Sizce ben hamile olduğum için alıngan mıyım?

İyi günler arkadaşlar. Allah nasip ederse Haziran’da doğum yapacağım. Bugün eşime bebeğe alışveriş yapalım dedim. ağırlaşırsam yapamam dedim. Annem her şeyi almış. Bizim bir şey almamıza gerek yok dedi. O kadar üzüldüm ki çok heveslenmiştim. Annesinin aldığı şeylere bir şey demiyorum ama çocuğuma bir çöp dahi olsa almak isterim ama eşim lafını bile ettirmiyor. Ben mi alınganım bilmiyorum cevap verirseniz sevinirim.
Siz alıngan değilsiniz eşiniz cimri

Maaş kartım da ne yazık ki eşimde. Dayanamıyorum artık.

eşin cimriyse kendi parasına cimrilik yapsın. çalışıp kazanan bir kadınsın neden eşine müdanaa edesin ki? evladına bir şey almak için neden eşine sorasın?
bence her şeyden önce bu düzeni değiştirmen lazım. maaş kartını almalı ve kendi kazancının üzerinde kendin hak sahibi olmalısın..

E çalışıyorsanız maddi olarak bağımlı değilsiniz.

Hem adam cimriymiş, cimri adamla alışverişe çıkılmaz ki; ona ne gerek var der, bunu alma der, yada daha kötüsünü aldırmak ister, moraliniz bozulur gelirsiniz.
Adama müdane etmeyin, alacaklarınız çok ağır şeyler değilse tek başınıza yada bir yakınınızla gidin alın.
O yazdığınızı görmeden yazmıştım.
Çalışmanıza rağmen malesef maddi olarak bağımlıymışsınız.

Ben bir şey demiyorum. Sağ olsun almış ama benim ilk bebeğim. Karşı tarafın zevki hevesi nedir diye düşünülmeliydi. Benim annem de yengeme aldı ama yengemi götürdü beğendiğini al ben ödeyeyim dedi ki bence olması gereken bu.
İstediğini seç ben ödeyeyim bana daha kaba geliyor mesela
Hediyeden çıkıyor yani olay o aşamada
Bu konuda tek bi doğru yok bence
Buraya boşuna takılmayın

Çocuk kıyafeti de eşya gibi uzun ömürlük olmuyor
Daha neler neler alırsınız zaman içinde
Ama hevesiniz olan şeyi yine gidin alın bence

Annesinin alması eşinizin işine gelmiş cimri olduğu için
Kırılacaksanız kayınvalideye değil eşinize kırılın
Kayınvalide hiç zorunda değilken o kadar eşya hediye almış çocuğunuza
Sizin hevesinizi anlamayan ve değer vermeyen sizin kendi eşiniz

Esinde cimrilik varsa zor canım.kendi laranla ufak ufak alabilirsin ama ona da ne gerek var zaten gelecek diyecek.esinin çocuk konusunda esnek olması lazım.cocik doğduktan sonra masraflar hiç bitmiyor o zaman ne yapacak acaba.tabii ilk çocuğun hevesin var aldıkça kendini iyi hissedersin.mutlu olursun ama cimrilik işin içine girince işin zor.

Çıkarsanız ne alacaksınız? İlla ki eksiklikler vardır almak hakkınız. Tamam babanne heves eder alır ama a dan z ye de almaz yani. Ben kendi zevkimle seçmek o heyecanı yaşamak isterdim. Ses çıkarmadınız mı hiç?

Haklısın tabi. Kayınvalide igneden iplige herseyımı almıs? Eşin her konuda böylemidir yani bilemiyorum insan evladına bir iki parcada olsa kendı bırsey almaya heves eder

İyi günler arkadaşlar. Allah nasip ederse Haziran’da doğum yapacağım. Bugün eşime bebeğe alışveriş yapalım dedim. ağırlaşırsam yapamam dedim. Annem her şeyi almış. Bizim bir şey almamıza gerek yok dedi. O kadar üzüldüm ki çok heveslenmiştim. Annesinin aldığı şeylere bir şey demiyorum ama çocuğuma bir çöp dahi olsa almak isterim ama eşim lafını bile ettirmiyor. Ben mi alınganım bilmiyorum cevap verirseniz sevinirim.
Mutlaka alınacak şeyler vardır ya ...o böyle diyince sustunuz mu...mesela otomatik ana kucagi kayinvalide almis midir? Sling almis midir?sut sagma pompasi almis mıdır? Bunları bebek doğmadan ve kayincalideye fikir vermeden alin. Güzel bir markadan kundak mutlaka alin...
Bebek doğmadan alışveriş yapılır yani doğası gereği olay budur nasıl lafını ettirmiyor ben hiç anlamadım

Sağlıkla al inşallah bebeğini kucagına sende eşinsiz git kafana göre al bişeyler canım...valla eş ailesine güvenme bende bir kaç güne doğum yapıcam eş ailesi dedik sen alma ben alırım ne zaman cinsiyet belli olsun oldu 6 aylık olunca alırız diye diye bişey almadılar bende tuttum kolundan eşimin götürdüm istedimi aldım

sanırım sen aslında eşine kızgınsın

heves etmıyor heyecan yaşamıyor diye ,

ama erkekler babalıga zor alışıyor , kv sor neler almış eksik neleri kalmış onlarıda biz alalım de ,

lmkanlarını zorlama bir hafta önce giydiğini diğer hafta giyemiyorlar bilgin olsun

Benim kendi çocuğumun eşyasını neden annen seçiyor derdim ben olsam alınganlığı geçtim bu en doğal hakkınız sizin içinizden çıkacak o çocuk

Eşinize borçlu gibi her ay para vermek için mi çalışıyorsunuz :skandal:
Hamile olduğunuz için sizi gaza getirmek istemiyorum ama kartınızı alın. Esinizde cimriyse kendi maaşına cimri olsun. Hevesleniyorum vs. diye konuşun. Bir arkadaşın dediği gibi eksiklerin listesini yapın, annesi hangilerini almışsa diğerlerini de siz alın. Ama önce kartınızı alın.

Kv yi normal karşılıyorum. Onun da torunu hevesleniyordur. Muhtemelen battaniye bir iki hastane çıkışı vs almıştır. Hediye olarak aldığı için size sormasa da olur bence. Sizde beğendiklerinizin büyük aylarını alın. Çabuk büyüyorlar zaten. Onun aldıklarıyla bebek alışveriş i bitmez.

Ne yani kayınvalideniz çoçuğun herşeyini A dan Z ye kadar dizmiş olamaz eşinize çıkışın çocuk benim, çocuğum ve kendi zevkime göre alışveriş yapıcam deyin

kayınvaliden düşünmüş, almış kötü bişey değil bence. maddi açıdan da katkı sağlamış. gerçekten herşeyi almış mıdır sanmıyorum
ancak neler almış konuşursunuz illa ki bebek lafı açılınca. eksik birşeyler vardır sizde eksik olanları alırsınız.

eşinizi böyle kabul edin hayatınız hep böyle geçecek değişmez çünkü . cimri biriyle evlenirken keşke daha çok düşünseydiniz.. eşimin dayısı var bırakın bir şey almayı harçlık bile vermez çocuklara babaenleri verir paralarını yengemin maaş kartı hep dayidadir senelerdir çalışır üzerine kıyafet almaya zor para alır dayimdan bir restorana gidemez herseyini ucuzu alınır yazarken sinirim bozuldu Allah sizlere yardım etsin pinti insan zor anacim :KK14:

Kayınvalideye sor eksikleri vardir mutlaka ama çocuğu koca cimri diye mahrum etme eşim kız erkek neyse ne evdekileri giysin hiç bir şey almak yok dedi hadi ya madem çocuk bakmak zor çocuk çocuk deneseydim ben bakamam deseydin yok öyle dedim tabiki giydiririm kardeşim de vericek benim ilk çocuğun herşeyi duruyor ama eksiğini bırakmam alırım öyle seymi var lafını ettirmiyomus paşa

X