SİZCE NE YAPMALIYIM

Seftalireceli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
681
578
Herkese merhabalar. Küçük bir şehirde yaşıyordum. Anne ve baba baskısı çok fazlaydı. Çocukluğumda da fazlaydı fakat ablamın evlenip boşanmasının ardından baskılar daha fazla arttı.Dışarıya bir kız arkadaşımla parka, kafeye gidemedim hiç.Hiç unutmam lisede kulağımın birine üç diğerini 2 delik açtırdığım için annem dövmüştü. Babam da şiddet uygulardı. Annemi dövecek olursa ilk ben girerdim araya tabii dayaktan da nasibimi alırdım.Çocukluğum zaten ağaç tepelerinde geçti.Hiç inmezdim ağaçtan.
Sokakta erkek çocukları ile futbol oynardım.Maskülen tarafım ordan geliyor belki de . Annem hayatım boyunca bir kez saçımı toplamamıştır. Her şeyimi kendim yapardım.Her şeyi...
Babam annemi aldatırdı annem de sinirini bizden çıkarırdı .Halıya su, ayran dökülse döverdi. Her şeyi büyüyünce daha net anlıyor insan. İlk okula giderken misafirliğe gittiğimiz bir evde yaşlı bir pislik beni taciz etmişti.Ama dede beni seviyor sanmıştım. Oysa hangi dede küçük bir kız çocuğunun göğsünü elleyip durur. Ohh be sonunda söyledim birilerine. Beşinci sınıftayken babamı evimizde bir kadınla çıplak bir şekilde basmıştım.Bunlar hep travma hep.
Neden bilmiyorum ama ben fazla itilip kakıldım.Nedense hep kötü şeylere en fazla ben şahit oldum.Şimdilerde 24 yaşında 3 yıllık evliyim. Kaçarak evlendim. Ablam gibi.Ablamlam oğlu ile birlikte ailemle yaşıyor bir yandan da okuyor.Neyse
Geçen yıl çocuk yapmaya karar verdik. Fakat düşük ile sonuçlandı. Sonrasında da 4 aydır aldatıldığımı öğrendim. Şiddet vs başladı. Son bir yıldır da gizli korunuyorum.
Artık bütün bunlara son verip ayrılmak İstiyorum.Bu hayat benim ve ben tiyatro mu okumak istiyorum yapacağım, sinemaya mı gitmek istiyorum gideceğim. Sahil mi seviyorum sahile gideceğim. Ve bunları yaparken ailemden göremediğim o sevgiyi, değeri, aidiyet duygusunu başka bir erkekte aramadan yapacağım.Şuan aöf okuyorum.Bir yandan da iş arıyorum ama kendisi devlet memuru olduğu için ben de memur olacakmışım.Garsonluk,kasiyerlik yapamazmışım. Ufak ufak para biriktiriyorum. Hatta altın bile yaptım.
Boşanırsam ailemin yanına dönmek istemiyorum.Yani ailem evet eskisi kadar baskıcı değiller fakat yine de dönmek istemiyorum.İstiyorum ki kendi ayaklarım üzerinde durayım, aileme resti çekip kaçtıysam yine aynı resti çekip ayrı evde yaşarım diye düşünüyorum. Ama ülkedeki kadın cinayetlerini de baza alırsak ailemden çok uzakta da olmak istemiyorum. Bir saat uzaklıktaki çok sevdiğim bir şehirde yaşamak İstiyorum. Mesleğim var bu arada ama ataması zor.Ailem sorun çıkarırlar diye ayrı evde yaşayamam yine onlarla olurum diye korkuyorum.Bana fikir verir misiniz?
Sizce doğru bir yol mu izliyorum?Ailemi nasıl ikna ederim?
Lütfen kırıcı olmayın.Şimdiden teşekkür ediyorum.

Kendi ayaklarınızın üzerinde durmak istemeniz ve kendinize güvenmeniz çok güzel. İnşallah inanırsanız başarırsınız da.
Aldatma var, şiddet var tabii ki bir an önce kurtulmalısınız. Hazırlık yapmaya da başlamışsınız devam edin.
Bence evinizi düzeninizi kurup ailenizle de öyle paylaşın. O eve dönmek istememeniz çok normal.

Cok güzel analiz etmissiniz yasadiklarinizi ve artik güclenmissiniz. Kendinizi ifade tarzinizdan anlasiliyor bu.Korunuyor olusunuz,ve gelecege dair hedefleriniz cok akli basinda tercihler.Mutlaka calisin,bir yerden baslayin.En azindan atanana dek deyip esinizi öyle ikna edin özel sektör icin simdilkk.Daha cok gencsiniz,cok güzel yarinlar dilerim sizin icin.

Şu an çalışıyor musunuz? Aylık geliriniz kira, ev giderleri ,faturalar vs için yeterli mi? İstediğiniz yaşantı için 5000 altında düşmemesi lazım gelirinizin. Hayallerinizi ve duruşunuzu sevdim. 18 yaşından beri yalnız yaşıyorum , kadın cinayeti bir kez aklıma gelmedi. Bunun aile yanında yaşama ile ilgisi de yok. Manyağın biriyle kesişirse yollarınız baba evinde de başınıza bir şey gelir. Bu biraz insanları tanıma potansiyelinize ,biraz maceradan uzak durmanıza ,biraz da şansa bağlı .Şarkıcı Mutlu baba evinde vuruldu mesela bunun gibi bir sürü örnek vardır benim ilk aklıma gelen o.

O bir saat uzaklıktaki şehirde dediğim şartlarda iş bulun önce. Sonra ailenizle konuşun. İlk başta gider gelirsiniz sonra zor olduğunu geç kaldığınızı vs söyleyerek orada kendinize bir düzen oluşturursunuz. Hem ailenizin gözünde de özgürlüğüne düşkünlüğünden değil iş için ayrı yaşıyor olur.Böylesinin daha kolay olacağını düşünüyorum.

Çook teşekkür ederim.
Cok güzel analiz etmissiniz yasadiklarinizi ve artik güclenmissiniz. Kendinizi ifade tarzinizdan anlasiliyor bu.Korunuyor olusunuz,ve gelecege dair hedefleriniz cok akli basinda tercihler.Mutlaka calisin,bir yerden baslayin.En azindan atanana dek deyip esinizi öyle ikna edin özel sektör icin simdilkk.Daha cok gencsiniz,cok güzel yarinlar dilerim sizin icin.
💚

Şu an çalışıyor musunuz? Aylık geliriniz kira, ev giderleri ,faturalar vs için yeterli mi? İstediğiniz yaşantı için 5000 altında düşmemesi lazım gelirinizin. Hayallerinizi ve duruşunuzu sevdim. 18 yaşından beri yalnız yaşıyorum , kadın cinayeti bir kez aklıma gelmedi. Bunun aile yanında yaşama ile ilgisi de yok. Manyağın biriyle kesişirse yollarınız baba evinde de başınıza bir şey gelir. Bu biraz insanları tanıma potansiyelinize ,biraz maceradan uzak durmanıza ,biraz da şansa bağlı .Şarkıcı Mutlu baba evinde vuruldu mesela bunun gibi bir sürü örnek vardır benim ilk aklıma gelen o.

O bir saat uzaklıktaki şehirde dediğim şartlarda iş bulun önce. Sonra ailenizle konuşun. İlk başta gider gelirsiniz sonra zor olduğunu geç kaldığınızı vs söyleyerek orada kendinize bir düzen oluşturursunuz. Hem ailenizin gözünde de özgürlüğüne düşkünlüğünden değil iş için ayrı yaşıyor olur.Böylesinin daha kolay olacağını düşünüyorum.
Teşekkür ederim. Yazdıklarınızı dikkate alacağım. 💐

Şuan çalışmıyorum. Iki üç ay kadar bulunduğum yerde çalışıp biraz daha para biriktirip gitmeyi düşünüyorum. Evet bende önce ailemin yanında bir kaç ay kalıp daha sonrasında onlar ne derse desin ayrı eve çıkmak istediğimi söyleyeceğim. Umarım Bua konuda zorluk çıkarmazlar. Çünkü burda yeterince yıprandım. Orda da onlarla yıpranmak istemiyorum.

Diyecek birşey yok
Sizi gönülden tebrik ederim. Tüm düşünceleriniz olması gerektiği gibi umarım hepsini başarırsınız :)

X