Siz bu erkek hakkında ne düşünürsünüz?

torarikar

Daha yaşanacak çok şey var...
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2017
6.058
7.854
Kızlar merhaba, çevremde gözlemlediğim bir erkek var. Bu erkek, üniversitede öğrenci. Hayatında biri var, o da üniversitede öğrenci. Bu erkeğin, dikkatimi çeken bir özelliği var. Hayatındaki kişiye de, çevresindeki diğer kişilere de sürekli para konusunu açıp yakınıyor. Geçim sıkıntısı çektiğini falan söylüyor. Oysa ailesinin durumu gayet iyi, ailesi de ondan para esirgeyecek kişiler değiller yani. Öğrenci olmasına rağmen boş anlarında her türlü iş yapıyor para kazanmak için.. Kız arkadaşı da bu durumu çok garipsiyor, hatta biz diyoruz kendini neden bu kadar yıpratıyorsun, öğrencisin sen, ailenin durumu da iyi diyoruz. Ailemden hiç para istemek istemiyorum, ben çocuk muyum diyor. Ekleme olarak, türlü işlerde çalıştığı halde bu ona yetmiyor, hep daha da kazanmak istiyor. Bu durum bize çok garip geliyor, sürekli bir para kazanma hırsı içinde. Ya da acaba biz mi garibiz? Mesela ben de şu an öğrenciyim ve bir işte çalışmıyorum, ailemin durumu da iyi. Bir gün bile bunu kompleks yapmadım. Acaba bizim yaptığımız mı yanlış? Diğer yandan bu erkeğin kız arkadaşı benim çok yakınım olan biri, o bu durumu çok garipsiyor. Ailesine yük olmamak istememesi güzel bir şey, ama ailesinin durumu da iyiyken sürekli bir para kazanma hırsı ve parasızlıktan yakınması bana çok tuhaf geliyor diyor. Yani aşırı bir hırsı var para kazanmakla ilgili. Siz ne düşünürsünüz bu konuyla ilgili?

Son düzenleme:
Ailesi öyle büyütmüştür. Ayrıca ailesinin parası olması ona para verdikleri anlamına gelmez. Mesela benim aileminde durumu iyiydi ama para sormasan bile param yok diye evin içinde ağlardı. Hiç para istemedim okurken bile burs aldım kredi çektim ama aramadım para için yok diye. Çok sonradan öğrendimki gayet varmış. Her ay düzenli bankaya gidiyormuş paralar. Erkek arkadaşımın babası da mesela belli bir meblağ verir. Bunu harcayacaksın ev gecindirmesini öğren der. Ekstra para istese sağlıkla ilgili bir şey olmadığı sürece vermez. O da babasından para istemek istemez.

Kızlar merhaba, çevremde gözlemlediğim bir erkek var. Bu erkek, üniversitede öğrenci. Hayatında biri var, o da üniversitede öğrenci. Bu erkeğin, dikkatimi çeken bir özelliği var. Hayatındaki kişiye de, çevresindeki diğer kişilere de sürekli para konusunu açıp yakınıyor. Geçim sıkıntısı çektiğini falan söylüyor. Oysa ailesinin durumu gayet iyi, ailesi de ondan para esirgeyecek kişiler değiller yani. Öğrenci olmasına rağmen boş anlarında her türlü iş yapıyor para kazanmak için.. Kız arkadaşı da bu durumu çok garipsiyor, hatta biz diyoruz kendini neden bu kadar yıpratıyorsun, öğrencisin sen, ailenin durumu da iyi diyoruz. Ailemden hiç para istemek istemiyorum, ben çocuk muyum diyor. Bu durum bize çok garip geliyor, sürekli bir para kazanma hırsı içinde. Ya da acaba biz mi garibiz? Mesela ben de şu an öğrenciyim ve bir işte çalışmıyorum, ailemin durumu da iyi. Bir gün bile bunu kompleks yapmadım. Acaba bizim yaptığımız mı yanlış? Diğer yandan bu erkeğin kız arkadaşı benim çok yakınım olan biri, o bu durumu çok garipsiyor. Ailesine yük olmamak istememesi güzel bir şey, ama ailesinin durumu da iyiyken sürekli bir para kazanma hırsı ve parasızlıktan yakınması bana çok tuhaf geliyor diyor. Yani aşırı bir hırsı var para kazanmakla ilgili. Siz ne düşünürsünüz bu konuyla ilgili?
erkekler aileden para alma konusunda biraz daha hassas oluyo belki de ailesi bunun lafını yapıyodur size söylemiyodur

Ailesi öyle büyütmüştür. Ayrıca ailesinin parası olması ona para verdikleri anlamına gelmez. Mesela benim aileminde durumu iyiydi ama para sormasan bile param yok diye evin içinde ağlardı. Hiç para istemedim okurken bile burs aldım kredi çektim ama aramadım para için yok diye. Çok sonradan öğrendimki gayet varmış. Her ay düzenli bankaya gidiyormuş paralar. Erkek arkadaşımın babası da mesela belli bir meblağ verir. Bunu harcayacaksın ev gecindirmesini öğren der. Ekstra para istese sağlıkla ilgili bir şey olmadığı sürece vermez. O da babasından para istemek istemez.
Ailesini tanıyoruz, öyle insanlar değiller.

Bu erkekler de çalışsa ayrı dert çalışmasa ayrı dert :KK70: ne güzel işte kimseye minnet etmek istemiyor bana normal geldi
Orası öyle tabi ama çeşitli işlerde çalıştığı halde hep daha fazla çalışmak, kazanmak istiyor. Bize asıl garip gelen bu.

Kendi ayakları üstünde durmak istiyor olabilir. İkinci olarak da aklıma şey geldi belki çok yüklü bir borcu vardır onu ödemek için bu kadar çabalıyordur ailesinin de haberi yoktur.

Böyle bir erkek arkadaşımız vardı, bir dönem bir arkadaşımla çıktı. Babasının durumu çok iyiymiş ama ne olduysa istememiş daha, zoruma gidiyor falan diyordu. Böyleydi o da çok yoğundu. Sevgilisi ile arası nasıl sizinkinin? Ondan birşey sakınır mı?

Böyle bir erkek arkadaşımız vardı, bir dönem bir arkadaşımla çıktı. Babasının durumu çok iyiymiş ama ne olduysa istememiş daha, zoruma gidiyor falan diyordu. Böyleydi o da çok yoğundu. Sevgilisi ile arası nasıl sizinkinin? Ondan birşey sakınır mı?
Sevgilisine de yakınlarına da pek bir şey almaz, her şey çok pahalı diyor. Diğer türlü sevgisini hissettirir ama. Türlü işlerde çalışıyor ama hep daha fazla kazanmak istiyor, sevgilisi de bu durumu garip buluyor.

Sevgilisine de yakınlarına da pek bir şey almaz, her şey çok pahalı diyor. Diğer türlü sevgisini hissettirir ama. Türlü işlerde çalışıyor ama hep daha fazla kazanmak istiyor, sevgilisi de bu durumu garip buluyor.
Diğer türlü nasıl hissettiriyor?

X