Siz olsanız arkadaşınızla bu durumu konuşur muydunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olur mu öyle şey allah aşkına şu internet çağında bunun nasıl bulaştığını bilmemesi mümkün mü hiç sizle paylaşmak bu konuyu konuşmak istemiyor belli ki bunu ısrarla anlamazlıktan gelmeniz ve iyi niyet kisvesi altında böyle bir konuşma yapmaya çalışmanız çok saçma ve itici geldi bana

Doğrusunu söylemek gerekirse çoğunlukla ben de sizinle aynı fikirdeyim. Mutlaka o da araştırmıştır, ya bizle paylaşmak istemiyordur ya da kendisi bile inkar ediyordur, kabullenmek istemiyordur biz bunu onunla konuşarak onun bu inkar hakkını da elinden almış oluruz diye. Özellikle de ben okudum vücutta kendisi de oluşabiliyormuş dediğini duyduktan sonra bu kanıya vardım, çünkü biz de çok araştırdık hiç bir yerde kesinlikle öyle bir şey yazmıyor bizle paylaşmak istemediği bir şey varsa o yüzden böyle söylemiş olabilir diye düşündüm. Ben de ya söylememe, ya da söyleyeceksek bile şu an tanısı çok yeni, hastalığın stresi de var o yüzden şimdi değil tedavi sürecinden sonra en azından söyleme taraftarıyım. Ama arkadaşlarım da bizce söylemekte geç bile kalktık, ilk başta söylemeliydik, sonrasında öğrendiğinde böyle bişeyi biliyordunuz bana niye hiç söylemediniz diye kızma ihtimali de var, ki biz olsak kesinlikle söylenmesini isterdik diye düşünüyorlar. Gerçekten söylemenin de söylememenin de handikapları olduğu zor bir durum.
Upuzun yazmıssın ve günlerce arastırmıssın senı ve dıger kızları hıc ilgilendirmeyen bu konuyu.

Allah dert vermesin, allah dert verince bu tip seylerle ugrasmaya vakıt kalmıyor cunku.

kadın size üstü azıcık kapalı bir şekilde konuyu kapatın demiş bir internet taraması ile bulunabilecek bir şeyi tabi ki biliyor ama sizleri işin içinde istemiyor belli ki. bence haklı, kadının derdi ona yeter bir de etrafla mı uğraşsın. onun için yapabileceğiniz en iyi şey bu meseleyi hatırlatıp canını yakacak şeyler yapmamak. yardım isterse karışırsınız

Doğrusunu söylemek gerekirse çoğunlukla ben de sizinle aynı fikirdeyim. Mutlaka o da araştırmıştır, ya bizle paylaşmak istemiyordur ya da kendisi bile inkar ediyordur, kabullenmek istemiyordur biz bunu onunla konuşarak onun bu inkar hakkını da elinden almış oluruz diye. Özellikle de ben okudum vücutta kendisi de oluşabiliyormuş dediğini duyduktan sonra bu kanıya vardım, çünkü biz de çok araştırdık hiç bir yerde kesinlikle öyle bir şey yazmıyor bizle paylaşmak istemediği bir şey varsa o yüzden böyle söylemiş olabilir diye düşündüm. Ben de ya söylememe, ya da söyleyeceksek bile şu an tanısı çok yeni, hastalığın stresi de var o yüzden şimdi değil tedavi sürecinden sonra en azından söyleme taraftarıyım. Ama arkadaşlarım da bizce söylemekte geç bile kalktık, ilk başta söylemeliydik, sonrasında öğrendiğinde böyle bişeyi biliyordunuz bana niye hiç söylemediniz diye kızma ihtimali de var, ki biz olsak kesinlikle söylenmesini isterdik diye düşünüyorlar. Gerçekten söylemenin de söylememenin de handikapları olduğu zor bir durum.

Handikap falan yok ortada. Üzerine vazife olmayan işlere karışmak isteyen bir grup arkadaş var sadece.
"Biz de çok araştırdık" diyorsunuz bir de. İnsan gerçekten hayret ediyor.
O kadar çok araştırdıysanız cinsel ilişki dışında başka bulaş yolları da olduğunu okumuşsunuzdur. Nadiren olması imkansız olduğu anlamına gelmiyor.
Bence arkadaşlarınıza söyleyin, aksiyon ihtiyaçlarını karşılayacak başka aktiviteler bulsunlar kendilerine.

Araştırmanızı tam yapın cinsel ilişki dışında tuvaletlerden de bulaşıyordu sanırım. İş yerinde ortak tuvaleti kullandığım bir arkadaşın hastalığı geçirdiğini duyunca tuvaletten geçer mi diye araştırdım oradan biliyorum. İnsanlar ne değişik. Öyle bile olmasa sizi ilgilendirmez. Karı koca arasında hassas konular. Bir de daha şöyle böyle yapsam mı diyorsunuz. Konuyu buraya açmanız bile tuhaf.

kadın size üstü azıcık kapalı bir şekilde konuyu kapatın demiş bir internet taraması ile bulunabilecek bir şeyi tabi ki biliyor ama sizleri işin içinde istemiyor belli ki. bence haklı, kadının derdi ona yeter bir de etrafla mı uğraşsın. onun için yapabileceğiniz en iyi şey bu meseleyi hatırlatıp canını yakacak şeyler yapmamak. yardım isterse karışırsınız
Olur mu?!!! kadının üzüntüsünden nemalanıp, bak gördün mü biz haklıydık deyip birbirlerne çak yapacaklar. Allah böyle arkadaşlardan korusun.

Yaa bir de size en özelini anlatan arkadaşınızın bu durumunu siz yardım etmeye çalışma kisvesi altında başkalarına anlatıyorsunuz. Doktorlar, ebeler, durumu bilen diğer arkadaşlarla oturup durumu değerlendirmeler, kadınlar kulübü vs. Burası anonim bir platform olsa dahi bir arkadaşımın benimle ilgili böyle bir şeyi böyle bir yerde yazdığını duysam (her ne kadar isim cisim belli olmasa da) bitirirdim arkadaşlığımı. Arkadaşlığın da bir sınırı var. Sanırım çok katıyım bu konuda. Ama sınırların keskin olmasında yarar olduğunu düşünürüm.

Hiç işiniz gücünüz yok mu sizin ya? Arkadaşınızda hata ki sizinle böyle bir durumu paylaşmış. Bence gidin söyleyin bu uzuuunnn araştırmalarınızı. Belki kadın sizin ruh hastası oldugunuzu anlar da iletişimini keser sizlerle.

Merhabalar. Sizlere danışmak istediğim bir durum var. Arkadaş grubumuzdan birinde hpv virüsü çıktı. 1,5 yıldır evli ama eşiyle 7 yıldan beri beraber. Biliyorsunuz ki hpv cinsel yolla bulaşan bir hastalık. Arkadaşımız geçen yıl smear yaptırdığında temiz çıkmış, bu yıl yaptırdığında hpv pozitif çıktı. İster istemez kafamızda soru işaretleri oluştu bu bu kıza bu virüs nereden geldi diye, kocası nereden aldı bu virüsü? Sanırım arkadaşımızın kafasında hiç bir şüphe yok, ben okudum virüs vücutta kendi kendine de çıkabiliyormuş gibi saçma bir şey söyledi ama doktorlara, ebe arkadaşlara sorduk asla olmaz öyle bir durum, cinsel yolla bulaşır bu hastalık dediler, doktorlar bazen hastaya ortak tuvaletten, havuzdan falan da bulaşabilir derler ama o eşler arasında sorun çıkarmamak için öyle derler dediler, cinsel yolla veya deriden deriye temasla geçiyormuş. Eşi, daha önceden ilişki yaşamışsa belki ordan kalmıştır kuluçkada diye düşündük onu da araştırdık 6 yıla kadar kalabilir yazan yer de var ama bu çok nadir, çoğunlukla hastaların %90'ında 2 yıl içinde vücuttan atılır diyor hep. Arkadaşımızın aldatılmış olma ihtimalinden dolayı endişeliyiz ve bu durumu onunla konuşup konuşmama konusunda kararsızız. Açıkçası hepimiz biz böyle bir durum yaşasak ve olan bitenin farkında olmasak arkadaşlarımızın mutlaka bizi uyarmasını istediğimizi savunuyoruz ama arkadaşımıza nasıl davransak bilemedik. Vücutta kendi kendine de çıkabiliyormuş diye kendini kandırması çok saçma, arkadaşımıza değer veriyoruz aptal yerine konmasını istemiyoruz. Boşanmayacaksa bile en azından tepkisini koysun ki adam bi daha yapmaya cesaret edemesin. Üstelik bir de arkadaşımız ısrarla çocuk yapma planları kuruyor, gebelik için vitaminler kullanmaya başladı. Gözümüzün önünde hata yapmasını izlemek istemiyoruz ama nasıl konuşacağımızı da bilmiyoruz, doğrudan söylemesek bile en azından yanındayken bu virüsün nasıl bulaştığı hakkında konuşsak, tek bulaş yolunun cinsel temas olduğunu anlasa acaba diye düşündük.

Siz olsanız böyle bir durumda nasıl davranırdınız?
Yanlış biliyorsunuz 6 yıldan daha uzun süredir sizinle olabiliyor .

Bu kadar araştırmaya neden girdiniz anlayamadım yok ebe doktora sormalar, yok internette araştırma yapmalar ne kadar süre kalıyormuş da bilmem ne de yani sizinle paylaşması bu kadar olaya dahil olmanızı gerektirmiyor kendisi olgun bir yaştatır zaten illa araştırmıştır belki size belli etmese de eşine sormuştur gözünü açalım da boşansın demek size düşmez resmen açık aramışsınız kendisi karar verir ne yapıp yapmayacağına neye inanmak istiyorsa ona inanıyor demek ki

Merhabalar. Sizlere danışmak istediğim bir durum var. Arkadaş grubumuzdan birinde hpv virüsü çıktı. 1,5 yıldır evli ama eşiyle 7 yıldan beri beraber. Biliyorsunuz ki hpv cinsel yolla bulaşan bir hastalık. Arkadaşımız geçen yıl smear yaptırdığında temiz çıkmış, bu yıl yaptırdığında hpv pozitif çıktı. İster istemez kafamızda soru işaretleri oluştu bu bu kıza bu virüs nereden geldi diye, kocası nereden aldı bu virüsü? Sanırım arkadaşımızın kafasında hiç bir şüphe yok, ben okudum virüs vücutta kendi kendine de çıkabiliyormuş gibi saçma bir şey söyledi ama doktorlara, ebe arkadaşlara sorduk asla olmaz öyle bir durum, cinsel yolla bulaşır bu hastalık dediler, doktorlar bazen hastaya ortak tuvaletten, havuzdan falan da bulaşabilir derler ama o eşler arasında sorun çıkarmamak için öyle derler dediler, cinsel yolla veya deriden deriye temasla geçiyormuş. Eşi, daha önceden ilişki yaşamışsa belki ordan kalmıştır kuluçkada diye düşündük onu da araştırdık 6 yıla kadar kalabilir yazan yer de var ama bu çok nadir, çoğunlukla hastaların %90'ında 2 yıl içinde vücuttan atılır diyor hep. Arkadaşımızın aldatılmış olma ihtimalinden dolayı endişeliyiz ve bu durumu onunla konuşup konuşmama konusunda kararsızız. Açıkçası hepimiz biz böyle bir durum yaşasak ve olan bitenin farkında olmasak arkadaşlarımızın mutlaka bizi uyarmasını istediğimizi savunuyoruz ama arkadaşımıza nasıl davransak bilemedik. Vücutta kendi kendine de çıkabiliyormuş diye kendini kandırması çok saçma, arkadaşımıza değer veriyoruz aptal yerine konmasını istemiyoruz. Boşanmayacaksa bile en azından tepkisini koysun ki adam bi daha yapmaya cesaret edemesin. Üstelik bir de arkadaşımız ısrarla çocuk yapma planları kuruyor, gebelik için vitaminler kullanmaya başladı. Gözümüzün önünde hata yapmasını izlemek istemiyoruz ama nasıl konuşacağımızı da bilmiyoruz, doğrudan söylemesek bile en azından yanındayken bu virüsün nasıl bulaştığı hakkında konuşsak, tek bulaş yolunun cinsel temas olduğunu anlasa acaba diye düşündük.

Araştırmıştır bence .Yani arkadasınızın hozunde kötü olmanız yuzde 80 .Hele bide kocam kocam dıyosa .

özel bi konuyu size söylemesi de ayrı bi tuhaf yani. Herşey herkese söylenmez. Sizi ilgilendiren bi durum yok ortada unutun gitsin. Evli barklı kadın bilir ne yapacağını

Eğer eşini aldattığını acık net sekilde görmüş olsaydınız söylemeniz belki gerekebilirdi. Ama su tabloda gözünü açmanız gerekir mi soru işareti.
İnternet devrinde elbette Arkadasınız da hpv yi arastırabilir.
Kendini kandırma k istiyor demek ki.

Sahsen arkadasinizla samimi bir arkadaşlığımız varsa ve size guveniyorsa arkadaşım ben bu sebeplerden ötürü şüphe duyuyorum ilerde daha çok uzulmeni istemem neticede ortada kanit yok senin şüphelendiren bir durum yaşadın mı hani illa böyle demiyorum insanlık hali niyetim seni üzmek değil sadece yanlış bisey varsa gözlerini açmak bu sebepten ötürü küsmesi istemem bana seni kırdıysam özür dilerim diyerek dile getirin

Diğer bulaş yolları doğru, internette de her yerde yazar. Tıpta 'karı koca arası bozulmasın' diye bir şey yoktur. Doktorlar olaylara duygusal yaklaşmazlar çünkü etik değildir. Artık başımız ağrısa internetten baktığımız bir çağda yaşıyoruz. Eminim arkadaşınız da bakmıştır. Insanların özel hayatına bu kadar girmek de çok yanlış. Karışmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X