Siz ne yapardiniz?

Askisi

Kizimiz ile cekirdek aile
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2007
1.684
4
Ben nisanliyim ve nisanlimla korunma yontemlerinden falan konusuyoruz..Annem bunu yanlis goruyor! Daha erken (evlenmemize 4-5 ay falan var su an ; konusmamiz da 2 ay once falan basladi) boyle seyler simdiden konusulmaz dedi. Bende bu konuyu onunla paylasmam normal dedim cunku tek basina karar alamam zaten. Annemin demesi 2 hafta once (en fazla) oyle konussaydin dedi bana! Fikrinin yanlis oldugunu soyledim bende.
Bu konuyu konusuyoruz nisanlimla tabi ben normal goruyorum (ya o baslatti zaten). Annem bilse gerdek gecesinden konustugumuzu!!! :1shok:
Siz bu konulari nisanlinizla konusurmusunuz? Dogru buluyormusunuz? Peki ailelerimizin neden acayibine gidiyor? Bu konular aslinda cok onemliler helede evlenecek 2 insan icin, birbirimizi daha iyi tanimak icin....:nazar:

Korunma yönetminin konuşulmasıyla, biribirini daha iyi tanıma arasında bir bağ kuramadım :kahve:

arkadaşım yazışarını denk geldikçe okuyorum.sürekli aynı şeyler üzerinde duruyorsun.bilgilerinde yurtdışında yaşadığını okuyorum kiii hangi ülke bilmiyorum.sen gerçekten korkuyormusun,tereddütlerin mi var,yoksa mahsus mu yapıyosun.bu çağda ben düşünemiyorum yani.şimdi cinsellik yaşı ilköğretim okuluna kadar düştü.sen bu kadar bilgisiz olamazsın kusura bakma lütfen sözlerimide yanlış anlama ne olursun.amacım seni üzmek değil.ama sorduğun sorular bazen bana çok saçma geliyor.nişanlınlada yaptığın herşeyi annene deme.ben bekarım mesala annemle konuştuğum zaman normal karşılıyor bazı şeyleri.hatta kendi bildiklerinide söylüyorkii bize o an bocalamayalım die.arkadaşım yine diyorum lütfen yanlış anlama beni amacım seni üzmek değil ama soruların çok cocukca geliyor bana.sevgiyle kal

nisanlim la yaptigim herseyi demiyorum anneme zaten olmaz oyle biliyorum. Sadece bu konuyu actim anneme yanlis gordu o kadar. Benimkisi merak..Kusura bakmayin.

Korunma yönetminin konuşulmasıyla, biribirini daha iyi tanıma arasında bir bağ kuramadım :kahve:

kuzucuguma katiliyorum ben de canim...
Allah korusun yarın ne olacağımızın garantisi yok, tıpkı nişanlınla evleneceğinin garantisi olmadigi gibi
ben düğün günü kuaför kavgası yüzünden ayrılan insanlar biliyorum :1no2:
öyle davran ki ummadıgın bir durum ortaya çıktıgında yaptıkların utandırmasın seni Şeniz
ayrıca bu konuları nişanlınla konuştuğunu annene söyleme gereği hissetmen bana hiç mantıklı gelmedi
hangi anne kızına "oh kızım konuş tabi iyi yapıyorsun" der ki???
şahsen benim annem ağzımı burnumu kırar yemin ederim piskopattır da acık kendileri :icecream:

Ha bunu bir sorun olarak gormeyin sorun degil ben konuyu kapattim annemle.
Tesekkurler

Cinsellik kavramı toplumumuzda hala bir tabu olarak görülüyor,evliliğe adım atacak iki insanın bu konular hakkında konuşmasıda gayet normal bence,konuşulmaması ilerki dönemlerde sorun yaratıyor.

tesekkur ederim gulenay cigim, benim dusuncemde senin gibi, bunu soylemek istemistim

canımın içi lazgülüm.sen trabzonlusun sanırım.ben çok severim.trabzonda bir çok arkadaşlarım var.bak konuşacaksın,bazı şeyleri yaşayacaksın uygun zamanda,uygun yerde uygun kişi ile ama sen ne bilim yaa.annene demee ayoll herşeyi bilmesi gerekmez.bırak kadını rahat cinsellikle ilgili fazla soru sorma

vallaha ben hic konusmadim bilmem iyi midir kotu mudur ama gercekten ne olcamiz belli degil dikkat et :)
ama bi yandan bole konusmalar iyi olur diorum
bilmem artik

anneler hep aynı kızlara karşı :eek:klava: sonrada vajinusmuslar daha neler neler.
bence çok normal böyle şeyleri konuşmanız bir yanlışlık görmedim.
allah tamamına erdirsin

Ya sadece bu konu hakkında konuşuyorlar. Ayrılsalar diyelim ne olcak ki? Allah aşkına uzayda mı yaşıyorsunuz??
Cnm tabii ki de bundan konuşmadan daha doğal ne olabilir ki?? Kafana takılan birşeyler varsa nişanlına sor ya da o sana sorsun. Şu an bu hayatta sana en yakın insnalardan biri de o. Yani öcü değil herhalde.
Ya bu konular da annenle konuşulmaz diye birşey yok. Bunlar ayıp şeyler değil ki. Şahsen ben anneme sorsam bana güveniyor diye herhalde hoşuna gider. Ailenizle aranıza duvar örmeyin.

arkadaş konuşuyoruz diyor başka bir şey yapıyoruz demiyor ki...Ayrılırsanız,evleneceğiniz kesin değil deyip konuyu başka yerlere sürüklemeyin..Tabi ki hiç bir şey belli değil bu hayatta gelin ata binmiş ya nasip demiş buna bir lafım yok ama evlenecek insanların konuşmasında bir zarar görmüyorum açıkçası..

:1shok: nisanlinla konusmicaksinda kiminle konusacakmissin bisey dedimi annen?

alla alla..bende nisanliyim 2 yildir,temmuza dügünüm var (Allahin izniyle) ve nisanlimla herseyi paylasirim..ama anneme paylastiklarimi söylememki..o nisanlimla benim aramda olan birsey :1closedeyes:

Ben de nişanlı iken konuşurdum ne var bunda bu kadar abartılacak.İki tane kızım var ,nişanlanınca nişanlısı ile herşeyi konuşarak paylaşmasını isterim,aralarında sıcak muhabbet olsun.daha ne isterim ki?,birbirinize kendinizi yakın hissedersiniz,yalnız ailene herşeyini söyleme eğer ki,hoşlarına gitmiyorsa.sonra ayrılsan ne olacak,yok gelin ata binmiş ya nasip miş vs., vs..evlenince konuşulur böyle şeyler denilmek isteniyor herhalde,evlendikten 2 aysonrada pişmanlıklar,iletişimsizlik yüzünden,soğuk davranmalar ,yanlış anlaşılmalar ,ardı arkası kesilmeyen cinsel sorunlar katlanarak bir çığ gibi büyüyerek geliyor.ben konuşmayla bile kalmadım,bazı ufak şayleri yaşadık ,çok da iyi olmuş,şimdi kavga ettiğimiz zamanlarda hemen o, 40 gün aklıma geliyor(40 gün nişanlı kaldık)hemen ortamı yumuşatmaya çalışıyorum.sen devam et be güzelim ,doğru yoldasın.anne ne de söyle seni üzmesin bu konuda.alemin kızları neler yapıyor daha nişanlanmadan ,sana yatsın kalksın dua etsin,harbiden kendisine herşeyini anlatan dürüst bir kızı var.daha ne istiyor...

Ben de nişanlı iken konuşurdum ne var bunda bu kadar abartılacak.İki tane kızım var ,nişanlanınca nişanlısı ile herşeyi konuşarak paylaşmasını isterim,aralarında sıcak muhabbet olsun.daha ne isterim ki?,birbirinize kendinizi yakın hissedersiniz,yalnız ailene herşeyini söyleme eğer ki,hoşlarına gitmiyorsa.sonra ayrılsan ne olacak,yok gelin ata binmiş ya nasip miş vs., vs..evlenince konuşulur böyle şeyler denilmek isteniyor herhalde,evlendikten 2 aysonrada pişmanlıklar,iletişimsizlik yüzünden,soğuk davranmalar ,yanlış anlaşılmalar ,ardı arkası kesilmeyen cinsel sorunlar katlanarak bir çığ gibi büyüyerek geliyor.ben konuşmayla bile kalmadım,bazı ufak şayleri yaşadık ,çok da iyi olmuş,şimdi kavga ettiğimiz zamanlarda hemen o, 40 gün aklıma geliyor(40 gün nişanlı kaldık)hemen ortamı yumuşatmaya çalışıyorum.sen devam et be güzelim ,doğru yoldasın.anne ne de söyle seni üzmesin bu konuda.alemin kızları neler yapıyor daha nişanlanmadan ,sana yatsın kalksın dua etsin,harbiden kendisine herşeyini anlatan dürüst bir kızı var.daha ne istiyor...

benim annemle babam birbirlerini severek evlenmişler, dedemle babannem de öyle yengemlerle amcamlar da
ama hiç biri değil cinsellik hakkında konuşmak el ele bile tutuşmamışlar
Allaha şükür en taze evli diyebileceğim kucuk amcamlar 14 yıllık evli şakkıdı
yok ten uyumuymuş yok iletişimsizlikmiş
pehh....
insanlar kendilerini ne kadar modernizm denen safsataya kaptiriyolarsa o kadar mutsuz oluyolar
ayrıyetten kimsenin öyle sert uslupla eleştirdiği falan yok
hoşunuza gitmeyen yorumları " yok uzayda mı yaşiyosunuz yok siz taş devrinden mi kaldınız" şeklinde itici hale sokmaya çalişmayın
yaşımız başimiz en az aklımız kadar yerinde
ne söylediğimizi çok iyi biliyoruz şakkıdı

Olabilir bunları konuşmakta bir sakınca olmayabilirde bunu annele paylaşman biraz ilginç geldi bana...:kahve:
Bide lütfen artık şu yaz evlenmezsen onunla sonra ne olacak?
Hiçbişeyin garantisi yok kelimesinide bu kadar çarpıtmayın...
Herkez kendi dogruları içinde yaşamakta , bana tuhaf geliyor biraz kusura bakmayın...
Bunları konuşdu sonrada evlenmedi diye farklımı olacak bu insan kadının bir adı ,saygısı var ...:kahve
:

ben konuşmadım,konuşamazdım.biraz geri kafalıyım bu konularda:hooray:
ayrıca nası korunacağımdan ona ne:uhm:ben karar veririm,eşime uygulamak düşer.
bu konularda öncelik kadının isteğidir bana göre.
annemi ise ilk gece hakkında konuşturmadım bile.dedimya eski kafalı,hatta dinazorum:hooray:
ilk gece bazı şeyleri bilememekten bu kadar korkmayın arkadaşlar,daha önce yaşamadığınız bi durum,elbette acemi olacaksınız,çekinceleriniz olacak.
ben erkek olsam ilk gece çok profesyonel olan kadın için iyi şeyler düşünmem.(gerikafalıyım malum:hooray:)

ben konuşmadım,konuşamazdım.biraz geri kafalıyım bu konularda:hooray:
ayrıca nası korunacağımdan ona ne:uhm:ben karar veririm,eşime uygulamak düşer.
bu konularda öncelik kadının isteğidir bana göre.
annemi ise ilk gece hakkında konuşturmadım bile.dedimya eski kafalı,hatta dinazorum:hooray:
ilk gece bazı şeyleri bilememekten bu kadar korkmayın arkadaşlar,daha önce yaşamadığınız bi durum,elbette acemi olacaksınız,çekinceleriniz olacak.
ben erkek olsam ilk gece çok profesyonel olan kadın için iyi şeyler düşünmem.(gerikafalıyım malum:hooray:)

kro yalnız bu mevzuları kankalarımla konusurum ben, caiz midir şakkıdı
erkek olsan hakkımda ne düşünürdün :roflol:

Ben konu ile ilgili yorum yazmıcam...
Haberlerde gördüm gene sokaga :KK43::-):-)( bebiş bırakmışlar...
:KK43:::KK43::-)

X