Sivas hakkında bilgi

Yemek açısından sıkıntı yaşamayacağım desenize. soğuğa alışır umarım ☺
yasamazsiniz firinkarda katmer corek yapilir her daim ve her sokakra firinci vardir her kose badinda tatli su musluklari olurdu hala varmi bilmem halinin sebzesi guzeldir etinizi hacikasimogullarindan alin hala varsa tabi :) birde madimak otelinin biraz ilerisinde nimet lokantasinin donerini mutlaka yiyin ahh guzel memleketim cifte minarede çay icin ethem bey parkinda dondurma yiyin

yiğidin soğukla harmanlandigi yere gidiyorsunuz hazir olun temiz bir sehirdir ama

Çocukluğumun yazları hep sivasta geçti. merkez değil ama zara. mesela yüzmeyi denizde değil kızılırmakta öğrendim. tiroid sorunum çıkınca 43 kiloya kadar düşmüştüm beni resmen tosun yapıp göndermişlerdi sivastan :halay:
Bir ben öğrenemedim Kızılırmak'ta yüzmeyi:)
Zara'ya da bir kaç kere gittim, çok güzel bir yer yeşilliği boldu yanlış hatırlamıyorsam.

Evet harita üzerinde merkezin dışında görünüyor malesef. otobüsle ulaşım için kart mı kullanıyoruz acaba ?
Evet otobüs için kentkart kullanılıyor ama 2 sene önce para verince de alıyordu şoförler. Hala öyleler mi bilmiyorum.

yasamazsiniz firinkarda katmer corek yapilir her daim ve her sokakra firinci vardir her kose badinda tatli su musluklari olurdu hala varmi bilmem halinin sebzesi guzeldir etinizi hacikasimogullarindan alin hala varsa tabi :) birde madimak otelinin biraz ilerisinde nimet lokantasinin donerini mutlaka yiyin ahh guzel memleketim cifte minarede çay icin ethem bey parkinda dondurma yiyin
Evet musluklar hala var :)
En üzüldüğüm de Mis Kebap'ın kapanması oldu :KK43:

Bir ben öğrenemedim Kızılırmak'ta yüzmeyi:)
Zara'ya da bir kaç kere gittim, çok güzel bir yer yeşilliği boldu yanlış hatırlamıyorsam.

Evet otobüs için kentkart kullanılıyor ama 2 sene önce para verince de alıyordu şoförler. Hala öyleler mi bilmiyorum.
Valla o yeşiller hep site oldu koalina. dağlık kısımları duruyor. köyler hala yeşil ama zara merkez bildiğin beton yığını. kızılırmak'ın çevresini yapmışlar. turistik yer olmuş öyle diyorlar. deniz bisikletleriyle kızılırmak'ta gezinti yaptırıyorlarmış. bir an evvel gidip görmek istiyorum ben de.

nerden gidiyorsunuz bilmiyorum ama otoparklari cok ucuz biz ankarada saatine 7 lira verirken orda butun gune 3 lira vermistik cumhuriyet hastanesinin karsisinda

Valla o yeşiller hep site oldu koalina. dağlık kısımları duruyor. köyler hala yeşil ama zara merkez bildiğin beton yığını. kızılırmak'ın çevresini yapmışlar. turistik yer olmuş öyle diyorlar. deniz bisikletleriyle kızılırmak'ta gezinti yaptırıyorlarmış. bir an evvel gidip görmek istiyorum ben de.
kizilirmakin o hircin sularinda bisikletle gezebilene helal olsun diyorum :))

Durgun, göl gibi olan yerleri de var ama. yoksa bizi alır götürürdü çocukken. hoş alıp da vermediği bir dolu insan var :KK43:
biz cocukken tekkeye (mezarliga) giderken kizilirmakin ustunde bi kopruden gecerdik okadar korkardimki deli gibi kuturdeye kuturdeye akardi hala altindan su gecen koprulerde yuruyemem kalbim yerinden cikacakmis gibi olur

sivastami yasiyorsunuz siz
2 sene öncesine kadar öyleydi.
mis kebabi hatirlayamadim nerdeydi
Öğretmenler parkının karşısında

Ben merkeze gittiğimde genelde tek katlı evler vardı.
Annemin teyzesi orada hala gidip gelir de ben gitmeyeli çook oldu.
Balı da güzel midir hala, yoksa diğer şeyler gibi o da bozulmuş mudur:KK43:

nerden gidiyorsunuz bilmiyorum ama otoparklari cok ucuz biz ankarada saatine 7 lira verirken orda butun gune 3 lira vermistik cumhuriyet hastanesinin karsisinda
Ankaradan gelicem. o konularda daha uygun sanırım ama kiralar çok yüksek görünüyo. ankarada daha uygun kiralar var

biz cocukken tekkeye (mezarliga) giderken kizilirmakin ustunde bi kopruden gecerdik okadar korkardimki deli gibi kuturdeye kuturdeye akardi hala altindan su gecen koprulerde yuruyemem kalbim yerinden cikacakmis gibi olur
Efsane midir bilmem ama böyle köprüden geçen bir gelin alayının ırmağa düşüp kaybolmasıyla kızılırmak adını aldığı söylenir. gerçekten düşününce çok ürkütücü.

2 sene öncesine kadar öyleydi.

Öğretmenler parkının karşısında

Ben merkeze gittiğimde genelde tek katlı evler vardı.
Annemin teyzesi orada hala gidip gelir de ben gitmeyeli çook oldu.
Balı da güzel midir hala, yoksa diğer şeyler gibi o da bozulmuş mudur:KK43:
Bal da bozulma yok aynen devam :KK70:

Ankaradan gelicem. o konularda daha uygun sanırım ama kiralar çok yüksek görünüyo. ankarada daha uygun kiralar var
hmm universitelerden vede daha cok memur sehri olmasindan kaynakli sanirim malum sivasta yasiyanlatin sayisi istanbulda yasayan sivaslidan daha az :))) insallah bulursunuz

Efsane midir bilmem ama böyle köprüden geçen bir gelin alayının ırmağa düşüp kaybolmasıyla kızılırmak adını aldığı söylenir. gerçekten düşününce çok ürkütücü.
hic duymamistim bunu bilmiyorum ama biz kenarinda piknik yaparken bir cocugu ve pesinden atlayan annesinin boguldugunu biliyorum

kislik kalin bir mont alin bol bol iclik alin kalin ici yun bir bot alin kendinize ankaranin ayazini ozleyeceksiniz birde catilarin altindan yurumeyin cok fazla buz sarkitlari dusebiliyor

Sinema da 8-10 liraydı yazın:KK70:

Ağrıda yaşadığım bir dönem olmuştu soğuk çok problem olmaz diye umuyorum. ama tabii buz üzerinde yürümek konusunda başarısızım :KK42:

X