Siz olsaydiniz gider miydiniz.

cokmuzor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2020
1.202
2.522
Merhaba. Kısaca anlatayım kendi ailemden 6 saat uzakta yaşıyorum daha doğrusu çalışıyorum. 4 yaşında çocuğum var. Kendi ailemle ilişkim hep sorunlu oldu genelde erkek kardeşimi hep kayırdılar ve bende kırıldım hep.. neyse sorun şu ki ara tatilde kendi aracım ve kızımla gitmeyi düşünüyordum. Bi sorun oldu . Babam da kapım açık ister gel ister gelme sen bilirsin dedi. Yani öyle işte gel biz torunu özledik gibi bir durum.yok. kardeşime anlatıyor. Kardeşim ne derse bunları bana tekrarlıyor. Bu lafın üzerine gidilmeli mi. Annem 1 aydır hiç aramadı torununu görmek için görüntülü dahiolsun hiç aramadı. Ilişkimiz benim aramam üzerinden devam ediyor annemle de.ben aramasam bir ay hiç aramaz. Öyle olunca babam mecbur kalıp 4 5 günde bir soruyor . Anne neden aramadın deyince eee babanla konuşuyorsun ya arada işte diyor. Bu arada yollar buZlu söylemeden gecemeyecegim. Ikisi de 65 yaşında ve otobüsle gidemem malum korona var. Tek yolum kızımla ikimizin arabayla gitmesi.

Siz kızınıza böyle yapar mısınız?
Yani annenizinki cidden anormal bir durum.
Ben sırf anne baba diye ebeveyn kutsayıcılardan değilim.
Bi ihmal varsa tepkimi koyarım.
Saygı amenna, kabalık etmem ama öyle bi anneyle ciddi bi mesafe koyardım arama.
Kendi hatasını fark edip arayana kadar.
Cidden anlam veremiyorum bu tarz annelere
Var ama yok tiplere.
Siz küçük çocukla 6 saat yolu göze alıyorken onun telefon eline mi yapışcak, arayabilir.
Bu kadar size bunu hissettirmesi ihmaldir, haktır.
Yaşınız kaç olursa olsun
Annelikten emekli olunmuyor.

Merhaba. Kısaca anlatayım kendi ailemden 6 saat uzakta yaşıyorum daha doğrusu çalışıyorum. 4 yaşında çocuğum var. Kendi ailemle ilişkim hep sorunlu oldu genelde erkek kardeşimi hep kayırdılar ve bende kırıldım hep.. neyse sorun şu ki ara tatilde kendi aracım ve kızımla gitmeyi düşünüyordum. Bi sorun oldu . Babam da kapım açık ister gel ister gelme sen bilirsin dedi. Yani öyle işte gel biz torunu özledik gibi bir durum.yok. kardeşime anlatıyor. Kardeşim ne derse bunları bana tekrarlıyor. Bu lafın üzerine gidilmeli mi. Annem 1 aydır hiç aramadı torununu görmek için görüntülü dahiolsun hiç aramadı. Ilişkimiz benim aramam üzerinden devam ediyor annemle de.ben aramasam bir ay hiç aramaz. Öyle olunca babam mecbur kalıp 4 5 günde bir soruyor . Anne neden aramadın deyince eee babanla konuşuyorsun ya arada işte diyor. Bu arada yollar buZlu söylemeden gecemeyecegim. Ikisi de 65 yaşında ve otobüsle gidemem malum korona var. Tek yolum kızımla ikimizin arabayla gitmesi.
Baba gel demeye çalışmış bence. Gidinnn

Baştan beri böyle bir ilişkiniz varmış ,bazı aileler maalesef oğlan kız ayrımı yapıyor .Halk dilinde evlat ayırma dediğimiz şey .Bu durumu kabullenmek zor fakat alışmış olmanız lazım .Çokta büyütmeyin ,siz elinizden geldiğince saygıda kusur etmeyin .Arayın sorun ,üç günlük dünya .Yaşlı insanlar ,bugün varlar .Ancak yarın öbür gün insan kaybedince .Keşke böyle davranmasaydım dememelisiniz .Onlar kendi yaptıklarından sorumlu ,siz kendinizinkinden .Bırakın büyüklük sizde kalsın .Şu anki durumunuza gelince kar buz şartlar elverişli değil .Gitmeyin biraz erteleyin .

Bence de gitmeyin. Hem korona var, Allah korusun bide hastalanırlar sizin yüzünüzden olduk derler. Biraz erteleyin. Gittiğinizde de bence ailenizin evinde kalmayın. Otelde kalın. Ailenizle dışarda görüşün. Sizin de onlara tepkili olduğunuzu anlasınlar.

Siz kızınıza böyle yapar mısınız?
Yani annenizinki cidden anormal bir durum.
Ben sırf anne baba diye ebeveyn kutsayıcılardan değilim.
Bi ihmal varsa tepkimi koyarım.
Saygı amenna, kabalık etmem ama öyle bi anneyle ciddi bi mesafe koyardım arama.
Kendi hatasını fark edip arayana kadar.
Cidden anlam veremiyorum bu tarz annelere
Var ama yok tiplere.
Siz küçük çocukla 6 saat yolu göze alıyorken onun telefon eline mi yapışcak, arayabilir.
Bu kadar size bunu hissettirmesi ihmaldir, haktır.
Yaşınız kaç olursa olsun
Annelikten emekli olunmuyor.
Kızıma böyle yapmak mi ??
Kızım kaç yaşına gelirse gelsin. Onun sesini iyi olduğunu duymadan bir gün geçiremem.. yok mümkün değil uyuyamam yiyemem içemem..
Kaç yaşına gelirse gelsin.. tekrar söylüyorum..
Haklısınız.. saatlerce fac..book ta geziniyor paylaşım yapıyor sürekli görüyorum. Ama bizi hiç aramaz. Ben ararsam konuşur o kadar. Dediğim gibi az önce baktım en son 31 aralık 'ta görüşmüşüz onda da ben aramışım. O zamandan beri 4 5 günde bir babamla görüşüyoruz o kadar. Neden aramıyorsun deyince de babanla konuşuyorsun ya işte. Aynen bu cevabi veriyor.
Bende artk aramıyorum. Tamam annem ama sonsuza kadar alttan mi almalıyım. Seni büyüttü diyeceksiniz. Valla bende çocuk büyütuyorum ama onun gibi sevgisiz ilgisiz değilim ya.

Kızım kaç yaşına gelirse gelsin. Onun sesini iyi olduğunu duymadan bir gün geçiremem.. yok mümkün değil uyuyamam yiyemem içemem..
Haklısınız.. saatlerce fac..book ta geziniyor paylaşım yapıyor sürekli görüyorum. Ama bizi hiç aramaz. Ben ararsam konuşur o kadar. Dediğim gibi az önce baktım en son 31 aralık 'ta görüşmüşüz onda da ben aramışım. O zamandan beri 4 5 günde bir babamla görüşüyoruz o kadar. Neden aramıyorsun deyince de babanla konuşuyorsun ya işte. Aynen bu cevabi veriyor.
Bende artk aramıyorum. Tamam annem ama sonsuza kadar alttan mi almalıyım. Seni büyüttü diyeceksiniz. Valla bende çocuk büyütuyorum ama onun gibi sevgisiz ilgisiz değilim ya.

Elin iyisi evin delisi.
Kusura bakmayın anneniz falan ama durum böyle.
Ne demek facede her an, ama ayda bir bile kızını aramamak.
Belki linç yiycem burda, ama tırt.
Anneniz çok ciddi hakkınıza giriyor.
Hadi yaşlı olur aramak bilmez, okumuşluğu olmaz, idare edin derim.
Ama bu düpedüz ihmal.
Farkında değil desem baya baya konuşmuşsunuz.
Babanızı mı cezalandırıyo acaba sizin üzerinizden.
Aklıma bu geldi ilk, o sık arıyomuşya.
Ona olan öfkesi falan mı var, sizin üzerinizden tatmin etmeye çalıştığı?
İnanın çok tuhaf.
Benim kv de eşimi yılda bi kez ancak arar mesela.
Çünkü ona göre evlat aramalı.
Anne kutsalya (!)
Kimse kusura bakmasın, herkes evladıyla kurduğu bağ kadar kutsal, onu yalnızken bile yanındaymış gibi hissettirdiği kadar...
Vermediği değeri almaya çalışan, çocukla bağını alışverişe çeviren anneler yüzünden, elli yaşına gelmiş ama annesinden hala aradığı sevgiyi bulamamış insanlarla dolu bizim ülkemiz.
Sonra da al sana çarpık evlilikler.
Eşiyle bağ kuramayanlar.
Evine aidiyet geliştiremeyenler.

Ya kusura bakmayın.
Konuyu dağıttım.
Ama bu ebeveyn çocuk ilişkileri benim hassas noktalarımdan.
Konu açılınca zor susuyorum.

Lütfen kendinizi annenizin yerine de sevin.
Ve çocuğunuzla öyle ilişki kurunki ibret alsın.
Alacağı varsa tabi...

Biktim artik boyle ana-babalardan. Ne kadar cok turedi boyleleri ya... Gitmeyin, bosverin. Cocugunuza deger veren insanlarla gorusun pandemi bitince

Inanin su mesajinizi gormeden once “aileniz sosyal medya kullaniyor mu” diye soracaktim. Ama anneniz 65 yasinda baya yasli fb icin diye dusunup vazgectim. Benim anne de 54 yasinda babam 60 yasinda fb bagimlisi olmuslar iyice. Annem asiri bencil bir kadina donustu. Zaten bencildi ama artik tek evladi olan bana karsi da bencil. Babam desen agzina surmemesine ragmen fb da paylasim yapacam diye sushi soyleyen, onun fotosunu paylasan biri. Internet yeni nesle zarar veriyor diyoruz ama asil anamizdan babamizdan olduk valla. Sanal alemde yasiyorlar

Gidince kendinizi o eve ait hissetmeyeceksiniz. Hep diken üstünde duracaksınız. Hiç gerek yok gitmeyin.

Benim annemde 65 yasinda ama telefon falan bilmez sadece biz arayinca açmayi bilir.sizinki sosyal medyaya takiliyormus ama sizi aramiyor pes vallahi.gitmeyin o kadar yola degmez bekleyin bakalim hic ozleyip gel diyecekler mi

Böyle bir aileye asla gitmem. Oğulları ile yaşasınlar ne güzel

Dört gözle yol bekleyen yokken yollarda buzlu diyorsun ee çocuğu,kendini neden tehlikeye atıyorsun?Bence gerek yok

Baştan beri böyle bir ilişkiniz varmış ,bazı aileler maalesef oğlan kız ayrımı yapıyor .Halk dilinde evlat ayırma dediğimiz şey .Bu durumu kabullenmek zor fakat alışmış olmanız lazım .Çokta büyütmeyin ,siz elinizden geldiğince saygıda kusur etmeyin .Arayın sorun ,üç günlük dünya .Yaşlı insanlar ,bugün varlar .Ancak yarın öbür gün insan kaybedince .Keşke böyle davranmasaydım dememelisiniz .Onlar kendi yaptıklarından sorumlu ,siz kendinizinkinden .Bırakın büyüklük sizde kalsın .Şu anki durumunuza gelince kar buz şartlar elverişli değil .Gitmeyin biraz erteleyin .
Bugün varlar demişsiniz ama yoklar ki. Yaşamaları var olmaları anlamına gelmiyor bence. Böyle ebeveynler ancak zarar ziyan. Çok üzüldüm konu sahibine. Yaşlanınca kapısında yatarlar ama bize bak diye

Bu kadar umursamaz insanlar için tehlikeli bir yolculuğa çıkıp canınıza kast etmeye gerek yok.
Allah korusun size bir şey olsa nasıl davranacaklarını düşünün. Değer mi?

Ailelerin çocuklarını arama zorunluluğu, bunun bir sıklığı mı var

4-5 günde bir baban arıyorsa bence yeter de artar

Yani anneannenin torunu özlemek, ille de görmek gibi bir görevi mi var da görüntülü aramadı diye vurguluyorsunuz

Kv haftada 2-3 arasa torunu özledim dese şikayet ederiz burada, konuda anne aramadı diye topa tutuluyor

Ailenizin iç ilişkileri farklıdır, kardeşinizi tutarlar vs de cidden aramadı diye mi sadece bu tepkiniz

Örneğin annem babam beni aramaz çünkü evde boş olan onlar, benim ise işim gücüm çocuğum var

Ben uygun olunca onları ararım, birinden biri mutlaka boştur, görüşürüm olur biter

Eğer bir işleri, acil bir söyleyecekleri varsa da önce uygun muyum, onlara ayıracak zamanım var mı diye sorar, ne için aradı iseler söyler, kısa keser kapatırlar

Ben bunu meziyet sanıyordum, kendileri boşlar diye dünyanın onların etrafında dönmediğinin farkındalar diyordum ama ailem beni dışlamış da haberim yokmuş

X