Sizce ne yapmalıyım?

Alkol kötülüğün anasıdır demişler anlamazdım ya ki alkolik biriyle tanışana kadar. Adam alkollüyken çevresindeki kadınlara asılırdı, gündüz efendi falan. Sonra gündüz saçma bir nedenle beni aradı ve açıldı. O zaman fark ettim ki alkolle aslında gündüz söyleyemediklerini söylemek için bahanesi oluyor. Göz akları sararıyor, tuhaf iğrenç bir kişiliğe bürünüyorlar.

Her gün bir kadeh içse yine anlaşılır kontrol edilmesi kolay olabilirdi ama su gibi içmesi normal değil. Bir de ailede varsa gerçekten zor.

Hepsini geçtim adam kendi hatasını kabul etmiyor, size çok kolay iftira atıyor. Yaptım ettim benim hatamdı demiyor. En son yine sen bana yaptırdın demiş bu çok anormal. Tüm yük sizde? Neden yani 5 ayda anlamışsınız
Evet dün de aglayarak pişmanım haklısın herseyde dedi. İletişim kurması cok zor bırısı kendısıne bır laf soylenılmesını elestıryı kaldıramıyor. Ben bu surecte asırı yoruldum eskisi gıbı olamıyorum ona karsı zaten

O kadar haklısınız ki bu yuzden inanamıyroum soyledıklerıne.
27 yaşında yetişkin aklı başında ve çalışan bir kadınsınız ve çok şükür ki henüz hamilelik yok çocuk yok, iyi ölçüp tartın, eşiniz alkol tüketimini isterse kontrol altına alabilir ama iftira atmak maalesef karakterle alakalı bir şeydir bence, eşiniz sakince konuşmanız sırasında dahi rahatlıkla size iftira atabiliyorsa, ciddi bir kavganızda ne kadar çirkinleşebileceğini düşünün.

Yol yakınken karar verip harekete geçmenizde fayda var, devam edin veya boşanın diyemem bunun kararı size ait lakin eşinizin karakteri kötü, karakteri sağlam adam alkol alınca böyle iftiralar atmaz, çok çok neşeli olur fazla içiyor olmasından rahatsız olursunuz ama size sözle veya davranışla zararı yoktur, karakteri kötü insan ise içince içindeki tüm kötülüğü kusar, eşiniz kusan cinsten.

Zaten istemıyorum ve korkutuyor cocugun boyle bı ortamda buyumesını de istemiyorum. Çocuk olunca evde sıgara ıcmeyız deyınce bıle nıye annemler benım yuzume üflüyordu dıyordu ve soyledı laflarla kendınden beni cok uzaklastırdı soguttu. Aramızdakı guven saygı bitti
İyi halt ediyormuş anneleri! Biz köpeğimizin olduğu ortamda bile içmiyoruz etkilenmesin çocuk dumandan diye! Ay sinir bastı beni cidden.Bunlar nasıl tipler böyle ya?

Böyle biri ile evlenmek bastan hata, ama belki kendini gizlemistir. Sahsen uzatmazdim. Bu adami baba olabilecek kivamina getirene kadar yetistirme yurdundan cocuk alip büyütseniz daha hizli sonuclar alirsiniz. Terapi merkezi de degilsiniz.

Zaten istemıyorum ve korkutuyor cocugun boyle bı ortamda buyumesını de istemiyorum. Çocuk olunca evde sıgara ıcmeyız deyınce bıle nıye annemler benım yuzume üflüyordu dıyordu ve soyledı laflarla kendınden beni cok uzaklastırdı soguttu. Aramızdakı guven saygı bitti
O gözünüze batıyor, bu gözünüze batıyor.neden evlendiniz o halde?adam alkol alıyor,babası su gibi içiyor,onlarda normal diyorsunuz.adam sigara içiyor,istemiyorsunuz.cocuk olsa istediğim gibi büyüyemem, karışırlar diyorsunuz.simdi ,bütün bunlar evlenince mi gözünüze battı?

Babasi alkolik annesi de daha saglam degil belli ki, bence siz hic ugrasmayin.

27 yaşında yetişkin aklı başında ve çalışan bir kadınsınız ve çok şükür ki henüz hamilelik yok çocuk yok, iyi ölçüp tartın, eşiniz alkol tüketimini isterse kontrol altına alabilir ama iftira atmak maalesef karakterle alakalı bir şeydir bence, eşiniz sakince konuşmanız sırasında dahi rahatlıkla size iftira atabiliyorsa, ciddi bir kavganızda ne kadar çirkinleşebileceğini düşünün.

Yol yakınken karar verip harekete geçmenizde fayda var, devam edin veya boşanın diyemem bunun kararı size ait lakin eşinizin karakteri kötü, karakteri sağlam adam alkol alınca böyle iftiralar atmaz, çok çok neşeli olur fazla içiyor olmasından rahatsız olursunuz ama size sözle veya davranışla zararı yoktur, karakteri kötü insan ise içince içindeki tüm kötülüğü kusar, eşiniz kusan cinsten.
Bu iftiraları atarken alkollu degıldı bu arada. Bu daha da kötü sanırım. Ve 3 haftadır kabul etmeyıp cunku sen beni sınırlendırdın bende boyle soyledım dıye kabul edıyordu. Dün aglayarak pişmanım o kelımeleri hak etmedın hiçbirisi gercekten dusundugum seyler degıl dedı. Ve bir gunde bu kadar degısmesıne inanmadım bende inanamadım.

O gözünüze batıyor, bu gözünüze batıyor.neden evlendiniz o halde?adam alkol alıyor,babası su gibi içiyor,onlarda normal diyorsunuz.adam sigara içiyor,istemiyorsunuz.cocuk olsa istediğim gibi büyüyemem, karışırlar diyorsunuz.simdi ,bütün bunlar evlenince mi gözünüze battı?
Ben evde içmesin balkonda içilsin dememe karsı cıkıyor. Herseyı bıraksın demıyorum boyle kabul ettım ben zaten bunun farkındayım. Sosyal içici olalım ve çocuk varken evde sigara içilmesin demem ve buna bile saygı duyulmaması problem ben oraya dıkkat cekmek ıstedım. Alkolu kacıs olarak goruyor her kosulda ıste en ufak bı seyde bı sıkıntıda alkolle eve gelıyor ben bunları evlenmeden goremedım evet.

Merhabalar herkese. 5 aydır devam eden bir evliliğim var. Eşimde alkol sorunu ve evdekı herseyi(kira,fatura,mutfak masrafları vs) benim karsıladıgımdan para biriktiremediğimi bu yuzden rahatsız oldugumu 3 hafta once bahsettım. Ben sakince anlatmama ragmen bana “ iyi bir eş olmadıgımı, başka birine mi aşık olduğumu, erkeklıgıne laf ettıgımı” söyledi. Alkol sorununu kabullenmesıne ragmen dıgerlerını kabullenmedı. Ailesine de konusmalarından tavırlarından dolayı bır turlu içim ısınmadı. 3 hafta sonunda dün kabul etti herseyı haklısın pişmanım diye özür diledi. Söz verdi bir daha yapmayacagım boyle soylemeyecegım dıye. Ama bundan önce sen bana bunları yaptırdın dıye savunuyordu. Özür dilemesi söz vermesi ona inanmamı saglamadı bende. Ben gelecegımızi de dusunerek çocuk vs oldugunda pişman olmaktan korkuyorum çünkü ailesi ve eşim benım cocuk yetıstırme tarzıma saygı duymayacaklar. Sizce bi şans verip devam mı etmeliyim yoksa yol yakınken ayrılmalı mıyım? Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim
Alkol, başlı başına büyük bir problem bu sorunlar git gide büyüyecek.Yol yakınken ayrılman en doğrusu,alkolik babayla büyüyen çocukların çoğunda sosyal izolasyon şeması yüksek çıkıyor.

Ben evde içmesin balkonda içilsin dememe karsı cıkıyor. Herseyı bıraksın demıyorum boyle kabul ettım ben zaten bunun farkındayım. Sosyal içici olalım ve çocuk varken evde sigara içilmesin demem ve buna bile saygı duyulmaması problem ben oraya dıkkat cekmek ıstedım. Alkolu kacıs olarak goruyor her kosulda ıste en ufak bı seyde bı sıkıntıda alkolle eve gelıyor ben bunları evlenmeden goremedım evet.
Görmüşsünüzdür ama görmek istememissinizdir,değişir demissinizdir. Evlenmeden öncede illa ki sorunlar oluyordu.illa ki içtiğini anlamışsınızdır.sosyal içici olalım derken ,ya içersin ya içmezsin.bir lokantaya gitsek neden arkadaşlar içiyor diye içmek zorundayım?her alışkanlığa, az ile başlarsın, sonra giderek çoğalır.bu he0 böyledir.ya kabul edin ya ayrilin

Batar tabi siz olsanız size batmaz mı bu durum? Kadın çocuk olunca balkonda sigara içelim demiş,sigarayı komple bırak dememiş.Adam ne var annemler ben küçükken benim yüzüme üflüyordu diyormuş.Bu size göre normal mi? Ya da alkol içmeyi sosyallikten çıkartıp alkolik gibi tüketmek normal mi?

Bu iftiraları atarken alkollu degıldı bu arada. Bu daha da kötü sanırım. Ve 3 haftadır kabul etmeyıp cunku sen beni sınırlendırdın bende boyle soyledım dıye kabul edıyordu. Dün aglayarak pişmanım o kelımeleri hak etmedın hiçbirisi gercekten dusundugum seyler degıl dedı. Ve bir gunde bu kadar degısmesıne inanmadım bende inanamadım.

Evet alkollü değilken dahi iftira atabiliyor olması daha da kötü gerçekten, alkollüyken beterin beteri iftiralar atar böyle bir adam.

Alkole karşı değilim, zaman zaman içmiş, alkollü mekanlarda zaman geçirmiş, alkollü toplantılara, mekanlara giden ailede büyümüş biriyim ama benim için yemeğin yanında lezzeti destekleyici bir içecek veya eşle ya da arkadaşlarla tatlı bir sohbette atılan birkaç kadeh içecekten ötesi değil, bu sebeple ne kadar doğru bir tespit olur veya genellemiş mi olurum bilemiyorum fakat karakteri oturmamış zayıf kişiler alkolü kaçış görür bence.

Evde sorun var içeyim, iş yerinde sorun var içeyim diye alkolün arkasına saklanan birisi sorun çözebilecek kabiliyette değildir, karakteri zayıftır, zayıf karakterli birisi de sorumluluk almaktan kaçar, yaşadığı her olumsuzluğu başkasının üzerine yıkar.

Eşiniz maddi olarak biraz daralsa sorumluluğu size yıkacak, evlilik ağır gelse kaçacak, evlilikte yaşanabilecek her sorundan sizi sorumlu tutacak, kimsenin onu anlamadığından dem vuracak, sıkışınca bağırıp çağırıp iftira atabilecek, evliliği taşıyamayacak karakterde biri gibi görünüyor.

Alkolik bir babanın kızı olarak söylüyorum düzelmiyorlar. annem 25 yıl sonra boşandı. size boşanın boşanmayın demek haddime değil ama en azından çocuk düşünmeyin.

Batar tabi siz olsanız size batmaz mı bu durum? Kadın çocuk olunca balkonda sigara içelim demiş,sigarayı komple bırak dememiş.Adam ne var annemler ben küçükken benim yüzüme üflüyordu diyormuş.Bu size göre normal mi? Ya da alkol içmeyi sosyallikten çıkartıp alkolik gibi tüketmek normal mi?
Yazdıklarımı iyi oku,diger yazima da bak.ben normal mi dedim.?adam alkol içiyor,sigara içiyor,ve kişiliği ortada.konu sahibi ne kendisini ne ailesini beğemiyor ki düşünün çocuk olsa istediği gibi yetistiremeyecegini biliyor.bende soruyorum ,bu kişilikte birisi ile evlenmeseydin?
Siz kalkmış,sanki bütün bunlara normal demisim gibi o normal mi bu normal mi diyorsunuz.

Son düzenleme:
Yazdıklarımı iyi oku,ben normal mi dedim.?adam alkol içiyor,sigara içiyor,ve kişiliği ortada.konu sahibi ne kendisini ne ailesini beğemiyor ki düşünün çocuk olsa istediği gibi yetistiremeyecegini biliyor.bende soruyorum ,bu kişilikte birisi ile evlenmeseydin?
Siz kalkmış,sanki bütün bunlara normal demisim gibi o normal mi bu normal mi diyorsunuz.
Siz konu sahibini suçlar tarzda konuştuğunuz için ben öyle söyledim.Bir insanın alkol sigara kullanıyor olması o insanın kötü olduğunu göstermez ki.Önemli olan dozu kaçırmamak.Sevgiliyken normal içipte evlendikten sonra işi alkolikliğe döndürüyorsa bu konu sahibinin önceden öngörebileceği bir şey değil.Ya da içtiği sigarayı bir çocuğun yüzüne üflemeyi normal bulmasıda konu sahibinin öngöreceği bir şey değil.Evlenmeden önce çocuğumuz olursa balkonda sigara içeriz değil mi diye sorduğunu sanmıyorum konu sahibinin.Ben olsam bende sormazdım çünkü zaten olması gereken bu dur.O sebeple bazı şeylerin konu sahibine şimdi batması çok normal.

X