Sizce birbirimize uygun muyuz?

2-3 haftadır konuştuğum birisi var ben şehir dışındayım ondan görüşemedik daha.Ben lisans mezunuyum o okumamış aşçı. Gece saat 12lere kadar çalışıyor. Evlilik konusu açıldı evet daha erkek biliyorum ama öyle bi konuştuk benim ailemin bi desteği yok uzun bi zaman borç öderiz zaten evim arabam yok dedi benim ailem düğün paramı hazırlamıştı mesela evet herkesin durumu farklı küçümsemiyorum asla bizim imkanımız vardı hazırladılar. Bunları anlattı mesela izin gününde görüşsek bile ben ona gezelim yiyelim içelim diyemem durumunu biliyorum üzülürüm bişey diyemem. Ay kafam çok karıştı yardım edin
Bu ilişki en başından sakat. Sizin de bunun farkında olduğunuzu ve bu yüzden konu açtığınızı düşünüyorum.

Aile desteği olmadan evlenenler daha mutlu oluyorlar. Mobilyana, tuttuğun eve, carta curta karışamıyor kimse. Sizde durum farklı. Onun ailesi yapmayıp sizinki yapacaksa, ileride aranızda sorun olur. En çok da sorun etmem diyen ediyor. Evliliğin en güzel yılları borçla geçecek, bu da büyük sorun. Ailesi size bir şey yapmayacak, ileride küçük de olsa eltinize bir şey yapmaya kalksalar gözünüz kalacak ki çok insanı bir tepki.

İş saatlerinin uyumsuzluğundan hiç bahsetmiyorum. En çok çocuk olduğu zaman hissedeceksiniz.

Eğitim eşitsizliği önemli değil. Kendini yetiştirmiş olması yeterli. Ama ama ama çevreniz, hatta toplum bunu kabul etmeyecek. Eş ailesi sizin oğullarını ezdiğiniz düşünüp sizi aşağı çekmeye çalışacaklar. İlk şiddetli anlaşmazlıkta sizin çevreniz, işin gücün, eğitimin var çekme bu adamı diyecekler. Hatta buraya yazıp bize sorsanız çevrenizi haklı bulacağız. Sonrası var olan sevgi de bitecek.

Hayat sizin, ister yol yakınken dönün, isterseniz de evlenip, deneyip görün ama ne olur çocuk yapmayın. Hem ayağınıza bağ etmeyin hem de o çocukların hayatının içine etmeyin.

Biz burda uygunsunuz desek içinize sinecek mi bu adam? Adamı yerden yere vuralım da içiniz rahatlasın diye mi konu açtınız? Mantıklı her insan yüzde yüz uyumsuzluğu görebilir de benim asıl dikkatimi çeken adam sanki siz hayır deyin diye uğraşmış gibi geldi. Biraz kafası çalışan erkek bazı olumsuz durumları yumuşatmaya ya da saklamaya çalışır. Bu yok borcum var yok savurganım diyerek olmaz demeniz için tüm sebepleri vermiş elinize. Ya da saçma sapan bir deneme yöntemi mi yaptı kendince? Bu kadın maddiyatçı mı bunları söylememe rağmen benimle evlenir mi diye? Ki bu sebeplerle hayır demeniz maddiyatçılık değil mantıklı davranış olur. Kız ailesi olarak sizin aileniz düğün parası ayırmış, tutumlusunuz vs karşı tarafta erkeğin ele gelir hiçbir özelliği yok. Ülkemdeki erkeklerin bu özgüvenine de hastayım! Kaba tabirle hem kel hem fodul kadınlar seni napsın. Ki bir kadın bile borcum var savurganım dese erkekler arkasına bakmadan kaçıyor. Kadının maaşına ailesinin durumuna vs dikkat ediyor.

Bu ilişki en başından sakat. Sizin de bunun farkında olduğunuzu ve bu yüzden konu açtığınızı düşünüyorum.

Aile desteği olmadan evlenenler daha mutlu oluyorlar. Mobilyana, tuttuğun eve, carta curta karışamıyor kimse. Sizde durum farklı. Onun ailesi yapmayıp sizinki yapacaksa, ileride aranızda sorun olur. En çok da sorun etmem diyen ediyor. Evliliğin en güzel yılları borçla geçecek, bu da büyük sorun. Ailesi size bir şey yapmayacak, ileride küçük de olsa eltinize bir şey yapmaya kalksalar gözünüz kalacak ki çok insanı bir tepki.

İş saatlerinin uyumsuzluğundan hiç bahsetmiyorum. En çok çocuk olduğu zaman hissedeceksiniz.

Eğitim eşitsizliği önemli değil. Kendini yetiştirmiş olması yeterli. Ama ama ama çevreniz, hatta toplum bunu kabul etmeyecek. Eş ailesi sizin oğullarını ezdiğiniz düşünüp sizi aşağı çekmeye çalışacaklar. İlk şiddetli anlaşmazlıkta sizin çevreniz, işin gücün, eğitimin var çekme bu adamı diyecekler. Hatta buraya yazıp bize sorsanız çevrenizi haklı bulacağız. Sonrası var olan sevgi de bitecek.

Hayat sizin, ister yol yakınken dönün, isterseniz de evlenip, deneyip görün ama ne olur çocuk yapmayın. Hem ayağınıza bağ etmeyin hem de o çocukların hayatının içine etmeyin.
Yok bitiricem zaten dediğiniz gibi iş saatleride normal değil sabah 8 akşam 6 değil ilerde çok sorun ederim çoğu kişi eşiyle evde otururken ben tek kalıcam üzülücem biliyorum, bu zamanda destek olmadan evlenmek zor ki o borç öde öde bitmez

Biz burda uygunsunuz desek içinize sinecek mi bu adam? Adamı yerden yere vuralım da içiniz rahatlasın diye mi konu açtınız? Mantıklı her insan yüzde yüz uyumsuzluğu görebilir de benim asıl dikkatimi çeken adam sanki siz hayır deyin diye uğraşmış gibi geldi. Biraz kafası çalışan erkek bazı olumsuz durumları yumuşatmaya ya da saklamaya çalışır. Bu yok borcum var yok savurganım diyerek olmaz demeniz için tüm sebepleri vermiş elinize. Ya da saçma sapan bir deneme yöntemi mi yaptı kendince? Bu kadın maddiyatçı mı bunları söylememe rağmen benimle evlenir mi diye? Ki bu sebeplerle hayır demeniz maddiyatçılık değil mantıklı davranış olur. Kız ailesi olarak sizin aileniz düğün parası ayırmış, tutumlusunuz vs karşı tarafta erkeğin ele gelir hiçbir özelliği yok. Ülkemdeki erkeklerin bu özgüvenine de hastayım! Kaba tabirle hem kel hem fodul kadınlar seni napsın. Ki bir kadın bile borcum var savurganım dese erkekler arkasına bakmadan kaçıyor. Kadının maaşına ailesinin durumuna vs dikkat ediyor
Denedi bence beni kendince. Anlaşabiliyoruz ama işte bir sürü problem var daha görüşmeden bile benim kafada zaten bitirmek var o yüzden soru açtım doğru mu düşünmüşüm diye başka kişilerden fikir alabilmek için

2 ve 3 haftadir görüşüyorsunuz daha yüzyüze bile gelmediniz ve evlilik konuşuyorsunuz yani cok erken bunu konuşmak içinde şans vermemek içinde hatta şans vermek içinde.Once siz bı kendinize iyice sorun hoşlanıyormusunuz oylesinemi başladınız.Sonra yüzyüze bakalım nasıl hissedeceksiniz.Yani sorun ettiğiniz şeyler bile yani konu çok havada......

Hem okumamış hemde maddi durumu iyi değil böyle biriyle bırakın evlenmeyi arkadaşlık dahi edilmez. Paranın olmadığı bir yerde sevgi de olmaz. Bence ayrılmanız daha iyi olur malum statünüz zarar görebilir.

2-3 haftadır konuştuğum birisi var ben şehir dışındayım ondan görüşemedik daha.Ben lisans mezunuyum o okumamış aşçı. Gece saat 12lere kadar çalışıyor. Evlilik konusu açıldı evet daha erkek biliyorum ama öyle bi konuştuk benim ailemin bi desteği yok uzun bi zaman borç öderiz zaten evim arabam yok dedi benim ailem düğün paramı hazırlamıştı mesela evet herkesin durumu farklı küçümsemiyorum asla bizim imkanımız vardı hazırladılar. Bunları anlattı mesela izin gününde görüşsek bile ben ona gezelim yiyelim içelim diyemem durumunu biliyorum üzülürüm bişey diyemem. Ay kafam çok karıştı yardım edin
Lisans derken bölümümüz nedir, bu bölümle alakalı bir işiniz var mı? Çalışıyor musunuz? Açık öğretimden da lisan okunabiliyor.

Evlenirsiniz. Ama bi omur benim ailem yapti ben senin borcunu odedim dersiniz. Hep tutmak borc odemek zorlanmak zorunda kalirsiniz. Hic bisey yapmadilar die ailesine kinlenirsiniz. Yeterince kazanmadigi icin esinize kinlenirsiniz. Yillar sonra bi bakmissiniz gundemi sadece para olan bi kadinsiniz. Istediginiz buysa devam edin tabi
Ne güzel yazdınız ya..

Yok bitiricem zaten dediğiniz gibi iş saatleride normal değil sabah 8 akşam 6 değil ilerde çok sorun ederim çoğu kişi eşiyle evde otururken ben tek kalıcam üzülücem biliyorum, bu zamanda destek olmadan evlenmek zor ki o borç öde öde bitmez
Konu burda tek kalmak değil sevgilinizin eğitim seviyesi ve maddi durumunun iyi olmaması.

Bu şekilde devam ederseniz ilerde ekonomik konularda zorlanırsınız ve içinizde kalabilir de bazı şeyler. Su an gezerken bile bir şey isteyemem diyorsunuz, ilerde düğün olacak ev eşyası alacaksınız hep dikkat etmeniz gerekecek, uygun olsun diye istediğiniz gibi yapamayacaksınız hiçbir şeyi. Ayrıca Siz ailenizin durumu olduğu icin alışkanlıklarınıza göre kazancinizi rahatça harcarken karsi taraf bu davranışlarınızı aşırı bulup tartışma sebebine çevirebilir. Aileniz ilişkiniz/ evliliğiniz boyunca direkt ya da dolaylı ekonomik eşitsizliğinizi konu edebilirler. Vs vs. Kültürel dengesizlik, ekonomik dengesizlik genelde gerilimlere neden oluyor. Tercih sizin belki çok mutlu olursunuz kişiliğinizi bilmediğimden net bir şey söyleyemiyorum ama çok zorlanırsınız bence.

Maddi konudan önce eğitimsel ve
sosyokültürel uyumsuzluk var. Beraberliğimiz esnasında olaylara bakış açınız farklı olacak. Mesela arkadaşlarla bir araya gelindi sizinkilerle o sıkılacak onun arkadaşlarıyla siz çünkü konular dahi birbirinizin ilgisini çekemeyecek. Ardından
sizin çevrenizde sizin düzeyinize uygun çok iyi sohbet edebildiğiniz sevgilinizle sıkışdığı için konuşamadığınız konuları konuştuğunuz gene sıkıldığı için onunla yapamadığın etkinlikleri yaptığınız arkadaşlar olacak ve zamanla sevgiliniz bu durumu kıskanmaya sorunlar çıkarmaya başlayacak. Aynı şekilde onun sevdiği konular ve etkinliklerden siz sıkılacaksınız. Ortak paylaşım yapabileceğiniz çok az alan olacak. Ve bunlar sadece başlangıç. Maddi konudan önce bunlar daha önemli bence

2 haftada evlilik konuşulmaz uzak durun.

3 haftadır konuştuğun biri neden kafanı karıştırıyor?Yüzyüze görüşmemişsin... Ben öyleyim o böyle diye farklılıkları sıralaman bile kendine uygun bulmadığını gösteriyor zaten.Ortada uyum yok ,aşk yok...Eee niye görüşeceksin ki salla gitsin.

Maddi durum denk degil, olmaz. Eminim birileri bu konuda toz pembe bir dunya cizecektir size ama olmaz, hele erkegin kotu durumda olmasi hic olmaz, cunku erkekler bunu kaldiramiyorlar. Evlenirseniz muhtemelen esiniz kendisini sürekli sizin aileye yaranmak zorunda hissedecek, bu da mutsuzlugu beraberinde getirecektir.

Okul konusuna hic girmiyorum, okumus olmak sizi lise mezunu birinden ustte tutmaya yetmemis olabilir, sizi tanımıyoruz, keza flortunuzu de.

acıyosunuz yapmayın uzak durun
bu küçümsemek anlamına gelmiyor

X