Sinir oldum bu düşüncesizliğe

Ablaniz salak kocasi yüzünden zorda kalmis belli ki. Ona daha suc buluyorum sahsen. Ama hasta kimsenin baskasinin evine (buna aile dahil) gitmeye hakki yok. Bence bu konuda haklisiniz
Evet ablamın eşinin tavrından rahatsız oldum, gitmeden önce ben uyarmıştım çocukla zor olur, nasıl yapacaksınız diye. Yaparız demiş bize de yol çok uzun nasıl gideceğiz bilemedik dedi🤷‍♀️

Bilmiyorum sanirim ben yanlis dusunuyorum ama ben ablama böyle sinir olamazdim heralde. Mahcup bi sekilde aramis ne olmus yani. Hastaliga gelince evet dikkat edicez ama nikaha gitmissiniz ve kalabalik baskasindanda bisey kapabilirdiniz ozaman kalabaliga hic girmeyin bukadar takiyorsaniz.
Ablamı çok seviyorum, ben de o gün kendi düzenimi planlamasaydım derdim zaten alalım diye hiç gocunmam öyle bıraktık aldık diye. Ama kendi çocuğumun huyunu biliyorum, zaten sabahın köründe uyandı, arabada uyuyamadı doğru düzgün, kucakta da zaten sıkıştı çocuklar. Öğlen uykusunu arabada yapar diye düşünmüştüm. Uyuyamayınca nikahta ve nikah sonrası yemekte sürekli ağladı, uykusunu alsa ağlamayacaktı ne eşim ne ben stres olmayacaktık.

Sevgili Bigjetplane, oto koltuğu sorularına cevap vermiyorsunuz, demek ki yok. Lütfen gidin alın bir tane. Şimdiye kadar bir şey olmamış ama riske atmayın çocuğu. Araba, kaza ya da sert fren yapınca çocuklar ön camdan fırlıyor. Haberlerde kazalarda gördüğüm arabadan fırlayan çocukların hepsi oto koltuksuz bindirilmiş arabaya. Hiç şansları olmuyor kazada yazık bebelere.

Sevgili Bigjetplane, oto koltuğu sorularına cevap vermiyorsunuz, demek ki yok. Lütfen gidin alın bir tane. Şimdiye kadar bir şey olmamış ama riske atmayın çocuğu. Araba, kaza ya da sert fren yapınca çocuklar ön camdan fırlıyor. Haberlerde kazalarda gördüğüm arabadan fırlayan çocukların hepsi oto koltuksuz bindirilmiş arabaya. Hiç şansları olmuyor kazada yazık bebelere.
Var tabi ki, çıkarıp arkaya koyduk mecburen. Dedim ya uyuyamadı yatamadı diye kucakta oturmaktan diye. Söylediklerinizde haklısınız ama zaten o konuda dikkat ediyoruz.

Yaaa arabasız insanlar nasıl gidiyorsa öyle gideriz falan diye atıp tutup sonra bizi alın demeleri komik olmuş. 😀

Ben size hak verdim, ulasin icin uyarmaniza ragmen hallederiz diyip sonrasinda bizi de alin demelerine bende olsam gicik olurdum. Resmen sizin hakkinizda kendince plan yapmislar nasilsa bizi burdan gecerken alir rahat rahat gideriz diye dusunmusler. Sinir oluyorum boyle insanlara ablamda olsa bnmle ilgili kendince plan yapmasi cok sacma.

Bugünlerde her şeye sinir olur, takar oldum kafama. Sizce bu sinir olunacak bir durum mu diye sormak istedim.

Geçen günlerde İstanbul’da aile dostumuzun nikahı vardı, bizim arkadaşımız aynı zamanda yani. Annem, ablam ve benim mutlaka gitmemiz gerekiyordu. Neyse bizim bulunduğumuz yerden 5-6 saat sürüyor, biz kendi arabamızla yola çıktık(4 yaşındaki oğlum, annem, eşim ve ben). Aynı gün gidip dönecektik hemen.
Ablam da eşi ve kızı ile otobüsle gitmeye karar verdiler kendi arabaları olmasına rağmen, eşi araba kullanamıyormuş uzun yola, kötü oluyormuş diye. Kalacak yer de ayarlamak istemediler pahalı diye, eşinin akrabaları çok misafir severmiş, davet ediyorlarmış hep, onlarda kaldılar.(Bu devirde çok görmediği insanları ağırlamayı seven de bir onları gördüm).
Gitmeden de dedim ki ablama İstanbul gibi yerde bilmeden etmeden ben çocukla toplu taşıma olayına girişmem arabasız zor olmaz mı demiştim, eşi de herkes nasıl geziyorsa arabasız biz de öyle gezeriz demiş. Neyse gittiler otobüsle, akrabalarında kalmışlar.
Biz sabah 5’te kalkıp hazırlandık nikaha gidiyoruz, yarım saat kalmıştı varmamıza, ablam mahçup aradı beni, geçerken bizi alır mısınız? Çocukla zor olacak gitmemiz nikaha diye🤦🏼‍♀️ Sanki önceden hesaplamamışlar gibi. Tabi dedim alırız, en fazla yarım saat uzamıştır yolumuz sorun etmedim ama bu sefer bütün gün onlarla ordan oraya arabada sıkış tepiş gidince oğlum yer olmadığından uyuyamadı ve bütün gün uykusuzluktan canıma okudu. Öğle uykusunu arabada yapar diye plan yapmıştım. Nikahta sürekli ağladı, onlar gelmesin ben uyuyamadım bile dedi çocuk.
Üstüne üstlük ablam hastaydı baya arabaya bindiğinde, sesi kötüydü epey. Hem yol yorgunluğu, hem oğlum bütün gün ağladı onun stresi.
Neyse dedim dönüş yolunda gene kalacakları evin önüne kadar bıraktık. Biz de evimize döndük 5-6 saat yol. Üstüne bir de ailece hasta olduk şimdi, oğlum da baya kötü öksürüyor. Hayır ben anlamıyorum kendi ablama nasıl sinir oldum anlatamam. Bir de hasta hasta milletin evine nasıl gidiyor? Bu ne düşüncesizlik ya, ben sinir oldum gittikleri ev sahibi bile rahatsız olmuştur. Oğlum şimdi baya kötü kötü öksürünce iyice sinirim tepeme çıktı. Gereksiz mi sinir yapıyorum sizce?
Not: Bu arada tabi ki ablam ve yeğenim için her koşulda gider alırdık ve surat da asla yapmadım, belli etmedim, zaten yolda nikah kıyafetleri vs o şekilde zorlanmalarını istemezdim. 2-3 gündür kaldıkları yerde böyle plansız olmaları ve gripken rahat olmalarına kızdım.
Çok geçmiş olsun olan olmuş artık ama haklısınız..

Misafir sevmediğiniz için seven isnanları da anlamıyorsunuz. Bence abla sevginiz bile tuhaf.

İnsanların gelmelerinden ne kadar şikayet ettiyseniz artık, çocuğu da kendinize benzetmişsiniz. El kadar bebe, "onlar gelmesin" diyorsa.
Bence sinirlenecek hiçbir şey yok anlattığınız konuda. Başka bir nedenden de hasta olabilirdiniz. Biraz sakinlik iyidir.

Valla ben bastan sona, sondan basa size hak verdim. Su covid doneminde hasta hasta cocugumun yanina bindirmezdim kardesimi bile.

Kendi düşen aglamaz ayrica.

Var tabi ki, çıkarıp arkaya koyduk mecburen. Dedim ya uyuyamadı yatamadı diye kucakta oturmaktan diye. Söylediklerinizde haklısınız ama zaten o konuda dikkat ediyoruz.
Dikkat etseniz abla yer yok diyip çıkarmazdınız. Annemler 3 kişi. Biz de oto koltukla 3. Arabamıza sadece 4 kişi sığıyor. Bi kişi artıyor diye sadece tek bir kişi için uzak yakın her yere 2 arabayla gidiyoruz bu benzin pahalılığında

Neden alınganlık yapıyorsunuz anlamadım, ben de severim misafir gelsin etsin ama yoğun çalışıyorum ve 2-3 gün bir aile ağırlayamam 🤷‍♀️
gerçekten herşeye takar olmuşsunuz
ablanız enişteniz düşünememiş onlar sizden de fazla üzülmüştür
ablanız öksürüyorsa en azından bir maske takabilirdi

enişteniz yola çıkmayarak iyi yapmış kendine güvenmeyen uzun yola çıkmasın zaten
o yüzden oluyor bazı kazalar
cahillik etmemiş bravo

ben size hak verdim ya, baya planlı gibi otobüsle gidelim, onlar bizi alır götürür düşüncesini uygulamışlar üzerinizde sanki. ben arabamla çocuğumun konforunu vs düşünüp gidiyorum, üstelik o sıkış tepişlikte hastalık vs. bulaşmaması imkansız.

çok istiyorlarsa taksiye binip gitselerdi nikaha.

şehirler arası almamışlar ki.
istanbula geldiklerinde nikaha geçerken bizide alırmısınız demişler.
dönüştede yine kaldıkları eve bırakmışlar.
ben konu sahibesini haksız buldum sinirlenmekte.
Önceden bu insanların nikaha gideceği, gitmeleri gereken mesafe vs belli. Kendilerini ona göre ayarlamaları gerekirdi. Ya da daha önceden plan yapılmalıydı.
Şehirler arası yol gitmemiş onlarla ama konu sahibi kendi evinde değil. Sonuçta çocukla şehir dışında olmak ekstra zor. Mesela ben çocuğumun uyku saatini arabada ayarlarım bir yere gitmem gerekiyorsa. Eğer önceden haberim olsa ona göre tedbir alırdım. Çocuğu öncesinde uyuturdum gibi.

Ablanizla nasil iliskiniz var bilmiyorum ama ablam benden bir sey rica etse seve seve yaparim. Cunku kendisi de oyledir, sagolsun bana cok yardim eder ihtiyacim olunca. Lafini bile etmezdim. Gecmis gitmis olay, surekli bir durum degil zaten. Hala buna sinirlenmenin anlami yok.

Minareyi çalan kılıfını hazırlar kardeşim. Enişte bey cimrilikten herkesi zora sokmuş belli ki. Kızmakta çok haklısınız. Hatta şu kadarını söyleyim asla ve asla oto koltuğunu çıkarmam. Yan tarafa sığabilecek olanlar binebilir, ötesi beni ilgilendirmez, ister ablam olsun ister başkası. Binsin taksiye gitsin. Hasta hasta da kimseyi arabaya almam o da ayrı bir konu.

vallahi ablam da olsa oğlumun uykusunu bozacak (birgünden bişi olmaz demeyin, o gün berbat olmuş işte o yüzden) ve onu hasta edecek, ben de sinir olurdum. çok haklısın bence. bunlara sinir olmayan da ne bileyim rahat bi insandır herhalde yaa benlik değil

Banada yatılı gelen giden olur eşimin tarafından severim de ağırlamayı. Büyükler misafir evin bereketidir derler. Neyse ben hasta olmaları dışında neye sinir olduğunuzu anlamadım . Hastalığı bir an önce atlatmanızı dilerm geçmiş olsun .

Koymayın bir daha arkaya lütfen. Arabaya sığmayan gidecek başka bir yol bulsun kendine. Allah korusun bir şey oldu mu siz ağlarsınız sadece.

Şu konudaki kişi abla değil de görümce olsaydı herkes konu sahibine hak verirdi, üstüne az yesin de uşak tutsun abisi onun özel şoförü mu diyen bile çıkardı.

X