Sivas hakkında bilgi

zorya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
11
0
29
Arkadaşlar merhabalar. Sivas'a atandım fakat daha önce hiç gitmediğim bir şehir. nasıl bir yer olduğu, ev kiralarının aşağı yukarı ne kadar olduğu ile ilgili bilgi verebilir misiniz ? apartta kalmayı tavsiye eder misiniz ? ulaşım nasıl sağlanıyor ? ve uygun ikinci el eşya bulunabilecek yerler ile ilgili de bilgi vermeniz mümkün müdür ? şimdiden teşekkür ederim Hoppa

Hayırlı olsun merkez mi?
Merkezi oldukça ufak olmasına rağmen kiralar arasında ciddi fark vardır.
Merkez 800 civarı, biraz daha uzak Kümbet, Alibaba gibi yerler 500-600 civarıdır. Öğrenci de çok olduğu için uygun fiyatlı ev bulmak gerçekten sıkıntı, pek seçenek olmuyor ve eli çabuk tutmak gerekiyor.
Ulaşım sadece otobüsle sağlanıyor, minibüs yok. Tabi taksi de bir seçenek:KK70:

Yiyecek oldukça uygun ve güzeldir, özellikle fırın ürünleri (katmerler, pideler gibi), dürümler vs ucuzdur ve hayat kurtarır.
Yalnız çok soğuktur, kışın yakıt problem olabilir. Yazı sadece temmuz sonlarından ağustos sonlarına kadar görebilirsiniz. Mayısta dahi kar yağabilir.

İkinci el eşya satan dükkanların olduğu bir yer vardı ancak hayal meyal hatırlıyorum o konuda bilgi veremeyeceğim.

Son düzenleme:
Hiç birini bilmiyorum ama memleketime gidiyorsunuz. kışı çok serttir,insanları çok sıcaktır. sivas merkez mi?

Yün içlik götürün. Yazın montla gezilir sivasta. Tabii ben merkezden en uzak ilcelerden birindenim. Merkezi bilemiyorum.

Atamaniz hayirli olsun bu arada.

Hayırlı olsun merkez mi?
Merkezi oldukça ufak olmasına rağmen kiralar arasında ciddi fark vardır.
Merkez 800 civarı, biraz daha uzak Kümbet, Alibaba gibi yerler 500-600 civarıdır. Öğrenci de çok olduğu için uygun fiyatlı ev bulmak gerçekten sıkıntı, pek seçenek olmuyor ve eli çabuk tutmak gerekiyor.
Ulaşım sadece otobüsle sağlanıyor, minibüs yok. Tabi taksi de bir seçenek:KK70:

Yiyecek oldukça uygun ve güzeldir, özellikle fırın ürünleri (katmerler, pideler gibi), dürümler vs ucuzdur ve hayat kurtarır.
Yalnız çok soğuktur, kışın yakıt problem olabilir. Yazı sadece temmuz sonlarından ağustos sonlarına kadar görebilirsiniz. Mayısta dahi kar yağabilir.

İkinci el eşya satan dükkanların olduğu bir yer vardı ancak hayal meyal hatırlıyorum o konuda bilgi veremeyeceğim.
Teşekkür ediyorum. Numune hastanesinde çalışacağım civarında evler nasıl bilmiyorum tabii ama yakın bir yer bulmayı umuyorum.

Ben çocukken babaannem yün bağlardı borulara donmasın diye. hala bağlıyorlar mı? özledim yahu 10 sene oldu gitmeyeli :KK43:
Köylerde var sanırım hala, biz okul sularını pürmüzle açmaya çalışırdık ama yaklaşık Nisan ayına kadar açılmazdı o sular:KK43:
O ayaz, çatılardan sarkan buzlar, dize kadar kar aynen devam ediyor:)
421637_253078061441700_1975645415_n.jpg

sivasliyim ve sivasta buyudum merkez pahalidir biraz daha ama alibaba tarafi hem merkeze yakin hemde guzeldir yeni yapilanma olan bir yer ayrica havasi gercekten soguktur soguktan beyninizden citirtilar gelir bazen o derece yani her insani sicak kanli diyemem gercekten yoz insanida var bir saatten sonra ozellikle kisin hayat durur pasabahce gibi harika bir parki vardir buyuk sehirlere gore ucuzdur vee pidesi katmeri ve firin ekmegini tadin derim

Köylerde var sanırım hala, biz okul sularını pürmüzle açmaya çalışırdık ama yaklaşık Nisan ayına kadar açılmazdı o sular:KK43:
O ayaz, çatılardan sarkan buzlar, dize kadar kar aynen devam ediyor:)Eki Görüntüle 1912728
kentsel donusumden sonrada sular donuyormu hala :)) kisin sular akmazdi hamama giderdik her pazar

Teşekkür ediyorum. Numune hastanesinde çalışacağım civarında evler nasıl bilmiyorum tabii ama yakın bir yer bulmayı umuyorum.
Hastane sanırım taşınmıştı uzak bir yere, emin değilim.

sivasliyim ve sivasta buyudum merkez pahalifir biraz daha ama alibaba tarafi hem merkeze yakin hemde guzeldir yeni yapilanma olan bir yer ayrica havasi gercekten soguktur sogukran beyninizden citirtilar gelirbazen o derece yani her insani sicak kanli diyemem gercekten yoz insanida var bir saatten sonra ozellikle kisin hayat durur pasabahce gibi harika bir parki vardir buyuk sehirkere gore ucuzdur vee pidedi katmeri ve firin ekmegini tadin derim
Yemek açısından sıkıntı yaşamayacağım desenize. soğuğa alışır umarım ☺

O ayaz, çatılardan sarkan buzlar, dize kadar kar aynen devam ediyor:)Eki Görüntüle 1912728
Çocukluğumun yazları hep sivasta geçti. merkez değil ama zara. mesela yüzmeyi denizde değil kızılırmakta öğrendim. tiroid sorunum çıkınca 43 kiloya kadar düşmüştüm beni resmen tosun yapıp göndermişlerdi sivastan :halay:

Yemek açısından sıkıntı yaşamayacağım desenize. soğuğa alışır umarım ☺
Ben içlik giyer ve her yerimi sarardım kışın, bir gözler açıkta ama gözümün için üşürdü:KK70: Cidden insanın gözünün içi nasıl üşürmüş Sivas'ta görürsünüz muhtemelen.

X