Siz olsanız doktoru şikayet eder misiniz?

Şimdi sosyal medya üzerinden başlıyorum yazmaya. Normalde gebelerde imam formu alınıyor her testte riskler yazılı olduğu yada risk çıkarsa ne yapılması gerektiği yada amniyosentez istemiyorsan ben bunun için hasta yaptırmak istemedi diye benim imzamı alması gerekiyor Muş. Ama benden hiç bir imza almadı hiç birşey anlatmadı ben kendim çabaladım sonuçları önüne götürdüm ve hepsine bahane kulp buldu kendisi yönlendirmesi gerekirken beni oyaladı 7 ay boyunca.
Şikayet edilmeli yok öyle lafla doktorluk yapmak.

Aynen öyle oldu kendi sekreteri benim annem ve eşim de buna şahit oldular. Fetal DNA testinin kendi çabamla yaptırdım ve sonrasında sonuç sıkıntılı geldi doktoruna götür denildi. Bana bu testte yapılan şeyleri yeni gördüm eğitim araştırma hastanesinde yapılmıştı oraya da bir kulp buldu bu hastaneler denek olarak kullanıyor insanları dedi aldirma dedi amniyosentez yapılırsa bebeğini kaybedersin sağlıklı çocuğunu öldürmek istiyorsan yaptır ama göze al bunu dedi. Bu cümlelerin harfi harfine ağzından çıktı. 1p36 delesyon sendorumu tanı.
Bu ne ya ne mezunu bu adam kafayı mı kırmış? Tabiki hemen şikayet edin bu ne böyle

Yanlış anlamayın ama bebek karnınızda öyle yada böyle yedi aylık olmuş doğurmanızda sizin hayati tehlikeniz bulunmuyorsa keşke bebeği doğursaydınız Rabbim nezaman dilerse ozaman vefat ederdi çok çok geçmiş olsun. Doktor sakat da olsa bebeğin alınmasına karşı biri demekki buda aşırı dinci olmasından kaynaklanıyor olabilir yinede herkes doktorla aynı fikirde olacak diye birşey yok sizi bilgilendirmeliydi peki bebeğiniz dedikleri gibimi doğdu bazen testler gerçektende yanılabiliyor çünki.

Bu doktorlardaki
Hadsizlikte beni benden aliyor. Test yapmissin sonuc cikmis. Sonucu ve risklerini ve risk oranlsrini paylas.. bisey olmaz gibi bir yorum yapmak
Nedir? Daha sen bir dr olarak yaptigin isi ciddiye almiyorsun, karsidaki kisi neden ciddiye alsin seni?

Basiniz sagolsun, bunca soru isaretine ragmen neden baska doktora gitmediniz mesela? Ayrica evet bence ugras bu doktorla ki baskasinada ayni seyleri yapmasin.. gerci adalet sistemine guvenmelimiyiz
Bilmiyorum

Yanlış anlamayın ama bebek karnınızda öyle yada böyle yedi aylık olmuş doğurmanızda sizin hayati tehlikeniz bulunmuyorsa keşke bebeği doğursaydınız Rabbim nezaman dilerse ozaman vefat ederdi çok çok geçmiş olsun. Doktor sakat da olsa bebeğin alınmasına karşı biri demekki buda aşırı dinci olmasından kaynaklanıyor olabilir yinede herkes doktorla aynı fikirde olacak diye birşey yok sizi bilgilendirmeliydi peki bebeğiniz dedikleri gibimi doğdu bazen testler gerçektende yanılabiliyor çünki.
Yani zaten olan olmuş, keşke bu yorumunuzu kendinize saklasanız. Zaten bu durumda olan anne adayları kararlarını çok sorguluyor.

Merhaba herkese. Önceki konularım da anlatmıştım, 7 aylık bebeğimi ölü doğum yaptım. Bize kalırsa doktor ihmali ve engellemesi var. Şöyle ki en başında bakılan herkesin bildiği ikili tarama testi iyi gelmişti risk düşüktü. Sonrasında bakılan üçlü testte AFP mom değeri yüksekliği çıkmıştı. İlk gebeliğimdi ama hisli bir insanım asla gereksiz şeyleri sorun etmem tanıyan bilir hayatımda ama içim bu gebelikte hep huzursuzdu. Allah var dua ederdim gece gündüz hayırlısı ise kucağıma almak nasip olsun diye. Doktorum özel bir hastane de aynı zamanda bende yıllardır oranın personeliyim. Testlerim sıkıntılı çıkıyor bana kurduğu cümle bir şey olmaz herkese bu testlerde risk yazılıyor gibi şeyler. Kendim araştırma yoluna giriyorum kendi çabamla fetal DNA diye test buluyorum orda da sorun var deniyor doktoruma gidiyorum süper sağlıklı bu teste guvenme onlar herkese öyle diyor deyip gönderiyor. Bu doktor popüler ve sözde en iyi özel hastanenin hocası saf gibi bu yüzden defalarca inanıyoruz yada inanmak istiyoruz. Daha sonra amniyosentez yapılması gerek diyorlar diyorum çocuk senin çocuğun öldürmek mi istiyorsun öyleyse git yap sağlıklı çocuğun ölsün diyor. Bana yaşattığı bu şey hayatta başıma gelen en acı ve ömrüm boyunca aklımdan bir saniye bile çıkmayacaktır. Ben hamile halimle insanlıktan çıktım gecem gündüzüm yoktu yerde miyim gökte mi bilmiyordum eşim de bende artık bu doktora değil daha profesyonel bilimsel ilerleyen hekime güvenmeye karar verdik ve en son amniyosentez genetik testler sonucu teşhis konuldu. Ve aradım bizim bebeğimize böyle teşhis konuldu diye ee sen kendin yapılacağı yapmışsın beni ilgilendirmez dedi kapattı telefonu. Yani aylarca beni takip etti yapılan her testte sıkıntı görüldü hepsine bir kulp buldu bizi oyaladı bebeğini öldürmek mi istiyorsun diye beni engelledi hiç bir şey demeden devlet hastanesi bir hekime gittim tavsiye üzerine daha ultrason koyar koymaz bebeğin beyin ventrikul genişliği böbrek sorununu kalple ve barsaklar ile ilgili problemleri dudak damak yariklarini bir çok anormalliği anında söyledi ve bunları ilk defa duyuyoruz dediğimde diyecek kelime bulamamasini da unutmuyorum. Acım geçmiyor zaten yaşayan bilir diyecek kelime bulamıyorum bu acıyı tarif etmeye. Daha anlatmadıgim çok detay var. Sorarsaniz cevap veririm. Siz olsanız bu hekimi şikayet eder misiniz. Derdim kimsenin canı yanmasın. Benim bebeğimin durumu baştan yapılması gereken yapılıp belli olsaydı da yine aynı acıyı yaşardım ama 7 ay boyunca icimde hayaller ile büyümezdi kocaman bebeğimi ölü doğum yaptım 3 gün bir odanın içine kapattılar ve sürekli suni sancı çekerek 3 gün sonunda oldu. Kendim de ölmek için dua ettim sağ çıkmak istemedim o odadan...
Kesinlikle şikayet ederim. Hatta webdeki doktor tavsiye sayfalarında da doktorun adı altına ayrıca yorum olarak yazarım.

Merhaba herkese. Önceki konularım da anlatmıştım, 7 aylık bebeğimi ölü doğum yaptım. Bize kalırsa doktor ihmali ve engellemesi var. Şöyle ki en başında bakılan herkesin bildiği ikili tarama testi iyi gelmişti risk düşüktü. Sonrasında bakılan üçlü testte AFP mom değeri yüksekliği çıkmıştı. İlk gebeliğimdi ama hisli bir insanım asla gereksiz şeyleri sorun etmem tanıyan bilir hayatımda ama içim bu gebelikte hep huzursuzdu. Allah var dua ederdim gece gündüz hayırlısı ise kucağıma almak nasip olsun diye. Doktorum özel bir hastane de aynı zamanda bende yıllardır oranın personeliyim. Testlerim sıkıntılı çıkıyor bana kurduğu cümle bir şey olmaz herkese bu testlerde risk yazılıyor gibi şeyler. Kendim araştırma yoluna giriyorum kendi çabamla fetal DNA diye test buluyorum orda da sorun var deniyor doktoruma gidiyorum süper sağlıklı bu teste guvenme onlar herkese öyle diyor deyip gönderiyor. Bu doktor popüler ve sözde en iyi özel hastanenin hocası saf gibi bu yüzden defalarca inanıyoruz yada inanmak istiyoruz. Daha sonra amniyosentez yapılması gerek diyorlar diyorum çocuk senin çocuğun öldürmek mi istiyorsun öyleyse git yap sağlıklı çocuğun ölsün diyor. Bana yaşattığı bu şey hayatta başıma gelen en acı ve ömrüm boyunca aklımdan bir saniye bile çıkmayacaktır. Ben hamile halimle insanlıktan çıktım gecem gündüzüm yoktu yerde miyim gökte mi bilmiyordum eşim de bende artık bu doktora değil daha profesyonel bilimsel ilerleyen hekime güvenmeye karar verdik ve en son amniyosentez genetik testler sonucu teşhis konuldu. Ve aradım bizim bebeğimize böyle teşhis konuldu diye ee sen kendin yapılacağı yapmışsın beni ilgilendirmez dedi kapattı telefonu. Yani aylarca beni takip etti yapılan her testte sıkıntı görüldü hepsine bir kulp buldu bizi oyaladı bebeğini öldürmek mi istiyorsun diye beni engelledi hiç bir şey demeden devlet hastanesi bir hekime gittim tavsiye üzerine daha ultrason koyar koymaz bebeğin beyin ventrikul genişliği böbrek sorununu kalple ve barsaklar ile ilgili problemleri dudak damak yariklarini bir çok anormalliği anında söyledi ve bunları ilk defa duyuyoruz dediğimde diyecek kelime bulamamasini da unutmuyorum. Acım geçmiyor zaten yaşayan bilir diyecek kelime bulamıyorum bu acıyı tarif etmeye. Daha anlatmadıgim çok detay var. Sorarsaniz cevap veririm. Siz olsanız bu hekimi şikayet eder misiniz. Derdim kimsenin canı yanmasın. Benim bebeğimin durumu baştan yapılması gereken yapılıp belli olsaydı da yine aynı acıyı yaşardım ama 7 ay boyunca icimde hayaller ile büyümezdi kocaman bebeğimi ölü doğum yaptım 3 gün bir odanın içine kapattılar ve sürekli suni sancı çekerek 3 gün sonunda oldu. Kendim de ölmek için dua ettim sağ çıkmak istemedim o odadan...
Tabii ki ederdim. Çok üzüldüm Allah dayanma gücü versin size.

Çok üzüldüm sizin adınıza,sabırlar dilerim.
Herşeyi geçtim fetal dna yanlış bilmiyorsam yüzde 99 doğruluk payı olan bir test. 2.gebeliğimde bebeğimin cinsiyetini bile 10 haftalıkken öğrenmiştim ben o testle. Doktorum yaştan dolayı riskli çıkabilir,istersen bu testi yaptır 2li,3lü tarama yapmayalim demişti bana. O kadar güveniyordu teste,sadece ayrıntılı ultrasona girmiştim ek olarak ben.
Şikayet konusu, aslinda bir dahli olmamış bebeğinizin kaybı noktasında,yapılacak birşey yokmuş ama size umut vermiş, doktor doktor gezip yıpranmanıza sebep olmuş,bu konuda birşey yapılır mı bilemiyorum. Belli ki kaderci bir kafa yapısında doktor. Bir yere varır mı şikayetiniz bilemedim.
Doktor sitesi,şikayet var hatta doktorun kendi sayfasi varsa onun yorumlarına yazın muhakkak. Oralardan silemez kolayca. Araştıranda denk gelir sizin yorumunuza. Ben genelde arastırarak gidiyorim doktora bu bahsettiğim alanlardan.
Sabırlar dilerim.

Başınız sağolsun, Allah sabır versin.
Peki neden ısrarla aynı doktora gittiniz? Hani madem test sonuçları sıkıntılı çıkıyordu başka doktorlarla görüşebilirdiniz
Arkadaşım benzer bir sorun yaşadı,"özel hastaneye yüksek bedeller ödeniyor, insan o kadar para verdim diye düşünebiliyor"arkadaşım gebelik zehirlenmesi geçiriyormuş.!? Özel hastane doktoru sorun yok diyormuş.!? Sonunda Kayseri eğitim ve araştırma Hastanesi'ne gittiler. Bebek hiç büyümemiş, anne böbreklerini kaybetmek üzere hemen alınması lazım demişler. Oda doğum yapmak zorunda kaldı .

Ama hiçbir yasal sorumluluk almazlar. Çünkü başka hastane şansın var.

Bunun dışında yine ihmal yüzünden başka bı tanıdığımız son anda bebeğini kaybetmekten kurtuldu ... Özel hastanelerden nefret ediyorum

3’lü test genelde yanlış çıkıyor doktorunuz burada haklı ama dna testini nasıl kaale almamış. Bir de ultrasonda da belli olan hastalıkları varmış bebeğinizin bunu anlamaması da çok ilginç. Sizin adınıza çok üzüldüm Allah sabır versin. Şikayet edin ama bir işe yarar mı bilmiyorum. Bence internete doktorlara ilgili yorum yapılan sitelere tecrübenizi yazıp doktorun bu hatasını yazın bu doktora gidecekler bilsinler. Dokyor da utanıp rahatsız olur böylece.

Bende hamileyken özele gittiğimde içimi karartmışlardı. Çok abartı şeyler değildi ama moral bozan şeylerdi. Devlete gittiğimdede tam tersini söylemişlerdi. İki üç defa bunu yaşayınca devlette devam ettim. Özel devlet farketmiyor tabiki sizde durum tam tersi olmuş. Özele kesinlikle güvenmiyorum bende. Keşke başka dr. İle devam etseydiniz. Başınız sağolsun çok zor duruma düşmüşsünüz ben olsam şikayet ederdim.

Arkadaşım benzer bir sorun yaşadı,"özel hastaneye yüksek bedeller ödeniyor, insan o kadar para verdim diye düşünebiliyor"arkadaşım gebelik zehirlenmesi geçiriyormuş.!? Özel hastane doktoru sorun yok diyormuş.!? Sonunda Kayseri eğitim ve araştırma Hastanesi'ne gittiler. Bebek hiç büyümemiş, anne böbreklerini kaybetmek üzere hemen alınması lazım demişler. Oda doğum yapmak zorunda kaldı .

Ama hiçbir yasal sorumluluk almazlar. Çünkü başka hastane şansın var.

Bunun dışında yine ihmal yüzünden başka bı tanıdığımız son anda bebeğini kaybetmekten kurtuldu ... Özel hastanelerden nefret ediyorum
Ya ne bileyim ben olsam sıkıntı gören doktorla devam ederdim ya da başka doktorlar denerdim. Konu sahibi hem test sonuçlarının olumsuzluğunu duyuyor hem de inatla aynı doktora gidiyor. Burada sadece doktor ihmali görmüyorum ben maalesef

Son düzenleme:

Başınız sağolsun, yaşadığınız durum çok çok zor, Rabbim sabır versin
Doktorların bir kısmında başka doktor benden iyi mi bilecek egosu var maalesef
Şikayetçi olun, sosyal medyadan falan yazmayın, bu sadece polemik getirir, Cimer e yazın ve bir avukatla görüşerek dava açın, mahkeme yoluna gitmezseniz şikayeti devam ettirmezler muhtemelen.

Konu sahibesi ölü doğum yapmış okudunuz mu ??? nasıl yapılıyor biliyor musunuz .... keşke bunu bu kadar acılı bir insana yazmadan azıcık düşünce süzgecinden geçirseniz

Ya ne bileyim ben olsam sıkıntı gören doktorla devam ederdim ya da başka doktorlar denerdim. Konu sahibi hem test sonuçlarının olumsuzluğunu duyuyor hem de inatla aynı doktora gidiyor. Burada sadece doktor ihmali görmüyorum ben maalesef
Ne yapsın? Zaten gitmis bir sürü test yaptırmış kendi kendine. Kendi kendine aksiyon almış. Zaten amniyosentezin sonuçlanısı 1 ayı buluyor.
Cok nadir gorunen bir mikrodelesyon varmis, konu sahibi bunu kendi kendine yakalamis.

Anne zaten acılı, elinize ne geçti?

Acaba kendisi mi deney ve araştırma yapıyor nedir bu hal çözemedim. Günümüzde doktorlar ufacık şüpheyi bile büyük araştırmalara sokabiliyorken. Mutlaka şikayet edin ama şikayet ile bir sonuç alacağınızı sanmıyorum. Dava açabilir misiniz. Sabırlar dilerim..

X