Sinir oldum bu düşüncesizliğe

Şu konudaki kişi abla değil de görümce olsaydı herkes konu sahibine hak verirdi, üstüne az yesin de uşak tutsun abisi onun özel şoförü mu diyen bile çıkardı.
Yoo yine hak vermezdim. Sadece ablası olması artık bu denli sinirlenmesine hiç gerek olmadığını gösteriyor. Misafirperverlik Ülkemizin meşhur ve benim en taktir ettiğim özelliğidir aslında. Bu herkes tarafından bilinir ona rağmen eleştirmesi parantez içinde '' Bu devirde çok görmediği insanları ağırlamayı seven de bir onları gördüm '' diyerek sitem etmesi zaten saçma. Evet eski gel gitler misafirlikler olmasa da yinede ben dahil hala isterim bana gelsinler kalsınlar hastayız biz deselerde olsun gelin derim. Mesafeli olur gittiklerinde çarşafları atıveririm makineye havalandırırım evi çok hastalarsa. Bunu kendisi yapmıyor olabilir ama yapana karışmamalı. Çocuğunun ettiği laf bile yanlış onlar gelmesin demesi aralarının çok samimi olmadığını da gösteriyor bence bu kadar sevmiyor demek ki teyzesini. Sonunda da bu kadar rahat olmalarına kızdım demiş farkındaysanız en çok kızdığı şey ablasının gidip onlarda kalması :)))))

Bugünlerde her şeye sinir olur, takar oldum kafama. Sizce bu sinir olunacak bir durum mu diye sormak istedim.

Geçen günlerde İstanbul’da aile dostumuzun nikahı vardı, bizim arkadaşımız aynı zamanda yani. Annem, ablam ve benim mutlaka gitmemiz gerekiyordu. Neyse bizim bulunduğumuz yerden 5-6 saat sürüyor, biz kendi arabamızla yola çıktık(4 yaşındaki oğlum, annem, eşim ve ben). Aynı gün gidip dönecektik hemen.
Ablam da eşi ve kızı ile otobüsle gitmeye karar verdiler kendi arabaları olmasına rağmen, eşi araba kullanamıyormuş uzun yola, kötü oluyormuş diye. Kalacak yer de ayarlamak istemediler pahalı diye, eşinin akrabaları çok misafir severmiş, davet ediyorlarmış hep, onlarda kaldılar.(Bu devirde çok görmediği insanları ağırlamayı seven de bir onları gördüm).
Gitmeden de dedim ki ablama İstanbul gibi yerde bilmeden etmeden ben çocukla toplu taşıma olayına girişmem arabasız zor olmaz mı demiştim, eşi de herkes nasıl geziyorsa arabasız biz de öyle gezeriz demiş. Neyse gittiler otobüsle, akrabalarında kalmışlar.
Biz sabah 5’te kalkıp hazırlandık nikaha gidiyoruz, yarım saat kalmıştı varmamıza, ablam mahçup aradı beni, geçerken bizi alır mısınız? Çocukla zor olacak gitmemiz nikaha diye🤦🏼‍♀️ Sanki önceden hesaplamamışlar gibi. Tabi dedim alırız, en fazla yarım saat uzamıştır yolumuz sorun etmedim ama bu sefer bütün gün onlarla ordan oraya arabada sıkış tepiş gidince oğlum yer olmadığından uyuyamadı ve bütün gün uykusuzluktan canıma okudu. Öğle uykusunu arabada yapar diye plan yapmıştım. Nikahta sürekli ağladı, onlar gelmesin ben uyuyamadım bile dedi çocuk.
Üstüne üstlük ablam hastaydı baya arabaya bindiğinde, sesi kötüydü epey. Hem yol yorgunluğu, hem oğlum bütün gün ağladı onun stresi.
Neyse dedim dönüş yolunda gene kalacakları evin önüne kadar bıraktık. Biz de evimize döndük 5-6 saat yol. Üstüne bir de ailece hasta olduk şimdi, oğlum da baya kötü öksürüyor. Hayır ben anlamıyorum kendi ablama nasıl sinir oldum anlatamam. Bir de hasta hasta milletin evine nasıl gidiyor? Bu ne düşüncesizlik ya, ben sinir oldum gittikleri ev sahibi bile rahatsız olmuştur. Oğlum şimdi baya kötü kötü öksürünce iyice sinirim tepeme çıktı. Gereksiz mi sinir yapıyorum sizce?
Not: Bu arada tabi ki ablam ve yeğenim için her koşulda gider alırdık ve surat da asla yapmadım, belli etmedim, zaten yolda nikah kıyafetleri vs o şekilde zorlanmalarını istemezdim. 2-3 gündür kaldıkları yerde böyle plansız olmaları ve gripken rahat olmalarına kızdım.
Ya bacim benim canim kanim onun için fedakarlık tabiki yaparim hatta birlikte arabayla ben götürürdüm benim için bu durum cok abartılmış el degil bu kardes ki ben arkadaşlarıma da koşarım elimden geleni yaparım
Gereksiz sinir olmuş bana gore

Arabada yer yok diyebilirdiniz ve taksiyle gidebilirlerdi baska sehre dugune giden takside tutabilir sahsen cocugumun uykusunu boyle biseyin bolmesine izin vermezdim cunku uyumayinca hayat burnumdan geliyor

Ben size hak verdim. Otobüsle gidecek insan biletini önceden alır. Yarım saat kala plan değişikliğini nasıl yapmışlar? Bence en başından böyle düşünmüşler sonra da emrivaki yapmışlar. Ablanızın eşi varsa sizin de var o da istemeyebilirdi. Eğer önceden söyleselerdi çocuğunuzun uyku durumunu da ona göre ayarlardınız. Emrivakilerden hoşlanmayan biri olarak ben de rahatsız oldum. Kıç kadar arabada hasta hasta o kadar kişinin ne işi var?

Evet sinir oldum neden bilmiyorum. Ben çok çok yakınım olmadıkça kimsenin evinde kalmam, ablam eşinin akrabalarını daha önce 1 kere görmüş bana garip geldi. Bir de hasta olsam hele ev sahibini de tedirgin etmek istemem, sonuçta yeni pandemiden çıktık. Dedim ya biraz takılıyorum herşeye onun da etkisi olabilir😅
Benim ablam da mecbur olmadıkça kimsenin evinde kalmaz , öyle gelen giden vs insan sevmez öyle ki evindeki masayı bile nasılsa misafir çağırmıyoruz diye kaldırdı. Bize gelecekken öksürük duysa 'hastasiniz heralde sonra geleleim' der. Böyle birisi. Ama ben KKdan arkadaşımın evinde bile kalırım, ki zamanında KKdan arkadasimi bile evimde agirlamistim . Evim şehir merkezinde olduğu için (ailemle yasamama rağmen) konserden tiyatrodan geç döndüğümüzde taksiye binecek arkadaşıma ısrar ederim,bende kalırlar :)
Pandemiden yeni çıktık ama kalabalık konserlere vs giderim, insanlarla görüşürüm,toplu taşımayı düzenli olarak kullanırım.
Ne var yani, herkes farklı farklı insanlardir. Ablam bebeğini erikli suyu kaynatarak yikardi sudan mikrop kapmasın diye, Allah nasip eder de bebeğim olursa Şu hesap sahibininki gibi romalara gidip emekleyecek çağında yuruteciyle tek başına gezen,bazen düşen,düştüğü gibi kendi kalkan bir bebeğim olsun isterim, fanusta büyütmektense.
IMG_20221005_003613.jpg

Bu nedenle kardeşinizin davranışlarını eleştirmeniz doğru değil çünkü herkesin doğru yaşamı kendisine. İster otelde kalır ister este dostta,onun bileceği iş. Ama sizi bütün gün şoför gibi kullanmaları düşüncesiz bir davranış olmuş. Eğer uzunyola giderken suremiyor diye çekindiyse düğün günü için araç kiralasalarmis. Madem oradan oraya gittiler rahat rahat gitselermis. Bence söylemek istemiyorlar ama durumları yok. Ki keşke gelmeselerdi, bir aileden üç kişi yeter,altın verselerdi siz onlar adına taksaydiniz bir bahane bulup. Bu devirde insan bacisinin şehir dışındaki düğününe gitmiyor siz sürü sepet düşmüşsünüz yollara

Ben şunu da anlamıyorum ister abla olsun ister başka biri bazı şeyler önceden bellidir düğün tarihi de taa önceden belli olan bir şey. Eşinin uzun yol fobisi de önceden bellidir. Yarım saat kala aramak neyin nesi? Kocaman insanlar plan program yapmayıp insanların üzerine yıkılıyorlar. Sadece bu konu özelinde demiyorum çok görüyorum bu sitede mesela tüp bebek için borç istenen konu da böyleydi. Zaten önceden belli olan şeyler için kendini ona göre ayarlarsın normali budur. İnşallah benzin parasına ortak çıkmışlardır bari.

Ayy çok doldum bir yorum daha yazıcam :KK70: şu şehir dışındaki düğünlerde insanları “illa geleceksiniz” diye darlamasalar keşke. Benzin fiyatları otel fiyatları malum artık. İlla gelmemi istiyorlarsa bir düğün de benim şehrimde yapsınlar o zaman. Ya da herkese kalacak yer ayarlasınlar çok sinir bozucu geliyor bana.

X