Sizce ben haksız mıyım?

İnsan kendi calisip emek emek kazandigi paradan harclik alir mi yahu kendini bile bile ekonomik eziklige surer mi yahu. Herkes kendi kazandigini harcasin evin girderlerini de paylasin kira sende faturalar bende gibi. Sonra istersen gucci canta al ister kardeslerine yagdir.

Para yönetemediğinize ikna oluşunuzun sebebi bile eşiniz muhtemelen. Niye yönetemeyecekmişsiniz, ne var bunda? Trilyonlar kazanıp sürekli ev arsa yatırımı yapmıyorsunuz sonuçta. Kira, fatura vs ödeyip ihtiyaçları alıyorsunuz. Şu saatten sonra aşamalı olarak kendi ekonomik sorumluluğunuzu alın bence. Çalışan maaş alan bir kadının "harçlık" alması gerçekten dışardan normal görünmüyor. Ben para kadında durunca daha bereketli olduğuna inanırım. Biz çok daha bilinçli davranıyoruz. Zaten eşinizin ailesine borç diye 5-6 bin çıkarıp göndermesinden belli çok iyi yönettiği!
Bunu ona bir kaç defa anlatmaya çalıştım ama hep yanlış anladı beni bir evin bir hesabı olur ayrı gayrı olmaz bir evde vs. Ondan daha fazla harcıyorumdur belki o öyle kendime harcayayım edeyim kafasında bir insan da değil ben zorlamasam kendine harcamaz öyle yapınca sanki o zaman da ben onun hakkını yemiş gibi hissediyorum ama onun huyu böyle diye benden de bunu beklemesini istemiyorum. Borcumuz var o konu da haklı hem ev hem araba kredisi haliyle baya bir ödememiz oluyor ama bende onca yıl emek verdim kolay bir işim de yok ondan bile daha zor koşullarda çalışıyorum o kadarına da hakkım olsun diyorum ama o ben öyle diyince düşünecesizce davrandığımı düşünüyor. Nasıl bir yol izleyeceğimi bilemedim artık

Bu ne ya hem eşek gibi çalışıcam hem de enayi gibi maaşımı kocama vericem o da bana harçlık verecek, lazım olduğunda istemem gerekecek ve herif bana kıçımdan akan terle kazandığım paramın hesabı soracak. Hadi oradan böyle iş mi olur üstelik kendisinin kendinde duran parayla ne yaptığı belli, ailesine yediriyor. Acilen vazgeçilmesi lazım bu seni ezen sistemden. Ya siz buna nasıl razı geliyorsunuz bu kocalar bu kadar kıymetli mi bi anlatın bana ya.

Bu ne ya hem eşek gibi çalışıcam hem de enayi gibi maaşımı kocama vericem o da bana harçlık verecek, lazım olduğunda istemem gerekecek ve herif bana kıçımdan akan terle kazandığım paramın hesabı soracak. Hadi oradan böyle iş mi olur üstelik kendisinin kendinde duran parayla ne yaptığı belli, ailesine yediriyor. Acilen vazgeçilmesi lazım bu seni ezen sistemden. Ya siz buna nasıl razı geliyorsunuz bu kocalar bu kadar kıymetli mi bi anlatın bana ya.
Evet haklı olabilirsiniz ama bazen sanki elimizi kolumuz bağlanır bişey demeye mecali kalamaz insanın bende o durumdayım ne yazık ki. Bir yanım kabul etme biraz göster dişini diyor bir yanım maddiyat için huzurunu bozma birbirinizi incitmeyin diyor dışardan bakınca yapmam gereken şey çok basit gibi görünebilir ama her zaman öyle basit olmuyor maalesef belki benimki bir kabullenilmişlik durumuna gelmiş. Ha çok mu beter haldeyim yok ama arada canımı sıkan öyle durumla olunca da bir yerde patlıyorum.

Evet haklı olabilirsiniz ama bazen sanki elimizi kolumuz bağlanır bişey demeye mecali kalamaz insanın bende o durumdayım ne yazık ki. Bir yanım kabul etme biraz göster dişini diyor bir yanım maddiyat için huzurunu bozma birbirinizi incitmeyin diyor dışardan bakınca yapmam gereken şey çok basit gibi görünebilir ama her zaman öyle basit olmuyor maalesef belki benimki bir kabullenilmişlik durumuna gelmiş. Ha çok mu beter haldeyim yok ama arada canımı sıkan öyle durumla olunca da bir yerde patlıyorum.
Hiç de bağlanmaz bu ne böyle, bu evlilik değil ki. Adamın yaptığı gayet incitici valla.

X