Sizce bu şekilde değersizliğe karşı saygısızlık etmeden nasıl bir davranışla gidilmeli?

Deniznurrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2017
10
-2
28
1 senedir nişanlılık süreci ve nişandan sonra erkek ailesinden bir kişinin bile bir davette bulunmaması ya da kız evine hiç gelmemesi durumu çok canımı sıkıyor. Ailem gelenekselci olduğu için maalesef onların baskılarına da maruz kalıyorum ama değersiz de hissediyorum. Ağzımla aradım davet ettim neredeyse yalvarmadığım kaldı gelmeleri için. Tamam geliriz dedi annesi sonra tekrar aradığımda bakarız konuşuruz haber ederim dedi ama hiç ses çıkmadı ve gelmediler. Ne bir bayramda ne de normal günlerde hiçbir şekilde yoklar. Normalde bizde gönül almak için nişan sürecinde bir t-shirt bile olsa alınır geline. Hiçbir şey yapmıyorlar ve sürekli konu para. Diğer gelinlere öyle değiller bu arada. Mesele maddiyat değil mesele onların bana karşı bu kadar ilgisiz kalışı çünkü ağzımla arayıp davet ediyorum ben geleyim diye emrivaki yapanayacağım için. Sizce nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım böyle bir durumda?

Çok standart değil anlattığınız. Kayınvaline normalde nasıl bir insan? Neden size gelmediğini düşünüyorsunuz?

Çok standart değil anlattığınız. Kayınvaline normalde nasıl bir insan? Neden size gelmediğini düşünüyorsunuz?
Normalde herkese koşturan cana yakın biri ama sadece telefonla konuşuyoruz. Gelmeme sebebinin altında yine para konusu olduğunu düşünüyorum. Herkese aşırı cömertken bana karşı her sohbetlerinde konu para

Normalde herkese koşturan cana yakın biri ama sadece telefonla konuşuyoruz. Gelmeme sebebinin altında yine para konusu olduğunu düşünüyorum. Herkese aşırı cömertken bana karşı her sohbetlerinde konu para
Sizin beklentiniz olacağını düşünüyor bilinç altında bence. Öncesinde bir beklentiniz olmadığını varsayarak yazıyorum. Kendi içinde böyle korkuları varsa konunun sizinle hiç bir alakası yok. Karşısındaki gelin adayı kim olursa olsun böyle davranacaktı. Anladığım kadarıyla siz de aranızda samimiyet olsun istiyorsunuz. Ancak bu sizin beklentiniz. Diğer tarafın arzusu değil. Bence akışına bırakın.

Ayrıca ben kayın aileden değer görme beklentisini normal bulmuyorum. Ben zaten çok kıymetli ve değerliyim. Böyle bana dwğee verilsin, doğum günümde aranılsın falan çok zorlama geliyor bana.

Ben 6 ay nişanlı kaldım düğün tarihi konuşmak için bile gelmediler. Bırak tişörtü bir çorap bile hediye etmedi. Ben o dönem üzülmüştüm beni istemiyor diye ama evlendim inan kafam çok rahat. 1 senedir 2 kere geldi evime onda da asla izzeti ikramda bulunmadım. Doğum günü geçti, anneler günü geçti asla aramadım. Normal zamanda da asla aramıyorum. Önceden o arıyordu şimdi o da aramıyor. Ne yaptıysa karşılığını alıyor. İyi ki gelmemiş ben de onunla bir ilişki kurmak zorunda kalmamışım oh be

1 senedir nişanlılık süreci ve nişandan sonra erkek ailesinden bir kişinin bile bir davette bulunmaması ya da kız evine hiç gelmemesi durumu çok canımı sıkıyor. Ailem gelenekselci olduğu için maalesef onların baskılarına da maruz kalıyorum ama değersiz de hissediyorum. Ağzımla aradım davet ettim neredeyse yalvarmadığım kaldı gelmeleri için. Tamam geliriz dedi annesi sonra tekrar aradığımda bakarız konuşuruz haber ederim dedi ama hiç ses çıkmadı ve gelmediler. Ne bir bayramda ne de normal günlerde hiçbir şekilde yoklar. Normalde bizde gönül almak için nişan sürecinde bir t-shirt bile olsa alınır geline. Hiçbir şey yapmıyorlar ve sürekli konu para. Diğer gelinlere öyle değiller bu arada. Mesele maddiyat değil mesele onların bana karşı bu kadar ilgisiz kalışı çünkü ağzımla arayıp davet ediyorum ben geleyim diye emrivaki yapanayacağım için. Sizce nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım böyle bir durumda?

Nişanlin bu duruma ne diyor?
Hiç iletişim olmamasi normal değil.

Nişanlınla aran nasıl? Nişanlınin senin ailenle arası nasıl?
Onun ailesi belki öyle insanlar. Belki küçük oğullarına çok da bayılmiyorlar. Belki gelin damat muhabbetine artık baymişlar eski heyecanlari yok. İyi tarafından bak demek ki evlenince de zırt pırt seni darlamayacaklar

Ben olsam böyle bir aileye asla gelin gitmem.
Kız tarafı olan sensin onlar değil.
Seni böyle umursamayan birileri ne diye ağzınla arayıp davet ediyorsun? Çok afedersin totolarını ne diye kaldırıyorsun?
Onlar arayana kadar asla aramam sormam gitmem.

Onun ailesi belki öyle insanlar. Belki küçük oğullarına çok da bayılmiyorlar. Belki gelin damat muhabbetine artık baymişlar eski heyecanlari yok. İyi tarafından bak demek ki evlenince de zırt pırt seni darlamayacaklar

Bu tip insanlar genelde masraf cikmasin diye buhar oluyorlar. Düğünden sonra çıkarlar piyasaya

Hiç böyle olmuyor maalesef. Düğün bitene kadar ortaya çıkmayanlar düğünden sonra ortaya çıkıyor. Ondan sonra nişanlıyken sesini çıkarmayan eş kişiside karısına yükleniyor. Düğünden sonra nedense erkekler için anne baba kıymete biniyor.

Annemler doğulular, büyük teyzem evlenirkende karşı taraf böyle mesafeli davranmıştı. Kimse kimseyi sorun etmedi. Böyle şeylere takılan biriysen, kendi geleneğine kültürüne uygun birini bulsaydın.
Ben hiç nişan sürecinde geline hediye alınır diye bir şey duymadım, niye nişanda hediye alsınlar.

İnsanlar mesafeliyse, mesafeli davran.

Çok seçenek yok koca adayı mıç mıç anneci değilse size ne yaptılar ise siz de onlara aynısını yapar geçersiniz muhattap olmadan.. amaaaa koca adayı anneye sülaleye düşkünse otur düşün ailen ne diyorsa doğrudur bence ayrıl yani düzen tutmaz sen üzülürsün ailenle kötü olursun
D Deniznurrr

Böyle daha evlenmeden kaynana ile mıç mıç olmak istiyorsunuz, hediye bekliyorsun, nilah kıyılıyor bu sefer kaynana bir şey isteyince, hayır yapmam modernim kendi düzenim var diyorsunuz. Sen kaynanadan hediyeler bekliyorsan davetler bekliyorsan onlarda evlenince senden bekleyecekler. Ne gerek var güzel güzel mesafeli olmak varken işleri erimiş tereyağ gibi vıcık vıcık hale getirmeye.

Böyle daha evlenmeden kaynana ile mıç mıç olmak istiyorsunuz, hediye bekliyorsun, nilah kıyılıyor bu sefer kaynana bir şey isteyince, hayır yapmam modernim kendi düzenim var diyorsunuz. Sen kaynanadan hediyeler bekliyorsan davetler bekliyorsan onlarda evlenince senden bekleyecekler. Ne gerek var güzel güzel mesafeli olmak varken işleri erimiş tereyağ gibi vıcık vıcık hale getirmeye.

Bu mesafe değilki. Konusahibin KVsi resmen Ghostluyor.
Mesafe desen, bayramda seyranda görüşmek olurdu (normal olani).
Kiz kac defa davet etmiş gelen giden yok.

Merak etme evlenince de evinden çıkmazlar, tecrübeyle sabit 😅

Bu mesafe değilki. Konusahibin KVsi resmen Ghostluyor.
Mesafe desen, bayramda seyranda görüşmek olurdu (normal olani).
Kiz kac defa davet etmiş gelen giden yok.

İki tane yetişkin insan evlenirken, ailelerden böyle şeyler beklememeli. Herkesin bayram düzeni farklı, insan yeri geliyor tatile gidiyor, kendi annesine gitmiyor bayramda. İnsanlar açıkça mesafeli davranmak isterken bizde böyle değil ama diyerek beklentiye girmek yanlış. Bir iki davet edilir üçüncü davet olmaz. Yok hediye alınır bizde vs, ee kaynana "bizde de gelin eve gelip ev işi yapar" derse ne olacak? Her iki tarafta sınırını, mesafesini korumak zorunda.

Küçük teyzem evlenirken, erkek tarafıyla iki kere görüştüler ailecek, daha sonra kız isteme, nişan, düğün oldu bir daha aileler birbirlerinin evine gidip gelmediler. Teyzemde, kaynanasına öyle yılda iki kere anca gidiyordur. Annemde babamla evlenirken, bir kere ailesiyle görüşmüş, daha sonra kız isteme-düğün, hastalık durumu haricinde görüşmediler. Ne teyzemin evinde ne annemin evinde daha sonradan ailelerle ilgili sıkıntı çıkmadı. Üstelik annemler doğuda doğup büyümüş insanlar.

İki tane yetişkin insan evlenirken, ailelerden böyle şeyler beklememeli. Herkesin bayram düzeni farklı, insan yeri geliyor tatile gidiyor, kendi annesine gitmiyor bayramda. İnsanlar açıkça mesafeli davranmak isterken bizde böyle değil ama diyerek beklentiye girmek yanlış. Bir iki davet edilir üçüncü davet olmaz. Yok hediye alınır bizde vs, ee kaynana "bizde de gelin eve gelip ev işi yapar" derse ne olacak? Her iki tarafta sınırını, mesafesini korumak zorunda.

Küçük teyzem evlenirken, erkek tarafıyla iki kere görüştüler ailecek, daha sonra kız isteme, nişan, düğün oldu bir daha aileler birbirlerinin evine gidip gelmediler. Teyzemde, kaynanasına öyle yılda iki kere anca gidiyordur. Annemde babamla evlenirken, bir kere ailesiyle görüşmüş, daha sonra kız isteme-düğün, hastalık durumu haricinde görüşmediler. Ne teyzemin evinde ne annemin evinde daha sonradan ailelerle ilgili sıkıntı çıkmadı. Üstelik annemler doğuda doğup büyümüş insanlar.

Size malasef katilmiyorum. Tabiki her ailenin dinamiği farkli olur ama nişan/dügün aşamasinda bukadar mesafe bence aşiri. Kimse iç içe olsunlar demiyor ama bayramda bile insan oğlunun müstakbel eşinle görüşmek istemiyorsa bence hiç aileyim diye ortada gezmesin.
Anne/Baba olmak bence bunu gerektirir. Normal bir anne/baba oğlunun/kizinin yaninda olur. Helede nişan/dügün zamani. Karşidaki insanları (ortada hiçbir sorun yokken) yok saymak hem kendi oğullarina hemde müstakbel gelin ve ailesine büyük saygisizliktir benim gözümde.

Size malasef katilmiyorum. Tabiki her ailenin dinamiği farkli olur ama nişan/dügün aşamasinda bukadar mesafe bence aşiri. Kimse iç içe olsunlar demiyor ama bayramda bile insan oğlunun müstakbel eşinle görüşmek istemiyorsa bence hiç aileyim diye ortada gezmesin.
Anne/Baba olmak bence bunu gerektirir. Karşidaki insanları (ortada hiçbir sorun yokken) yok saymak hem kendi oğullarina hemde müstakbel gelin ve ailesine büyük saygisizliktir benim gözümde.

Herkes bayramı sülalecek görüşerek kutlamıyor. Kahvaltısını yapıyor gezmeye gidiyor. Öyle herkes evde misafir beklemiyor bayramlardaki çikolata reklamlarında olduğu gibi.

O mantıkla bakarsak, her bayram kaynana gelini ayağına bekleyecek, bunlar evlilik süreçlerinde bir bayram tatile gitmek isterlerse kaynana laf edince haklı olacak. Daha nişanlıyken sen benden beklenti içine girdiysen, evlenince sen de her bayram kocanı alıp evime geleceksin diyecek.

Böyle şeyler alınacak şeyler değil saygısızlık değil. Karşı taraf mesafeliyse, diğer tarafta mesafeli olur. Abartılacak bir şey yok.

Herkes bayramı sülalecek görüşerek kutlamıyor. Kahvaltısını yapıyor gezmeye gidiyor. Öyle herkes evde misafir beklemiyor bayramlardaki çikolata reklamlarında olduğu gibi.

O mantıkla bakarsak, her bayram kaynana gelini ayağına bekleyecek, bunlar evlilik süreçlerinde bir bayram tatile gitmek isterlerse kaynana laf edince haklı olacak. Daha nişanlıyken sen benden beklenti içine girdiysen, evlenince sen de her bayram kocanı alıp evime geleceksin diyecek.

Böyle şeyler alınacak şeyler değil saygısızlık değil. Karşı taraf mesafeliyse, diğer tarafta mesafeli olur. Abartılacak bir şey yok.

Hanimefendi bana modern hayatlari anlatmaniza gerek yok.

Konusahibi ve ailesi demekki bayrami Dubai Marinada kutlayan insanlar değiller.
Kizin beklentisi normal ve standart türk kizinin beklentisi.
Nişanlisinin ailesi belkide farkli gezegende yaşiyorlar ama klasik bir türk ailesi Nişan/Dügün evresinde Dünürleri arar sorarlar.

Tekrar ediyorum, iç içe olmaya gerek yok ama lütfen sacma sapan uydurmayson haraketleri normalleştirmeyin

Siz anlasiyorsaniz çok takılmayın böyle şeylere tabi yaptıkları hoş değil arada kalmışsınız nişanlınizla konuşun bence o ailesine söylesin

X