Sizce ne yapmalıyım? (Komşu ve köpek)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben komşum için söyledim konunun sahibi arkadaş zaten veterinermiş neyi nasıl yapacağını gayet bilen biridir. Böyleleri de var ben de bunu yaşadım demek için yazdım yoksa herkesin köpeği istediği gibi bakarlar ve bana zararı olmadıkça da beni ilgilendiren bir durum yok açıkcası. Sözlerimi neden ters anladınız ki anlamadım ??

Köpekleri çok seviyorum özellikle,ama evde bakanların mantığını bir türlü anlayamıyorum.
(...)
Adam dışarı çıkarken köpeği balkona bırakıyordu . Köpek sahibi gelesiye havlıyor ağlıyordu. Şimdi bu mu köpek bakmak? Yada bu mu köpek sevgisi?
Mesajınızın yanlış anlaşılma sebebi bu iki cümleyi birbirine bağlayarak yazmış olmanız. Evde köpek bakanların mantığını anlamıyorum dedikten sonra münferit bir örnek verip bu mu köpek bakmak deyince evet genel olarak evde köpek bakanlarla ilgili anlaşılıyor.

Münferit bir olayı genelleyip evde köpek bakanların mantığına laf edince haliyle evde köpek bakanlara söz hakkı doğmuş oluyor.

Hepimizi genelleyerek söylemediyseniz sorun yok demektir.

Eee yapiyormus zaten daha ne yapsın ha deyince olmuyor bu işlet

e iyi o zaman bu sekilde devam etsin.

benim komsumun köpegi 3 saat araliksiz havlasa kirdiririm o kapiyi iskence ediliyor hayvana diye. hani hep cocukla kiyaslaniyor ya, araliksiz 3 saat aglayan cocuga da yaparim aynisini.

Çünkü herkes çok biliyor, hayvanları severim amayla başlayan cümleler çok populer burada. Ben önerilerine kulak tıkayan, kafamın dikinde biriyim onların gözünde. Öneri olarak söylenen de eğitim ver, çözüm bul. Yapmıyorum sanki? Hayvanı eve kapatmışsın lafları zaten bitmedi. Biri demiş sizin gibiler hayvan sahiplenmesin.. Sanki köpekle hiç ilgilenilmiyo, köpeği koyuyorum eve her gün komşular havlama çekiyor.
Sen buradaki bilgisiz yorumlara kafanı takma. En doğrusunu yapıyorsun. Bir canın yeniden bir evinin olması ne demek eminim burada bir çok kişi bunu anlamaz bile.

Diğer yorumlarda yazdım nasıl eğitim verdiğimi. Evet doğru olduğuna eminim. Zorunluluktan kaldı 1 ay içinde 2 defa gün içinde yalnız başına. Sorun ayda 2 kez gündüz uyuyamamaları yani. Her gün bu durumu yaşamıyorlar
Bunu siz çözeceksiniz, yazmayan kalmadı ama bi anlamadınız gitti. O köpek evde yalnız kalmıycak hazır olana kadar. 50 yaşına gelmiş gece çalışan insanlar da sizin köpeğiniz kadar değerli.

Mesajınızın yanlış anlaşılma sebebi bu iki cümleyi birbirine bağlayarak yazmış olmanız. Evde köpek bakanların mantığını anlamıyorum dedikten sonra münferit bir örnek verip bu mu köpek bakmak deyince evet genel olarak evde köpek bakanlarla ilgili anlaşılıyor.

Münferit bir olayı genelleyip evde köpek bakanların mantığına laf edince haliyle evde köpek bakanlara söz hakkı doğmuş oluyor.

Hepimizi genelleyerek söylemediyseniz sorun yok demektir.

Pardon siz a haber filan olabilir misiniz ? Çünkü o nokta nokta yaptığınız yerde nedenini açıklamışım , çocukla kıyaslanmasından rahatsız olmuşum onlar da bir can demişim, ama siz ucuz haber kanalları gibi bir yerden kestirip atmışsınız; bu kadarını algılamışsınız demek hem de alıntı yapmak için 2. Kere okumanıza rağmen. Genelleme yapsam ne olur yapmasam ne olur Allah aşkına? Mesela çoğu kişi evde köpek bakmak yanlış dese artık bakmayacak mısınız? Köpek bakmayanlar kendi pencerelerinden olayı anlatmaya belki empati yaptırmaya çalışıyor siz hala elinize bit
Cımbız almışsınız lafları didiklemeye çalışıyorsunuz .

Benim kedim de kısır olduğu halde zaman zaman kızgınlığa girip bizi bağırıyor. Komşumuz merak edip sormuştu hasta mı neden bağırıyor diye defalarca özür dilemiştik ve kadın hiç problem değil siz yokken ağlıyor sandım haberiniz olsun diye söyledim demişti. Bu konuyu okuyunca ne iyi komşularımız var dedim.
Konu sahibi bence haklı, komşular anlayış göstermeli

e iyi o zaman bu sekilde devam etsin.

benim komsumun köpegi 3 saat araliksiz havlasa kirdiririm o kapiyi iskence ediliyor hayvana diye. hani hep cocukla kiyaslaniyor ya, araliksiz 3 saat aglayan cocuga da yaparim aynisini.
Kim ne derse desin bir hayvanla bir insan asla bir tutulamaz. Daha yeni depremde ölen insanları, çocukları izledik. İnsanın değeri olmayan bir ülkede hayvanlara özel ayrıcalık beklemek de ayrı bir ütopiklik.

Pardon siz a haber filan olabilir misiniz ? Çünkü o nokta nokta yaptığınız yerde nedenini açıklamışım , çocukla kıyaslanmasından rahatsız olmuşum onlar da bir can demişim, ama siz ucuz haber kanalları gibi bir yerden kestirip atmışsınız; bu kadarını algılamışsınız demek hem de alıntı yapmak için 2. Kere okumanıza rağmen. Genelleme yapsam ne olur yapmasam ne olur Allah aşkına? Mesela çoğu kişi evde köpek bakmak yanlış dese artık bakmayacak mısınız? Köpek bakmayanlar kendi pencerelerinden olayı anlatmaya belki empati yaptırmaya çalışıyor siz hala elinize bit
Cımbız almışsınız lafları didiklemeye çalışıyorsunuz .
A haber iyiymiş :KK70: :KK70:

Birkaç kişi birden mesajınızı aynı şekilde değerlendirip benzer yanıt veriyorsa belki gerçekten öyle kastetmeseniz bile köpek sahiplerinin rahatsız olacağı bir anlam çıkıyor olabilir mi, sadece soruyorum. Yoksa özelden mesajlaşıp aa bak böyle yazalım falan demiyoruz :KK70: Sadece yazılarla anlaşılan bir platformda anlam kaymaları veya yanlış değerlendirmeler olabiliyor, bu da son derece normal. Hatta farkındaysanız ilk mesajımda balkonda köpek bakılmaz diyerek ben de size hak verdim. Bunda yükselecek bir şey yok.

Köpek sahibi olmama rağmen başlıktaki mesajlarımda başkalarını rahatsız etme hakkımızın olmadığını, bu nedenle de komşusuna karşı alttan alması gerektiğini düşündüğümü söyledim. Çünkü öyle, benim köpek bakmam benim kararım, kimse bundan etkilenmek zorunda değil. Bu nedenle mesajlarınızı cımbızlamaya falan çalışmıyorum, sadece yaptığınız genellemeden rahatsız olup bunu dile getirdim. Siz nasıl ki çocukla köpek kıyaslamasından rahatsız olup bunu söylüyorsanız ben de bundan rahatsız olmuşum demek ki. Konu hakkında uzlaşamayacağımız için karşılıklı diyalogu uzatmak gereksiz yere polemik olacak diye düşünüyorum, bu nedenle iyi forumlar dilerim. Başka bir başlıkta görüşmek üzere ^_^

Benim kedim de kısır olduğu halde zaman zaman kızgınlığa girip bizi bağırıyor. Komşumuz merak edip sormuştu hasta mı neden bağırıyor diye defalarca özür dilemiştik ve kadın hiç problem değil siz yokken ağlıyor sandım haberiniz olsun diye söyledim demişti. Bu konuyu okuyunca ne iyi komşularımız var dedim.
Konu sahibi bence haklı, komşular anlayış göstermeli
Dedem yoğunbakımdayken annem refakatçi kaldığı için annemin köpeğini geçici süre ben aldım. Düzeni değiştiği, evde kimse olmadığı için ben işe gittiğimde arkamdan ağlamış yarım saat falan. Doğal olarak bilmiyorum ben bunu. İki gün sonra alt komşum geldi ki benim köpeğimi sever eder, "sizinki iki gündür ağlıyor, evde yoksunuz haberiniz yoktur dedim, bir sağlık sorunu falan varsa söylemek istedim" dedi. Durumu anlattım, anneminki olduğunu söyledim, ağladığından haberim yoktu kusura bakmayın, yarın pansiyona gönderirim dedim. "Lütfen öyle bir şey yapmayın, bizim için sorun değil, haberiniz yoktur diye söylemek istedim" dedi. Tabii ki müsade etmedim, ertesi gün komşum idare etti, akşam pansiyona gönderdim anneminkini. Ne kadar idare ederiz deseler de kimse benim köpeğimin ağlamasını dinlemek zorunda değil çünkü.

Karşılıklı anlayışla, düzgün üslupla her şey çözülür. İstisnai durumlarda birbirimize anlayış göstermek kimseden bir şey eksiltmiyor. Sonuçta hepimiz birbirimizin iyi kötü bir şeylerine katlanıyoruz.

Gecenlerde bir konu vardi,

Cocuk gürültüsü yüzünden uyuyamayan,gece vardiyasinda calisan bir komsu konusu,

Ordaki yorumlar,

Aa ne münasebet ,adam uyuyacak diye cocugu baglayalim mi ( bu baglama fikri ilk kimden ciktiysa hayal alemini alkisliyorum su an )

Cocuk bu tabi ki koşacak,zıplayacak ( çocuk evde zıplamalı tabi ki , isvicreli bilim adami arastirmalarina göre evde zıplamak cocuk zekasini %110 arttiriyormuş )

.....

Konu ufacık ,zor günler yaşayan bir can oldugunda nasil degismis yorumlar.

Çünkü neden ,insan yavrusu degilmis ! İnsan daha kiymetliymis !

Neyse,

Konu sahibi , durumun gecici oldugunu anlatip, biraz anlayis gostermelerini rica edin, sabırla sakince konuşun komşunuzla , herkes evinde huzurla oturmali elbette ama bu konu anlayisla karsilanmasi gereken bi konu,komsunuz anlayacaktir.

Ordaki yorumlar,

Aa ne münasebet ,adam uyuyacak diye cocugu baglayalim mi ( bu baglama fikri ilk kimden ciktiysa hayal alemini alkisliyorum su an )

Cocuk bu tabi ki koşacak,zıplayacak ( çocuk evde zıplamalı tabi ki , isvicreli bilim adami arastirmalarina göre evde zıplamak cocuk zekasini %110 arttiriyormuş )

.....

Neyse,

Konu sahibi , durumun gecici oldugunu anlatip, biraz anlayis gostermelerini rica edin, sabırla sakince konuşun komşunuzla , herkes evinde huzurla oturmali elbette ama bu konu anlayisla karsilanmasi gereken bi konu,komsunuz anlayacaktir.
Yani böyle yorumlar okuduğumda cidden şaşırıyorum konu sahibine kimse köpeği at demedi ama insan tabi ki daha değerli, siz insanla hayvanın aynı değere sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kusura bakmayın polemiğe girmek istemem ama dün deprem görüntülerini izlerken mahvoldum isyan ettim insan hayatı neden bu kadar ucuz diye. Kendimi tutamadım yani. Daha önce de bu forumda insan hayatı hayvan hayatından daha değerlidir dediğim için linç yedim. Yani gerçekten anlamıyorum ülkemizde bir yirmi yıl önce insanla hayvan canı aynı değerdedir dense tepki görülürdü. Günümüzde ise bu normal karşılanıyor nereden baksan garip bir durum

Ordaki yorumlar,

.....

Neyse,

Çocuk gürültüsünde bunları söyleyenler de tamamen haksız. Her şeyin tolere edilir saati vardır. Gürültünün devamlı olması da yanlış çocuğun 2 3 gün zıplar. Alir çıkarırsın avm parkına madem soğuk ya da oturur ilgisini çeker oyun oynarsını. Bunlari soyleyenler cocuklari aman bana bulasmasinda enerjiyi atsin diyenler.

Kim ne derse desin bir hayvanla bir insan asla bir tutulamaz. Daha yeni depremde ölen insanları, çocukları izledik. İnsanın değeri olmayan bir ülkede hayvanlara özel ayrıcalık beklemek de ayrı bir ütopiklik.

yok bende illaki karsilastirma yapiyorlar diye dedim.

sonucta buda hayvana bi iskence, madem korkuyor basindan ayrililmayacak alisana kadar

Ordaki yorumlar,

.....

Neyse,

Çocuk gürültüsü konusunda son derece haklılar ki çocuk köpekten daha kolay oyalanabilir

Ordaki yorumlar,

.....

Neyse,

Ben geçenki yorumları görünce bayağı şaşırmıştım. Ben çocukken apartmana misafirliğe gittiğimde dahi uyarırlardı hızlı yürümeyin diye. Şimdiki ebeveynler sabah 8 den akşam 10 a kadar çocuğum istediği gibi koşar diyor.Insanlar isten eve gelince kendi evinde dinlenmek ister ,biraz anlayış.

Yani böyle yorumlar okuduğumda cidden şaşırıyorum konu sahibine kimse köpeği at demedi ama insan tabi ki daha değerli, siz insanla hayvanın aynı değere sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kusura bakmayın polemiğe girmek istemem ama dün deprem görüntülerini izlerken mahvoldum isyan ettim insan hayatı neden bu kadar ucuz diye. Kendimi tutamadım yani. Daha önce de bu forumda insan hayatı hayvan hayatından daha değerlidir dediğim için linç yedim. Yani gerçekten anlamıyorum ülkemizde bir yirmi yıl önce insanla hayvan canı aynı değerdedir dense tepki görülürdü. Günümüzde ise bu normal karşılanıyor nereden baksan garip bir durum
İnsan hayatıyla hayvan hayatını karşılaştırıp insanı üstte tutan sizsiniz. Ben hiç bir zaman böyle bir karşılaştırma yapmadım. Bir canın diğerinden üstün ya da altta olması gerekmiyor. Her can önemlidir. Her canlının yaşamaya hakkı vardır. Kedi köpek besliyoruz diye üzülmediğimizi mi sanıyorsunuz depremde ölenlere? Günümüzde her canı eşit görmek ilerleme göstergesi. Seneler önce kadın içinde erkekten aşağıdadır, oturacak evinde, kocası ne derse yapacak denirdi. Napalım kadın-erkek eşitliği konusunda hayret bişey insanlar ne hale geldi, seneler önce herkes erkeğin üstünlüğünü kabul ederdi mi diyelim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X