Sivas hakkında bilgi

Ağrıda yaşadığım bir dönem olmuştu soğuk çok problem olmaz diye umuyorum. ama tabii buz üzerinde yürümek konusunda başarısızım :KK42:
aaa gecen hafta agridaydim sivas agridan daha hareketli bir sehir uzerinde yurunecek buz kaliyormudur hala bilmemde biz ordayken asfalt komple buz tutardi

offfff...... sivas için aklımda kalan tek şey SOĞUKKKKK... Gerçekten öyle üşümüştüm ki çenem zangır zangır titremişti. Hala psikolojikman sivas denince üşüyorum. Ağustosta bile üşünüyor orda. Isınma olayını halledersen geriye sorun kalmaz zaten. İnsanları iyidir, paylaşımcıdır. Ben eşimin şark görevi sırasında gittim bikaç kez sivasa. Adapte olunmayacak bi yer değil. Sadece gerçekten soğuk...

Çok özür dilerim ama direkt aklıma şu geldi :KK70:
14156197_107478309709087_508315640_n.jpg

Her şey gönlünüzce olur umarım.

Anne memleketim, hakkınızda hayırlı olur inşallah En Büyük TÜRKİYE

Kurşunlu Hamamı'na gidin, kahvaltıda Sivas katmeri yiyin, fırında etli ekmek döktürün, Sivas sucuğu ve pastırması alın, Sivas mantısı, hıngel, madımak, bad, pezik turşusu yiyin. Yalnız çok sıkı giyinin, yün atlet veya selanik derler belki bilirsiniz o tarz şeyler alın. Ankara soğuğunu ikiyle çarpın. Tekrar hayırlı olsun :KK50:

Benim ev bütün kış boş gir otur diyeceğim de... Merkeze çok uzak... :KK33: Suşehri :))
Soğuğa sormuşlar nerelisin diye ?
Erzurum'da doğdum ama Sivas'ta yaşıyorum demiş... Cidden soğuktur...
Atamanız hayırlı olsun...

sivas hakkında bende biseyler yazayım konyalıyım esım sıvaslı ordan bılıyorum manavlarını pazarını hiç beğenmedim.Hiçbir şekilde sana seçtirmiyorlar ve kendi verdikleri de genellikle çürük oluyor ve pahalı bir şehir. Yaşam standartları açısından çok ileri değil ama şimdilerde bir avm yapılıyormuş.Ulaşımı çok gelişmiş değil eski otobüsleri var onlar kullanılıyor.Birde sivasta heryer birbirine yakın zaten küçük bir şehir otobüse bindikten sonra ha 10 dk sonra gitmişsin ha 10 dk önce

Selam konu sahibi atamaniz hayirli olsun numune hastanesi biraz disarda gorunur yalniz sehir merkezine en fazla on dk uzaklikta otobusle istediğiniz her yere ilasim sağlayabilirsiniz kışın soğuktur arkadaşların dediği gibi. Yalnız memur için tam yaşanilasi bir şehirdir sivas sakin ulaşımı kolay huzurlu alışveriş yeme içme ulaşım herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız içiniz rahat olsun hastahane civarinda güzel evler vardir. Şimdiden hosgeldiniz şehrimize hayirli olsun akliniza takilan birşey olursa sorabilirsiniz

X