Siz olsanız doktoru şikayet eder misiniz?

Fightfreedomm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2020
338
549
27
Merhaba herkese. Önceki konularım da anlatmıştım, 7 aylık bebeğimi ölü doğum yaptım. Bize kalırsa doktor ihmali ve engellemesi var. Şöyle ki en başında bakılan herkesin bildiği ikili tarama testi iyi gelmişti risk düşüktü. Sonrasında bakılan üçlü testte AFP mom değeri yüksekliği çıkmıştı. İlk gebeliğimdi ama hisli bir insanım asla gereksiz şeyleri sorun etmem tanıyan bilir hayatımda ama içim bu gebelikte hep huzursuzdu. Allah var dua ederdim gece gündüz hayırlısı ise kucağıma almak nasip olsun diye. Doktorum özel bir hastane de aynı zamanda bende yıllardır oranın personeliyim. Testlerim sıkıntılı çıkıyor bana kurduğu cümle bir şey olmaz herkese bu testlerde risk yazılıyor gibi şeyler. Kendim araştırma yoluna giriyorum kendi çabamla fetal DNA diye test buluyorum orda da sorun var deniyor doktoruma gidiyorum süper sağlıklı bu teste guvenme onlar herkese öyle diyor deyip gönderiyor. Bu doktor popüler ve sözde en iyi özel hastanenin hocası saf gibi bu yüzden defalarca inanıyoruz yada inanmak istiyoruz. Daha sonra amniyosentez yapılması gerek diyorlar diyorum çocuk senin çocuğun öldürmek mi istiyorsun öyleyse git yap sağlıklı çocuğun ölsün diyor. Bana yaşattığı bu şey hayatta başıma gelen en acı ve ömrüm boyunca aklımdan bir saniye bile çıkmayacaktır. Ben hamile halimle insanlıktan çıktım gecem gündüzüm yoktu yerde miyim gökte mi bilmiyordum eşim de bende artık bu doktora değil daha profesyonel bilimsel ilerleyen hekime güvenmeye karar verdik ve en son amniyosentez genetik testler sonucu teşhis konuldu. Ve aradım bizim bebeğimize böyle teşhis konuldu diye ee sen kendin yapılacağı yapmışsın beni ilgilendirmez dedi kapattı telefonu. Yani aylarca beni takip etti yapılan her testte sıkıntı görüldü hepsine bir kulp buldu bizi oyaladı bebeğini öldürmek mi istiyorsun diye beni engelledi hiç bir şey demeden devlet hastanesi bir hekime gittim tavsiye üzerine daha ultrason koyar koymaz bebeğin beyin ventrikul genişliği böbrek sorununu kalple ve barsaklar ile ilgili problemleri dudak damak yariklarini bir çok anormalliği anında söyledi ve bunları ilk defa duyuyoruz dediğimde diyecek kelime bulamamasini da unutmuyorum. Acım geçmiyor zaten yaşayan bilir diyecek kelime bulamıyorum bu acıyı tarif etmeye. Daha anlatmadıgim çok detay var. Sorarsaniz cevap veririm. Siz olsanız bu hekimi şikayet eder misiniz. Derdim kimsenin canı yanmasın. Benim bebeğimin durumu baştan yapılması gereken yapılıp belli olsaydı da yine aynı acıyı yaşardım ama 7 ay boyunca icimde hayaller ile büyümezdi kocaman bebeğimi ölü doğum yaptım 3 gün bir odanın içine kapattılar ve sürekli suni sancı çekerek 3 gün sonunda oldu. Kendim de ölmek için dua ettim sağ çıkmak istemedim o odadan...

Ahhh. 😔 İçim nasıl yandı. Allahım sabırlar versin 😔 ben de yaşadım aynı acıyı 19.haftada ölü doğum yaptım 😔 sizi yanlış yönlendirmek istemem ama ben olsam şikayet ederdim çünkü testlerde risk çıkmasına rağmen dikkate almamış 😔 tabi bizim hukuk sistemimizde ne ceza alır, diploması elinden alınır mı bilmem ama en azından şikayetinizi edin, araştırılsın, değerlendirilsin. Bir de sosyal medyadan da duyurabilirsiniz sosyal medya hukuktan Daha etkili maalesef 😔

Tabi ki etmelisiniz. Fetal dna sonucu olumsuz geldi ve doktor itiraz mı etti buna? Üstüne de amniyosentezi önermesi gerekirken karşı çıktı öyle mi? Doktor mu üfürükçü mü belli değil bu nasıl saçmalık böyle.

Başınız sağolsun. Fetal dna sonucu beklemenin nasıl bir eziyet olduğunu biliyorum siz neler yaşamışsınız. Allah sabrını versin inşallah…

Tanısı neydi bebeğinizin?

Tabi ki etmelisiniz. Fetal dna sonucu olumsuz geldi ve doktor itiraz mı etti buna? Üstüne de amniyosentezi önermesi gerekirken karşı çıktı öyle mi? Doktor mu üfürükçü mü belli değil bu nasıl saçmalık böyle.

Başınız sağolsun. Fetal dna sonucu beklemenin nasıl bir eziyet olduğunu biliyorum siz neler yaşamışsınız. Allah sabrını versin inşallah…

Tanısı neydi bebeğinizin?
Aynen öyle oldu kendi sekreteri benim annem ve eşim de buna şahit oldular. Fetal DNA testinin kendi çabamla yaptırdım ve sonrasında sonuç sıkıntılı geldi doktoruna götür denildi. Bana bu testte yapılan şeyleri yeni gördüm eğitim araştırma hastanesinde yapılmıştı oraya da bir kulp buldu bu hastaneler denek olarak kullanıyor insanları dedi aldirma dedi amniyosentez yapılırsa bebeğini kaybedersin sağlıklı çocuğunu öldürmek istiyorsan yaptır ama göze al bunu dedi. Bu cümlelerin harfi harfine ağzından çıktı. 1p36 delesyon sendorumu tanı.

Daha sonra amniyosentez yapılması gerek diyorlar diyorum çocuk senin çocuğun öldürmek mi istiyorsun öyleyse git yap sağlıklı çocuğun ölsün diyor.

Şikayet ettiğinde soruşturma açılacak, bir denetleme uygulanacak. Öyle anında bilip bilmeden ceza kesilmeyecek. Kimse size niye şikayet ettin diye de ceza kesmeyecek. Eğer yapılan bir yanlış varsa ki var, amniyosentez zorunlu değil ama gerekli, ortaya çıksın. Sizin canınız çok yandı, belki başka bir ailenin, annenin canının yanmasına engel olursunuz. Şikayetinizi yapın.

Bir de pişkin! Üslubu çok çirkinmiş sanırım ben olsam içim soğumaz şikayet ederdim bir yere varmasa bile(sonucu bilemediğim için böyle dedim). Size sabırlar diliyorum 🙏🏻
İçim soğumuyor evet sosyal medya daha etkili diyen var oradan şikayet edicem çünkü kendisi beni Instagramindan engellemiş.

Tabiiki sikayet edin. Bu yazdiginiz anormallikler rutin kontrolde bakin detayli ultrason demiyorum 10dk lik muayenede bile görünüyor. Bebegimin böbrek genislemesini cinsiyetini öğrenemek icin gittigim devlet hastanesi doktoru soyledi. Cihazim iyi degil, buna ragmen anormallik goruyorum dedi. Ve goruyorum dedigi sey 1.derece(ciddi bir sonuc dogurmayan) genisleme. Kaldi ki detayli ultrasonun yapilma amaci anormalligi tespit etmek. Eger gördüklerini daha erken soyleseydi bebek kucuk oldugu icin daha kolay bir dogum yapabilridiniz. Lutfen pesini birakmayin

İçim soğumuyor evet sosyal medya daha etkili diyen var oradan şikayet edicem çünkü kendisi beni Instagramindan engellemiş.
Aynen engelleme sayfasının ssini alıp yaymaya çalışabilirsiniz. Eğer hukuki anlamda bir sonuca bağlanmasa bile, sizin canınız yandığı gibi başkasının da canı yanabilir en azından bu vesileyle başkalarına da yardımcı olmuş olursunuz belki az da olsa içiniz soğur. Çok üzgünüm sizin için 🙏🏻

ah .... :KK43:
başınız sağolsun , bence elinizden geleni asla ardınıza koymayın ne gerekiyorsa yapın çok büyük bir acı yaşamşsınız tabii asla acısını hafifletmez ama en azından başkalarının canını yakmasına engel olmuş olursunuz. çok üzüldüm .

Tabiiki sikayet edin. Bu yazdiginiz anormallikler rutin kontrolde bakin detayli ultrason demiyorum 10dk lik muayenede bile görünüyor. Bebegimin böbrek genislemesini cinsiyetini öğrenemek icin gittigim devlet hastanesi doktoru soyledi. Cihazim iyi degil, buna ragmen anormallik goruyorum dedi. Ve goruyorum dedigi sey 1.derece(ciddi bir sonuc dogurmayan) genisleme. Kaldi ki detayli ultrasonun yapilma amaci anormalligi tespit etmek. Eger gördüklerini daha erken soyleseydi bebek kucuk oldugu icin daha kolay bir dogum yapabilridiniz. Lutfen pesini birakmayin
Bırakmak istemiyorum.. Allah düşmanın bile başına gelmesini istemediği acıdır bu.

Lütfen şikayet edin, başkalarının canı da yanmasın bu nasıl bir umursamazlıktır, nasıl verecek sizin acınızın hesabını? Allah gönlünüze ferahlık versin.. başınız sağolsun.
Teşekkür ederim hemen şimdi sosyal medyadan başlıyorum gereken yerlere şikayet yazmaya. Allah razı olsun.

X