Siz olsaydiniz gider miydiniz.

Vallahi bunun erkek çocukmuş kız çocukmuşla alakası yok.benim kız kardeşim var ama annem de kız kardeşimi kayırır. "Sizinle aynı durumdayım. Anlatsam roman olur. En iyi gitmemek. Ben artık gitmiyorum. Ha bazen zorlanıyorum evet annem babam özlüyorum ama gidince de her seferinde sinirlerim bozuk dönüyorum. Sanki kızları değil el gelmiş gibi davranıyolar. Gitmeyinboşverin. Farzedin ki yoklar.

ben olsam gıtmem
kendımı sevıyorum benı doguran kısı de olsa hakettıgım degerı vermedıgını dusunuyorsam uzak dururum
hayatda sevgı de karsılıklıdır emekte aıle olmaktaa
tek sızın adım atmanızla ıyı olmaya calısmanızla olmaz, karsı tarafında bunu ıstemesı lazım
ıstemıyorlar bosverın cocugunuz sıze yeter saglıkla yasayın ınsallah
kendı aılenıze sarılın

O kadar doğru o kadar güzel yazmış ifade etmişsiniz ki.. dilinize yüreğinize sağlık..
Bu konuda çok muzdarip durumdayım aslında. Diyeceksiniz ki bu kadin hep böyleymiş sen hala ne beklentisindesin. Haklisiniz. Evet beklenti içinde olmamalı insan..ama 35 yaşındayım hayatım boyunca annemle bir kere olsun saRildigimi birlikte uyuduğumu bilmem.. ama bu yara hiç kapanmıyor inanır misinuz.. hiç kapanmıyor.. sırf kardeşimi doğuracak diye bundan 35 sene önce beni 15 saat mesafedeki ananneme bırakmış. O baya bir bakmış bana. Sonra ben annemi tanımamışım 1 yaşındaymisim.. bana diyor ki beni tanımadın üzüldüm. Bundan 35 sene önce telefon yok telgraf yok sen sırf 2. Çocuğu doguracaksin diye beni nasıl aylarca yollarsin bide otobüsle 65 yasinda kadınla.. bağ kuramadım ben annemle. Ama hayat şuradan yüzüme güldü. Anannem kimsesizligimi caresizligimi gördü bana kol kanat gerdi..ana oldu.. inanır misiniz bilmem ama o vefat etti ve şunu söyledim. Keşke annem ölseydi o yasasaydi..kızabilirsiniz de ama hissettiğim şey bu. Bi yerden daha güldü hayat. Kızımla.cok güzel bir bağ kurdum.. 4 yaşında hergun öpüyorum ve ona elimden geldiğince iyi bir anne olmaya çalışıyorum. Sanki içimdeki çocuk mutlu oluyor ona iyi davrandikça.. kızım da beni çok seviyor . Cok Sevildiğini gayet güzel biliyor.. annemin tersine ona yuva olmaya çalışıyorum. Sığınak olmaya.. anannem gibi.. bana defalarca calisiyorsun işte kızını bana bırak 1 ay sonra al dedi. Ayrı sehirlerdeyiz. Asla dedim. ÖlÜyor olsam yine bakarım kızıma ben. Aklınca bende aynı şeyi yapınca vicdan azabıni bastiracak.
Inanın var olan annenin yokluğunu çok iyi biliyorum ve bunu kızıma asla yasatmayacagim.. ha tartisiriz belki büyüyünce kızarız birbirimize. Ama kızım şunu çok iyi bilecek. Ne olursa olsun ne yaparsa yapsın arkasında annesi var ve onu herkesten herşeyden daha çok seviyor.. bu duyguyla yaşayacak.. benim gibi çaresiz değil çünkü o..

Hay ağzınız bal yesin!
Çaresiz falan değilsiniz.
Çarenin kendisi olmuşsunuz, görün bunu lütfen.
Hayatınızın girift yanlarını keşfetmiş, onu iliklerinize kadar idrak etmişsiniz.
Annenizin şefkat boşluğunu kendiniz saracak güce erişmişsiniz.
Onun tutmadığı eli diğer elinizle tutmuşsunuz.
Bunu cömertçe sunacak bi anne olmuşsunuz.
Daha ne olsun!
Bir yara ancak bu kadar merheme dönüşebilirdi.
Size kalpten tebrik ediyorum.
Kızınızla musmutlu olun inşallah 💛

Gitmezdim.
Anladığım kadarıyla mesele sadece gitmek değil, gidince de özlendiginizi, sevildiğinizi hissetmiyorsunuz.
Size iyi gelmeyecek bir ziyareti neden yapasınız, gel diyen de yok üstelik.

Sizde seviliyorsunuz ,evlat sevilir .Ancak eskiden zihniyet buymuş .Onlarda böyle görmüş.Kıskançlık yapıp bence Ailenizin her şeyi batar olmuş .Kimse evladını gel diye davet etmiyor .Genel olarak küçükler büyükleri arayıp soruyor ve büyüklerde küçüklerinden bekliyor .Neticede evladı öyle veya böylede olsa yetiştiriyor ve büyük bir emek veriyorsun .Yaşlanıncada aranıp sormak istemeleri çokta büyük bir olay değil .
Kıskançlık mi oldu adı..
Haksızlık yapanların en büyük gardı bu herhalde. Kıskanıyor ben kıskanmıyorum onlar haksızlık yapıyor.. yanlış olan ben değilim. Bunu yapanlar.
Inanın bende anne baba olarak onları istemezdim.

Kıskançlık mi oldu adı..
Haksızlık yapanların en büyük gardı bu herhalde. Kıskanıyor ben kıskanmıyorum onlar haksızlık yapıyor.. yanlış olan ben değilim. Bunu yapanlar.
Inanın bende anne baba olarak onları istemezdim.
O zaman burada insanların fikrini sormayın .Sizin hayatınız ,sizin kararlarınız .Ben sadece fikrimi söyledim .Beğenirsiniz ,beğenmezsiniz .Kimse anne babasını seçmiyor .Fakat herkes ektiğini biçiyor .

O zaman burada insanların fikrini sormayın .Sizin hayatınız ,sizin kararlarınız .Ben sadece fikrimi söyledim .Beğenirsiniz ,beğenmezsiniz .Kimse anne babasını seçmiyor .Fakat herkes ektiğini biçiyor .
Hımm. Doğmadan önce anne karnında bir suç işlemiş olmalıyım o halde . 1 yaşında postalanmak için. Peki.
Ha eğer ben kendi çocuğuma bunları yasatirsam o da bana aynı hisleri beslesin o zaman.
Insanların acılarını yaralarını bilmeden deyimlerle atasozleriyle ahkam kesmek ne kolay değil.mi..

Hay ağzınız bal yesin!
Çaresiz falan değilsiniz.
Çarenin kendisi olmuşsunuz, görün bunu lütfen.
Hayatınızın girift yanlarını keşfetmiş, onu iliklerinize kadar idrak etmişsiniz.
Annenizin şefkat boşluğunu kendiniz saracak güce erişmişsiniz.
Onun tutmadığı eli diğer elinizle tutmuşsunuz.
Bunu cömertçe sunacak bi anne olmuşsunuz.
Daha ne olsun!
Bir yara ancak bu kadar merheme dönüşebilirdi.
Size kalpten tebrik ediyorum.
Kızınızla musmutlu olun inşallah 💛
Çok sagolun. Inşallah o büyüyünce beni iyibur anne olarak görür bundan çok mutlu edem3z hiçbişey beni. Kendi gormedigim bilmediğim şeyi ona vvermek vermeye çalışmak.. bazen zor geliyor ama kızımin sevgisi herşeye değer..

X