Siz olsanız bu durumda küsmeden devam edermiydiniz

Komşu komşunun külüne muhtaç lafını hiçmi duymadınız siz istemezsiniz saygı duyarım olması gerekende odur belki ama bunalıncada istersin sık olmamak kaydıyla kaldıki bnden istediklerine ne laf soktum bugüne kadar nede yok defim fazla fazla verdim
Abla sonra da ilişkiler böyle cıvıklasiyor .bunalinca gidip komşudan istemem markete giderim hem hava da alırım bunalmam geçer

Birkaç ayda bir istense neysede,ayda birkaç kez birşey istenmesi normal değil söylediği lafta yenilir yutulur değil ama biliydiniz böyle olacanı

ve küstüm oda noldu niye konuşmuyosun küsmüyüz diye bile sormadı değer verseydi sebebini merak edip arayı düzeltirdi bugüne kadar ki tüm kırgınlıklar da haksız olmasına rağmen de arayı bi şekilde yapan bendim o ise hiç adım atmadı bundada aynı şekil artık bnde sıkıldım şuna küstüm diye anlatmaktan defalarca bu şekilde yapmamasını slındığımıda söylememe rağmen üstelik
Şu son paragrafınızdan sık sık küsen bir insan olduğunuz sonucu çıkıyor. zırt pırt küsen bir insansanız takmıyordur küsmelerinizi. Eğer anne, baba, eş, kardeş değilse kimse kimsenin kolay kolay nazını tribini çekmez. Alıngan bir insansanız ilişkinizi belli seviyede tutun fazla samimi olmayın. Sürekli kendi kendine küsüp barışınca ilişkilerin cılkı çıkıyor ve kimse de ciddiye almıyor.

Şu son paragrafınızdan sık sık küsen bir insan olduğunuz sonucu çıkıyor. zırt pırt küsen bir insansanız takmıyordur küsmelerinizi. Eğer anne, baba, eş, kardeş değilse kimse kimsenin kolay kolay nazını tribini çekmez. Alıngan bir insansanız ilişkinizi belli seviyede tutun fazla samimi olmayın. Sürekli kendi kendine küsüp barışınca ilişkilerin cılkı çıkıyor.
Sık sık küsüyo değilim sık sık haddini aşan bir insan karşımdaki sorun o

Sık sık küsüyo değilim sık sık haddini aşan bir insan karşımdaki sorun o
Sonuç olarak sürekli kendi kendinize küsüp barışıyosunuz. Haddini aşıp aşmaması sonucu değiştirmiyor. Söylediklerini kaldıramıyorsanız fazla yüz göz olmadan sürdürün ilişkiyi. Bu şekilde küs barış küs barış kimse ciddiye almaz.

Sonuç olarak sürekli kendi kendinize küsüp barışıyosunuz. Haddini aşıp aşmaması sonucu değiştirmiyor. Söylediklerini kaldıramıyorsanız fazla yüz göz olmadan sürdürün ilişkiyi. Bu şekilde küs barış küs barış kimse ciddiye almaz.
Size soruyorum her yaptığından veren neyi yoksa koşan neye ihtiyacı olsa başta ilk el uzatan bir insanım ifade edemedim sanırım kendimi bu tavırlarıma rağmen hep bir hasetlik hep bir kibir gördüm

Size soruyorum her yaptığından veren neyi yoksa koşan neye ihtiyacı olsa başta ilk el uzatan bir insanım ifade edemedim sanırım kendimi bu tavırlarıma rağmen hep bir hasetlik hep bir kibir gördüm
Bence siz bir şeyleri eksik anlatıyorsunuz. Yeni açmışsınız hesabı. Tahminim başka bir üyeliğinizin daha olduğu. Bugün başka konunuzda da, kayınvalidenize ameliyat olunca baktığınızı ama eltilerinizi sevip sizi sevmediğini, onları mangala çağırıp sizi çağırmadığını yazmışsınız. Siz herkese mükemmel davranmanıza rağmen herkesin size garezi var gibi anlatıyorsunuz. Hayatın olağan akışına aykırı bu söyledikleriniz. Sanki bir şeyler eksik gibi anlattıklarınızda.

Eltimle aynı apartmanda oturuyoruz dediğim gbi aile apartmanında bu zamana kadar anlatacağım tarzda o kadar çok şey yaptı ki artık tamamen sildim bu sefer ben küsmeden şakayla laf sokup devam edebilen bi insan değilim abartıyormuyum siz söyleyin eltimden altlı üstlü oturduğumuz için ben ondan o benden haliyle bitenleri istiyoruz bnde veriyorum fazla fazla ama o en son istediğim şeyi vermeden seninde evin bu ay amma yokluk çekti diyerek laf soktu bugüne kadar da zaten çok yapmışlığı vardı başka başka konularda ama bu sefer içim almadı o lafını yutamadım ve küstüm oda noldu niye konuşmuyosun küsmüyüz diye bile sormadı değer verseydi sebebini merak edip arayı düzeltirdi bugüne kadar ki tüm kırgınlıklar da haksız olmasına rağmen de arayı bi şekilde yapan bendim o ise hiç adım atmadı bundada aynı şekil artık bnde sıkıldım şuna küstüm diye anlatmaktan defalarca bu şekilde yapmamasını slındığımıda söylememe rağmen üstelik
Artık elimizin altında online marketler var. ben komşumdan bile bi şey istemiyorum, gerçekten gerek yok çünkü insanlar sonrasında dönüp böyle seylerin lafını yapabiliyor. Söylediği cümle hiç hos olmamış kırılmakta haklısınız. bundan sonra bir sey alıp vermeyin bence yüzyüze bakıyorsunuz elbet aranız düzelir. o sizden isterse de verin gitsin büyüklük sizde kalsın.

Bugüne kadar çok küstürecek davranışları oldu arkamdan iş çevirme vs gibi
Böyle olduğum birindende kırık bir iğne bile istemem. Sirf ona muhtac olmamak ve böyle seyler duymamak için.
Bundan sonra sizde istemeyin. Ne ihtiyacınız varsa marketten gidip aliverin, aklınız da rahat olur.

Bir yemeğe başlayıp malzemenin olmadığını fark etmek mi?
Bana niye hiç olmuyor bu? Bakıyorum malzemeler tamsa öyle yapıyorum. Bizim bir komşu vardı, her şeyi isterdi kat komşularından, bizden. Bir gün hiç unutmam, turşu istedi ya. Evde yoksa yemeyiver turşu değil mi? Fasulye yapmışmış da turşu ile iyi gidermiş. :KK70:
Konu sahibi bundan sonra ne isteyin ne de o gelirse ödünç verin. Evde malzeme varsa pişirirsin yoksa başka bir şey yaparsın. Eltiyle yüz göz olmaya hiç değer mi? Alışverişi kestiniz mi sorun kalmaz.

Mahrumiyet bölgesinde yaşamıyorsanız birine tenezzül etmek yerine markete gitmeyi deneyin derim.

Bir yemeğe başlayıp malzemenin olmadığını fark etmek mi?
Bana niye hiç olmuyor bu? Bakıyorum malzemeler tamsa öyle yapıyorum. Bizim bir komşu vardı, her şeyi isterdi kat komşularından, bizden. Bir gün hiç unutmam, turşu istedi ya. Evde yoksa yemeyiver turşu değil mi? Fasulye yapmışmış da turşu ile iyi gidermiş. :KK70:
Konu sahibi bundan sonra ne isteyin ne de o gelirse ödünç verin. Evde malzeme varsa pişirirsin yoksa başka bir şey yaparsın. Eltiyle yüz göz olmaya hiç değer mi? Alışverişi kestiniz mi sorun kalmaz.
İnanın öyle absürt şeyler ve sürekli istediğim bişey yok o örnekte bi kereye mahsus olup var zannettiğim bişeydi

İnanın öyle absürt şeyler ve sürekli istediğim bişey yok o örnekte bi kereye mahsus olup var zannettiğim bişeydi
İşte var zannetmeyin artık, başlamadan hızlıca malzemeleri gözden geçirin. Ya da bir koşu markete gidiverin, olmadı onlinedan söylersiniz. Eltiden isteyeceğime ben hiç yapmazdım şahsen.

Arakdaşım anlatamıyorum galiba o an marketi nerden buluyum acil bişeydi dedim ya
Markete kolay erisim yoksa sekerdi undu mundu toptan toptan alirsiniz, ha ayda yilda bi acil ihtiyac olur istersiniz, siz habire birbirinizin kapısını market kapisi gibi aşındırıyorsunuz ki kadin artik senin evin bu ara cok yokluk mu cekti ne demis😂

Bence siz bir şeyleri eksik anlatıyorsunuz. Yeni açmışsınız hesabı. Tahminim başka bir üyeliğinizin daha olduğu. Bugün başka konunuzda da, kayınvalidenize ameliyat olunca baktığınızı ama eltilerinizi sevip sizi sevmediğini, onları mangala çağırıp sizi çağırmadığını yazmışsınız. Siz herkese mükemmel davranmanıza rağmen herkesin size garezi var gibi anlatıyorsunuz. Hayatın olağan akışına aykırı bu söyledikleriniz. Sanki bir şeyler eksik gibi anlattıklarınızda.
Hiçbir şekilde eksik yada yanlış anlattığım bir durum yok hesabım yeni ve tek hesabımda bu yaşadığım olayları burda anlatıp biraz rahatlamak istedim derdimi paylaşmak istedim tanımadığım insanlara neyin yalanını söyleyeceğim ki tek sorunum sıçan taranır felsefesini karakterine aykırı bulduğum için uygulamammam onlar gibi

X