Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bence bu şekilde tavsiyelerde bulunmayın.Size birşey olmamış olabilir ama başkasınada olmayacağı anlamına gelmez.Herkesin bünyesi farklıdır.Tedbirli olmakta fayda var.

farkettiysen doktorun sözünü dinlemek lazım dedim. Doktor ye diyorsa yicen araştırmıcan netten fazla dedim.

ben bu ilacı 6 ay kullandım. kullandığım sürede sivilcelerim geçti lekelerimde baya kayboldu.kullandıktan 2 sene sonra yine sivilcelerim cıktı ve vücudumdaki kıllarda artış oldu. o yüzden tavsiye etmiyorum bu ilacı zaten cok fazla yan etkisi zararı yararından fazla.

Son düzenleme:

canım geçmiş olsun benimde en korktugum şey 6 ayımı boşa harcayıp tekrar eskisi gibi sivilcelenmem:S tamamen düzelende var tekrar sivilcelenende şans bu sanırım... kıllanman ilaç içerken mi yoksa daha sonrasında mı oldu

bende kullandım bu ilaçtan 5 6 sene oluyor.kaç ay kullandım hatırlamıyorum ama yine 5 6 ay falandı fazla değildi sanırım.ben çok faydasını gördüm yüzüm tertemiz oldu ( ki benim sivilcelerim çok fazlaydı kocaman kocaman çıkıyordu bide acayip ağrıyordu) izleri falanda gitti. cildi çok aşırı şekilde kurutuyor dudaklarım falan mahvolmuştu ama değer bence. ama herkeste aynı sonucu vermiyor ablam kullandı mesela onda çok kötü yan etki yaptı doktora zor yetiştirdik.işte güvenilir kişilere yaptırmak gerekiyor emin olamıyor ki insan

teşekkür ederim , ilaç içtikten sonra oldu, yüzümde kıl yokken çıktı vücudumun çok az kıl olan yerlerinde kıl arttı ve tam tersine saçlarım azaldı hala saçlarım cok az bu ilacın ilerki yıllarda etkisi hiç iyi değil çok ağır bir ilaç.
sivilcelerime başka tedavi yöntemleri arıyorum.

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun canım yaa...bende zaten yteri kadar kıl vardı artış olmadı :) ama herkes saç döker diyor benim saçım gürleşti( bu etki sanırım sadece bende gözüktü) inşallah böylede devam eder roucatedan başka nasıl sivilceleri yok edicek başka şey var mı ki:S bulursan bizede haber ver canım

Merhaba arkadaşlar,size annemin üyeliğinden yazıyorum.Ben 18 yaşındayım 64 gündür günde 10 mg'lık bir doz ile roaccutane kullanıyorum.Bu ilaca başlamadan önce çok sivilceli bir cildim yoktu.Sadece çenemde yıllardır geçmek bilmeyen,kitle şeklinde,ucu olmayan,ağrılı sivilceler vardı ve bunlardan bir türlü kurtulamıyordum.Azax,azitro gibi haplar içtim,benzalin,clindoxly,nadika,imex gibi kremler kullandım ama bir türlü fayda etmedi.Derken Kasım ayında bu tedaviye başladım.Tedaviye başlarken en büyük korkularım, malum herkesin dilinde olan kusma dönemi,gözeneklerin genişlemesi ve çukur oluşumuydu.Tedavinin 1. ayında bunların hepsi başıma geldi. Evet arkadaşlar roaccutane gözeneklerinizin genişlemesini sağlıyor.Ve daha önce oluşup sönmüş iz halinde kalmış olan bölgeleri de çukurlaştırıyor.Ama belkide cildin temizlenmesi ve o bölgelerde bir daha sivilce çıkmaması adına bu gereklidir..Herkesin yaşayacağı şeyler diye önemsemedim ve 2. ayın sonuna kadar bu tedaviye devam ettim.2. ayın sonunda bu hafif çukur oluşumu çok üzdü beni bu şikayetle doktoruma gittim.Doktor roaccutane öyle bir şey yapmaz.Yarar görmediğini düşünüyorsan ilacı keselim dedi.Bu çukurlara bir çözüm yok mu ilaca devam etmek istiyorum dedim ama malum akne sorunu devlet hastanelerinde fazla önemsenmeyen bir şikayet olduğundan, dışarıda 150 hasta beklerken doktor daha fazla vakit kaybetmek istemediğinden olsa gerek ' bu ilaç sende depresif etkiler yapmış ilacı kesiyorum,sen bir psikiyatriyede görün bence dedi.. ' İlaca devam etmek istediğimi söylediysemde kabul etmedi dinlemedi bile beni Bende eczaneden 10 mg'lık bir kutu hap aldım ve içmeye devam ettim.4 gündür böyle kendi kendime içiyorum 10 mg'lık roaccutane haplarını.. Şimdi üniversite hastanesine gitmeyi düşünüyorum ama oradaki profesörde doktor ilacı kesmiş ben devam edemem der diye çook korkuyorum:18::18: 64 gündür artmadan hep 10 mg'la devam etmem, hatta izler için tedavi bitiminde krem dahi verilmeyeceğinin söylenmesi..Sizce de benim tedavimde aksilikler yok mu ? Bu tedavi böyle mi uygulanır yani..Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.Yorumlarınızı bekliyorum..Lütfen yardımcı olun..

merhaba belkide başka bir doktora gitmen gerekiyodur bu şikayetlerini başka doktora anlatman çözüm getirebilir, bide bu ilaç ilk aylarda çok kötü yapar cildi benim koskoca patlamayan sivilcelerim vardı 6. ayda kaybolmuştu bu yan etkilerin görülmesi normal. yada başka bir ilaç kullanırsın sadece çenende sivilce varmış doğru ilaç tedavisiyle kurtulacagını düşünüyorum ben :)

emin olki vardır yok edecek bişey, tabi canım haber veririm sivilcesi olan herkes bu dertten kurtulsa da pürüzsüz cildi olsa :)

Son düzenleme:

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim :) pazartesi günü başka bir hastaneye gideceğim umarım sizin söylediğiniz gibi olur.. Diğer türlü kendim kendime doktorluk yapmak zorunda kalacağım ve roaccutane gibi ciddi bir ilaç söz konusu olduğunu için bunun doğuracagi olumsuz sonuçlardan çok korkuyorum :-( :'(

ne demek :) kendi kendine doktorluk yapmak kötü bir çözüm bence çünkü bende hiç işe yaramadı, birde sivilcelerle oynamamak onlara dokunmamak çok önemli ben dayanamadım dokundum yine arttılar bide 18 yaşındasın ergenliktesin sivilcen olması çok normal bikaç seneye büyük oranda azalacaktır ve bu durumu çok düşünmemeye çalış ne kadar düşünürsen o kadar takarsın ve gözünde büyür, sakınan göze çöp batar misali, umarım yakın zamanda iyileşirsin pürüzsüz bir cildin olur :)

İnşallah :) Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.. Kötü bir çözüm ama üniversitedeki doktorda ilaca devam etmemelisin derse buna mecbur kalacağım ne yazık ki.Zaten ygs-lys'ye hazırlaniyorum bu ilaca ara verip daha sonra tekrar başlamak çok büyük zaman kaybına sebep olabilir benim için..
İyi dua ve temennilerinizi eksik etmeyin lütfen :) Benimde dualarım sizlerle.Her şey gönlünüzce olsun ^-^

merhaba kızlar ben şimdi 71.günümdeyim. ilk bir buçuk ay dudağım kurudu ve normal çıkan sivilcelerim çıkmaya devam etti.45.günden sonra kusma dönemine girdim ve hala da devam ediyor. nemlendirici sürüp makyaj yapım diyorum fondoten sürerken yüzüm soyuluyor ve iğrenç gözüküyor pudra desen zaten pul pul kalıyor.kustugu için makyajsız da gezemiyorum =( 2 aydır da lenste takamıyorum zaten hem gözlüklü hem sivilceli olduğum için arkadaş ortamlarına pek giremiyorum. kusma dönemim bir an önce bitsin artık ve böyle olunca düzeleceğine dair umudum kalmıyor. çünkü çıkan sivilceler iz bırakıyorlar.bir de benim sivilcelerim hep ağzımın etrafnda çıkıtığı için direkt göze batıyor çok rahatsızım ya bu durumdan. kullanmayı bırakmıcam tabi de biraz umuda ihtiyacım var galiba

Kızlar merhaba.. Bende artık yıllar sonra roaccutane kullanmaya karar verdim. Bugun gidip tahlil yaptırdım 3 tane sonuclar 3 güne cıkacakmıs malesef.. 20 yasındayım ve 2011'den beri yüzümle o kadar cok ugrastım ki! Minicik bir sivilce ile basladı sonra ugrastım ugrastım derken sonuc yüzüm berbat halde.. Yüzümü gecirmek için kremler,losyonlar,haplar,maskeler(kil,yumurta,yogurt,domates,limon,bebek pudrası,bal-aspirin,elma,SARIMSAK) herseyı ama herseyı denedim maskeler kremler yok yok işe yaramadı tabiki... Kullandıgım kremler(aksil,imex vs) sadece cıkan sivilcelerimin acısını almaya yetiyordu ve cıkmasını engelleyemiyordu. Çevremdeki herkes Roaccutane kullanmam için ısrar etti cunku kullanan kişilerin yüzü bebek gibi buna ablamda dahil.. Tüm baskılar üzerine sadece KUSMA DÖNEMİNDEN korkumu aştım ve kullanmaya karar verdim.. Dudak göz burun kurumasını kafama pek takmıyorum nemlendirmek çözüm olabılır kıs ayları güneste yok ama bu kusma işi beni o kadar korkutuyor ki. Çünkü her daim aynaya bakan biriyim makyajla bi şekilde leke sivilce kapatıyorum ama simdi makyajda yapamam kusma döneminde neler yasadnız yardm eder msiniz ?

Ergenlikte beni rahatsız etmeyen sevgili sivilcelerim 23 yaşında beni ziyaret ettiler. kalmayacaklar sanıyordum. Meğer yatiya gelmisler 26 yaşındayım ve binbesyuz topikal tedavi yediyuzelli tane bitkisel zimbirti denedim ama ne fayda. geçmedi geçmedi. doktorlarım bana bu çözümü önerdiler ve 23 gündür günde 20 mg kullanıyorum. hiç bir yan etki görmedim. dudaklarım bile kurumadi :))) sadece siyah noktalarim hafiften portlediler. sanırım doz arttirmam gerekecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…