Sizce aramalımıyım?

Hemsirehanim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2022
1.277
826
Kızlar komşum uygun fiyata salça satıyordu isteyen olursa söyler misin dedi bende fiyat listesini görümceme attım.Bunlar sipariş verdiler tatmak için numunelikde istediler komşularınında alma durumu vardı.Neyse görümcemin kocasının teyzeside sipariş etti salçalarını alıp gittiler.Benim hiçbir çıkarım yok sadece fiyatı uygun diye söyledim.
Neyse görümcemin kocası beni aradı teyzesil salçayı beğenmemiş ve geri göndermek istemişler bende almadan önce tadına baksalardı dedim adam numunelikte gönderdi hatta görümcemede söyledim tadına baksınlar pimpiriklilerse dedim.Görümcemin kocası komşularımın numarasını istedi tamam atarım birazdan dedim ve şu an misafirim var konuşamıyorum dedim görüşürüz deyip kapattım.
Az önce görümcem msj attı teyzesi kaynanası birlikte otururken bu konu açılmış.Salçayı satan aracı kimse kocana bağırdı çağırdı misafirim var deyip kocanın suratına telefonu kapattı , o aracı kimdi diye sormuş görümcemde gelinimiz demiş.Okumuş ama tam bir gerizekalı diye arkamdan yardırmış.Görümcemde siz yanlış anlamışsınızdır o öyle konuşmaz vs deyip kalkıp evine gitmiş.
Bana hakaret etmesine aşırı sinir oldum.Görümcem istersem eşiyle konuşmamı söyledi yanlış anlaşılma olmuş gibisinden ama ben konuşmak istemiyorum kendimden eminim ve böylesi gereksiz bir konu içinde kocasını arayıp özür gibisinden yanlış anlaşılma olmuş demem.Arkamdan konuşan kadına gelecek olursam görümcemin kaynanasına bu konuyu açar lafımı sokar paket halinde bacısına iletmeyi sağlarım
Siz ne tepki verirdiniz kızlar olay büyük değil ama sinirlendim

Ya kısaca bir alışverişe aracı oldum ve saçma sapan bir tepkiyle karşılaştım

Bende anlamadigim icinyorumlara bakayim dedim. Yine anlamadim

El emeği ürünleri beğenmedim diye gondermek çok ayıp. Numune verilmiş niye denememisler. Şimdi satıcı kadin nasıl alsın salçayı. Hangi koşullarda saklandı içine bisey bile konmuş olabilir.
Yanlis anlamdiysam gorumcenin eşinin akrabalarımı senin arkandan laf söylemiş? Ne münasebet ne kadar ayıp. Arardım ama yanlis anlaşılma için değil haddinizi bilin düzgün konuşun diye arardım terbiyesizler.
Birdaha hicbirseye aracı olmayın.

Evet onlar hakkımda konuşmuşlar ama ben yüzlerini bile görmedim tanımıyorum insanları

Okadar mı karışık geldi yaaa

Bi daha okudum anladım gibi Bence hiç muhatap olmayın ya. Komşunuza iyilik yapmaya çalışmışsınız ama gördüğünüz gibi olaylar çıkmış. Salçayı alan kişiler komşunuzu arayıp muhtemelen onlara da olay çıkarıp beğenmedik falan diyeceklerdi... Komşunuzla da aranız bozulacaktı bence.

Bu tip olaylara karışmamak biraz daha iyi. :) Bu saatten sonra da hiç muhatap olmayın, daha da çirkinleşmesin. Eğer almak isteyen olursa da direkt komşunuzun numarasını verin, siz arada iletişimi kurmayın. Almak isteyen kişi komşunuzla iletişim kursun...

Ay yemin ederim insanlık yapayım ucuz alsınlar diye yaptım.İlk ve sondu kimseye iyilik yaramıyor

Numaraları yok ki tanımıyorum bile

numinelik yollanmış baksaydın alsaydın

bu durumlarsa aracı yer dayağı derler oyle olmuş

Bide telefon numarasını miye istiyorlar salçayı yollasalar komşuna sen mahcup olucan

Aman bir daha bulaşmayın bide ortada bağırma çağırma yok bu laf nerden çıktı dengesiz insanlarla uğraşılmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…