Siz olsaydınız?

Geçmişte yırpanmış ama artık oturmuş bir evlilikte güveniniz %60 +civarı olsa çocuk düşünür müsünüz

• Evet

OY: 27 32,9%
  • Hayır

OY: 55 67,1%

• Ankete Katılan
    82
  • Anket Kapalı .
Anne olmak istiyor ve de bu adamdan bosanmak icin bi sebep görmüyorsanız zaten cocuk yapacaksiniz demektir. Cocuk yapamagacaginizi düşündüğünüz bir evliliği sürdürmek mantikli degil zaten

çocuk olunca kaynana nasıl bir yol izlecek. sizinle mıç mıç olabilirmi.

Her yolu dener ama ama kırmızı çizgilerim var. Eşimde bunu bilir ona göre davranır. Kalanında ben onu duymam, güler geçerim, zorlarsa ağzının payını veririm.
Evine tek gitmem, aramam. Özel bir durum yoksa 4,5 saatten fazla aynı ortamda bulunmam.
Haftada en fazla 1 gün, genelde 2 haftada 1 görürüm. Biraz daha spontane.
Çocuk olunca onu bahane edip gelmeye çalışacaktır. Fakat bilirlerki ben evde olmam yada kapıyı açmam, ki planımızda çocuk olduğunda oturduğumuz evden taşınmak var ki o zaman çat kapı gelme ihtimali sıfır olacak.

haftada bir görüyorsanız yine iyi görüşüyorsunuz demek ki önceden çok çok bunalttılar sizi. şuan normal rutine dönmüş gibisiniz

Kendime neler fısıldadığımı bir bilseniz.
Kendimi sevmek adına doktorun yaptırdıklarından biri gerçek anlamda kollarımı kendime sarıp kendi vücudumu sevmek oldu.
Teşekkür ederim. İyi ki konuyu açmışım. Daha net olmaya başladı düşüncelerim...

haftada bir görüyorsanız yine iyi görüşüyorsunuz demek ki önceden çok çok bunalttılar sizi. şuan normal rutine dönmüş gibisiniz

Bir dönem aylarca görüşmedim. Eşim yokken eve almadım.
Şuan bile her hafta görüşmüyorum. Tam haftada bir dersem yalan olur. Bazen öyle denk geliyor, bazen 2 hafta görmem bazen ayda bir. He 1 ay gitmeyince şikayet eder, laf çakar bir şeyler yapar ama vız gelir.
Benim iletişimi tamamen kopartmamamın karşılığında eşim için ve çocuk olursa benim kontrolümde görüşmeleri için kabul edilebilir sınırım diyebilirim.

Bence eşinizi tartın iyi bir baba olabilecek mi çocuğun sorumlulukları size mi yıkılacak maddi anlamda çocuktan sonra fazla yükümlülük alabilecek mi bunları ölçün. Birde şu tarafida var lohusa iken kayinvalidenizle mutlaka görüşülecek burda eşiniz yapıcı bir rol üstlenir mi yoksa lohusalık sizi kopma noktasına getirir mi birde bunlara bakın eşinizle konuşun aklinizdakileri buna göre planlama yapın bence

Şu durumda çocuğun ayağınızı bağlayacak bir şey olduğuna kanaat getiremez eş ve ailesi. Ben yapın istiyorsanız derim.

Herkesin kendi görüşü elbette ama mesela bende kimseye %100 güvenemem. Evliliğime inancım benim en fazla %70. Bizim de boşanacak sebebimiz yok ama yine de hep temkinli davranıyorum. Ben bu şartlarda çocuk sahibi oldum. Çocuktan sonra daha bir bağlandık gibi oldu sanki.

Benim çekincem yok şahsen, eşim yapamayacak olursa bu artık onun derdi olacaktır. Lohusalık konusu korkutmuyor değil ama halledeceğime inanıyorum. Ben neler hallettim

aynı fikirdeyimm

Benim çekincem yok şahsen, eşim yapamayacak olursa bu artık onun derdi olacaktır. Lohusalık konusu korkutmuyor değil ama halledeceğime inanıyorum. Ben neler hallettim
Böyle düşünmen çok güzel birşey bence deneyip görmelisin güzel gelecek diliyorum sizin için

bu konuda kendime şunu sorardım en son ciddi ciddi boşanayım diye ne zaman düşündünüz eğer düşündüyseniz? yaşadığınız son kavgaları sorunları düşünün bunlar ne zaman yaşandı ve bu sorunlar ne kadar büyüktü?

Valla ben, eğer ben de istiyorsam doğururdum. Bir daha mı gelecez dünyaya
Kaynanam geçmiş 3 yılımin içine s.çmis olabilir ama bitti gitti yani, üstüne Sunger çekilmiş,araya mesafe konmus. Neden gelecekteki üç yılımı,hatta otuz yılımı da etkilesin ki?
Bebek bahanesiyle size çok yanasmalarina önlem alın yeter.

Kaynana sorunu yaşamanın tek nedeni eştir.Yoksa kimse gelinini baya kaynanasini sevmez dengeyi kuran adamlar iki kadının birbirini idare etmesini sağlar.Esiniz bunu yapamadiysa ne es ne baba olmayı hak etmiyor.Ayrica çocuktan sonra o sevmediginiz kv yine hortlayacak ve daha fazla sorun yaşayacaksınız o zaman eşiniz hadi anne evine diyebilecek mi? Aman yapayım boşanırsam da kendim buyururum o da karşıdan babalık yapar gibi saçma bir düşünceyle yapmayin! Yazık değil mi o çocuğa birbirine güvenmeyen herkes yapıyorcu bir düşünceyle düşünen anne babanın çocuğu olarak dünyaya gelecek.

sanki çocuk yapan her çiftin mükemmelll hayatıı varr kadının bence fazla bir sorunu yok .Bu aynı eşiyle birazcık tartışan üyeye:aaa çekilir mi o adam hemen boşan diyenlere benzemiş

sanki çocuk yapan her çiftin mükemmelll hayatıı varr kadının bence fazla bir sorunu yok .Bu aynı eşiyle birazcık tartışan üyeye:aaa çekilir mi o adam hemen boşan diyenlere benzemiş
Onlar da yapmamalı bence çocuk zaten.Ben bunu boşanmış ve bir çocuğu olan anne olarak yazıyorum.Hayattaki en büyük pişmanlığım ve vicdan azabimdir.Cocuguma baktığımda ne kadar iğrenç onu gerçekten sevmeyen sadece kendi keyfini düşünen adi bir babası olduğu düşünüyorum sonra bu adamı ona baba olarak ben seçtim deyip inanılmaz bir vicdan azabı duyuyorum yani oturduğum yerden keyfiyen yazmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…