Sizce nişan atmalı mıyım lutfen fikir verin

Ailesine verdigi kira az buz dwgilki 1500 tl kira oduyo daha ucuz kiralari olan bi semtte oturun dedigimde annesi hanimefendi muhitinden ayrilmak istwmiyomus bunalima giriyomus oyle soyluyo
ayrıl.
aile hazır paradan vazgeçmez.
nişanlın açık veya gizli yardım eder.

Ben ayril veya ayrilna demeyecegim ama kendimce yorumum diger arkadaslarin dedigi gibi evlendikten sonra kesinlikle yardim etmeye devam edecek onlar benim annem babam sokaga atamam ya diyecek. sonra burdaki arkadasin dedigi gibi zaten kira odeniyor neden 2 eve odeyelim ki annemlerle beraber kaliriz. hem sen calisirsin eve gelince sicak yemegin olur ev isiyle ugrasmazsin. cocuk olunca annem bakar cocugu dusunmene gerek kalmaz diyecek. ailesi hasta ve bakima muhtac olsa yanlis dusuncede oldugunu soylerdim ama saglikli ve calisabilecek durumdaysa bu evlendikten sonra daha da gozune batacak. dusun ki nisanlilik doneminde her sey daha da toz pembe gozukur insanin gozune. ben calisiyorum benim parami neden onlar yiyor diye kendini yiyip bitireceksin. bunlar benim dusuncelerim..

Bence at .... kendi babamdan biliyorum 25 sene anasına babasına bakmış annem patik örüp eve katkı yapayım derken babam gizli gizli annesine para gönderirmiş .... öldülerde kurtuldum der annem.... evlenincede ödemeye devam eder yani hiç şüphen olmasın

Sen ,nisanlanmadan once bu durumu bilmiyor muydun ,
Ne kadar zamandir berabersiniz
1500 tl kira az buz para degil,
Nisanlina sor nasil evlenmeyi dusunuyormus ,
Onca masraf nasil odenecekmis,
Laf olsun diye mi nisan yapmis ,
Evliligi cok ilerde mi dusunuyormus

Babasi atip tutuyo ben cok dincim hepinizi cebimden cikartirim diye surekli spor icki alem yapiyo bende acik acik soyleyemesemde girsin bi ise calissina getiriyorum lafi ama yok alismislar hazir yemeye ondan oncesindede kayinpederim kendi babasinin parasini yiyomus @daxi

Ayrıl derim bu işten adam olmaz.

Babasi atip tutuyo ben cok dincim hepinizi cebimden cikartirim diye surekli spor icki alem yapiyo bende acik acik soyleyemesemde girsin bi ise calissina getiriyorum lafi ama yok alismislar hazir yemeye ondan oncesindede kayinpederim kendi babasinin parasini yiyomus @daxi

O zmn sen nisanlinin inadindan degil o kp derden korkucaksin. O adam incir agaci dikicek evinize. Demedi deme. Benimde basimdan buna benzer bisey gecti. Eski sevgilim her kazandigini ailesine veriyordu. Babasi senelerce bos gezdi, avrupalilardan telefon dilendi geri oderim diye ama asla odemeye niyeti yok. Internetini avrupadaki abisi oduyor. Koy yerinde internetten geri klmiyor evet. Sayfasinda gordum kariyla kizla konusuyor. Bide tek cocuksa nisanlin dahada beter. Boyle gelmisse boyle gider. Annem gillere evlenmek istyoruz dedgimde aileyi zaten yakindan taniyorlardi. Olmaz dediler babasi yuzunden. iyikide oyle demisler. Ben direttim evet dedirttim snra o ara beni aldatti sevgilim. simdi seneler gecti ve binlerce sukur aldatmis diyorum, yoksa babasindan dolayi ayrilamazdim ben.
Insallah sanada bi kolaylik kapisi acilir.

Nişanlın da o evde yaşıyor

O çalışmazken yani küçükken nasıl geçiniyorlarmış

Bence evleninceye kadar ödemesinde bir şey yok

Şimdiden konuşun Evlenince ödeyemeyeceğini o para ile sizin evin kirasını ödeyeceğini söylesin

Merhaba foruma yeni uye oldum sirf farkli bir kac kisiden akil alabilmek icin. Yeni nisanlandim para biriktirmemiz gerekiyo ama nisanlim ailesinin ev kirasini oduyo aldim konustum bu surecte en azindan yarisini ode onlar bize yardim edemiyo tamam ama bari kostek olmasinlar dedim. Bana hayir olmaz odemicem diyip sirt ceviremem dedi ben peki evlenince nolucak dedim evlenince odemicem o zaman bakicaklar baslarinin carelerine dedi ama ben hic inanamiyorum cok para kazanan bi insan olsa elbette yardim etsin ama bize anca yeticek kadar kazaniyo ve o kazandiginida ailesinin kirasina verirse kit kanaat gecinmek zorunda kaliriz ben zaten cok az maas aliyorum. Ayrica ailesininde oglumuz bize evlendikten sonrada para verir diye dusundugunu zannediyorum ben ama emin degilim. Cunku mobilyalardan konusurken cok pahal nasil yapicaz falan dedik hep yanlarinda para biriktirmek lazim falan diye ama buna ragmen ogullarina demiyolar kirayi sen odeme diye.Sizce nisani atmali miyim ben kendi ailemde zorluk cekmedim evlendikten sonra ailesine para vermesi yuZunden boyle zor gecinirsem tahammul edememekten korkuyorum. Simdi nisan atmak evlendikten sonra bosanmaktan daha iyidir gibi geliyo kafam cok karisik lutfen fikir verin:KK43:((
BEN attim 6 ay oldu.. suan biri ile sozleniyor cok pismanim dun gece sabaha kadar agladim sakin Atma seviyorsan atma...

ailesine para vermeye alışmış bir erkek evlendikten sonrada vermeye devam edecektir
benim iş arkadaşımda böyle biriydi, bekarken hep babasına verirdi maaşını.
evlendikten sonrada kendi borcunu kapatır, aylık alışverişini yapar geri kalanını gene babasına verirdi

Merhaba foruma yeni uye oldum sirf farkli bir kac kisiden akil alabilmek icin. Yeni nisanlandim para biriktirmemiz gerekiyo ama nisanlim ailesinin ev kirasini oduyo aldim konustum bu surecte en azindan yarisini ode onlar bize yardim edemiyo tamam ama bari kostek olmasinlar dedim. Bana hayir olmaz odemicem diyip sirt ceviremem dedi ben peki evlenince nolucak dedim evlenince odemicem o zaman bakicaklar baslarinin carelerine dedi ama ben hic inanamiyorum cok para kazanan bi insan olsa elbette yardim etsin ama bize anca yeticek kadar kazaniyo ve o kazandiginida ailesinin kirasina verirse kit kanaat gecinmek zorunda kaliriz ben zaten cok az maas aliyorum. Ayrica ailesininde oglumuz bize evlendikten sonrada para verir diye dusundugunu zannediyorum ben ama emin degilim. Cunku mobilyalardan konusurken cok pahal nasil yapicaz falan dedik hep yanlarinda para biriktirmek lazim falan diye ama buna ragmen ogullarina demiyolar kirayi sen odeme diye.Sizce nisani atbirim ben kendi ailemde zorluk cekmedim evlendikten sonra ailesine para vermesi yuZunden boyle zor gecinirsem tahammul edememekten korkuyorum. Simdi nisan atmak evlendikten sonra bosanmaktan daha iyidir gibi geliyo kafam cok karisik lutfen fikir verin:KK43:((
Evoendikten sonra başlarının bir caresine bakarlar demis nisanliniz. Eboenince nolcak bir mucize olup ellerine cok para mj gececek yine aynı odemeyecekler bu sferr yine esiniz odemek durumunda kalcak. Sizde bir is bulun derim. Seviyomusunz nisanlinizi seviyosaniz atmayin tabikide. Sevmiyosaniz da atin sonradan ayrilmaktansa.

Ben suan zaten calisiyorum nisanlimdan cok daha az maas almama ragmen ikimizde kenara ayni miktarda para atiyoruz. Kendisinedd soyledim bunu bidahaki ay daha fazla ayiricam diyo kafam oyle karisikki diyorum omur boyu uzulucegine simdi ayril bi kere uzul. Ailesinin imkanlari var kayinvalidemin annesi kendisine yakin oturuyo gitsin onlarla yasasinlar diyorum ama yok hem ellerinde yok hemde hicbir seyden kusur kalmak istemiyolar

Sanki konuyu ben açmışım:) eşimde aynıydı. Kirayı ödüyordu. Hiçbişeye yardım etmediler. Üste bide evlendiğimiz ay bile kirayı eşim ödedi. Bütün herşeyi ben ve ailem yaptık. Eşim kredi çekti kemdi masraflarını onunla halletti. Ama o krediyi de beraber ödedik. Evlendim hala arada para çekmeye çalışıyorlar. Lüks yaşama meraklısı olmasalar tamam dicemde abuk subuk masrafları var sonra da paramız kalmadı derler. Bütün bunlara rağmen evlendiğime pişmanmıyım? Hayır çünkü eşim ailesini zamanında nasıl düşünüyorsa şuan beni öyle düşünüyor. Birincil olarak ailesi ben oldum.
Ve ailesinin onu kullandığını benim ise yanında olduğumu görüyor. Anne baba bedduası almamak lazım elbet yardım edecek durum kötüyse ama öncelik sensin önemli olan bunu görmesi

Bizim yazdıklarımızı anasıyla babası düşünmeli.oğlum bak nişanlısın artık kendi yuvanı kuracaksın kendine birikim yap artık bize yardım etme demeleri lazım. tek çocukmu ? ne insanlar var yaaa

Sanki konuyu ben açmışım:) eşimde aynıydı. Kirayı ödüyordu. Hiçbişeye yardım etmediler. Üste bide evlendiğimiz ay bile kirayı eşim ödedi. Bütün herşeyi ben ve ailem yaptık. Eşim kredi çekti kemdi masraflarını onunla halletti. Ama o krediyi de beraber ödedik. Evlendim hala arada para çekmeye çalışıyorlar. Lüks yaşama meraklısı olmasalar tamam dicemde abuk subuk masrafları var sonra da paramız kalmadı derler. Bütün bunlara rağmen evlendiğime pişmanmıyım? Hayır çünkü eşim ailesini zamanında nasıl düşünüyorsa şuan beni öyle düşünüyor. Birincil olarak ailesi ben oldum.
Ve ailesinin onu kullandığını benim ise yanında olduğumu görüyor. Anne baba bedduası almamak lazım elbet yardım edecek durum kötüyse ama öncelik sensin önemli olan bunu görmesi
Sizin aileniz yanınızdaymış ya onlarda size destek yerine yük olsaydı napacaktınız? Bu konularda fikir vermek yönlendirmek çok zor...
P pedalizaaa birde olaya şu taraftan bakmak lazım bugün kiranın yarısını bile vermemeyi kabul etmeyen bir eş adayı yrn ailesi kirayı ödemesi konusunda baskı yaptığımda hayır diyemeyip aynı evde yaşama konusu gündeme geldiği zaman ne yaparsın gerçekten işin çok zor çünkü ortada fedakar bir evlat bencil bir aile var.

Bu karar senin karakterine bağlı. Sen köşeye 3-5 kuruş para atayım diye ihtiyaçları erteleyeceksin, zevk aldigin aktiviteleri yapmayacaksın,gençliğini heba edeceksin.her ay 1500 tıkır tıkır oraya akacak. bunu görüp rahatsız olmayacaksan atma bence.

X