Sizce nişan atmalı mıyım lutfen fikir verin

Merhaba...ben bu konu hakkında farklı düşünüyorum...eğer nişanlıniz size karşı iyiyse davranislarinda bir sorun yoksa maddiyat zamanla aşılabilir...farklı bir sorundan dolayı ayrılmak istiyorum deseydiniz size hak verebilirdim...bence bu konuda çok iyi düşünmelisiniz...ayrılık bukadar kolay akla gelmemeli

Valla ben bir oturmak gibi bi hata yaptım. Ailesinin dugune kurusu karismamis gibi birde evlendikten sonra para beklentisi icine girdiler ki sizinkiler gibi kira dertleri de yoktu. Sonra abartip kredi cekip hep birlikte ev alalim muhabbetine girdiler. Insallah daha da kotu olamaz. Ama ben suna da karsiyim sonucta ailem okutmus büyütmüş kaynana kayinpeder de olsa maddi destekten yana degilim. Tabiiki olmaz degil olur ama sizinki omur boyu surecek gibi.

Burada problem para gibi gorunse de aslinda degil. Ailenin genel tutumu, emek vermeden, para kazanmadan yeni ev kuracak genclerin parasini alkole vermek, keyiflerinden odun vermemek, ustune bir de akil vermek. Nisanli duruma tepki de koyamiyor, koyacagim diyor ama o da mechul... Cok bilinmeyenli denklem.

Konu sahibi; ask guzel ama kabusa donmesi zor degil. Nisanlini guzelce isleyeceksin, kira yardimini kesmeye ikna edeceksin. Emin olmak icin en az 6 ay isikrar gostermesi lazim. Yoksa onundeki maclara bak bence. Nisanlilik tanimak ve dogru kararlar vermek icin.
Merhaba...ben bu konu hakkında farklı düşünüyorum...eğer nişanlıniz size karşı iyiyse davranislarinda bir sorun yoksa maddiyat zamanla aşılabilir...farklı bir sorundan dolayı ayrılmak istiyorum deseydiniz size hak verebilirdim...bence bu konuda çok iyi düşünmelisiniz...ayrılık bukadar kolay akla gelmemeli

Demek ki annesi babasının durumu iyi değil ve evlat olarak onlara yardım etmesi gayet normal.bencillik yapmayın bence siz değil o adam atsın nişanı...

Evet ya genelde her ailenin bir enayisi oluyor. Burada da konu sahibinin nisanlisi secilmis. Butun kirayi nisanli oduyor, harclik da veriyordur muhtemelen. Bir de karisi pilatese giden, her ay oglunun hesabina para yatiran ve ailenin tum kirasini odeyen kardesten borc(?) isteyen abi var.
Bu yaşa gelene kadar ev bark sahibi olmamışlar.Evladımız var diyip kenara iki kuruş para atmamışlar.
Bundan sonra da böyle gelmiş böyle gider maalesef bu ailenin enayisi de nişanlınız olmuş.
Diyelim ki sözünüzü geçirip para verdirtmediniz bu sefer de kötü gelin olacaksınız falan filan.
Çok çok aşık değilseniz ayrılınca yıkılmam diyorsanız çok çok ideal erkek değilse nişanlınız da ayrılın derim ben.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: anu
Demek ki annesi babasının durumu iyi değil ve evlat olarak onlara yardım etmesi gayet normal.bencillik yapmayın bence siz değil o adam atsın nişanı...
Bazi noktalar gozden kacmis galiba. Kp calismiyor, alkolden ve eglenceden geri kalmiyormus. Gencliginde de kendi babasini somurmus. Durumlarina gore bir semtte oturmayi da kabul etmiyorlar. Yardim ihtiyaci olana yapilir. Ortada ihtiyac yok, somuru var. Tam okumuyorsunuz bir de ustune konu sahibine kirici yorum yapiyorsunuz...

Son düzenleme:
Merhaba foruma yeni uye oldum sirf farkli bir kac kisiden akil alabilmek icin. Yeni nisanlandim para biriktirmemiz gerekiyo ama nisanlim ailesinin ev kirasini oduyo aldim konustum bu surecte en azindan yarisini ode onlar bize yardim edemiyo tamam ama bari kostek olmasinlar dedim. Bana hayir olmaz odemicem diyip sirt ceviremem dedi ben peki evlenince nolucak dedim evlenince odemicem o zaman bakicaklar baslarinin carelerine dedi ama ben hic inanamiyorum cok para kazanan bi insan olsa elbette yardim etsin ama bize anca yeticek kadar kazaniyo ve o kazandiginida ailesinin kirasina verirse kit kanaat gecinmek zorunda kaliriz ben zaten cok az maas aliyorum. Ayrica ailesininde oglumuz bize evlendikten sonrada para verir diye dusundugunu zannediyorum ben ama emin degilim. Cunku mobilyalardan konusurken cok pahal nasil yapicaz falan dedik hep yanlarinda para biriktirmek lazim falan diye ama buna ragmen ogullarina demiyolar kirayi sen odeme diye.Sizce nisani atmali miyim ben kendi ailemde zorluk cekmedim evlendikten sonra ailesine para vermesi yuZunden boyle zor gecinirsem tahammul edememekten korkuyorum. Simdi nisan atmak evlendikten sonra bosanmaktan daha iyidir gibi geliyo kafam cok karisik lutfen fikir verin:KK43:((
Böyle hayat sürdüremezsinn aklın neden karışık babası yine söke söke alacak parayı bırak gitsin boşanmaktan 1000 kat daha iyidir

Calisiyormus. Sizin dediginiz yorumu daha iyi bir is bulma onerisine cevap olarak soylemisti sanirim. Aslinda mesele is bulmak degil, is arayan kisinin kriterleri ve gelir gider dengesi. Ama kp calismiyor, gece hayati var ve gencliginde de dogru durust calismamis. Uzucu ama maalesef boyle insanlar yasiyor ve bunu baska insanlarin sirtindan gecinerek yapiyorlar.
siz bu halinizde iş bulamıyorsunuz, kayınpederiniz için 'gitsin iş bulsun' diyebildiniz şaşırdım.

Of şu aileci erkekler ve ailelerininde oğullarına acimamalari .Ömür gecmez ben sana diyeyim iyice duusn .onlar rahat yasayacak diye sendn kismasinn anlami yok

evlat tabiki yardım edecek, etmemesi ayıp olur, evlendikten sonra ailesinin parası olmadıgını bile bile ortada bırakma düşüncesinide anlamadım nişanlınız ordada ayıp eder yani. haa yetmedigini yapamayacagını falan bildigi halde ne diye evlenmek isterler anlamam. yani para el kiridir ama bazı şeylere yetmeside gerek. azda olsa olması gerek

oturup bu sorunun çözümünü arayın, nasıl yapacaz nasıl edecez deyin, parayı ortaya koyup hesabınızı yapın. baktınız olmuyor ama seviyorsunuz sizde çalışırsınız veya çalışıyorsanız ek işler yaparsınız falan.

aynı durumdayız.
ama bnm nişanlım kira ödemek yerine ailesine bişeyler alıyor sürekli . bende bi kaç uyardım artık takmıyorum madem kendine bu kadar güveniyor hem ailesine hemde bana bakar bizim huzurumuz bozulmadıgı sürece maddi sıkıntı cekmediğimiz sürece sorun yok bence

Babasi atip tutuyo ben cok dincim hepinizi cebimden cikartirim diye surekli spor icki alem yapiyo bende acik acik soyleyemesemde girsin bi ise calissina getiriyorum lafi ama yok alismislar hazir yemeye ondan oncesindede kayinpederim kendi babasinin parasini yiyomus @daxi
At yuzugu nişani ne varsa at.

Burada önemli nokta neden ailesinin kirasını ödediği?
Eğer karşılayamayacak durumdaysalar kendi kiralarını, evlendikten sonra da aynı tas aynı hamam devam edebilir durumlar.
Bu durumda bende çok sorgulardım.

Senin çalıştığın ailesine gidecek herkesin tahammül edebileceği bi durum değil bu balık baştan kokar ayrıl bence de.

Ailesi problemli hatta her bir uyesi cok simarik gorunuyor. Nisanlinizla bu konuyu konusun oturup. Evlendikten sonraki endiselerinizi dile getirin. Nisanlinizin durustlugune ve karakterine guveniyorsaniz devam edin ama obur turlu cok sikinti cekersiniz. Huzurunuz kacar evliliginiz kotu etkilenir.

Merhaba foruma yeni uye oldum sirf farkli bir kac kisiden akil alabilmek icin. Yeni nisanlandim para biriktirmemiz gerekiyo ama nisanlim ailesinin ev kirasini oduyo aldim konustum bu surecte en azindan yarisini ode onlar bize yardim edemiyo tamam ama bari kostek olmasinlar dedim. Bana hayir olmaz odemicem diyip sirt ceviremem dedi ben peki evlenince nolucak dedim evlenince odemicem o zaman bakicaklar baslarinin carelerine dedi ama ben hic inanamiyorum cok para kazanan bi insan olsa elbette yardim etsin ama bize anca yeticek kadar kazaniyo ve o kazandiginida ailesinin kirasina verirse kit kanaat gecinmek zorunda kaliriz ben zaten cok az maas aliyorum. Ayrica ailesininde oglumuz bize evlendikten sonrada para verir diye dusundugunu zannediyorum ben ama emin degilim. Cunku mobilyalardan konusurken cok pahal nasil yapicaz falan dedik hep yanlarinda para biriktirmek lazim falan diye ama buna ragmen ogullarina demiyolar kirayi sen odeme diye.Sizce nisani atmali miyim ben kendi ailemde zorluk cekmedim evlendikten sonra ailesine para vermesi yuZunden boyle zor gecinirsem tahammul edememekten korkuyorum. Simdi nisan atmak evlendikten sonra bosanmaktan daha iyidir gibi geliyo kafam cok karisik lutfen fikir verin:KK43:((
Sevgili pedaliz, konunu okuyunca çok üzüldüm benden birtane daha varmış dedim kendi kendime :işsiz:
Benimde eski konularımı okursan aynı dert bende de var ve maalesef ki bunun tek çözümü ayrılmak.
Sen ayrıldın mı dersen maalesef hayır defalarca ayrılık eşiğine geldik sonra tekrar birşeyler oldu barıştık.
Şimdi diyeceksin ki madem sen ayrılmadın bana ne diye akıl vermeye kalkıyosun:KK43:
Ne biliyim kelin ilacı olsa kendi başına sürer ama eğer yapabiliyosan ayrılllllll
Benim de sevgilim yatıyo kalkıyo ailesi annesi babası , 60.000 tl borcu var ailesine kredi çekti hala evlenelim diyor bana hiçbir birikimimiz yok ben de sonra evlenelim deidğim için paragöz maddiyatçı oluyorum ailesi bile evlenin artık diye baskı yapıyo yüzsüzlüğün bu kadarı !
Ben belki bigün şu içimdeki sevgi geçer giderde ayrılırım diye umutla bekliyorum açıkçası çnkü katlanılacak bir durum değil Allah yardımcın olsun canımmm takipçinim :KK54:

Sevgili pedaliz, konunu okuyunca çok üzüldüm benden birtane daha varmış dedim kendi kendime :işsiz:
Benimde eski konularımı okursan aynı dert bende de var ve maalesef ki bunun tek çözümü ayrılmak.
Sen ayrıldın mı dersen maalesef hayır defalarca ayrılık eşiğine geldik sonra tekrar birşeyler oldu barıştık.
Şimdi diyeceksin ki madem sen ayrılmadın bana ne diye akıl vermeye kalkıyosun:KK43:
Ne biliyim kelin ilacı olsa kendi başına sürer ama eğer yapabiliyosan ayrılllllll
Benim de sevgilim yatıyo kalkıyo ailesi annesi babası , 60.000 tl borcu var ailesine kredi çekti hala evlenelim diyor bana hiçbir birikimimiz yok ben de sonra evlenelim deidğim için paragöz maddiyatçı oluyorum ailesi bile evlenin artık diye baskı yapıyo yüzsüzlüğün bu kadarı !
Ben belki bigün şu içimdeki sevgi geçer giderde ayrılırım diye umutla bekliyorum açıkçası çnkü katlanılacak bir durum değil Allah yardımcın olsun canımmm takipçinim :KK54:
Ya canım sen hala ayrılmadın mı?

X