Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

ben evlendiğimden beri kurtulamadım sistit illetinden. Halada arada olur. Pyeloseptil benim tek kurtarıcım. Bir tane aldımmı hemen toparlıyorum kendimi ki kullanmadığım ilaç kalmadı kronik benim durumum.

kronik demeyin bende öyle diyordum, içmediğim ilaç antibiyotik kalmamıştı.
Ve sonunda üroloji yerine, kadın hast.uzmanından randevu aldım.
Mutlaka kadın hastalıkları uzmanından yardım alın.
Mantarda sistite neden olan bir etkenmiş, bilmiyordum. Mantar olduğunu da bilmiyordum.
Muayne ve idrar tahlili ile doktor eşinizle beraber antibiyotik vb ilaç tedavisi uyguluyor sonra benim gibi son bir yıldır bu illeti yaşamıyorsunuz. Herkese geçmiş olsun....

arkadaşlar burada bir yorum gördüm..allah ondan razı olsun saat 5te sancıyla uyandım..burada bir yorum gördüm elma sirkesi iyi geliyor diye...kesinlikle harika 5 dkda çözüm..bir bardağa 1/10 i kadar elma sirkesi ve gerisini su koyup içtim çok iyigeldi..sancım hemen bitti..eskiden su içince geçiyordu..4 badak su içtim 7 ye kadar kıvrandım..elma sirkesi içtim hemen geçti.tabi midesi rahatsız olanlar ve hamileler böyle yapmasın...hergün elma sirkesi içeceğim işallah mideye birşey olmaz fakat acayip mide bulandırıyor söyleyim

Bende lahana suyu kürü yapmıştım. Kürü yaparken gün içinde yanmalarım oluyordu. Kürü bırakınca geçiyor. Bu sorunu yaşayan birisini daha okudum netten, yalnız değilmişim

Gece yine ağrıyla uyandım daha oturuyorum 15 dk bir tuvalete gidiyorum Bıktım artık bu illetten yine doktora gidicem kullanmadığım antibiyotik kalmadı iki balkon yıkadım ayağımı hemen kuruttum yine aynı yine aynı bu ağrı beni öldürecek 3 litre su içtim zor oturuyorum(( :84::84:

Sabahları soğan suyu içmek işe yarıyormuş diye okumuştum. Söküp atıyormuş iltihapları.
Nette Soğan kürü diye geçiyor.
Ben yapmadım ama doğal bir çözüm olduğundan yapılabilinir.

ahhh kızlar ahh bende bu ılletı bır yıldır yasıyorum bazen gece uykumdan kalkıyorum bır sancı damla damla gelıyor acıkcası wc ye gıtmıyorum gecene kadar altıma yapıyorummm .))) tabı bıraz pişik oluyorum 2 3 saat suruyorr bazen az gelcek sanıom bır yapıom tam gelıyorr altıma işiyom evdekıler dalga gecıyor artık sidikli diye:)) bol bol su ıcınce gecıyor ama 2 ayda bır oluyorum gene antıbıyotık kullanıom gecıyor gene baslıyor bazen sıcak su buharı yapıyorum sogan kaynatıom ıcıne maydanoz ne varsa o da yakıyoryaa..)) allah herkese şifa versınn gercekten gözümden yas gelıyor o bir damla geldıgınde bır kere kanlı idrar gelmıstı doktora gıtmektente korkuyom doktor fobm varr ama mutlaka cözüm bulucam bunaa kendı yaratıcılıgımla en kısa zamanda:))))

maalesef bu illeti bende yaşıyorum berbat sancı yanma ve ağrı.ama 1 hafta önce olduğumda arkadaşımın annesi bir ot karışımı yolladı bana.günde 3 kere 1 çay kaşığı otu 1 kupa sıcak suya atıp karıştırdım.sonra 15 dk kadar ılınmasını bekledim ağzı kapalı olacakmış kupanın.
3 gün içtim kesti Allaha çok şükür.çok kötü bir rahatsızlık bu.iş yerinde kıvranıp duruyordum önceki seferlerde.
arkadaşın annesi bunu aktardan almış.kutusuyla gönderecek bana.alınca mutlaka yazarım buraya.herkes faydalansın.bitsin bu sancılar hayırlısıyla.

kızlar birşey sorcam bu sıkıntıyı çekenler adet zamanı artıyormu bu durum yada şöyle söyleyeyim adet sancısına sebep olabilirmi

kızlar birşey sorcam bu sıkıntıyı çekenler adet zamanı artıyormu bu durum yada şöyle söyleyeyim adet sancısına sebep olabilirmi

Sancıyı direkt etkileyip etkilemediğinden emin değilim ama benim düşüncelerime göre idrar yollarındaki enfeksiyon yumurtalıklara da bulaşabiliyor,bu da sancıya neden oluyor. Çünkü o dönemde kronik yumurtalık enfeksiyonum da vardı. Daha önceki sayfalarda çözüm yolu önermiştim ama okumayanlar var Kimse bütün sayfaları okumuyor. Ağrı çekmektense yarım saat bir saat daha okumak daha iyi sanırım.

Kantaron ve altınotu bitkilerini karıştırıp sıcak suda demleyin. Günde 2 bardak için isterseniz daha fazla bir ay devam edin ve sonsuza kadar kurtulun O zamandan beri ne yumurtalıklarda ne de idrar yollarında enfeksiyon oldu. Kantoronun bayatı acıdır,tazesi ise tatsız aromasız oluyor.

Doğum kontrol haplarıyla sistitin bir bağlantısı var mı?

Ben evlendiğim ilk günden itibaren 6 ay sistitle uğraştım. Doğum kontrol hapını bırakır bırakmaz sistitim geçti.

Doğum kontrol haplarıyla sistitin bir bağlantısı var mı?

Ben evlendiğim ilk günden itibaren 6 ay sistitle uğraştım. Doğum kontrol hapını bırakır bırakmaz sistitim geçti.

tatlım bende evlendiğimden beri bu meleti çekiyorum daha öncesinde sistit nedir bilmezdim ilk 3 ay kadar ilaç kullanmıyordum yine vardı ilaç kullanmaya başladım yine vardı hala var çözümü şunda buldum ilişkiye girdikten hemen sonra idrarını yapmayı ihmal etme ne zaman idrarımı yapmazsam sistit oluyorum kullanmadığım ilaç gitmediğim doktor kalmadı kültürlerimde temiz çıktı üstelik en son eczanedeki arkadaşım iğne var onu vurduralım dedi bir daha olursam iğne vurdurucam adını hatırlamıyorum vurdurursam memnun kalırsam sizde o iğneyi eczacınıza danışın derim...

bende bekarlığımdan beri idrar yolları ara ara oluyordum,ama bir hafta önce değişik bir şikayetle uyandım idrar yaparken tıkanıklık yapıyordu, yanma felan yoktu,sadece idrar yapamıyordum sancım oldu,bir iki damla idrar yaptıktan sonra iç çamaşırıma damla şeklinde kan damlıyordu, felaket ötesi bir şeydiacile zor yetiştim,çok şiddetli idrar yolu olmuşsun dedi,ultrason felan da çekmedi,tekrar ilaç bittikten sonra ultrason çektircem, aranızda benim gibi olanınız oldu mu?

arkadaşım o bitki tozunu getirdi yazmayı unutmuşum buraya.aktardan almış annesi ilayda ısırganotlu karışım yazıyor üstünde.bana iyi geliyor sizede şifa olur inşallah.

..ilkk oldugunda aksamdan sabahlaraa kadar uyuyamazdım ve abartmıyorumm 5 dk da bir tuvalete kosardımm.. idrarım da acayip bçim de yanma meydana gelirdi ve aglaya aglaya sabahı zor ederdımm inannınn cekmeyen blemezz cok kotu birseyy.. her neyse ilk doktora gttğmde bana bol bol su iç dedii en az 2 litre ama sen 3 litre içmelsinn dedi.idrar tahlili yaptılar sen tas dokuorsun dediler.. bobreklerm den de rahatsızım da ve ek olarak ürispas 200 mg verdi kullandım ve geçtii 5 ay sonra tekrar basladı suan hala o acıyı cekmekteymm ..

Şu an bende yaşıyorum yaaa,acaip yanmalı şekilde idrara çıkıyorum wc kağıdına bi baktım,pembemsi renkte kan gelmiş
korkuyorum yaa

daha önce de yaşadım kan yoktu ama ilaç kullandım geçti

yarın ilk işim dr a gitmek olacak,çok üzüldüm o kanı görünce yaa,kötü bişey yoktur di mi..

dr gittin mi cnm bol bol c vitaminli şeyler ye ya da c vitamini al bol bol su iç

bende çok korkmuştum canım eyvah dedim ya tümör var yada böbrekte bir şey var,hep kötü şeyler düşündüm, kızım benimle beraber acile ağlayarak geldi kesin kötü birşey diye,ama idrar da ileri dercede iltahap çıktı,iki çeşit ilaç verdi ilaçtan bir kaç saat sonra rahatlamaya başladım,şimdi çok iyiyim bol bol su içmeye çalışıyorum,ihmal etme tedavini ol,geçmiş olsun....

kanlı idrarı ben de iki defa yaşadım. çok felaket bir şey genel olarak enfeksiyona yatkınım zaten.
benim sormak istediğim bir şey var. bilen ya da bu konuda fikri olan birileri varsa lütfen cevaplasın.
çok su içmediğim halde ben çok tuvalete çıkıyorum ( ama yanma olmuyor.
mesela küçük 500 ml lik şişeyi bir kere de ama biraz aralıklı içince yarım saatte abartısız 10 kere tuvalete çıkıyorum.
500 ml içiyorum ama 1 lt çıkıyordur :)
şimdi ramazandayız sahurda yatmadan önce suyumu içiyorum. sonraki bir saat tuvaletteyim.
bir şeylerin ters olduğunu, fazladan çalıştığına eminim
daha vahim bir durum var. eşimle ilişkiye girmeden önce tuvalete gittiğim halde ilişki sırasında tekrar geliyor.
o kadar sinir bozucu ki yaşamayan bilemez.
sizce neden olur böyle? benim gibi olan var mı?

canım hiç kan şekerini ölçtürdün mü? genellikle şeker hastalarıda sık idrara çıkıyor da..eğer ölçtürmediysen bir kan şekerini ölçtür...gizli şekerde de emin olmak için bence bir ölçtür.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…