Sizce ne yapmalıyım? kayınvalidem ameliyatlı yatıyor - yemek - stres

Konu sahibi yaptığı yemeği kavanoza koyup hazırlamaktan bahsetmiş evet özel kavanoza koymuş onun için hazırlamış oluyor.Benimki yamulmaz merak etmeyin sizin gibilere bir şey olmuyorsa bana hiç olmaz.Kimse kimseye iyilik yapmak zorunda değil kafa yapınız çok komik.İstemezsem yapmam yani kime ne Allah Allah bunun derdi kimseye kalmadı.Bu kadar iyilik meraklısıysanız sabah akşam tüm sülalenize yemek yapın da laflarınız işe yarasın ahahaha
Lafı ancak bir insan bu kadar anlar yazmayayım yani şimdi.

1 yaşında çocuk demek çocuğun sürekli peşinde koşturmak demek. Üstelik kadın bide kv bakıyor. Görümce hanımda bi zahmet kendisi yapsın yemeğini.
Şaka mısınız zateb yemek yapacakmış 1 değil 2 patates doğranınca kullanılmış mı oluyor. Zaten konu sahibi kullanıldığını düşünüyorsa gitmesin

E haklıyım verecek cevabın yok öyle duvara bakar gibi kalırsın işte.
İnsan iyilik yapınca bütün dünyaya mı yapıyor. Ben şimdi komşuma kek yaptım bütün dünyaya kek yapıp mı dağıtayım. Saçma salak cümlelerle bir yere çekmeye çalışıyorsun lafı

Kızlar kayınvalidem ameliyatlı yatıyor.
Bugün ben kalicam yanlarinda temizlik yemek vs falan. Sorun şu ki her gün görümcem çalıştığı için ya akşam yemeği yerler ya da gelmezlerse bile kavanoz kavanoz kayınvalidem yemeklerini evlerine gönderir. Neyse şimdi ben kalicam yüzde doksan bana yaptığın yemekten çok yapta ablanlarda gelir yemeğe, ya da onlara da koyarız diyecek... Demeden hem stresine girdim hem de bu konuda ne yapmam daha uygun sizce eline yapışmaz biraz fazla mi pişir dersiniz. Ya da sen sadece kayınvaliden de sorumlusun o topa girme mi dersiniz. Ve 1 yaşında çocuğumda var..

Sadece bir günse tek seferlik yaparım.
Ama sürekli asla yapmam.

Şaka mısınız zateb yemek yapacakmış 1 değil 2 patates doğranınca kullanılmış mı oluyor. Zaten konu sahibi kullanıldığını düşünüyorsa gitmesin
İki aileye yemek yapmaktan bahsediyoruz. Öyle bir değil iki patates doğra olmuyor. Ayrıca kadın evet fazla yapar belki yemeği ama ertesi güne kalır bi kısmı ertesi gün yerler. Kimse görümcenin aç karını doyurmak zorunda değil.

İnsan iyilik yapınca bütün dünyaya mı yapıyor. Ben şimdi komşuma kek yaptım bütün dünyaya kek yapıp mı dağıtayım. Saçma salak cümlelerle bir yere çekmeye çalışıyorsun lafı
Görümceye yemek yapmak iyilik mi ya dramatize edip bide bunu savunmayın saçma salakta sizsiniz uslübunuza dikkat edin.Yapmak zorunda değilim istemiyorum diyorum yapmak zorundaymışım gibi konuşuyorsunuz hayırdır ya ?koca kadın eli var ayağı var kendi yapabilir .Ben bu düşüncedeyim diye çamur atamazsınız o çamura bularım sizi.

Yani kendi görümcem için konuşayım benim Görümcem böyle bir durumda beni gün içinde arayıp bir iş bölümü teklif ederdi. Hani üstünüze yıkılmış gibi hissediyor gibi geldi bana. Size söylenen şunu bunu Yap gibi bir zorlama durumu mu oldu ? Eğer kitleme gibi bir durum sezersem yapmam bir gün de yemeğini yapar insan ne olacak? Ama çok iyi anlaşamadığım biriyse yapmazdım. Görümceniz hiç arayıp sormadı mı yarın ne yapalım diye ?

Görümceye yemek yapmak iyilik mi ya dramatize edip bide bunu savunmayın saçma salakta sizsiniz uslübunuza dikkat edin.Yapmak zorunda değilim istemiyorum diyorum yapmak zorundaymışım gibi konuşuyorsunuz hayırdır ya ?koca kadın eli var ayağı var kendi yapabilir .Ben bu düşüncedeyim diye çamur atamazsınız o çamura bularım sizi.
Höst höst yavaş yavaş. Senin karşında çocuk yok

Bugün ben kalicam yanlarinda temizlik yemek vs falan. Sorun şu ki her gün görümcem çalıştığı için ya akşam yemeği yerler ya da gelmezlerse bile kavanoz kavanoz kayınvalidem yemeklerini evlerine gönderir. Neyse şimdi ben kalicam yüzde doksan bana yaptığın yemekten çok yapta ablanlarda gelir yemeğe, ya da onlara da koyarız diyecek... Demeden hem stresine girdim hem de bu konuda ne yapmam daha uygun sizce eline yapışmaz biraz fazla mi pişir dersiniz. Ya da sen sadece kayınvaliden de sorumlusun o topa girme mi dersiniz. Ve 1 yaşında çocuğumda var..
konu sahibi henüz olmamış konuyu kendinize dert edinip, buradaki hanımların da birbirine girmesine sebep oldunuz, pes vallahi yani

Hasta olan görümce değil ki.
Hem annesine gelin bakacak hem de gelip restorandan sipariş verir gibi kavanozla yemek mi götürecek?
Ben olsam fazla falan yapmazdım. Herkes az yesin de hizmetçi tutsun. Elime yapışmaz diye diye catering hizmeti vereceğiz millete ya hu.
Bu durumun yemeğin fazla yapılması ile alakası yok. Orası aş evi değil restoran değil. Hasta olan eve yemek yenmeye de gelinmez ayrıca. Hatta mümkünse yemek getirilir. Biraz görgü lütfen ya.

Görümcende anasına bel bağlamış herkes çalışıyor herkes birine sırtını dayamıyor yani haftada 1falan neyse de kimse kimsenin yemeğinden sorumlu değil yani.... Ama yinede siz bilirsiniz eğer Eşinizle sorun çıkacaksa ve k.v ile isterseniz miktarınarttırın ama saçma yani....

Zaten yemek yapiyorsam fazladan biraz yaparim, ama basit yemekler olurdu, cünkü 1 yasinda bebekle kocaman menüye zamaniniz olmaz zaten. Yapmaya bir mecburiyetiniz yok tabi. Ama görümcemin cok yorucu bir isi varsa yardim ederim. Ama benim görümcelerimin elide cok acik . Onlar da bana yaparlar eminim.

Kızlar sahiden konu sahibi neden görümcesini doyurmak zorunda? :KK53: Ve niye bu bir iyilik olarak görülüyor?
Bir özrü yok bir hastalığı yok. Sadece çalışıyormuş. Eee herkes çalışıyor artık. O zaman çalışan kadınlar olarak önce annemize, annemiz hastaysa da kardeşimizin eşine mi yıkılacağız? Gelinin bize ne gibi bir iyilik borcu var? Koskoca ailenin aşçılığını yapacaksa maaşa bağlayalım gelinleri o zaman?
Sizin dışarıda iki kap yemeğin ne kadar olduğundan haberiniz var mı?
Durduk yere sapasağlam insanlara ne diye hizmet ediyoruz, anlamadım ben.
Bu anne bir hafta yatsa mesela, gelin görümcesini her gün her gün beslemek zorunda mı şimdi? :KK70:
Feci komik yorumlar var ya.

Kızlar sahiden konu sahibi neden görümcesini doyurmak zorunda? :KK53: Ve niye bu bir iyilik olarak görülüyor?
Bir özrü yok bir hastalığı yok. Sadece çalışıyormuş. Eee herkes çalışıyor artık. O zaman çalışan kadınlar olarak önce annemize, annemiz hastaysa da kardeşimizin eşine mi yıkılacağız? Gelinin bize ne gibi bir iyilik borcu var? Koskoca ailenin aşçılığını yapacaksa maaşa bağlayalım gelinleri o zaman?
Siz dışarıda iki kap yemek ne kadar oldu haberiniz var mı?
Durduk yere sapasağlam insanlara ne diye hizmet ediyoruz, anlamadım ben.
Bu anne bir hafta yatsa mesela, gelin görümcesini her gün her gün beslemek zorunda mı şimdi? :KK70:
Feci komik yorumlar var ya.
Diğer ilginç kısım da ha 2 kişilik yapılmış ha 4 kişilik ne olacak kısmı. Yani yemeğe giren malzemeler tek tek kendileri yıkanıp rendelenip doğranıp tencereye girmiyor. Sapasağlam kadına yemek yapmak da iyilik mi? Bence komik sadece. Ne var eline mi yapışır yorumlarını görünce bile asabım bozuluyor ya, hayatı ne olcak aman elimize yapışır diye mi yaşayalım? Hiç kafamızı kullanmayalım, hiç inisiyatif almayalım mı?

Diğer ilginç kısım da ha 2 kişilik yapılmış ha 4 kişilik ne olacak kısmı. Yani yemeğe giren malzemeler tek tek kendileri yıkanıp rendelenip doğranıp tencereye girmiyor. Sapasağlam kadına yemek yapmak da iyilik mi? Bence komik sadece. Ne var eline mi yapışır yorumlarını görünce bile asabım bozuluyor ya, hayatı ne olcak aman elimize yapışır diye mi yaşayalım? Hiç kafamızı kullanmayalım, hiç inisiyatif almayalım mı?
2 kişiye yemek pişirmekle 6 kişiye pişirmek arasında fark var. Hepimiz Gordon Ramsay değiliz.
Ben 2 kişiliği düzgün yaparsam şükür. Kazan kazan yemek pişiremem ben. Maşallah herkes şef burada. :)
Elime mi yapışır dersek angaryanın sonu gelmez. Kendini kullandırmak olur bence.

Ben olsam bir kereye mahsus yapardım ama hergün milletin midesini nasıl doyurcam derdi çekilmez. Kolay yemek çeşitlerinden kendinize yapılanın iki katı ölçüde kolay bir tencere yemeği yanında pilav vs. Strese sokmaz bır seferlik. Ama kimse kusura bakmasın da evdesin diye siz yan gelip yatmıyorsunuz. Bebek, yaşlı bakımı ki ameliyatlı birde. Allah şifa versin inşallah. Tabi ki de siz bakacaksınız kızı çalışıyorsa ama sizde en az belkide görümcenizden daha fazla yoruluyorsunuzdur evde herşey size bakıyor. Ev hanımının yorulmaya hakkı yok dışarda çalışan akşama kadar totosunun üstünde otursa dahi yoruluyor. Yok öyle bir dünya!
Çalışan insanlar genelde ben çalışıyorum sen evdesin sen yap mantığı hiç anlammaışıödır evdeyim diye hizmet mi edicem ne münasebet....

X