Siz olsanız bu durumda küsmeden devam edermiydiniz

Eltimle aynı apartmanda oturuyoruz dediğim gbi aile apartmanında bu zamana kadar anlatacağım tarzda o kadar çok şey yaptı ki artık tamamen sildim bu sefer ben küsmeden şakayla laf sokup devam edebilen bi insan değilim abartıyormuyum siz söyleyin eltimden altlı üstlü oturduğumuz için ben ondan o benden haliyle bitenleri istiyoruz bnde veriyorum fazla fazla ama o en son istediğim şeyi vermeden seninde evin bu ay amma yokluk çekti diyerek laf soktu bugüne kadar da zaten çok yapmışlığı vardı başka başka konularda ama bu sefer içim almadı o lafını yutamadım ve küstüm oda noldu niye konuşmuyosun küsmüyüz diye bile sormadı değer verseydi sebebini merak edip arayı düzeltirdi bugüne kadar ki tüm kırgınlıklar da haksız olmasına rağmen de arayı bi şekilde yapan bendim o ise hiç adım atmadı bundada aynı şekil artık bnde sıkıldım şuna küstüm diye anlatmaktan defalarca bu şekilde yapmamasını slındığımıda söylememe rağmen üstelik
Deger verse sorardı arayı yapardı dıye bısey yok

Benım de yapımda sormak arayı yapmak yok
Banane tavsan daga kusmus dagın haberı yok diye sinir olup hiçte sormuyorum.

Zaten birinin benımle küsmesi benım ıcın bı muddet istirahat zamanı gibi.
Kafa dinlerim o dönene dek

Halbuki dostumdur ya da ablamdır ya da yakın kuzenimdir
Bazen eşimdir 🤷 yani gayet deger verdiklerim

Bu akraba olan elti mi, sizin gibi el olan mi? El olansa stratejik davranip arayi iyi tutun derim.

Bu bi şey isteme olayı en son 2010lu yıllarda bitmeliydi artık her köşe başında market internet uygulamaları hakeza bunların hiçbirine ulaşamıyorsanız da o şeyi yapmayıverin ya da iyi planlayın ama kendinize de şu lafları söyletmeyin yani

Siz sürekli birbirinizden bir şeyler alıp vererek eltinizin sözde şakasını yapabileceği yakınlıkta bir ilişki kurmuşsunuz. Şaka yaptım aman sen de ne alıngansın sürekli birbirimizden al ver yapıyoruz ne var bunda derse siz haksız çıkarsınız. Zaten aynı apartmanda yaşamak gereksiz bir yakınlık ve birbirinden haberdar olma durumu yaratıyor. Bir de böyle ayda bir kaç kez birşey isteme muhabbeti olunca iyice lakayt bir ortam olur haliyle.
Zaten geldiğiniz gittiğiniz, aldığınız giydiğiniz ortada. Bir de böyle birbirinizin mutfağına hakim olacak duruma gelince size ait size özel bir şey kalmıyor.

Daha önce arkamdan iş çevirmiş olan kimseye gidip kapısından bir şey istemem.
Gerekirse o yemeği tuzsuz tatsız yerim yine de istemem.
Çoğu market artık eve getiriyor ayrıca

Komşu komşunun külüne muhtaç lafını hiçmi duymadınız siz istemezsiniz saygı duyarım olması gerekende odur belki ama bunalıncada istersin sık olmamak kaydıyla kaldıki bnden istediklerine ne laf soktum bugüne kadar nede yok defim fazla fazla verdim
Komşunun kim olduğuna bağlı. Devamlı laf sokan sizi görmezden gelen, aranız bozulasa bile umrunda olmayan komşular için geçerli değil. Kadının gönlünü eğlemeye alıştırmışsınız. Bir şekilde arayı bulan hep ben oldum yazdınız, hep ne şekilde ara buldunuz merak ettim.

Dün de kayınvalidem beni sevmiyor istemiyor yazdınız, buna rağmen kadının etrafında dört dönüyorsunuz. Ameliyat olmuş bırakın da sevdiği gelinleri dört dönsün. İyileşince bir anda silmiş sizi. Bence sınır ve mesafe sorununuz var. Ben olsam üşenmez, çocuk varsa onu da giydirir gider alırım eksik ne varsa. Sizden istiyorsa verin yine ama ciddi olun ve bırakın isteyen istediğini söylesin. Çok basit kapıyı kapatıp içeri geçiyorsunuz. Eş ailesini sülalesini bu kadar yüceltmeye vıcık vıcık olmayı doğru bulmuyorum. Çoluk çocuk tüm sülale maşallah kim daha çok seviliyor değer görüyor diye rekabet halindesiniz.

Ayy amma değer veriliyor bu forumdaki genç ablalar tarafından eltiye yaa. Azıcık lafı şak diye yapıştırma modunu açın ya amma yokluk cekti evin diyince sizi doyurmaktan bizde kalmadı kız ha bire bişi istiyosun hahshsah de geç ablacım neden cevap vermiyosunuz neden neden neden nnn

Siz sürekli birbirinizden bir şeyler alıp vererek eltinizin sözde şakasını yapabileceği yakınlıkta bir ilişki kurmuşsunuz. Şaka yaptım aman sen de ne alıngansın sürekli birbirimizden al ver yapıyoruz ne var bunda derse siz haksız çıkarsınız. Zaten aynı apartmanda yaşamak gereksiz bir yakınlık ve birbirinden haberdar olma durumu yaratıyor. Bir de böyle ayda bir kaç kez birşey isteme muhabbeti olunca iyice lakayt bir ortam olur haliyle.
Zaten geldiğiniz gittiğiniz, aldığınız giydiğiniz ortada. Bir de böyle birbirinizin mutfağına hakim olacak duruma gelince size ait size özel bir şey kalmıyor.
Doğru söze ne denir bundan sonra aynı hatalara zaten düşmem teşekkür ederim bu yorum için yapıcı eleştiriye açığım

Bakkala gitsenize
Bu lafı yiyeceğime bakkala giderim
İnsanda biraz gurur olur

Beş dk bakkala gitmezseniz, aylarca unutulmayacak lafa maruz kalırsınız

X