Sizce nişan atmalı mıyım lutfen fikir verin

pedalizaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
10
2
32
Merhaba foruma yeni uye oldum sirf farkli bir kac kisiden akil alabilmek icin. Yeni nisanlandim para biriktirmemiz gerekiyo ama nisanlim ailesinin ev kirasini oduyo aldim konustum bu surecte en azindan yarisini ode onlar bize yardim edemiyo tamam ama bari kostek olmasinlar dedim. Bana hayir olmaz odemicem diyip sirt ceviremem dedi ben peki evlenince nolucak dedim evlenince odemicem o zaman bakicaklar baslarinin carelerine dedi ama ben hic inanamiyorum cok para kazanan bi insan olsa elbette yardim etsin ama bize anca yeticek kadar kazaniyo ve o kazandiginida ailesinin kirasina verirse kit kanaat gecinmek zorunda kaliriz ben zaten cok az maas aliyorum. Ayrica ailesininde oglumuz bize evlendikten sonrada para verir diye dusundugunu zannediyorum ben ama emin degilim. Cunku mobilyalardan konusurken cok pahal nasil yapicaz falan dedik hep yanlarinda para biriktirmek lazim falan diye ama buna ragmen ogullarina demiyolar kirayi sen odeme diye.Sizce nisani atmali miyim ben kendi ailemde zorluk cekmedim evlendikten sonra ailesine para vermesi yuZunden boyle zor gecinirsem tahammul edememekten korkuyorum. Simdi nisan atmak evlendikten sonra bosanmaktan daha iyidir gibi geliyo kafam cok karisik lutfen fikir verin:KK43:((

Merhaba foruma yeni uye oldum sirf farkli bir kac kisiden akil alabilmek icin. Yeni nisanlandim para biriktirmemiz gerekiyo ama nisanlim ailesinin ev kirasini oduyo aldim konustum bu surecte en azindan yarisini ode onlar bize yardim edemiyo tamam ama bari kostek olmasinlar dedim. Bana hayir olmaz odemicem diyip sirt ceviremem dedi ben peki evlenince nolucak dedim evlenince odemicem o zaman bakicaklar baslarinin carelerine dedi ama ben hic inanamiyorum cok para kazanan bi insan olsa elbette yardim etsin ama bize anca yeticek kadar kazaniyo ve o kazandiginida ailesinin kirasina verirse kit kanaat gecinmek zorunda kaliriz ben zaten cok az maas aliyorum. Ayrica ailesininde oglumuz bize evlendikten sonrada para verir diye dusundugunu zannediyorum ben ama emin degilim. Cunku mobilyalardan konusurken cok pahal nasil yapicaz falan dedik hep yanlarinda para biriktirmek lazim falan diye ama buna ragmen ogullarina demiyolar kirayi sen odeme diye.Sizce nisani atmali miyim ben kendi ailemde zorluk cekmedim evlendikten sonra ailesine para vermesi yuZunden boyle zor gecinirsem tahammul edememekten korkuyorum. Simdi nisan atmak evlendikten sonra bosanmaktan daha iyidir gibi geliyo kafam cok karisik lutfen fikir verin:KK43:((
Akıllı kıZsın. Ayrıl.

Ailesine bakacak diye seni herşeyden kısıtlamaya hakkı yok.

Kendi kiralarını ödeyemeyecek durumdalar mı? Eğer öyleyse nişanlınızın işi de çok zor.Aşağı tükürsen sakal

yukarı tükürsen bıyık.Hal ortada ailesi sonuçta. Ömür boyu belliki yardımcı olmaya çalışacak ama az ama çok.Bunu

kabullenemiyorsanız yollarınızı ayırın.

Babasi atip tutuyo ben cok dincim hepinizi cebimden cikartirim diye surekli spor icki alem yapiyo bende acik acik soyleyemesemde girsin bi ise calissina getiriyorum lafi ama yok alismislar hazir yemeye ondan oncesindede kayinpederim kendi babasinin parasini yiyomus daxi daxi

O maddi manevi ayrılma pat diye olmuyor. Zamanla kendi bütçesini evini kayırır hale gelir.
Birdenbire beklemeyin.
Birde anne baba bu..Gerçekten ihtiyaç varsa insan yok diyemez.
Gerçekten tek sorun buysa bir şekilde oturur bunun için ayrılmayın.

Bu durumu nişanlanmadan önce bilmiyor muydunuz? Bu şekilde tepki göstermeniz ters teper gibi geldi.

Durumları iyi değil ise nişanlınız mecburdur yardım etmeye. Ancak evlilik masraflarını ikiniz karşılayacaksanız nasıl yetişeceğinizi sorun konuşun detaylı sonra karar verin.

Ya dedim ya yıllarca o evde nişanlın o düzene alışmış. Bir süre sonra kendi evine alışacak. Sanmıyorum yıllarca bu şekilde gitsin.
Zaman ver biraz.

Babasi atip tutuyo ben cok dincim hepinizi cebimden cikartirim diye surekli spor icki alem yapiyo bende acik acik soyleyemesemde girsin bi ise calissina getiriyorum lafi ama yok alismislar hazir yemeye ondan oncesindede kayinpederim kendi babasinin parasini yiyomus daxi daxi
Ayrıl hep onlara bakacak.

Aaaa o zaman iş değişir.İçecek parayı bulabiliyorsa kira parasınıda bulabilir.Bak şimdi sinirlendim.Kendi sefa sürecek

gencecik çocuk o sefasından geri kalmasın diye çile çekecek.Yazık

İyi de nasıl kirayı ödemeyeceğim desin. Ödeyecek durumları yoksa ne yapabilir?nişanlını bunca yasına getirip ,büyütmüşler ,tabi ki yardımcı olacak .
Ailenin maddi durumuna göre ancak yavaş yavaş ayırabilir

Ailesine yardım ettiğinde elinizde ev geçindirecek para kalmıyorsa evlenmesin bir zahmet o zaman..

Ailesi yardım edecek tabi deniyor da öyle olmuyor işte..
evlenince bu kızın çocuğu olunca çalışamayacak bir süre en azından o hala tek maaşla ailesinin
kirasını ödemeye kalkacak geçinemeyecekler haliyle kız delirecek al sana yıkılan bir yuva..

Bence ayrılın.. ne belli evlendikten sonra ödemeyeceği.. elinizde senet mi var ödemeyeceğine
neden sözüne inanasınız ki?

benim anlayamadigim dinc insanlar benim annem babam kac yas buyuk olmalarina ragmen hala calisiyolar evlilik dusundugum icin ama onlarda bu sorumluluk yok.acikcasi ben calisabilecek gucleri varken calismamalarina sinir oluyorum ozellikle babasinin. Bide akil vermeye kalkiyolar cok ucuz mobilya almayin uzun sure kullanamAzsiniz diye kan beynime sicriyo para yoksa nasil alalim pahali mobilyayi. Bide calismak cok guzel calis diyolar bana cok guzelse git sen calis diyemiyosun tabii

Bide gecen gun abisi borc istemis.biyere odeme yapmasi gerekiyomus. cocugu var abisinin her ay onun hesabina para yatiyorumus nisanlima demiski bide eger hesabina para yatirmazsam odeme yapabilirim ama para yatirmamazlik yapmakta istemiyorum cocugun hesabina demis. Nisanlimda bende de yok abi demis bende salak gibi uzuldum yok demeseydin keske abin verirdi daha sonra sana dedim iki gun sonra abilerine gittik karisi pilatese basladim dedi. Kan beynime sicradi madem sen kardesinden borc para isticek durumdasin karinda pilatese gitmeyi versin bi zahmet boyle sey olur mu yaaa

Ayrilmazsan sorun yasayabilrsin ama ayrilirsan da omur boyu vicdan azabi cekeceksin hele ki bir de seviyorsan..
Bu nisani atip hali vakti daha iyi biriyle evlenirsen onun durumunun da bi gun daha kotu duruma gelip gelemeyecegini de bilemezsin..
Isin zor keske nisanliliktan once durumun farkina varip kimseyi umitlendirmeseydin Allah kolaylik versin canim..:KK43:

Ailesine verdigi kira az buz dwgilki 1500 tl kira oduyo daha ucuz kiralari olan bi semtte oturun dedigimde annesi hanimefendi muhitinden ayrilmak istwmiyomus bunalima giriyomus oyle soyluyo

X