Siz olsaydınız siz de bu duruma sinir olur muydunuz?

siz iyi misiniz?
erkek arkadaşınız 3-4 dk sonra cevap yazdı diye mi çıldırıyorsunuz? geç mi oluyor bu?
inanamıyorum ya o adam ne çok sıkılıyordur bu yaklaşımdan.
üstten bildirim geliyor vs maşallah insanların bildirimlerine de karışalım.
geç cevap dediğiniz olay öyle birkaç saat sonra yazınca olur.
gerçekten biri bana bu tarz şeylerle gelse, ben yazıyorum sen wp'da online'sın ama bana dönmüyorsun diye sitem etse, 4 dk geç yazmamı sorun etse hayatımdan çıkarırdım kusura bakmayın.
bu kadar takılmak çok fazla. insanlarda inanılmaz baskı yaratan bir durum.
ha o arkadaşınızın kasten mesajlarınızı önemsemediğini düşünüyorsanız onunla artık mesajlaşmayın veya hayatınızdan silin gitsin.
dijital çağdayız eyvallah da o telefon her zaman anında ulaşabilmek için elimizde değil. telefonla yapılabilecek bin tane şey var.
dünya bizim etrafımızda dönmüyor yani.
böyle şeylere takılarak kendi kendinize zarar verirsiniz. vazgeçin.

Sizi hakli buldum ben ya. Bana da yapılsa canım sıkılır. Önemsenmiyormuşum gibi hisseder sinirlenirim. Arkadaşınıza alındığınızı söylediğiniz halde tekrar ediyorsa yapacak bir şey yoktur.

Isinize yarar mi bilmem ama ben arkadasinizdan da beterim. Cevremdekiler de bilirler. Evde telefonum sürekli kayiptir. Bir yerde birakirim, biraktigim yeri unuturum.
Cocuklarim dalga geciyorlar "annemin en cok sordugu soru telefonum nerede sorusu diye."
Cok önemli bir Telefon beklemiyorsam da telefonumun sesi kisiktir. Bana göre acil degilse yazilan mesajlara da dönmem.
Bazen arkadaslarim acil bir sey olsa sana ulasamayacagiz derler "ben hizir acil servis miyim acil durum varsa orayi arayin derim."
Biliyorum iyi degil ama telefona yapisik yasayip, her daim sosyal medyada Hazir ve nazir olmakta bana göre degil.
Düsünün 30 yil önce cep telefonu yoktu, 130 yil önce normal telefonda yoktu ve insan oglu hayatta kalmayi basardi.

Isinize yarar mi bilmem ama ben arkadasinizdan da beterim. Cevremdekiler de bilirler. Evde telefonum sürekli kayiptir. Bir yerde birakirim, biraktigim yeri unuturum.
Cocuklarim dalga geciyorlar "annemin en cok sordugu soru telefonum nerede sorusu diye."
Cok önemli bir Telefon beklemiyorsam da telefonumun sesi kisiktir. Bana göre acil degilse yazilan mesajlara da dönmem.
Bazen arkadaslarim acil bir sey olsa sana ulasamayacagiz derler "ben hizir acil servis miyim acil durum varsa orayi arayin derim."
Biliyorum iyi degil ama telefona yapisik yasayip, her daim sosyal medyada Hazir ve nazir olmakta bana göre degil.
Düsünün 30 yil önce cep telefonu yoktu, 130 yil önce normal telefonda yoktu ve insan oglu hayatta kalmayi basardi.
Yok arkadaşım pek öyle telefonu bir kenara atıp unutanlardan değil. Kendisiyle bir hafta beraber yaşadığımız dönemler oldu Üniversitedeyken de telefon sürekli elindedir hiç düşürmez elinden gece üçlere dörtlere kadar elinde olur bazen.

siz iyi misiniz?
erkek arkadaşınız 3-4 dk sonra cevap yazdı diye mi çıldırıyorsunuz? geç mi oluyor bu?
inanamıyorum ya o adam ne çok sıkılıyordur bu yaklaşımdan.
üstten bildirim geliyor vs maşallah insanların bildirimlerine de karışalım.
geç cevap dediğiniz olay öyle birkaç saat sonra yazınca olur.
gerçekten biri bana bu tarz şeylerle gelse, ben yazıyorum sen wp'da online'sın ama bana dönmüyorsun diye sitem etse, 4 dk geç yazmamı sorun etse hayatımdan çıkarırdım kusura bakmayın.
bu kadar takılmak çok fazla. insanlarda inanılmaz baskı yaratan bir durum.
ha o arkadaşınızın kasten mesajlarınızı önemsemediğini düşünüyorsanız onunla artık mesajlaşmayın veya hayatınızdan silin gitsin.
dijital çağdayız eyvallah da o telefon her zaman anında ulaşabilmek için elimizde değil. telefonla yapılabilecek bin tane şey var.
dünya bizim etrafımızda dönmüyor yani.
böyle şeylere takılarak kendi kendinize zarar verirsiniz. vazgeçin.
Sıkıldığını ve sıktığımı biliyorum fakat her şey karşılıklı. Kendisi de ben online olduğum halde mesajlarına geç yazarsam bana hemen trip atardı kimle konuşuyorsun bırak benle ilgilen derdi eskiden. O yüzden şimdi ki bu tavrımı anlamayışına da kızıyorum açıkçası biraz. Kendisi bu huyunu bıraktı şuan fakat bilmiyorum sonradan sonraya bende oluştu işte. Belki de evdeyiz diye takacak şeyler arıyorumdur inanın bilmiyorum. Ama bundan sonra asla yapmicam

Bir kere iki kere tamam ama neden msj yazmaya devam ediyorsunuzki? Cvp vermeye tenezzül etmeyene msj falan atmayın işte.

bir de benim hiçbir bildirim üstten gelmiyor mesela🙄 o şekilde ayarladım, o yüzden mesela instgramdaysam uygulamadan çıkmadan diğer hiçbir bildirimi görmem
Hayır hayır kendisiyle gün içinde çok sık mesajlaşırız zaten ben yazmasam o da bana düzenli yazardı zaten mutlaka. Ben mesaj atmayı kestikten sonra yazmaya devam etti kendisi. Tabi eskiden her gün mesajlaşırken şimdi haftada bire ikiye düştü mesajlaşmalarımız benim bu tutumum yüzünden ama artık takılmıyorum

Size nasıl davranılıyorsa aynı şekilde davranın herkese. İnanın siz üstlerine gittikçe birşeyler bekledikçe anlamıyorlar ta ki aynı şeyleri yaşayana kadar. Bir süre sonra onlar size bu söylediklerinizi söyleyecekler o zaman da ister cevabınızı yapıştırırsınız isterseniz umursamaz davranırsınız. Bunun rahatlığı hiçbir şeyde yok emin olun.

Ya sürekli darlıyorsan kızı bunalmıştır
Yakın arkadaşın da olsa sürekli yazmak aramak insanı bunaltır
Bide kusura bakmayın da bazı insanlar arayıp saatlerce telefonda tutuyor insanların işi gücü var ne bilim kendine ayırmak istiyordur zamanını
Telde lak lak nereye kadar
Kimse hazır asker gibi sizin telinizi hemen açmak hemen geri dönmek zorunda değil
Bazı insanlar gerçekten böyle
Artık bunalmış bence o geri çekilmek istemiş biraz
Sizde arkadaşınızın da bir hayatı olduğunu farkına varın
Dünya sizin etrafınızda dönmüyor

Mesajlarıma geç ya da erken cevap almak beni ne değerli ne değersiz yapar .Bu şekilde düşünmüyorum.Ha genel olarak hızlı dönüş yapmaya çalışıyorum ama yığınla wp grubu var bazen gözden kaçmıyor değil.Zaten diyorum acil bir şey olan direkt arar ya da ben ararım burdan yazmayiz.

Yani çok takılmayın sizin değerinizi bu süre belirlemez.Ayrica arkadaş hep böyleymiş yeni bir durum değil .Fazla üstüne gitmek onu bunaltabilir ki belki de bunaldı bu durumdan .

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar benim kafama çok taktığım bir durum var. Kimi arkadaşım hak verirken kimisi de gereksiz takıldığımı söylüyorlar. Herkes kendince haklı. Sorunuma gelirsek, benim çok sevdiğim arkadaşlarım var yıllardır devam eden. İçlerinden bir tanesi var ki, sürekli mesajlarıma geç dönüyor bazen günlerce cevap vermediği oluyor. Daha düzgün izah etmem gerekirse, kullandığımız üç tane sosyal medya platformu var, ınstagram twitter ve whatsapp olmak üzere. Bu üç yerde de ortak gruplarımız mecvut. Arkadaşım wpde özelden yazdığım mesaja cevap vermezken gidip ınstagramda ortak grubumuza cevap veriyor. Ya da twittera da ya da iki yerden de aktiflik gösterip benim özelden yazdığım mesaja asla bakmıyor. Wpde dakikalarca çevrimiçi kalıyor ama yazdığım mesaja asla o an cevap vermiyor. Bana garezi olan bir durum yok ortada çok yakın arkadaşız çok seviyoruz birbirimizi sadece bana da yaptığı bir durum değil zaten ve kendisi yıllardır böyle şıp dedin mi ulaşamazsınız. O ne zaman canı isterse o zaman döner. Eskiden bu duruma hiç takılmazdım ama korona zamanı evde otura otura insan takacak bir şey mi arıyor nedir bilemedim. Daha doğrusu mesajlara takılma olayım şu şekilde başladı, kendisine beni aramasını söylediğim halde tamam deyip deyip aylarca aramadı. Cidden aylarca. Bu süre zarfında normal bir şekilde mesajlaştık konuştuk her gün ama hiç bir zaman telefon etmek için müsait olamadı ya da unuttuğunu söyledi. Bende bu konuyu tamamen saldım bende aramamaya hatta yazmamaya başladım. Kendisi uzaklaştığımızı fark ettiyse de ondan kaynaklı olduğunu anlamadı ta ki ben söyleyene kadar. İçimden geçen her şeyi açık açık söyledim. Ama beni haksız buldu. Kavga etmedik güzelce konuştuk yer yer hak da verdi ama genel olarak haksız buldu ve buna takılma dedi. Tamam dedik mevzuyu kapattık aramızda ama asıl sorun şu ki bu olaydan sonra bana bu şekilde davranan herkes batmaya başladı. Özellikle erkek arkadaşım. Mesaj atıyorum çevrimiçi görüyorum yani üç dört dakika sonra cevap veriyor. Ya da wpden yazıyorum bakıyorum ınstada aktif ama wpye bakmıyor. Biliyorum görüyor mesajımı üstten geliyor sonuçta. Mesajlarıma geç cevap vermesi beni çıldırtmaya başladı. Kavga ettik kaç kere bunun yüzünden. Eskiden böyle yapmazdı anında görürdü mesajlarımı yani o da anında yazardı. Şimdi neymiş başkaları da yazıyormuş, ınstada haberlere bakıyormuş anında cevap vermek zorunda değilmiş bana. Gerçekten bilmiyorum ya ben çıldırdım ya da hayatımdaki kimse beni gerçekten umursamıyor. Çünkü anlattığım durumlar bana aynen bu şekilde hissettiriyor maalesef ki.
Bence siz bu durumu dediğiniz gibi içinde bulunduğumuz durumlar sebebiyle olsa gerek fazla takıntı haline getirmişsiniz.
Arkadaşınızla samimiyetiniz arkadaşlığınız konusuna yorum yapmıyorum. Ama bazı insanlar böyledir. Hemen dönmezler mesajlara.
Benimde var böyle arkadaşlarım.
Bende karşımdakine göre farklı davranırım ve düşünürüm.
Mesajlara hemen dönüş yapıyorsa karşımdaki bende bu duruma "müsaitsem" dikkat ederim değilsem mutlaka dönüş yaparım.
Ama karşımdaki bu konuda relax ise bende pek takmam.
İnsanlar her zaman anında cevap verecek durumda olamaz zaten.
Ama eşimse konu görüpte geç cevap vermem.
Eşim de geç cevap veriyorsa ve ya telefonumu açamadıysa mutlaka açıklamasını yapar.

Size nasıl davranıyorsa sizde öyle davranın. Kimse kimseden daha değerli değil. Sizin onu koyduğunuz yerle onun sizi koyduğu yer aynı olmayabilir.

Birine mesaj atma özgürlüğümüzün olması o kişinin bize hemen cevap verme zorunluluğunu doğurmaz. Teknoloji çıktı mertlik bozuldu. Canımız istemiyordur o an konuşmak ya da mesajlara geri dönmek. Acil bir durum olduğunda cevap vermiyorlarsa o ayrı ama normal muhabbetlerde gayet olabilir bir durum bu. Çevrimiçi oluşumu takip eden birkaç arkadaşım yüzünden whatsapp’a giresim gelmiyor.

Sıkıldığını ve sıktığımı biliyorum fakat her şey karşılıklı. Kendisi de ben online olduğum halde mesajlarına geç yazarsam bana hemen trip atardı kimle konuşuyorsun bırak benle ilgilen derdi eskiden. O yüzden şimdi ki bu tavrımı anlamayışına da kızıyorum açıkçası biraz. Kendisi bu huyunu bıraktı şuan fakat bilmiyorum sonradan sonraya bende oluştu işte. Belki de evdeyiz diye takacak şeyler arıyorumdur inanın bilmiyorum. Ama bundan sonra asla yapmicam
kendisi de trip atıyorsa ona da iyi misin diye sormak lazım o halde :KK70:
şaka bir yana gerçekten ilgilenecek, uğraşacak bir şeyler bulun kendinize. fazla ilgilenmeyin insanlarla. zamanında insanlarla çok ilgilenip boyumun ölçüsünü aldığım için şu an insanlar bende ikinci üçüncü planda falan. evde durdukça zihin bir şeylerle meşgul olmak istiyor ve her şeye sarıyor. sarmayın lütfen.

Çok güzel bir söz var... Sendeki yerim bendeki yerini belirler... Yerinizde olsam asla ama asla umursamam, mesaj yazmak ve aramam. Hatta o arkadaşın mesaj yazsa 3 gün cvp vermem. Hayatta hıc kimse kendimizden değerli değil. Siz bu olayı görmezden geldikçe size yapılan saygısızlık artar.

Cok net ki her dakika torlar elimizde. Görmedim etmedim demek çok sacma. Müsait değilim ararım bile bir insanliktir.

insanların bana verdiği değeri mesajıma dönme hızıyla ilişkilendirmiyorum.
gerçekten ölüm kalım meselesi olan durumlarda yanımda zamanında olmaları yeterli.
bence sizde öyle bakın olaya.

Birine mesaj atma özgürlüğümüzün olması o kişinin bize hemen cevap verme zorunluluğunu doğurmaz. Teknoloji çıktı mertlik bozuldu. Canımız istemiyordur o an konuşmak ya da mesajlara geri dönmek. Acil bir durum olduğunda cevap vermiyorlarsa o ayrı ama normal muhabbetlerde gayet olabilir bir durum bu. Çevrimiçi oluşumu takip eden birkaç arkadaşım yüzünden whatsapp’a giresim gelmiyor.
Kesinlikle doğru
İnsanı bunaltıyor bu tarz insanlar.

Ben önceden sürekli herkese koşuyordum anında cevap yazmalar falan sonra baktım ki gayet de uzun zaman sonra cevap alıyorum.
E dedim ben salak mıyım? Benim hiç mi işim gücüm yok.
En basitinden yemek yerken video izlemeyi severim o zaman mesaj atanlara dönmem.
Yemek yapıyorsam bulaşık yikiyorsam işim bitince yazarım.
Ben de bu şekilde daha mutlu olduğumu fark ettim.
Öbür türlü işin bile yarım kalıyor.

Hayır hayır kendisiyle gün içinde çok sık mesajlaşırız zaten ben yazmasam o da bana düzenli yazardı zaten mutlaka. Ben mesaj atmayı kestikten sonra yazmaya devam etti kendisi. Tabi eskiden her gün mesajlaşırken şimdi haftada bire ikiye düştü mesajlaşmalarımız benim bu tutumum yüzünden ama artık takılmıyorum

Kız arkadaşla günde defalarca , üstelik mesajla ne konuşabilir ki insan ?

Erkek arkadaşınıza da öyle yapmayın. Bu yaptığınız büyük haksızlık , hele böyle bezginlikle dolu bu yıllarda.

Ben minik bir sitemi bile kaldıramayacak durumdayım . Ufacık duyduğumda pat pat çıkarıyorum hayatımdan.

İnsanı kendini zor çekiyor.

Birde mesajımın dakikasına anlam yükleyen , nerde aktifim değilim diye kontrol eden, bunun için de beni bunaltan kişi çekilecek dert değildir.

Kendinize , elinizde ki telefon haricinde uğraşlar bulmalısınız.

Erkek arkadaşınıza da öyle yapmayın. Bu yaptığınız büyük haksızlık , hele böyle bezginlikle dolu bu yıllarda.

Ben minik bir sitemi bile kaldıramayacak durumdayım . Ufacık duyduğumda pat pat çıkarıyorum hayatımdan.

Birde mesajımın dakikasına anlam yükleyen , nerde aktifim değilim diye kontrol eden, bunun için de beni bunaltan kişi çekilecek dert değildir.

Aynen öyle. Bir de sürekli evdeyiz şu günlerde tek aktivite işe gidip gelmek yani konuşacak konu da yok eskisi gibi. Yedim,içtim,oturdum,uyudum muhabbetleri insanları bunaltıyor.

Her şeyi konuşuyoruz okuduğumuz kitaplar diziler filmler magazin gündem okul dersler, hatta bir arkadaşımız bizim için şey demişti; şuan tuvalete gidiyorum diye bile yazıyorsunuz birbirinize. Dediğim gibi kendisi yıllardır böyle hep konuşuruz gün içinde evet geç cevap verir bana ama mutlaka yazar. Bu duruma yeni yeni takılma sebebim bir defasında ciddi bir sorunumu anlattım günlerce cevap alamadım sonra geri dönüş olarak bana bambaşka bir mesaj attı kendisi. Ona bu durumu söylediğim zamanda da mesajımı hiç görmediğini söyledi okumayı unutmuş. Böyle bir şeyin ne kadar mümkün olabileceği hakkında kendisiyle biraz konuştuk ama hallettik sonrasında. Şimdi herkesin dediği gibi bende aynı şekilde davranıyorum ona ve aldırış etmemeye çalışıyorum eskisi gibi. Ama bizler öğrenciyiz yani çalışmıyoruz dersler dışında da bir aktivitemiz yok çok sıkılıyoruz bir uğraş bulsamda kendimi gün gerçekten o kadar yavaş geçiyor ki bir günü geçirdin iki günü geçirdin dört beş derken e eninde sonu insan uğraşından da sıkılıyor ve bir şeylere sarmaya başlıyor galiba. 1 seneden fazla oldu artık çıldırma noktasına geldim evde.

X