Siz olsaniz ne anlardiniz?

Ben en bombayi soylemeyi unuttum. Bu adamin hakkinda calistigi yerde tacizden sikayette bulunmuslar. Bunu yine bu kadin soyledi bana.

Iste bana yapmaya calissa kotu yonlerini soylemez diye rahatlatiyorum kendimi yoksa bunlari bile bile bana ima etmesi icin gercekten yurek yemis olmasi lazim.
Fazlaca boşboğaz bir kadın. Çok zeki değil neyse, yoksa ciddi bişey sanan çıkardı :KK70:

Bence size yakistirmiyor, oyle olsa okumamis adamla sakin evlenme demezdi size. Klasik turk kadini ve erkek kardes/abi hayranligindan baska bir sey degil. Ustelik bu dert de degil, heee he cok iyiymis de sikilmadin mi surekli onu ovmekten derseniz konu kapanir, bu kadar kafaya takacak bir sey yok

Iste icimde buyuk bir suphe. Bir tarafim sizin gibi o niyette degil diyor. Ki oyle olsa tum kotu huylarini anlatmamasi lazimdi bana.

Ve dediginiz gibi lafi acisinda artik bu adamin nesini ovuyosun, ovulecek neyi var falan diyorum ama sonu gelmiyor. Sanirim kendisi cok sevdigi icin surekli konusmak istiyor.

Kafama da niye taktim: boyle bir sey resmen kotu niyettir, kotulugumu istemektir benim icin. Eger oyle bir seyse iletisimimi keserim.

Hayranlık değil işte o, pazarlama. Kendi içlerinde birbirini yiyorlardır, bu adamın suratını göresi yoktur, ama eksik bişey vardır bil bakalım. Tabi ki gazını alacak bir el kızı.
Evet O türleri de var. Ama benim kastettiğim farklı. Daha çok erkek üstünlüğünü benimsemiş kesimde vardır. Erkek kardeşe, oğula, kayına hayranlık!

Keline foduluna, cehaletine, geçmişine bakmadan erkek diye her kadına hakkı olduğunu düşünen kadınlar. Aslan gibi kaynım /kardeşim der gider utanmadan doktoru mühendisi isterler. Dört evlilik yapmış dört çocuklu adama bekar kız ararlar vs. Amaç iyi pazarlama ya da kız eziyet çeksin filan da değildir. Bildiğin kadının gözünde erkeğin üstünlüğü, erkeğe hak görmedir. Kadın üniversite mezunu da olsa zaten bir nevi "eksik etek" olduğundan, hele bir de otuzuna yaklaşmışsa bu geçmişi karanlık, tipsiz, diplomasız, özelliksiz, torun torba sahibi "aslan gibi" adamlarca istenilebilir. Hele bir de bu aslanın ağzı biraz laf yapıyorsa fiyuuuww dur. Çevredeki en kaliteli kız bile buna uygun görülebilir 😊

Toplumumuzda yaygın bir durumdur aslında bu. Bir çok bölgemizde belli bir yaş üstü ve bu cehaletten kırtulamamış kadınların bilinçli veya bilinçsiz sergiledikleri bir durumdur

Iyi aksamlar arkadaslar,

Sizle baya bir zamandir aklimi kurcalayan bir meseleyi paylasmak istiyorum.

Benden 10 yas buyuk bir tanidik ablamiz var. Annemle evine gider, geliriz. Kendisini severim de. Ancak bir hareketi kafami fena kurcaliyor. Bahsettigim tanidigimiz evli, cocuklu caliskan bir kadin. En cok uzuldugu, benim bildigim nokta, zamaninda universite okumadan evlenmis olmasi.

Beni az cok konularimdan biliyorsunuz. 29 yasindayim, lisansi bitirdim, muhendisim ve calismaya basladim.

Kafami karistiran konu su: bu ablayla ne zaman sohbet etsem, kayinbiraderini asiri övüyor. Adeta adami goklere cikariyor. Kayinbiraderi 45 yasinda, daha önce suca karismis, hapse girmis, Almanyadan sürgün edilmis, ulkeye donebilmek icin madde bagimlisi kadindan cocuk yapip ortada birakmis bir adam. Ama kadindan duysaniz sanki dunyanin sekizinci harikasi.

Adam evlenmek istiyormus ve hic evlenmemis bekar bir kadinla?! Bu adamin torunlari var bu arada. :KK70:

Arkadaslar siz anlattigim kadariyla ne anladiniz bilemiyorum ama ben ister istemez sanki bana ima ediyor gibi hissediyorum? Anneme diyince sacmalama, oyle sey ima etmez, normal laf olsun diye bahsediyordur, seni kastetmiyordur diyor ama benim icime kurt dustu.

Bir kac bilgi daha verecek olursam:

- sen okumussun, oyle ipsiz sapsiz biriyle sakin evlenme dedi

- bu kaynima kiz ariyoruz, mumkunse cocugu olmasin, evlenmemis olsun diyince ben baya sinirlendim. Cildirdiniz mi siz, kendi torunli torbali adam bekar kiz hayali mi kuruyor diye cirladim, ozaman geri basip tabii kimse 20lerindeki kizini vermez dedi

- ve tabii ki bitmek bilmeyen adami ovme, ovme, ovme. Soyle yakisikli, boyle evcimen bilmem ne. ( bir kere gina geldi, sen bu kadar ovuyosunda boyle biriyle evlenir miydin dedim? Hayir dedi:) )

- bir de son gorusmemizde senin evlenme cagin geldi artik falan dedi surekli.

Buraya yazip objektif bir gorus almak istiyorum. Kuruntu yapiyorsam eger icim rahatlayacak, yok degil derseniz guzel bi paylicam, iliskimi kesicem.
Payla ilişkini kes

Ay ima etmiyorsa da tüm kadınlar adına direkt söyle bence “45 yaşında sabıkalı bi baltaya sap olamamış avanak adamı geçmiş medeni durumundan bağımsız kim napsın benim çevremde öyle çapsız insanlar yok başkasına sor sen” de biraz haddini bilsin.

Iyi aksamlar arkadaslar,

Sizle baya bir zamandir aklimi kurcalayan bir meseleyi paylasmak istiyorum.

Benden 10 yas buyuk bir tanidik ablamiz var. Annemle evine gider, geliriz. Kendisini severim de. Ancak bir hareketi kafami fena kurcaliyor. Bahsettigim tanidigimiz evli, cocuklu caliskan bir kadin. En cok uzuldugu, benim bildigim nokta, zamaninda universite okumadan evlenmis olmasi.

Beni az cok konularimdan biliyorsunuz. 29 yasindayim, lisansi bitirdim, muhendisim ve calismaya basladim.

Kafami karistiran konu su: bu ablayla ne zaman sohbet etsem, kayinbiraderini asiri övüyor. Adeta adami goklere cikariyor. Kayinbiraderi 45 yasinda, daha önce suca karismis, hapse girmis, Almanyadan sürgün edilmis, ulkeye donebilmek icin madde bagimlisi kadindan cocuk yapip ortada birakmis bir adam. Ama kadindan duysaniz sanki dunyanin sekizinci harikasi.

Adam evlenmek istiyormus ve hic evlenmemis bekar bir kadinla?! Bu adamin torunlari var bu arada. :KK70:

Arkadaslar siz anlattigim kadariyla ne anladiniz bilemiyorum ama ben ister istemez sanki bana ima ediyor gibi hissediyorum? Anneme diyince sacmalama, oyle sey ima etmez, normal laf olsun diye bahsediyordur, seni kastetmiyordur diyor ama benim icime kurt dustu.

Bir kac bilgi daha verecek olursam:

- sen okumussun, oyle ipsiz sapsiz biriyle sakin evlenme dedi

- bu kaynima kiz ariyoruz, mumkunse cocugu olmasin, evlenmemis olsun diyince ben baya sinirlendim. Cildirdiniz mi siz, kendi torunli torbali adam bekar kiz hayali mi kuruyor diye cirladim, ozaman geri basip tabii kimse 20lerindeki kizini vermez dedi

- ve tabii ki bitmek bilmeyen adami ovme, ovme, ovme. Soyle yakisikli, boyle evcimen bilmem ne. ( bir kere gina geldi, sen bu kadar ovuyosunda boyle biriyle evlenir miydin dedim? Hayir dedi:) )

- bir de son gorusmemizde senin evlenme cagin geldi artik falan dedi surekli.

Buraya yazip objektif bir gorus almak istiyorum. Kuruntu yapiyorsam eger icim rahatlayacak, yok degil derseniz guzel bi paylicam, iliskimi kesicem.
Alttan alta seni ima ediyor bu bariz.
Ama bunun dışında kadın da adam kadar hasta bir tip, bu düşünceler sağlam kafadan çıkmaz. Bulunsa imha edilmesi gereken bir insanı sürekli güzellemek, üstelik torun torbaya karışmış adama bekar genç kız aramak çok kötü çok sağlıksız bir fikir. İğrenç. Tiksindim.

Hiç evlenmemiş biri hiç evlenmemiş biriyle olmak isteyebilir ama evlilik yaptıysa böyle araması saçma.

Adamin iki torunu var, kiziyla aramda tas catlasin bes yas var yahu ne munasebet degil mi? Davul bile dengi dengine ama burada nereden tutsam elimde kaliyor, ekonomik durum, kariyer falan oralara gelemiyorum bile.

Alttan alta seni ima ediyor bu bariz.
Ama bunun dışında kadın da adam kadar hasta bir tip, bu düşünceler sağlam kafadan çıkmaz. Bulunsa imha edilmesi gereken bir insanı sürekli güzellemek, üstelik torun torbaya karışmış adama bekar genç kız aramak çok kötü çok sağlıksız bir fikir. İğrenç. Tiksindim.

Yalniz bütün gecmisini, kötü huylarini da anlatiyor. Ima etse hep guzellerdi diye de dusunuyorum, bilemiyorum ki.

ay başka konu mu yok, inşallah aradığınızı bulursunuz ama başka şeylerden konuşalım de bence, bana da zarf atıyor gibi geldi çünkü. ama sen kestirip atarsan muhabbetini yapmaz gibi.

Bir daha yanınızda bekar ve çocuksuz biriyle
Cunku adam baya is acmis ama inanilmaz ovuyor ve illa da illa bekar, cocuksuz biriyle evlendirmek istiyoruz diyince sanki bana diyor gibi hissedip cildiriyorum.
Bir daha yanınızda böyle konuşursa "bekar ve çocuksuz biri torunları olan biriyle evlenmez. Şahsen ben böyle birini asla istemezdim. Sizde kaynınıza söyleyin beklentilerini düşürsün yoksa bu kafayla asla evlenemez" deyin.

Bence söylediklerinle ağzının payını vermişsin zaten kadının, böyle birşey ima edeceğini sanmıyorum.

Hala şüphe ediyorsanız, “Kayınbiraderini tanıyoruz, allah hepimizi öyle erkeklerden korusun” de geç gitsin. Bırak kim kimi övüyorsa övsün.

boyle kısılerle neden muhabbete gırıyorsunuz ne ısınız var boyle ınsanlarla cevrenızde bıle olmamalı
cahil ınsanlara tahammulum yok benım,biri bu tarz apır şapır konustugu an hayatımdan elıyorum bırdaha gorusmuyorum kımınle vakıt gecırırsenız ona benzersınız bunu unutmayın

Ben çok kötü niyetliyim sanırım
Birini o kadar övseler bana kendi beğeniyor herhalde diye düşünürüm
Hiç üstüme alınmam

Ha üstümü alındıysam da sürekli oturmaya da gitmezdim veya görüşmezdim

X