Siz olsanız söyler miydiniz ?

Öyle bir kadın ki cidden tanımalısınız. Bir tane bile arkadaşı olmayan ve sonrasında kardeşimin öğrendiği takıntılı bir kadın. Çok zor günler geçiriyorlar bir de ben bunu söylemek istemiyorum.
Ama artık annem bile kabullenip, bir tuhaflık var diyor.
Kuzenimin oğlunda da vardı. Kimseye birşey dedirtmiyordu. Benim oğlumda birşey yok diye esip gurluyordu. Böyle anneler de var malesef

Kardeşiniz ilgilenecek bu çocuklarla. Çocuklarınıza üzülüyorsunuz anlıyorum ama kadın böyle çaçaron bir tipse kendinizi yormaya değmez.
Kardeşim beni dinler hatta bana danışır çoğu zaman. Bende eğer biliyorsam yardımcı olurum ama her zaman eşine mutlaka bir danış o da araştırıyor derim. Ama kardeşim eşine pek güvenmiyor sanırım.

Maşallahh. Gittiğiniz kişi istanbulda mı? Öyleyse doktor adı alabilir miyim ?
O zamanlar askeri hastaneydi. Adı GATA idi. Şimdi Sultan Abdülhamit han hastanesi.

Ama Dr mühim değil. Onlar sadece tanı koyup rapor veriyor. Önemli olan iyi bir öğretmen bulmak. Ben çok şanslıydım. Öğretmenimiz harikaydı. Hem çocuğa eğitim veriyordu hem de bana ne yapmam gerektiğini söylüyordu.

Ben olsam söylerdim. Sonuç ne olursa oldun darılır kırılır düşünmezdim. Neticede yeğenim var ortada onun iyiliğini düşünürüm en başta.

Geline söylemeyin bence. Aranız da çok iyi olmadığı ve suçlayıcı yapıda bir insan olarak hayat boyu "çocuğuma bile yalan yanlış teşhisler koydu" diyerek sizi suçlama ihtimali var.

Kardeşinize tatlı bir dille anlatın durumu ve şüphenizi. Asla ve asla sizin söylediğinizi söylemesin eşine. Kendi araştırmış, endişelenmiş gibi davransın.

Bunun haricinde verdikleri eğitim, savundukları düşünce çok yanlış. Çocuğa gerektiğinde hayır demek, nedenlerini anlatmak, her istediğini elde edemeyeceğini hissettirmek ezik olmalarını değil ayakları yere sağlam bakan, sınırını bilen, istediği şeyler için hayal kurup çabalayan güçlü kişilikte insanlar olarak yetişmelerini sağlar. Bir başkasını rahatsız etmeye hakları olmadığını öğrenerek yetişen çocuklar kendi haklarının da farkında olan, başkalarına saygılı insanlar olurlar. Son derece yanlış bilgilere sahipler. Bu kadar pedagog, bu kadar pedagoji kitabı varken her şeyi yanlış anlayıp çocukları ormanda yaşayacakmış gibi yetiştiren insanların topluma zararlı olduğunu düşünüyorum.

Yeğeniniz böyle yanlış yetiştirme ve yönlendirme sonucu bu halde olabilir davranışsal olarak. Konuşmada ise eğer bir sorun yoksa konuşması geciken çocuklar konuşmayı hızlı bir şekilde sökerler. Ama önce bir sorun olmadığından emin olunmalı tabii. Bir sorun yok ve ısrarla konuşmuyorsa zaten doktor ve pedagog konuşma terapistine yönlendirirler

Merhaba cağnım kk kadınları 💕
Hemen konuya girip, en kısa şekilde anlatacağım. Kardeşimin 2 tane evladı var. Büyük olan 6 yaşında, küçük olan 3 olacak inşallah. Küçük olanı asla konuşamıyor , ismine tepki bazen veriyor ve en önemlisi de komutları algılayamıyor. Sürekli zıplıyor ve koşuyor. En basit kelime olan anne, baba,dede falan hiç birisini söyleyemiyor. Ben bu zamana kadar yakında söyler , komutları algılar falan diyordum ama geçen hafta arkadaşlarımın yaşıt çocuklarını görünce anladım ki bir tuhaflık var.
Daha 2 gün evvel bir aradaydık, kardeşimin çocuklarda geldi ve ufak olan abartmıyorum tam 2 saat boyunca sadece ona ‘yapma, olmaz’ dedim diye ağladı.
Bende bunun üzerine araştırmaya başladım. Ve acaba otizm belirtileri mi diye düşünmeye başladım. Hatta çok iyi pedagoglar buldum.
Şimdi size soruyorum siz olsanız kardeşinizi arayıp böyle bir şey söyler misiniz ?
Not: Annesi asla çocuklarına dur demeyen, yok demeyen bir kadın. Mesela şu an bunu alamam param yok demez, çocuklar ezik olurmuş. Hayır demez hırçınlaşırlarmış.
Büyük çocuğu asla böyle değildi.
Kardeşinizin karakterini bilirsiniz uygun şekilde söylemeye çalışın.

Öyle bir kadın ki cidden tanımalısınız. Bir tane bile arkadaşı olmayan ve sonrasında kardeşimin öğrendiği takıntılı bir kadın. Çok zor günler geçiriyorlar bir de ben bunu söylemek istemiyorum.
Ama artık annem bile kabullenip, bir tuhaflık var diyor.
Abinizle konuşun. Sizin söylediğinizi söylemesin. Sanki abiniz kendisi farketmiş gibi söylesin.

Bu karsidaki anne ve babaya bagli. Benim kücük oglum gec konustu. Su anda 3.5 yasinda daha yeni yeni acildi sayilir. Benim ablamda gec konusuyor diye "acaba otizm" mi diye tutturdu. Halbuki biz doktora gitmissiz, bütün kontroller yapilmis. Yani doktor kontroller düzenli yapiliyorsa ve doktorlar otizm belirtisi bulmamissa o zaman gerek yok. Dil gelisim konusunu da 3.5 yasina kadar bir ilerleme olmaz sa profesyonel destek alinmali dedi doktorumuz. Su an icin gerek kalmadi.

Allah yardımcınız olsun çocuklara da yardım etsin. Kardeşiniz habersiz götürecek o zaman çocuğu kendisi doktora. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Kardeşimle konuşurdum ablacım benim kusur aradığım düşünülür sen fark etmişsin gibi müdahale et derdim oda baba sonuçta

Ben olsam söylerdim. Sonuç ne olursa oldun darılır kırılır düşünmezdim. Neticede yeğenim var ortada onun iyiliğini düşünürüm en başta.

Kardeşinizin karakterini bilirsiniz uygun şekilde söylemeye çalışın.

Erken yaşta teşhis önemlidir söyleyin bence. Doktora göstermede sorun yok

Evet şimdi arayacağım. Konuşacağım kendisiyle. Çok zor bir konu ama yapmak zorundayım.

Bu karsidaki anne ve babaya bagli. Benim kücük oglum gec konustu. Su anda 3.5 yasinda daha yeni yeni acildi sayilir. Benim ablamda gec konusuyor diye "acaba otizm" mi diye tutturdu. Halbuki biz doktora gitmissiz, bütün kontroller yapilmis. Yani doktor kontroller düzenli yapiliyorsa ve doktorlar otizm belirtisi bulmamissa o zaman gerek yok. Dil gelisim konusunu da 3.5 yasina kadar bir ilerleme olmaz sa profesyonel destek alinmali dedi doktorumuz. Su an icin gerek kalmadi.
Öyle mi?
Ah içime su serptiniz. Peki komutları yapıyor muydu? Bizimki hiç bir şey bilmiyor. Sadece koşuyor ve zıplıyor.

Size güveniyorum kk hatunları :KK70:
Karısı bana carlarsa buraya konu açıp sizi bulucam :KK70:

Kendisi çocukların asla toz kondurmayan, mükemmel bir anneyim ben diye gezip herkese akıl dağıtan bir kadın. Kardeşim bezmiş durumda ve boşanmaya kadar gittiler bir kaç kez. O da başka bir hikaye yani.
Gördüğüne eminim , belki götürmüşte olabilir ama kardeşimin asla haberi yok bence. Yoksa bana anlatırdı. Ben kardeşime söyleyeceğim eşine asla söylemem.
Güven bize de şu dediğinden sonra bi korktum 🤭 Kız kardeşin diye düşünmüştüm ben. Olsun erkek kardeşine söyle geline söylemesin ama mutlaka tembihleyin.

O da ayrı bir saçmalık. Çok iyi özel bir doktora gidiyorlar ve güya o çocukta hiç bir şey yok, normal demiş. Kardeşim öyle söyledi.
Farkli bir doktora daha gotursunler bence
Sizde bu durumu kesinlikle paylasin
İster alinsinlar ister kizsinlar yavrucaklarin sagligi biz buyuklerin triplerinden daha onemli. En azindan asli nedir ne yapilmasi gerek ogrenilir ona gore bir yol cizilir..

Merhaba cağnım kk kadınları 💕
Hemen konuya girip, en kısa şekilde anlatacağım. Kardeşimin 2 tane evladı var. Büyük olan 6 yaşında, küçük olan 3 olacak inşallah. Küçük olanı asla konuşamıyor , ismine tepki bazen veriyor ve en önemlisi de komutları algılayamıyor. Sürekli zıplıyor ve koşuyor. En basit kelime olan anne, baba,dede falan hiç birisini söyleyemiyor. Ben bu zamana kadar yakında söyler , komutları algılar falan diyordum ama geçen hafta arkadaşlarımın yaşıt çocuklarını görünce anladım ki bir tuhaflık var.
Daha 2 gün evvel bir aradaydık, kardeşimin çocuklarda geldi ve ufak olan abartmıyorum tam 2 saat boyunca sadece ona ‘yapma, olmaz’ dedim diye ağladı.
Bende bunun üzerine araştırmaya başladım. Ve acaba otizm belirtileri mi diye düşünmeye başladım. Hatta çok iyi pedagoglar buldum.
Şimdi size soruyorum siz olsanız kardeşinizi arayıp böyle bir şey söyler misiniz ?
Not: Annesi asla çocuklarına dur demeyen, yok demeyen bir kadın. Mesela şu an bunu alamam param yok demez, çocuklar ezik olurmuş. Hayır demez hırçınlaşırlarmış.
Büyük çocuğu asla böyle değildi.
Arkadaşımın çocuğu Ca otizm normal yaşıtlarına göre hep geriden geliyordu. Sonra evlendi yeniden eşinin de bir çocuğu vardı birbirilerine çok iyi geldiler doğru düzgün yürüyemeyen çocuk maşallah konuşmaya derdini anlatmaya kendi ihtiyaçlarını yavaş yavaş yapmaya başladı. 9 yaşında şimdi 1. Sınıfa başladı

X