Siz olsanız bu durumda küsmeden devam edermiydiniz

Markete kolay erisim yoksa sekerdi undu mundu toptan toptan alirsiniz, ha ayda yilda bi acil ihtiyac olur istersiniz, siz habire birbirinizin kapısını market kapisi gibi aşındırıyorsunuz ki kadin artik senin evin bu ara cok yokluk mu cekti ne demis😂
Yemin ederim derdimi anlattım daha çok dertlendim devamlılık yok anlatamıyorum galiba

İşte var zannetmeyin artık, başlamadan hızlıca malzemeleri gözden geçirin. Ya da bir koşu markete gidiverin, olmadı onlinedan söylersiniz. Eltiden isteyeceğime ben hiç yapmazdım şahsen.
Yaptık işte bir hata ders çıkarmak önemli

Kız kimsenin kapısına falan dayanmadım ay da iki üç ayda anca istemişimdir bişy
Yine de o lafi ediyosa konusma o zaman, na beyle yap, ben boyle yapardim
cache-v2

Ay benim yengelerim geldi aklıma. Hiç anlaşamazlar sürekli görüşür kavga eder başımızın etini yerler. Görüşmeyin yahu dedik kaç kere. Merhaba merhaba diyin geçin. Hem yüz göz olup hem şöyle yaptı böyle etti demenin ne manası var. Anlaşamadığın insanla görüşmeyeceksin. Bu illa küs olmak değil mesafen olacak.

Size soruyorum her yaptığından veren neyi yoksa koşan neye ihtiyacı olsa başta ilk el uzatan bir insanım ifade edemedim sanırım kendimi bu tavırlarıma rağmen hep bir hasetlik hep bir kibir gördüm
Her şeye koşmayın.
Her şeye koşmayın.
Her şeye koşmayın.
Biraz oturun.
Biraz durun.
Biraz geride durun.
Biraz sınırlarınız olsun ki kimse de laf etmeyi kendinde görmesin. Markete gidip almak yerine birinin kapısını çalıp istemeseydiniz o biri size o lafı söyleyemezdi. Yani siz izin verdiniz, o da söyledi.

Hadi markete gitmiyorsun al telefonu marketten söyle sonra burda şöyle dedi böyle dedi diyorsunuz. E yüz göz olmuşsunuz öyle dediğine göre baya da bir sey istemişsiniz bunlara kulak kapatıp dalgaya alacaksınız o zaman

Hadi markete gitmiyorsun al telefonu marketten söyle sonra burda şöyle dedi böyle dedi diyorsunuz. E yüz göz olmuşsunuz öyle dediğine göre baya da bir sey istemişsiniz bunlara kulak kapatıp dalgaya alacaksınız o zaman
Bayağı bişey istemedim buarada

Araba uzaklağındaysa peki market
Bayağı dağ başında oturuyorsunuz o zaman. Ben deprem bölgesindeyim burada bile yürüyerek ulaşabileceğim bakkal, market var. Sizde mahalle bakkalı da yok anladığım kadarıyla. Neyse.

Araba uzaklığındaysa aylık alışverişinizi ona göre yapıp yine kimseden bir şey istemezsiniz. Yemeğe başladınız soğan mı eksik? Soğansız yapın o zaman. Ya da başka bir yemek yapın.

Biraz gurur yapın ya bu işleri. Hani birinden bir şey istemek hele de size bu lafı etmiş, arkanızdan daha önce işler çevirmiş, daha önce de küsmenize sebep olacak şeyler yapmış birinden bir şey istemek gurunuza dokunsun. O zaman bir sınır çizmiş olursunuz. Küsmek çözüm değil. Çözüm kapı çalmamakta.

O an anlık olmayan bişey istedim sadece bnde fazla fazla veren bi insanım orayı okumadınız sanırım var sanıp bi işe başlayıp olmadığını farkedince istedim onuda kimseden bişey isteyen bi insan değilim
Kardeşiniz olsa isteseniz anlarım ama eltiyle bu kadar yüz göz olmanın hiçbir manası yok. Fazladan bir iki şey isterseniz gözüne batar. Dağ başında yaşamıyorsanız çıkın alın. Eltiniz salak değilse neye kızdığınızı anlamıştır ama muhatap olmak istemiyordur. Olmayın sizde. Hayatınıza şart mı ?

Neyse ben olsam kapıma geleni evimde olan bir şeyse asla boş göndermem. Ama bu size mesafe için iyi bir kapı açmış artık birbirinizden bir şey istemeyin.

Neyse ben olsam kapıma geleni evimde olan bir şeyse asla boş göndermem. Ama bu size mesafe için iyi bir kapı açmış artık birbirinizden bir şey istemeyin.
Kimsenin günahını almak istemiyorum ama bu konu bana biraz şöyle geldi: elti konu sahibinden bir kez istediyse konu sahibi her gün bir şey için eltinin kapısında.
Ufak bir şey için hepimiz apartmanda eş dost varsa kapısını çalıp isteyebiliriz kabartma tozudur, limondur, bir tane yumurtadır. Ama dakka başı bunun için kapı çalınmaz ya.
Büyük konuşmak gibi olmasın……..

Kimsenin günahını almak istemiyorum ama bu konu bana biraz şöyle geldi: elti konu sahibinden bir kez istediyse konu sahibi her gün bir şey için eltinin kapısında.
Ufak bir şey için hepimiz apartmanda eş dost varsa kapısını çalıp isteyebiliriz kabartma tozudur, limondur, bir tane yumurtadır. Ama dakka başı bunun için kapı çalınmaz ya.
Büyük konuşmak gibi olmasın……..
Ayda 3-4 defa demiş ama bu zaten haftada 1 defaya tekabül ediyor🥶

X