Siz bu durumda napardınız?

martini761

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2019
61
19
29
Merhba kızlar,
benim bir derdim var ve inanın içinden çıkamıyorum ve senelerdir bunu çekiyorum. 2 yıl önce Öğrenci degisim progamıyla geldiğim üniversitede birisiyle tanıştım ve inanın o kadar mutluydum ki. Gel zaman git zaman biz bayağı yakınlaştık ve aramıza bir kaç şey geçti. Sonra ben şehirden ayrılmak zorunda kaldım ve o günden beri uzaktan yürütüyoruz. İlk zaman her şey mükemmeldi onu çok seviyordum inanın onun için dağları delesim geliyordu ve dediği her şeyi yapıyordum, örneğin makyaj yapmamı istemiyordu ve yapmıyordum. Arada bir görüşüyorduk fakat çoğu zaman uzaktan yürütüyorduk. Bir gün beni aradı ve beni tek gecelik bir şey ile aldattığını itiraf etti aramızda Mahrem olmamasına rağmen beni aldatmıştı 4-5 ay kendime gelemedim konuşmadım da. Sonra nasıl olduysa kendini bana affettirdi ama ben değişmiştim ona karsi güvenim sarsildi, hayatımı ona göre sekillendirmiyordum artik, kendi isteklerimi ön planda tutuyordum ve kendi hayatimi önemsediğim icin ondan hakaret işitiyordum. Bunun üzerine evlilik aşkı başladı ve HER GÜN bunun yüzünden kavga çıkıyordu, çünkü annemlere söyleme cesaretim yoktu. Ailem ondan haz etmiyordu beni 4-5 ay gerçeği bilmemelerine üzüldüğümü gördükçe annem “seni şimdi böyle üzen sonra neler yapar” diyordu. Bu evlilik kavgası 8-9 aydır devam ediyoru, annesi araya karisti ablası karisti vs vs. Ama ben okulumu bitirmek sonra evlenmek istiyordum ki yaşımda daha 23 benim icin cok erkendi. Ama kendisi basta bu erken evlenmek istemedigini söylemisti ikimizde meslek sahibi oldugumuzda evlenmeyi istiyorduk. (Bu arada o gecen yıl mezun oldu).
artık bu evlilik mevzusu aramizi o kadar acti ki ona hic bir seyimi anlatamaz hale geldim, çünkü ne anlatirsam anlatayim bana laf sokuyordu. Onu sevmedigimi, oyaladigimi ima ediyordu. En son arkadasimin bekarliga veda yemegi vardi ve bende ondan habersiz oraya gittim. Ona da bunu sonradan sorduğunda söyledim. Çok sinirlendi haber vermiyorsun, özgürsün, yalancısın muhabbeti falan yapti ve benj engelledi. Bir kac gün sonra engeli kaldirdi, fakat bana küfürler yagdiriyordu, agıza alimayaak kelimeler. Bu böyle 1 bucuk ay devam etti ben en sonunda patladım ve onunla artık olmayacağını söyledim. Beni tehdit etti “seni ortada bırakırım” vs. vs. Tarzı şeyler söyledi. Hepsiyle yüzleştiğimi ifade ettim ve ondan soğuduğumu söyledim.Tekrar engelledi sonra yine açtı ve “beni çok sevdiğini, ama onunla olmak istiyorsam onun dediklerini yapmak zorunda oldugumu söyledi” (istedikleride, makyaj yapmayacagim, istedigim gibi gezemeyecğim, annemlere durumu aciklayacagim, whatsappta ondan haber cevrimici olmayacagim 🤦🏽‍♀️) bende hayır senin kölen değilim dedim. Şimdi bizim aramızda bir şeyler yaşandı (mahrem şeyler) ve kafamı bu olay cok kurcaliyor çok pişmanım keşke güvenmeseydim diyorum ama olan oldu fakat şöyle bir durum var, bu adamla ben tanistigimda o kadar mantikli konusan, modern görüşlü, dozajında kiskanclik yapan bir adamdi. Saygisini bana karsi hep korurdu yani bu degisim beni daha fazla korkuttu ya evlendigimde beni calistirmazsa? Ya döverse ?Bunlar beni düşündürüyor. Mesela whatsappta profil fotografi koymami yasaklıyor yani bu normal değil, benim nasil bir insan oldugumu biliyordu. Şimdi Her şeyi kabullenip otursam mı? Yoksa hayatıma onsuz devam edip, beni böyle seven ve sayan ve olgun olan birisi ile tanışmayı mı bekleyeyim? Böyle hayat geçer mi bir hata yüzünden? çok saygısız bana karşı, seviyesiz yani yaptığımda bir şey yok, bence kendini benden soğutup benim ayrılmami istiyor vicdan azabi çekmemek icin ama bunu söyleyince neden evlenmek isteyeyim ki o zaman diyor 🤦🏽‍♀️ Kafam çok karisik nolur bana yardım edin

Valla aldatmayi duyduktan sonra daha okuyamadim Kusura bakmayın
Allah aşkına nice evli çocuklu kadınlar aldatma belası yüzünden düşünmeden bosaniyo sizinkisi iş mi
Düşmez kalkmaz bir Allah ama benim mide öyle herhalde genislerden değil isminden midem bulanirdi afetmeyi Geç

Bunu yapardım yani sormussunuz ya napardiniz diye

Sizde önünüze ilk gelenle yatıp kalkıyonuz sonra gelip burda ağlıyonuz. Sabahtan beri "birlikte oldum bana şunu yapar mı, bunu yapar mı " konuları cirit atıyor. Bitin artık lütfen bi bitin ya

Kıskançlık değil artık bu adam hükmetmeyi seviyor üzerinde hayatına karışarak baskı yaparak. Aileni dinle aileni bir erkek için karşına alma. Özellikle seni aşağılayan biri için. Evlenince daha kötü olur. Birşeyler yaşadık diye devam ettirmek anlamsız inan bana eninde sonunda bitiyor aşk meşk ve bezdiriyor adam seni şimdiden bezdirmiş. Haberlerde kadına şiddet hep gereksiz uzatılan ilişkilerden maalesef. Sende cevabını bildiğin bişeyi sormuşsun farkındaysan istemiyorsun :)) şükür

Yuh artık abartmış bu kesinlikle kıskançlık sevmek fln değil problemli ozguvensiz kompleskli bi erkek. Allahım ya kendini geliştirmiş aynı zamanda arkadaş olabilen saygılı bi adam bul boşver bunu takıntılı midir nedir. Ayrıca birliktelik konusunu da takma olan olmuş çünkü. Ona muhtaç da değilsin erkekler her istediğini yapıyor pardonda onların namusunu biz koruyamiyoruz bi türlü? Namus kafada biter kesinlikle bacak arasında değil

Sizde önünüze ilk gelenle yatıp kalkıyonuz sonra gelip burda ağlıyonuz. Sabahtan beri "birlikte oldum bana şunu yapar mı, bunu yapar mı " konuları cirit atıyor. Bitin artık lütfen bi bitin ya
Önüne gelenle derken? Ben önüme gelenle yatmıyorum!!! Biraz saygı!!! Ayrıca Bu herkesin kendi tercihi. ben bittim napayım beni bırakacak diye ağlamıyorum bu adamın karakteri yüzünden sordum bu soruyu. Yoksa olan o olay çokta ırgalamıyor ayrılıp ayrılmamamı! Okursanız anlarsınız zaten

Kıskançlık değil artık bu adam hükmetmeyi seviyor üzerinde hayatına karışarak baskı yaparak. Aileni dinle aileni bir erkek için karşına alma. Özellikle seni aşağılayan biri için. Evlenince daha kötü olur. Birşeyler yaşadık diye devam ettirmek anlamsız inan bana eninde sonunda bitiyor aşk meşk ve bezdiriyor adam seni şimdiden bezdirmiş. Haberlerde kadına şiddet hep gereksiz uzatılan ilişkilerden maalesef. Sende cevabını bildiğin bişeyi sormuşsun farkındaysan istemiyorsun :)) şükür
Bende tam olarak bundan korkuyorum, bugün bunları yapan yarın döverde, yeri geldiğinde öldürürde. Yani bu kıskançlık belkide kompleks. Ama bu davranışlar beni korktuyor. Sorun onunla yaşadığım değil aslında sorun sonradan mutsuz olmam belkide acı çekmem..

Sonra otur şükret Yüce Rabbime seni böyle birinden koruduğu için...
ya bu değişimi evlendikten sonra görseydin ..
Velhasıl Allah’ın sevgili kuluymuşsun

Pişmanlık duyacağın şeyler yaşamışsın belki ama bundan ders al ve ileride daha pişman olacağın bşyi yapma (asla bu kişiyle evlenme mesela) yoksa bile bile lades demiş olursun

Canim bahsettigin kisi saglikli bir insan degil. Ruh sagligi yerinde degil. O yuzden hic ugrasma derim. Gitsin tedavi olsun. Onun dengesi evlenmeye musait degil. Akli dengesi yerinde degil. Whatsap da cevrimici olma demek nedir ya? Tarzan gibi mağarada yasasin. Sana guveni yok. ileride seni çok üzer ve hayati sana zehir eder. Ayrıl ondan. Bir abla tavsiyesi...

Yaşadığınız mahrem şeyleri asıl sorun eden sizsiniz gibi geldi.O mahrem şeyler düşüncesi sizi adama mecbur bırakmış.Bence adam değil siz kendinize saygı duyun, modern olun, mantıklı konuşun ve dozacında kıskançlık yapın tıpkı bu adamın başlarda tanıdığınız halindeki gibi.
Ek olarak tamda tahmin ettiğiniz gibi bu adam sizi döver, çalıştırmaz ve hayatı zehir eder hatta ve hatta o mahrem şeyleri de başınıza kalkar.İyi biri olsaydın benimle evlenmeden önce birlikte olmazdın diye de ekler

X