sizce çift terapisine gitmeli miyiz?

Bence çözülmeyecek sorunlar değil,çift terapisi ile iyi bir terapiste denk gelirseniz,ilişkinize aileler dışında (çünkü aileler objektif olamıyor) dışardan üçüncü bir gözün sizin görmediğiniz sorunları görüp şurda sen haklısın şurda sen haklısın dıye söyleyıp size çözüm yolları önermelerı muhtesem olur..Yeterkı esınız gıtmeye ıkna olsun.Yalnız şunu anlamadım hesaplar ortak değil mi? Harcamaları siz mi yapıyorsunuz o kısmı anlamadım

Amin çok teşekkür ederim evet 3,5 senedir birlikteyiz ama evlilik değişik bişeymiş insan ancak aynı evin içine geçince tanıyabiliyor birbirini

Evet çok haklısınız. Hesaplar ortak mı değil mi sorunuzu anlayamadım ama kimde para varsa o ödüyor faturaları vs. Onda varsa mesela bana bırakmaz

Evet çok haklısınız. Hesaplar ortak mı değil mi sorunuzu anlayamadım ama kimde para varsa o ödüyor faturaları vs. Onda varsa mesela bana bırakmaz
Postunuzdan sanki siz sadece ödüyorsunuz gibi anladım ama hesaplar da ortakmış kimsenin kimseyi kullandığı bir durum da yok şahane..Sorunlarınız çözülemeyecek sorunlar degıl mutluluklar diliyorum

Siz baba figürünüz olmamasina ragmen güçlüsünüz ve herseyi ben hallederim modundasiniz esinizse daha zayif ve narin bir karakterde. Cinsiyetci algılamayin ama sanki klasik roller yer değiştirmiş gibi. O kadin rolunu almis nazlanip kendini geri çekiyor siz de öne atilip her sorunu cozuyorsunuz.
Acikcasi alıngan hemen nazlanan insanlara saygi duyamiyorum hele ki bu bir erkekse. Çünkü sorunlar alinip kuserek degil konusarak çözülür.
Aile terapisi tabii ki iyi gelecektir ama onu nazlayip hadi canim gidelim diye ikna etmeye ugrasmayin, "sorunların çözülmesi için terapiste gidiyoruz " bitti. Çünkü esinizi iknaya uğraştıkca kendini daha da naza çeker gibi geldi yazdiklariniza bakarak.

Amin çok teşekkür ederim evet 3,5 senedir birlikteyiz ama evlilik değişik bişeymiş insan ancak aynı evin içine geçince tanıyabiliyor birbirini

Evlilikle ne alakası var ..
Yorum yapmam için şunu bilmem şart aslında mesela; evlenme nasıl oldu? O mu istedi , teklif etti? Yoksa senin iteklemene oluuuur sen bilin mi dedi

Merhabalar belli ki çok nezaketli hassasiyetli bir insansınız. Bir kaç husus var farkettiğim. İlki para konusu. Para konusunu erkekler açıkça konuşamaz gurur yaparlar. Hala para konusu sizin evliliğinizde netliğe kavuşmamış ve bu durum eşinizi bunaltmış. Sen ödedim ben ödedim durumundasınız sevgili gibi. Bu eşinizi yıpratmış. Bizim evliliğimizde maaşımızdan harçlık alırız kalanı ben biriktiririm.Yatırım işi benimdir. Tüm hesaplar üstümdedir ödemeleri eşim yapar kalanı bana verir. Bırakın eşiniz parayı kendisinde zannetsin tüm ödemeleri o yapsın kendini erkek hissetsin evliliği benimsesin. Kalan parayı yine siz biriktirirsiniz. Diğer husus ise aileniz. Siz görüşün ama eşinizi beraberinizde çok nadir götürün. Eşiniz ordaki muhabbetten hoşlanmıyor belli ki. Buraya kadar eşiniz haklıydı ama size güzel sözler söylememesi onun için sizi cezalandırma yöntemiyse hiç hoş değil. Sizi güzel bulmasa evlenmezdi geçsin onları

Evlilikle ne alakası var ..
Yorum yapmam için şunu bilmem şart aslında mesela; evlenme nasıl oldu? O mu istedi , teklif etti? Yoksa senin iteklemene oluuuur sen bilin mi dedi
Evlilikle çok alakası var ama üslubunuz biraz sert geldi umarım yanlış anlıyorumdur :) evlilik onun teklifiyle oldu ben iteklemedim

Çok tatlı ve faydalı bir yorum olmuş teşekkür ederim Dedikleriniz galiba zamanla tecrübe edilip de öğrenilecek şeyler ancak benim için burdaki yorumlar çok gaydalı kısayollar oldu. Konuyu ilk açtığımdan beri geçen zamanda zaten çok şey katettik. Ben sağlık sorunlarım nedeniyle bi süre çalışmaya ara verdim, bunun mu etkisi bilmiyorum ama çarpıklaşan rollerimiz birden düzeldi ikimiz de kendimizi daha iyi hissediyoruz. Terapiste gitmedik ancak uzun konuşmalarımız oldu süreçten mutluyum yani çok teşekkür ederim yorumunuz için

Sizin adınıza çok sevindim. İnsanlar iyi niyetli olunca anlaşmak da kolay. Hep böyle sürsün mutluluğunuz

Çift gitmeseniz bile bence siz kesinlikle gitmelisiniz
Bunun eşinizle de ilişkinize etkisi olacaktır

sağlıklı bir ömrünüz olur inşallah...

Ben ve eşimde çalışıyoruz. Bir ev olan yerde farklı iki kese olmamalı peki nasıl olmalı bunu onunla oturup ikinizinde kabul edeceği bir şekle sokmalısınız.
Yukarıda arkadaşında söylediği gibi mesele bütün faturalar bir hesaptan ödenir. Maaşınızın faturalar için olan kısmı hariç biriktirmeyi de nasıl yapacağınıza oturup karar vermelisiniz. Evlilik her konuda müzakere edebilmek ve anlaşacak o ortak noktayı arayıp bulmaktır. Empati kurun rahatsız olduğunuz şeyi onu kırmadan söyleyin. Mesela hastalığınızda onun daha fazla ilgi göstermediğini düşünmeniz bunu ona bir şekilde söylemeniz gerekirdi.
Küsmek, kavga etmek günlerce konuşmamak buda evliliği yiyip bitiren bir elma kurdu gibidir. Asla günlerce küs kalmayın. O eğer odun gibi surat asıp bekliyorsa siz bir hareket yapın hatanız olduğunda özür dilemeyi gurur yapmayın ondanda bu davranışı beklediğinizi iyi olduğunuz zamanlarda belirtin. Ve yatağınız kesinlikle (dayak veya şiddet gibi durumları kastetmiyorum) ayırmayın küste olsanız bir barışma veya sulh yeridir yatak. Somurttuğunda 'lütfen gül ' neden somurtuyorsun gibi veya güldüğü zaman güldüğünde ona güzel şeyler söyleyin siz bunları yaptığınızda karşıdan da aynı şeyleri daha fazla görmeye başlarsınız.
bu arada 11 yıllık evliyim ve bunlar yıllar içinde deneyimlerimden süzebildiklerim.
Son bir tavsiye daha tartışma çıkaracak o kıvılcımları tutun yumuşatın, karşınızdaki ile konuşun anlatın onu sevin oda sevilince daha çok sevsin.

Böyle ayakları üzerinde durabilen bir kadın neden kendine değer vermediğini hisseden biriyle evlendi? Şaşırdım....
Ben olsam evlenmezdim. Maalesef sevgi herşey değil bana göre. Evet eşimi çok seviyorum ama benimle zaman geçirmesini, bak sen bunu seversin diye aldım demelerini, yanağımdan sıkıp bugün çok güzel olmuş benim karım demesini, özel günlerden ziyade beni kırdığını düşündüğünde bile elinde çiçeklerle eve gelmesini de çok seviyorum. Eşim çalışıyor ben ise yüksek lisans yapıyorum bir işim yok. Dünya borcun dibine girdi eşim düğünden dolayı, üstelik kiradayız. Tüm bunlara rağmen benden sevgisini ilgisini özenini eksik etmedi.Kendi en eski telefonu kullanırken bana yeni aldı, kendi telefonunun 50 liralık masrafı var kaç aydır yaptırmadı ama ben telefonu suya düşürdüm 400 TL masrafı çıktı hemen götürdü yaptırdı. Evet dediğin gibi maddi sorunları olabilir eşinin ama bunları beraber aşabilirsiniz. Bunşar sana göstereceği ufak güzelliklere engel değil. Eşinle konuş bu durumu ve evet terapi iyi bir seçenek olabilir ama işe yarar mı bilemedim. Ya bu deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin gibi geldi bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…