bu kadar. Yol yorgunusunuz boşverin :)

Bugünlerde her şeye sinir olur, takar oldum kafama. Sizce bu sinir olunacak bir durum mu diye sormak istedim.

Geçen günlerde İstanbul’da aile dostumuzun nikahı vardı, bizim arkadaşımız aynı zamanda yani. Annem, ablam ve benim mutlaka gitmemiz gerekiyordu. Neyse bizim bulunduğumuz yerden 5-6 saat sürüyor, biz kendi arabamızla yola çıktık(4 yaşındaki oğlum, annem, eşim ve ben). Aynı gün gidip dönecektik hemen.
Ablam da eşi ve kızı ile otobüsle gitmeye karar verdiler kendi arabaları olmasına rağmen, eşi araba kullanamıyormuş uzun yola, kötü oluyormuş diye. Kalacak yer de ayarlamak istemediler pahalı diye, eşinin akrabaları çok misafir severmiş, davet ediyorlarmış hep, onlarda kaldılar.(Bu devirde misafir ağırlamayı seven de bir onları gördüm😂).
Gitmeden de dedim ki ablama İstanbul gibi yerde bilmeden etmeden ben çocukla toplu taşıma olayına girişmem arabasız zor olmaz mı demiştim, eşi de herkes nasıl geziyorsa arabasız biz de öyle gezeriz demiş. Neyse gittiler otobüsle, akrabalarında kalmışlar. Gezeceğiz dedikleri de bu.
Biz sabah 5’te kalkıp hazırlandık nikaha gidiyoruz, yarım saat kalmıştı varmamıza, ablam mahçup aradı beni, geçerken bizi alır mısınız? Çocukla zor olacak gitmemiz nikaha diye🤦🏼‍♀️ Sanki önceden hesaplamamışlar gibi. Tabi dedim alırız, en fazla yarım saat uzamıştır yolumuz sorun etmedim ama bu sefer bütün gün onlarla ordan oraya arabada sıkış tepiş gidince oğlum yer olmadığından uyuyamadı ve bütün gün uykusuzluktan canıma okudu. Öğle uykusunu arabada yapar diye plan yapmıştım. Nikahta sürekli ağladı, onlar gelmesin ben uyuyamadım bile dedi çocuk 😂
Üstüne üstlük ablam hastaydı baya arabaya bindiğinde, sesi kötüydü epey. Hem yol yorgunluğu, hem oğlum bütün gün ağladı onun stresi.
Neyse dedim dönüş yolunda gene kalacakları evin önüne kadar bıraktık. Biz de evimize döndük 5-6 saat yol. Üstüne bir de ailece hasta olduk şimdi, oğlum da baya kötü öksürüyor. Hayır ben anlamıyorum kendi ablama nasıl sinir oldum anlatamam. Bir de hasta hasta milletin evine nasıl gidiyor? Bu ne düşüncesizlik ya, ben sinir oldum gittikleri ev sahibi bile sinir olmuştur. Oğlum şimdi baya kötü kötü öksürünce iyice sinirim tepeme çıktı. Gereksiz mi sinir yapıyorum sizce?
Avoanidab

Ablam da eşi ve kızı ile otobüsle gitmeye karar verdiler kendi arabaları olmasına rağmen, eşi araba kullanamıyormuş uzun yola, kötü oluyormuş diye. Kalacak yer de ayarlamak istemediler pahalı diye, eşinin akrabaları çok misafir severmiş, davet ediyorlarmış hep, onlarda kaldılar.(Bu devirde misafir ağırlamayı seven de bir onları gördüm😂).
Gitmeden de dedim ki ablama İstanbul gibi yerde bilmeden etmeden ben çocukla toplu taşıma olayına girişmem arabasız zor olmaz mı demiştim, eşi de herkes nasıl geziyorsa arabasız biz de öyle gezeriz demiş. Neyse gittiler otobüsle, akrabalarında kalmışlar. Gezeceğiz dedikleri de bu.
Biz sabah 5’te kalkıp hazırlandık nikaha gidiyoruz, yarım saat kalmıştı varmamıza, ablam mahçup aradı beni, geçerken bizi alır mısınız? Çocukla zor olacak gitmemiz nikaha diye🤦🏼‍♀️ Sanki önceden hesaplamamışlar gibi. Tabi dedim alırız, en fazla yarım saat uzamıştır yolumuz sorun etmedim ama bu sefer bütün gün onlarla ordan oraya arabada sıkış tepiş gidince oğlum yer olmadığından uyuyamadı ve bütün gün uykusuzluktan canıma okudu. Öğle uykusunu arabada yapar diye plan yapmıştım. Nikahta sürekli ağladı, onlar gelmesin ben uyuyamadım bile dedi çocuk 😂
Neyse dedim dönüş yolunda gene kalacakları evin önüne kadar bıraktık. Biz de evimize döndük 5-6 saat yol. Üstüne bir de ailece hasta olduk şimdi, oğlum da baya kötü öksürüyor. Hayır ben anlamıyorum kendi ablama nasıl sinir oldum anlatamam. Bir de hasta hasta milletin evine nasıl gidiyor? Bu ne düşüncesizlik ya, ben sinir oldum gittikleri ev sahibi bile sinir olmuştur. Oğlum şimdi baya kötü kötü öksürünce iyice sinirim tepeme çıktı. Gereksiz mi sinir yapıyorum sizce?
Ablanizdan bahsediyorsunuz yedi kat elden değil🤔

Oğlum yok ablam var ve benim için değerlidir.

Siz de evlenince ailesini yok sayanlardan mısınız? Oğlum onlar gelmesin bla bla dese teyzeye öyle denmez derim tatlı sert, sizin hoşunuza gitmiş.

Bizi hasta etti demek de ne bileyim.

İlk beğenmedim de benden gelsin En Büyük TÜRKİYE
Ablamla aram çok iyidir, aksine oğlum öyle söylese bile aa söylenmez diyip susturdum, hiçbir şey belli etmedim.
Kızdığım nokta şu, nikahın yeri belli, kalacakları yer belli, yolun uzun olduğu da belli. 2-3 gün önceden izin aldılar da gittiler oraya. Biz sabahın köründe yola düştük ve geri döndük aynı gün 12 saat yol yaptık. Geçerken alır mısınız deyince garip geldi, ablama değil ama evet bu konuda eşine kızdım. Ablamın da hasta hasta böyle rahat olmasına kızdım. Bir şey de belli etmedim. Belki gereksiz gerildim bilmiyorum😅

Ablaniz tek değil, arabayla gitmeme, akrabada kalma teklifi eşinden gelmiş o da karşı çıkamamış olabilir.
Ev sahibinin yerine bile ablaniza kızmanız çok gereksiz değil mi?
Siz diyorsunuz düğüne gitmemiz gerekiyordu diye. Gitmese sadece öksürüyoe diye düğüne gitmekten kaytardı diye ona da sinir olurdunuz. Sizin sinir olmazsınız tutmuş.

bence ablanız da arada kalmış eşi baskıcı bir tipse ve bu böyle olacak diyorsa ne yapabilir ki.. size de yansıtmak istememiş belli ki, kızmayın aksine yardımcı olmaya çalışın bence
Yok zaten asla bir şey belli etmedim, aksine benimkine bakma sen diye kaç kere söyledim. Ama içten içe bir sinirlendim

Benim ablam ve kız kardeşim yol ama çevremde gördüğüm kadarıyla abla kız kardeş ilişkileri çok daha yakın oluyor,sizinki öyle değil diye hissettim.Yoksa bunlar size batmazdı.

Ablaniz tek değil, arabayla gitmeme, akrabada kalma teklifi eşinden gelmiş o da karşı çıkamamış olabilir.
Ev sahibinin yerine bile ablaniza kızmanız çok gereksiz değil mi?
Siz diyorsunuz düğüne gitmemiz gerekiyordu diye. Gitmese sadece öksürüyoe diye düğüne gitmekten kaytardı diye ona da sinir olurdunuz. Sizin sinir olmazsınız tutmuş.
Sadece öksürük değil ki baya gripti yani, biz de öyleyiz şuan. Belki coronadır bilmiyorum. Hastalık fobim yok ama durduk yere ailecek hastayız şuan😅

X