sizce çift terapisine gitmeli miyiz?

dediklerinizi aslında daha önce denedim. ama kendi benim ailemi zaten çok sevmediği için onun üstün bi de giderken lşunu alalım mı demek onu daha da gıcık edermiş gibi hissediyorum. ben hep fazla empati yapıyorum sanırım ve bişey istemeyi de pek beceremiyorum

çok teşekkür ederim... sanırım onun da bir sorun olduğunu ve artık onun yöntemiyle bunu çözemediğimizi farketmesi lazım ama o hala hiç bir işe yaramayan yöntemlerde ısrarcı. ve dediğiniz gibi iletişim çok önemli. mutluluklarımızı, günlük hayatımızı konuşabildiğimiz kadar sorunlarımızı, özgüvensizliklerimizi, korkularımızı da konuşmalıyız. herkesle bunu yapamayız ama en azından hayat arkadaşımızla, eşimizle bunları konuşamadıktan sonra bir evlilik nasıl yürür ben anlayamıyorum. ve baöyle yaptığım müddetçe de bana değer vermediğini hissediyorum

bence cok fazla dusunuyorsun. belki adami biktirmis bile olabilirsin. terapiste gitmek icin problem olmasi gerekmez. ama once kendin terapiste git bence. belki senin bakis acinda degismesi gereken seyler vardir.
haklı olabilirsiniz kendim için daha önce de gittim aslıdna çünkü kendimi ifade edememe, herkese karşı anlayışlı olma, aşırı hoşgörü böyle şeylerim vardı. sevdiğim insanlara karşı sınırlarımı çizemiyorum.

doğru söylüyorsunuz ben de kendimde bunu gördüm onu kaybetmeyeyim, aman duyguları incinmesin aman öyle olmasın diye aşırı anlayışlı oldum hep. bu kadar anlayıştan sonra bak artık kırılıyorum beni üzüyorsun demem onun için bişey ifade etmiyor. erkekler kadınları üzdükleriyle yüzleşmekten korkuyorlar mı acaba?

heheh aşko candır :) evet aşılmayacak şeyler değil ama iletişime kapalı biriyle çok çok zor

dün bunu sordum açık konuş benimle her dediğine tamam diyen yemeğini temizliğini ütünü yapan, kendini ifade etmeyen, duyguları olmayan bir kadın beklentin mi vardı evlilik içinde dedim hayır seni sevdiğim için evlendim dedi. dış görünüş ikimiz için de ilk tercih sebebi olmadı zaten kendisi de inancı, yaşayışı, değerleri itibariyle eşinde ilk olarak seksilik kriterini arayacak bir adam değil, bu konuda eminim. evlilkten beklentiilerimiz birbirine benzer ama bu süreçteki iletişimimiz birbirinden farklı malesef

Ben konuyu okuyamadım kusura bakmayın sadece fotoğraflarınızı kaldırın bence demeye geldim. Bir tanıdık çıkar canınız sıkılmasın..

Ben konuyu okuyamadım kusura bakmayın sadece fotoğraflarınızı kaldırın bence demeye geldim. Bir tanıdık çıkar canınız sıkılmasın..
bunlar bizim fotoğraflarımız değil ki fenomen roman bir aile, bu sevimli çocuklarının adı da aşko :)

Reactions: JES
Bence ciddi bir iletisim sorunu var ve adamda sorumluluk yok birakin o halletsin bazi seyleri herseyi ustelemeyin. Cift terapisinfaydalinolacaktir isteyerek giderse insallah gider ve gereken cabayi gosterirsiniz

Bazı şeyler evin içinde önem arz ediyor sürekli olunca batıyor
Karakter farklılıkları var
Aslında olduğu gibi kabul etmek lazim
Yada sürekli düzeltmeye çalışmak gerekiyor bu da belli süre sonra o kişiyi yoruyor
Mesela benim esim bebeği severken şap şup öperek seviyor
Ben bundan acayip irite oluyorum
O daha bebek küçücük kokla yada hafiften op
Büyük adam gibi seviyorsun diyorum
Tmm diyor sonra bakıyorum iste çocuğumu sevemeyecek miyim diyor
Olay kısır döngüye dönüyor
Benim çoğu hassasiyetim onda yok
Ben daha dusunceli kırılgan ve hassas kişiliğim o daha dan dun
Bazen torpuluyorum bazen görmezden geliyorum
Çünkü aynı davranış sergilemek herzaman mumkun olmuyor
Ve bu kimseyle birebir olmayacak.

Sayfaları var mı ? Baktım ben instaya bulamadım
instada yoktur çünkü baya eski aslında romanların bu şatafatlı organizasyonlarıyla toplum olarak ilk karşılaştığımız ve mini bir şok geçirdiğimiz video olabilir. youtubeda var ama aşko doğum günü, aşko ve aylesi falan diye

Reactions: JES
Ayy izledim izledim

Eşiniz aslında hiç değişmemiş hep aynıymış. Ama siz esneme göstermişsiniz hep. Sevgiliyken var olan heyecan aşk tutku evlilik esnasında daha planlı bir hayata ve sorumluluğa geçiş yapınca yerini başka değerlere bırakıyor bazen. Sizin evlilik moduna geçmeyle başlayan beklentileriniz aslında aynı olan eşinizin yapabileceği şeyler olmadığından siz artık gerçekle yüzleşmeye başlamış durumdan sıkılmışsınız eşiniz de beklentilerinize anlam veremiyor çünkü önceden böyle değildiniz. Bence gönüllülük esasıyla başlanan bir terapi iletişimi doğru kurmada epey faydalı olabilir. Eşinize sorumluluk almayı öğretirmi bilmem ama sizi anlamayı sağlayabilir

Kendi nişanlımı gördüm eşinizde demek ki evlendiğimde beni bu dertler bekliyor.Bazen de kendimizi bile bile ateşe atıyoruz gibime geliyor.Çift terapisti yani inşallah iyi sonuç verir.

çok doğru bir açıdan yaklaşmışsınız teşekkür ederim. eşimin anlamadığı şey sorumluluk almak sadece parayla olmuyor. ilişkimizin balından beri benim gelirim daha düzenliydi vs. bunu bilerek evlendik. çoğu şeyi benim karşılamam belki moralini bozuyor olabilir, bu duygudan kaçıyor belki de... benim istediğim canım desteğe ihtiyacın var mı bende de yok ama bir hal çaresini buluruz, ya da sen de çok yüklendin bu aralar hakkını helal et falan demesi,, takdir edilmek aslında çünkü gerçekten bunu yapmak çok zor hem onun duygularını incitmemeye çalışmak, hem onu çabaları için takdir etmek yanında olduğumu söylemek, ama bir yandan da benim de tüm çabalaım için ufak da olsa güzel bişeyler duymaya hakkım yok mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…