Sizce AKUPUNTUR ile mi zayıflamak yoksa DİYETİSYEN kontrolunde mi

gamzenn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
1.137
571
arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama,
uzun zamandır araştırma yapıyorum yaz geliyor ve kilolardan kurtulmak istiyorum ama bu sefer kesin çözüm olsun diyorum çünkü bir süre diyet spor yapıyorum zayıflıyorum sonra yine hoppp kilo alıyorum artık sıkıldım bu durumdan ve bir karar verip iradeli bir şekilde bu yolda ilerlemek istiyorum
şimdi arkadaşlar
1. sizce akupuntur mu yoksa bir diyetisyen mi ?
2. birde Ankara da tavsiye edebileceğiniz diyetisyen yada akupuntur uzmanı varmı ?
:44:

Hiç cevap yazan yokmu kızlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar tavsiyenize ihtiyacım var yokmu hiç diyetisyene yada akupuntura gidip zayıflayan

-:KK43: kizlar ne oldu hic cvp yazan yok mu bana hi'cccccccc

Ben yaklaşık 3.5 aydır diyetisyene gidiyorum ve 15 kg verdim.Kesinlikle diyetisyen tavsiye ederim.Ama diyet yapmak zor oluyor kendimi tutamıyorum diyorsan akupunkturlada iştahını kontrol altına alabilirsin.Tabi işe yararsa.Ben 4 yıl önce yaptırmıştım maalesef çok iştahlı birisiyim ve iştahımda hiç değişiklik olmadı.

Ben yaklaşık 3.5 aydır diyetisyene gidiyorum ve 15 kg verdim.Kesinlikle diyetisyen tavsiye ederim.Ama diyet yapmak zor oluyor kendimi tutamıyorum diyorsan akupunkturlada iştahını kontrol altına alabilirsin.Tabi işe yararsa.Ben 4 yıl önce yaptırmıştım maalesef çok iştahlı birisiyim ve iştahımda hiç değişiklik olmadı.

Evet bende cok istahli biriyim tutuyorum ama bir sûre sonra daha fazla dayanamayip yemegi normal yedigimin 2 kati catlayincaya kadar yiyorum sonra o tutma evresinde verdiysem de kiloyu aliyorum gecen sène hem diyetisyen hem spor salonuna gittim duzenli olarak 15 kiloya yakin Verdim ama simdi hepsi yine benimle beraber o yuzden co k kararsizim s'en ankaradamisn peki cnm

Hayır ben İstanbuldayım.Verdiğin kiloyu geri almana üzüldüm çünkü diyet iştahlı insanlar için gerçekten çok zor ve o kadar emek boşa gitmiş oluyor.Bende korkuyorum diyet bittikten sonra tekrar alırım diye ama hep kendi kendime diyorumki o zaman bu günleri hatırla ve boğazını tut :)) Şaka bi yana önemli olan verilen kilonun kalıcı olması.Çünkü gerçekten çok zor gidiyor.Birde diyorlarya yaş ilerledikçe dahada zor veriliyor metabolizma yavaşlıyor o beni dahada çok korkutuyor.O yüzden biran önce halletmeliyim kilo işini.Umarım sende en kısa zamanda karar verirsin ne yapıcağına ve kilolarından kurtulursun.
Bu arada yaş ve kilo kaç?

Çok haklısın arkadaşım bende de aynı korkular var yaşım 29 boy 1.65 kilo 77 falan çok yani biraz daha forumu takip edip karar vereceğim diyetisyen veya akupunktur

ben akupunkturu bel ve sırt ağrılarımiçin yaptırmıştım. 3 hafta sonra kilo verdiğimi fark ettim. iştahım da azalmıştı. sonra doktor fark etti bayağa zayıflamışsın dedi. meğer akupunkturun etkisi çok oluyormuş. ben fark etmeden kilo verdim :)

hem akupunktura gidip hem de diyetisyene gidersen bence daha iyi sonuç alabilirsin. gerçi bu da seni maddi açıdan zorlar. ama illa biri olsun diyorsun akupunktr yaptır. diyetisyenin verdiği diyet listeleriyle zaman harcama. biraz sık boğazını. sağlıklı beslen. az da yürüyüş tamamdır :)

ben akupunkturu bel ve sırt ağrılarımiçin yaptırmıştım. 3 hafta sonra kilo verdiğimi fark ettim. iştahım da azalmıştı. sonra doktor fark etti bayağa zayıflamışsın dedi. meğer akupunkturun etkisi çok oluyormuş. ben fark etmeden kilo verdim :)

hem akupunktura gidip hem de diyetisyene gidersen bence daha iyi sonuç alabilirsin. gerçi bu da seni maddi açıdan zorlar. ama illa biri olsun diyorsun akupunktr yaptır. diyetisyenin verdiği diyet listeleriyle zaman harcama. biraz sık boğazını. sağlıklı beslen. az da yürüyüş tamamdır :)

Haklısın arkadaşım dün bir akupunktur doktoruyla görüşme yaptım ilk olarak insülin direncine ve tiroitine baktirmalisin dedi insülin direncinden özellikle şüphelendiği eğer varsa dedi boşa uğraşma dedi ilaç tedavisi görmelisiniz dedi :-)

merhaba, ben evlendikten sonra 7 kg almıştım ve çok mutsuzdum.Sağlıklı diyetler yaptım olmadı, en son çare akupunktrda buldum. bir arkadasım tavsiye etti. önceleri zararlı bir şey olduğunu sanıyordum ama araştırınca iştahı azaltmak ve açlığın verdiği hisleri azalttığını öğrenince soluğu doktorda aldım. Ayda 4 kg vermem gereken bir program uyguladı doktorum. Verdiği yemekler son derece sağlıklıydı. Hem salata ve sebze , hem Et ,hem zeytinyağlı yiyebilirsin dedi. Ekmek bile vermişti :) gamzenn gamzenn in de dediği gibi insülin direnci, tiroid, şeker, kolesterol, hepsine baktırıp akupunktra başlayabilirsiniz.
Sağlık ocağında ücretsiz olarak bunların hepsine bakıyorlar.

merhaba, ben evlendikten sonra 7 kg almıştım ve çok mutsuzdum.Sağlıklı diyetler yaptım olmadı, en son çare akupunktrda buldum. bir arkadasım tavsiye etti. önceleri zararlı bir şey olduğunu sanıyordum ama araştırınca iştahı azaltmak ve açlığın verdiği hisleri azalttığını öğrenince soluğu doktorda aldım. Ayda 4 kg vermem gereken bir program uyguladı doktorum. Verdiği yemekler son derece sağlıklıydı. Hem salata ve sebze , hem Et ,hem zeytinyağlı yiyebilirsin dedi. Ekmek bile vermişti :) gamzenn gamzenn in de dediği gibi insülin direnci, tiroid, şeker, kolesterol, hepsine baktırıp akupunktra başlayabilirsiniz.
Sağlık ocağında ücretsiz olarak bunların hepsine bakıyorlar.
Ben hala araştırma yapıyorum hem maddı hem manevı olarak durumlar hazır olmadıgından başlayamadım akupuntura ama kesın olarak başlamam lazım ogulumun sunnetınden once ıncecık olmalıyımmmm:)

X