Sizce hamilemiyim ?🌷

Afr szgin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
6
1
23
Selam kizlar. Ben 3 aylık evliyim ve bir bebişimiz olsun istiyoruz. Evlendigimizin bu yana hiç korunmadik ama ymurtlama gunlerinede pek dikkat etmedim acikcasi..Bu ay yumurtlamamin olduğu haftayı değerlendirdik eşimle. İki aydır çok yoğun kanamalı adet geçirdiğim için doktora gittim. Vajinal ultrasonla bakınca rahim duvarin kalınlaşmış kese gözükmüyor ama hamile olabilirsin bir kan testi yapalım dedi. Betam 2 çıktı yani negatif. Bende henüz çok erken olduğu için çıkmamıştır diye düşünerek dün için yeniden randevu aldım ama misafirim geldiği için randevuma gidemedim. Evde erken gebelik testi vardı onu yaptım ilk 5 dakika içerisinde hayalet çizgi bir kaç saat sonra ise böyle bir çizgi çıktı. Su damlatmama rağmen geçmedi sizce bu gün gidip kan vermelimiyim (yarın bat günüm) yoksa reglimin gecikmesini mi beklemeliyim?

Eklentiler

• IMG_20240307_142552.jpg
    IMG_20240307_142552.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 203
  • IMG_20240307_142341.jpg
    IMG_20240307_142341.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 196
bir kaç saat sonra çıkan çizgi geçerli değil ama siz gene de kan verin.

Selam kizlar. Ben 3 aylık evliyim ve bir bebişimiz olsun istiyoruz. Evlendigimizin bu yana hiç korunmadik ama ymurtlama gunlerinede pek dikkat etmedim acikcasi..Bu ay yumurtlamamin olduğu haftayı değerlendirdik eşimle. İki aydır çok yoğun kanamalı adet geçirdiğim için doktora gittim. Vajinal ultrasonla bakınca rahim duvarin kalınlaşmış kese gözükmüyor ama hamile olabilirsin bir kan testi yapalım dedi. Betam 2 çıktı yani negatif. Bende henüz çok erken olduğu için çıkmamıştır diye düşünerek dün için yeniden randevu aldım ama misafirim geldiği için randevuma gidemedim. Evde erken gebelik testi vardı onu yaptım ilk 5 dakika içerisinde hayalet çizgi bir kaç saat sonra ise böyle bir çizgi çıktı. Su damlatmama rağmen geçmedi sizce bu gün gidip kan vermelimiyim (yarın bat günüm) yoksa reglimin gecikmesini mi beklemeliyim?rahim

Selam kizlar. Ben 3 aylık evliyim ve bir bebişimiz olsun istiyoruz. Evlendigimizin bu yana hiç korunmadik ama ymurtlama gunlerinede pek dikkat etmedim acikcasi..Bu ay yumurtlamamin olduğu haftayı değerlendirdik eşimle. İki aydır çok yoğun kanamalı adet geçirdiğim için doktora gittim. Vajinal ultrasonla bakınca rahim duvarin kalınlaşmış kese gözükmüyor ama hamile olabilirsin bir kan testi yapalım dedi. Betam 2 çıktı yani negatif. Bende henüz çok erken olduğu için çıkmamıştır diye düşünerek dün için yeniden randevu aldım ama misafirim geldiği için randevuma gidemedim. Evde erken gebelik testi vardı onu yaptım ilk 5 dakika içerisinde hayalet çizgi bir kaç saat sonra ise böyle bir çizgi çıktı. Su damlatmama rağmen geçmedi sizce bu gün gidip kan vermelimiyim (yarın bat günüm) yoksa reglimin gecikmesini mi beklemeliyim?
Rahim duvarı kalınlaşmasının birinci sebebi hormonal değişiklikler ani yükselmelerdir. Yumurtlama döneminde ve hemen adet öncesi hormonlar yükselir bu sebeple kan testiniz 5-0 arası çıkmış vaziyette .hormonal değişikliklerden kaynaklı olarak testinizde hayalet çizgi veya silik çizgi gördünüz fakat bu maalesef gebelik değil. Vajinal ultrason ile muayene edip rahim duvarı kalınlaşmasını doktorunuz gördü ise muhakkak yumurtaya ve gebelik kesesi olup olmadığına da bakmıştır . Rahim duvarı kalınlaşması rahmin gebeliğe hazırlığı olarak da değerlendirildiği için doktorunuz kan testi istemiş. En ufak bir oynamada bile kan değerleriniz değişiklik gösterir bu sebeple bir sonraki ayı değerlendirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Rahim duvarı kalınlaşması ve gebelik stresi sebebiyle adetiniz gecikecektir. Biraz ağrılı ve sancılı bir adet dönemi geçireceksiniz fakat üzülmeyin henüz çok evliliğiniz çok yeni vakti gelince olacaktır :)

Rahim duvarı kalınlaşmasının birinci sebebi hormonal değişiklikler ani yükselmelerdir. Yumurtlama döneminde ve hemen adet öncesi hormonlar yükselir bu sebeple kan testiniz 5-0 arası çıkmış vaziyette .hormonal değişikliklerden kaynaklı olarak testinizde hayalet çizgi veya silik çizgi gördünüz fakat bu maalesef gebelik değil. Vajinal ultrason ile muayene edip rahim duvarı kalınlaşmasını doktorunuz gördü ise muhakkak yumurtaya ve gebelik kesesi olup olmadığına da bakmıştır . Rahim duvarı kalınlaşması rahmin gebeliğe hazırlığı olarak da değerlendirildiği için doktorunuz kan testi istemiş. En ufak bir oynamada bile kan değerleriniz değişiklik gösterir bu sebeple bir sonraki ayı değerlendirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Rahim duvarı kalınlaşması ve gebelik stresi sebebiyle adetiniz gecikecektir. Biraz ağrılı ve sancılı bir adet dönemi geçireceksiniz fakat üzülmeyin henüz çok evliliğiniz çok yeni vakti gelince olacaktır

Bu ayı değerlendirdik ama ilk denemede direk olmasıni zaten beklemiyordum.Genciz ve yeni evliyiz çok şükür bir sağlık problemimiz yok Rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olur diye düşünüyorum. Ama farklı bir sebeple gidip doktorumun böyle demesi beni baya şaşırttı ve bir an için umitlendim.
Dediğiniz gibi reglim iki gün gecikti ve çok ağrılı geçti. Ramazandan sonra doktoruma gebelik düşündüğümü söyleyerek muayene olacağım
Yorumunuzun için teşekkürler 🌷

En kesin doğru cevabı kan tahlili vericektir kan verim bence

X