Siz nasıl konuşurdunuz?

Hatuni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
167
155
arkadaşlar merhaba .konu çok basit gelecektir size ama ben hepinizden fikir almak istedim.sizden empati istiyorum bu yüzden.şimdi ben birebir bir hizmet alıyorum 2 senedir,spor hocam var.son birkaç gün önce neredeyse %50 zam yaptı.sözüm ona da herkese fazla fazla yaptı ama bana kıyak geçti.genede bana çok geliyor ve 2 senede alacağımı aldım.para da ağaçtan toplanmıyor malum.fakat artık arkadaş olduk bu zaman içinde.siz olsanız artık onu da kırmadan (arkadaş olduğunuzu da düşünürsek) hemde profesyonelce ondan ders almayı bırakmaya karar verdiğinizi nasıl söylerdiniz?

arkadaşlar merhaba .konu çok basit gelecektir size ama ben hepinizden fikir almak istedim.sizden empati istiyorum bu yüzden.şimdi ben birebir bir hizmet alıyorum 2 senedir,spor hocam var.son birkaç gün önce neredeyse %50 zam yaptı.sözüm ona da herkese fazla fazla yaptı ama bana kıyak geçti.genede bana çok geliyor ve 2 senede alacağımı aldım.para da ağaçtan toplanmıyor malum.fakat artık arkadaş olduk bu zaman içinde.siz olsanız artık onu da kırmadan (arkadaş olduğunuzu da düşünürsek) hemde profesyonelce ondan ders almayı bırakmaya karar verdiğinizi nasıl söylerdiniz?

Ben direk ; Müdür hayırdır bu zam nee pirince giderken bulgurdan olursun benden demesi diye espiriyle girer. çat diyede dersi bırakmak zorundayım derdim. bu öyle uzun uzadıya kurgulu girilecek bi konuşma olmaz. samimi espirili girip noktayı koyun . ve çat bırakın :dua:

Aynısını düşünüyorum,işin diğer tarafı sen organik pazardan besleniyorsun,benden 2000tl fazla kira ödüyorsun , kendine pahalı besin takviyeleri alıyorsun diye ben buna devam edemem bile diyesim geliyor açıkçası ama işte o zamanda “dili çok sivri bunun” diyorlar.size sormamın sebebi eşim bana patavatsızsın diyor, o yüzden politik bir cevap vereyim de ortam gerilmesin dedim sizden fikir alayım diye yazdım.yoksa neler diyeceğim.hesap yapıyorum ayda 560tl ekstra ödeme çıkıyor.yok anasının a... bak şimdi gene kızdım

Herhalde para dosttan kazanılır diye düşündü:)
İste her ortamda arkadaş olmak iyi sonuçlar doğurmuyor.
Mesafeli hoca-öğrenci ilişkisi olsa(mesafen kastım arkadaş olmamış hali)
Belki müşteri kaçırmaktan korkar yapacaksa bile makul bir zam yapardı.
Direk calısmayı bırakmayı düşündüğünüzü söyleyin,nedenini anlayacaktır zaten..

Aynısını düşünüyorum,işin diğer tarafı sen organik pazardan besleniyorsun,benden 2000tl fazla kira ödüyorsun , kendine pahalı besin takviyeleri alıyorsun diye ben buna devam edemem bile diyesim geliyor açıkçası ama işte o zamanda “dili çok sivri bunun” diyorlar.size sormamın sebebi eşim bana patavatsızsın diyor, o yüzden politik bir cevap vereyim de ortam gerilmesin dedim sizden fikir alayım diye yazdım.yoksa neler diyeceğim.hesap yapıyorum ayda 560tl ekstra ödeme çıkıyor.yok anasının a... bak şimdi gene kızdım

Benim de dilim sivridir verdiğim cevapla tastiklidir bu :)
amannn şunu bilir şunu söylerim ' söyledim rahatladım içimde patlıcana sende patlasın ' :KK55:

Herhalde para dosttan kazanılır diye düşündü:)
İste her ortamda arkadaş olmak iyi sonuçlar doğurmuyor.
Mesafeli hoca-öğrenci ilişkisi olsa(mesafen kastım arkadaş olmamış hali)
Belki müşteri kaçırmaktan korkar yapacaksa bile makul bir zam yapardı.
Direk calısmayı bırakmayı düşündüğünüzü söyleyin,nedenini anlayacaktır zaten..

Bence “bunun kocası iyi kazanıyor,iyi de insanlar ,hayır demezler” diye düşündü.Haklısınız yani,iyi bir mesafe her Zaman iyidir

Herkes müşteri bulmak için fiyat düşürürken pardon da bu neyin zammı deyin..

Ekonomik kriz beni etkiledi.Aynı fiyat devam edecek ise yine de kendimi zorlayarak derslere devam edeceğim.
Ama ücrete zam diyorsan üzülerek bırakacağım deyin..

Herkes müşteri bulmak için fiyat düşürürken pardon da bu neyin zammı deyin..

Ekonomik kriz beni etkiledi.Aynı fiyat devam edecek ise yine de kendimi zorlayarak derslere devam edeceğim.
Ama ücrete zam diyorsan üzülerek bırakacağım deyin..

Aslında eğri oturup,doğru konuşalım biraz öğrendikten sonra herkes kendi kendine spor yapar.en kötü çıkar yürürsün hemde kendini dinlersin,boğazını da istediğin zaman tutarsın,al sana sağlıklı yaşam.ben aldım alacağımı,bu kadar devam etmem bile gerekmiyordu belki ama bir aktivite bir sosyalleşme hali de iyi geliyordu demekki.neyse kısacası fiyatı aynı tutsa bile soğudum yani ,bırakıyorum yarın :)

Durum neyse onu aynen söylerdim zamdan sonra maddi olarak bana agir geliyor artik devam etmeyecgim derdim. Gayet normal bir durum. O da gayet normal karşilayacaktir zaten

Maddi olarak beni zorladı, o yüzden önümüzdeki ay bırakmak istiyorum derdim.
Madem hatır gönül var, Cat diye bırakmadım. Süre verirdim ki kendini ona göre ayarladım.

Olduğu gibi söyleyebilirsiniz. “ Ben zaten devam edip etmeme konusunda kararsızdım, bu zam olayıyla netleştirmiş oldum, bırakıyorum”

Eğer yüzüne söylemek zor geliyorsa WhatsApptan falan normal muhabbet ettikten sonra söyleyin.

Ya da hiçbirini yapamam diyorsanız, eşinizi bahane edin.

Bu zam işi benim bütçemi alt üst etti bırakıyorum de salla. One ya öyle zammı yapılır. Zaten ona ihtiyacında yok 2 sene olmuş

Bu zam işi benim bütçemi alt üst etti bırakıyorum de salla. One ya öyle zammı yapılır. Zaten ona ihtiyacında yok 2 sene olmuş

Evet ya onu diyorum bende ,el insaf.siz bakmayın bu medyatikler bile 100tl için olay çıkartıyorlar.kaldı ki ben kimim ki.dediğiniz gibi insanlar YouTube ‘dan bile bakıp,egzersiz serisi çıkartabiliyorlar,(bende bir zamanlar yapıyordum) artık bakmama bile gerek kalmadı.

Çok teşekkür ederim kızlar çok güzel cevaplar verdiniz hepiniz,aklın yolu birmiş demekki.hepimiz aynı fikirdeyiz.hepinize sevgiler öpücükler,seviyorum sizi

Evet ya onu diyorum bende ,el insaf.siz bakmayın bu medyatikler bile 100tl için olay çıkartıyorlar.kaldı ki ben kimim ki.dediğiniz gibi insanlar YouTube ‘dan bile bakıp,egzersiz serisi çıkartabiliyorlar,(bende bir zamanlar yapıyordum) artık bakmama bile gerek kalmadı.
Seni resmen yiyor valla. Hiç bekleme derim. Zaten açıklama yapmak zorundq değilsin. O öyle zam koyarken düşünmüşmü arkadaşlığınızı :)

X